Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Телемуха С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
Категорія:    
1.

Криса В. М. 
Перший досвід використання культивованих фібробластів у хворих з венозними трофічними виразками нижніх кінцівок / В. М. Криса, С. Б. Телемуха // Клініч. хірургія. - 2004. - № 11-12. - С. 53-54. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.052

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Криса В. М. 
Алгоритм лікування варикозної екземи і трофічних виразок нижніх кінцівок : [Тези доп. I(VIII) зїзду Укр. асоц. лікарів-дерматовенерологів і косметологів, 20 - 23 верес. 2005 р., м. Київ] / В. М. Криса, В. Г. Чмут, С. Б. Телемуха // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2005. - № 3. - С. 144. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.31-52 + Р457.862.052-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Криса В. М. 
Комплексний етапний підхід в лікуванні венозних трофічних виразок нижніх кінцівок / В. М. Криса, С. Б. Телемуха // Клініч. хірургія. - 2007. - № 5-6. - С. 51-52. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.860.46

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Телемуха С. Б. 
Сучасний діагностичний і лікувальний алгоритм за наявності венозних трофічних виразок нижніх кінцівок / С. Б. Телемуха, В. М. Криса, О. М. Данильців, Л. Б. Олійник // Клініч. хірургія. - 2005. - № 11/12. - С. 53-54. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Телемуха С. Б. 
Комплексне хірургічне лікування венозних трофічних виразок нижніх кінцівок з використанням культивованих фібробластів і аутодермопластики : автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.03 / С. Б. Телемуха; ДУ "Ін-т невідклад. і від. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України". - Донецьк, 2009. - 20 c. - укp.

Встановлено, що використання трансплантації культивованих фібробластів (КФ) прискорює в 1,3 - 1,5 разів загоєння виразки при консервативному лікуванні та сприяє кращому приживленню шкірного клаптя при аутодермопластиці (на 50%). Обгрунтовано доцільність комплексного етапного лікування з використанням трансплантації КФ, аутодермопластики, хірургічної корекції ХВН, за що отримано патент на корисну модель. Проаналізовано, що хірургічна корекція ХВН з трансплантацією культивованих фібробластів сприяє загоєнню ТВ і приживленню шкірних клаптів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Криса В. М. 
До питання комплексного обстеження і лікування венозних трофічних виразок нижніх кінцівок / В. М. Криса, С. Б. Телемуха // Галиц. лікар. вісн.. - 2008. - 15, № 2. - С. 119-126. - Бібліогр.: 47 назв. - укp.

Проаналізовано літературні джерела щодо діагностики та лікування пацієнтів із венозними трофічними виразками нижніх кінцівок. Знання цих аспектів є необхідним в практиці хирурга і дозволяє зробити лікування подібних хворих більш ефективним. Найкращі результати дає комплексне лікування. Консервативне лікування хронічної венозної недостатності, ускладненої трофічними виразками, дає тимчасовий ефект і повинно розглядатися як підготовка до оперативного лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.860.46-5 + Р457.862-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сабадош Р. В. 
Мала підшкірна вена та гострий варикотромбофлебіт нижніх кінцівок / Р. В. Сабадош, О. В. Пиптюк, А. Є. Богуш, В. Д. Скрипко, М. Д. Ризюк, С. Б. Телемуха, Д. Ю. Хомин, Р. Д. Драгомирецький // Буков. мед. вісн.. - 2014. - 18, № 1. - С. 87-91. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.014.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Телемуха С. Б. 
Сучасний підхід до інфузійної антибіотикотерапії у лікуванні хворих з панкреонекрозом і перитонітом / С. Б. Телемуха // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2014. - 13, № 1. - С. 56-57. - Бібліогр.: 57 назв. - укp.

Проаналізовано результати комплексного лікування 41 хворого з панкреонекрозом у клініці хірургічного відділення Центральної міської клінічної лікарні Івано-Франківська у період 2010 - 2013 рр. Враховуючи антибіотикочутливість виявленої мікрофлори, у ранньому періоді перебігу гострого панкреатиту рекомендовано призначати захищені цефалоспорини (авібактамом, тазобактамом) у поєднанні з метронідазолом. У разі розвитку панкреонекрозу доцільно емпірично призначати карбанеми: ертапенем, у разі тяжкого перебігу - іміпінем, циластатин та меропенем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.6-52 + Р457.465.101.1-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Чурпій І. К. 
Динаміка показників клітинної ланки імунітету у хворих, оперованих з приводу перитоніту / І. К. Чурпій, О. В. Пиптюк, С. Б. Телемуха // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2014. - 13, № 1. - С. 58-60. - Бібліогр.: 59 назв. - укp.

Досліджено зміни стану клітинного імунітету у хворих на перитоніт залежно від його розповсюдженості. У випадку дифузного та, особливо, розлитого перитоніту дисбаланс імунної відповіді з боку клітинної ланки є більш значним, що характеризується вираженим зниженням CD4 та помірним збільшенням CD8, тривалим зменшенням ІРІ і, що важливо, повільним відновленням даних показників в часі (у разі дифузного перитоніту на 7-му добу, а у разі розлитого >> 7-ї доби). Тривалий дисбаланс показників клітинного імунітету у пацієнтів з розлитим перитонітом свідчить не тільки про виникнення вторинного імунодефіциту, але й про виснаження імунних сил організму, що потребує призначення імуностимулюючих та імунозамісних препаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.101.1-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Криса В. М. 
Алгоритм лікування пацієнтів із хронічними венозними трофічними виразками нижніх кінцівок / В. М. Криса, С. Б. Телемуха, В. Г. Чмут // Архів клініч. медицини. - 2008. - № 1. - С. 59-66. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Обурунтовано доцільність етапного лікування хворих із декомпенсованою хронічною венозною недостатністю (ХВН) нижніх кінцівок і трофічними виразками (ТВ) гомілок. За період 2004 - 2007 рр. обстежено і проліковано 122 хворих з хронічними венозними виразками нижніх кінцівок, термін існування яких коливався від 6 місяців до 12 років. Консервативне лікування ХВН, ускладненої ТВ, дає тимчасовий ефект і повинно розглядатися як підготовка до оперативного лікування. Аналіз результатів лікування показав, що кращі результати дає комплексне етапне лікування, яке включає попередню санацію хронічної виразки та трофічних змін навколо неї в дерматологічному стаціонарі з наступним лікуванням у хірургічному відділенні, де виконується висічення виразки, трансплантація фібробластів, аутодермопластика і радикальна операція на поверхневих венах. Розроблено і впроваджено в практику комплекс заходів для боротьби з гнійно-септичними і шкірно-некротичними ускладненнями. Вивчено віддалені, до 3-х років, результати проведеного лікування та причини рецидивів ТВ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.860.46-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Телемуха С. Б. 
Методи лікування хворих з хронічними рановими дефектами нижніх кінцівок різного генезису / С. Б. Телемуха // Архів клініч. медицини. - 2014. - № 1. - С. 67-70. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Обстежено та проліковано 233 хворих з трофічними виразками нижніх кінцівок (ХТВ), з них 137 хворих із венозними ХТВ нижніх кінцівок, 96 хворих з периферичною формою атеросклерозу і хронічною критичною ішемією нижніх кінцівок. У I і II групу контролю ввійшли хворі, яким проведене консервативне лікування за загальноприйнятими схемами. В III і IV групу ввійшли хворі, яким проведено ізольовану аутодермопластику вільними перфорованими клаптями шкіри. В V групі з венозними ХТВ виконано радикальний венекзерез. В VI групі проведено катетеризацію нижньої надчеревної артерії з наступною доартеріальною інфузією медикаментозних середників, остеоперфорація великогомілкової кістки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.865-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Телемуха С. Б. 
Методи вдосконалення викладання хірургії на стоматологічному факультеті в умовах Болонського процесу / С. Б. Телемуха // Архів клініч. медицини. - 2014. - № 1. - С. 107-109. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Системний підхід до навчання майбутніх лікарів визначив задачі комплексної науково-дослідної роботи, яку проведено на кафедрі хірургії стоматологічного факультету. Дослідження базувалися на уявленнях і принципах класичної педагогіки, де специфіка медичної університетської освіти диктує обов'язкову внуфішньопредметну та міждисциплінарну інтеграцію. Розроблено перспективний напрямок - введення наскрізних програм, який надасть змогу успішно подолати недоліки предметної форми освіти. Якщо говорити про місце хірургії в безперервній медичній освіті, то аналіз робочих програм кафедр показав частку досліджених розділів хірургії із доглядом за хворими в кожній конкретній дисципліні. Назріла доцільність винесення на розгляд рейгингових модулів програмного вивчення хірургії стоматологічного факультету студентами. Слід розширити питання загальної хірургії догляду за хворими з 2 змістовних модулів до 3 - 4. Необхідно розглянути можливість розширення кількості змістовних модулів з питань хірургічної інфекції, невідкладних станів, гострої хірургічної патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р863 + Р45 р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Пиптюк О. В. 
Метаболічна терапія в комплексному лікуванні хворих на гнійно-некротичну форму діабетичної стопи / О. В. Пиптюк, С. Б. Телемуха, В. О. Пиптюк // Архів клініч. медицини. - 2014. - № 2 (ч. 2). - С. 93-94. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

У 53 осіб із синдромом діабетичної стопи проведено вивчення стану антиоксидантного захисту організму. Запропоновано схему комплексної корекції СДС із врахуванням АОЗ. Для цього включено внутрішньовенну інфузію 400 мг актовегіну, розчиненого в 100 мл 0,9 % розчину хлориду натрію впродовж 14 діб, із пролонгацією пероральним прийомом актовегіну по 400 мг 3 рази на добу впродовж 6 - 8 тижнів. Паралельно проведено внутрішньоартеріальне вливання 400 мг мексидолу на 200 мл ізотонічного розчину натрію хлориду 1 раз на добу, впродовж 10 діб. Одержані результати вказували на те, що застосування запропонованої схеми лікування при СДС призводить до нормалізації вмісту МДА крові на 10 добу лікування, що супроводжується підвищенням активності СОД, КТ і відповідно ФАОС крові. Внаслідок проведеного лікування позитивний результат отримано у 82 % випадків, проти 67 % у контрольній групі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.865.7 + Р415.160.23-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Пиптюк О. В. 
Комплексне лікування спайкової хвороби очеревини з використанням препарату "Дефенсаль" (перший досвід) / О. В. Пиптюк, С. Б. Телемуха, О. М. Малютін, Л. Б. Телемуха // Хірургія України. - 2015. - № 1. - С. 68-72. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити безпосередні результати лікування із застосуванням препарату дефенсаль у пацієнтів із спайковою хворобою очеревини, яким проведено ентероліз. У 2013 - 2014 pp. обстежено 26 пацієнтів зі спайковою хворобою, яким проведено роз'єднання зрощень. Хворих розподілили на дві групи: до групи контролю залучено 16 хворих з інцизійними грижами великого розміру, яким проведено планове оперативне і консервативне лікування загальноприйнятими методами, до основної групи - 10 хворих, яким виконано планове оперативне втручання і роз'єднання зрощень з використанням препарату дефенсаль. У період спостереження до 8 міс добрі результати у контрольній групі одержано у 8 хворих, в основній - у 7. Висновки: досягти стійкого позитивного результату можна лише у разі використання комплексного підходу до лікування. Застосування препарату дефенсаль сприяло поліпшенню безпосередніх і короткотермінових результатів лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.46-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Пиптюк О. В. 
Метод проектів як новітня методика реалізації самостійної роботи студентів / О. В. Пиптюк, С. Б. Телемуха, В. О. Пиптюк // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Пульс. - 2014. - № 4. - С. 227-234. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Зазначено, що практика природничо-наукової підготовки медичних працівників у вищих навчальних закладах свідчить, що використання традиційних дидактичних засобів і методів не забезпечує інтенсивного розвитку пізнавальної діяльності, індивідуальних здібностей і фахових знань студентів. Подолання цих суперечностей є можливим за умови використання нових підходів до формування знань студентів. Практично в кожній з навчальних програм передбачені години для самостійної роботи студентів. Контроль викладачем якості самостійної роботи студентів є практично неможливим. Вирішення проблеми є можливим через використання інтерактивних методів навчання, одним з яких є метод проектів. Проектний метод навчання - це сукупність таких способів навчання, за яких студенти за допомогою колективної або індивідуальної діяльності з відбору, розподілу та систематизації матеріалу з певної теми, складають проект. Впровадження методу проектів у навчальний процес за умов кредитно-модульної системи спрямована на системне формування знань студентів медиків, які здатні будуть розв'язувати завдання в різних сферах практичної професійної діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Пиптюк О. В. 
Алгоритми лікування гнійно-некротичних процесів при синдромі діабетичної стопи / О. В. Пиптюк, С. Б. Телемуха, В. О. Пиптюк // Галиц. лікар. вісн.. - 2016. - 23, № 3 (ч. 2). - С. 118-121. - Бібліогр.: 48 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.865.7-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Телемуха С. Б. 
Сучасний погляд на злукову хворобу очеревини : (огляд літ.) / С. Б. Телемуха, О. В. Пиптюк // Галиц. лікар. вісн.. - 2016. - 23, № 3 (ч. 3). - С. 119-122. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Операції залишаються основною причиною утворення злук. Злукова хвороба очеревини є однією з тяжких і розв'язаних проблем хірургії. Кількість пацієнтів постійно зростає, що зумовлено зростанням кількості й об'єму оперативних втручань на органах черевної порожнини (ЧП). Етіологічні чинники спайкоутворення різноманітні. До них слід віднести механічне ушкодження очеревини, потрапляння стороннього матеріалу у ЧП й інфекційне запалення очеревини. До теперішнього часу не має єдиного стандарту діагностичного обстеження і лікування пацієнтів з даною патологією. Вони складають групу високого ризику розвитку гострої злукової кишкової непрохідності. Незважаючи на значні зусилля щодо розробки ефективних методів профілактики злукового процесу в ЧП, він залишається частим явищем після абдомінальних операцій. Одним із шляхів профілактики післяопераційних злук є не тільки розробка сучасних методів оперативних втручань, інтактних шовних матеріалів та сучасних імплантатів, а пошук нових методів запобігання післяопераційних зрощень за допомогою протизлукових препаратів. DEFENSAL (дефенсаль) - новий сучасний український комбінований препарат. Складається з трьох складових частин, які впливають на основні ланки патогенезу злук: гіалуронової кислоти, декаметоксину (антисептик широкого спектру дії), сукцинат нагрію (буфер). Досягти покращання результатів профілактики і лікування хвороби зрощень очеревини можна у разі використання комплексного підходу до обстеження і лікування хворих, обережних хірургічних втручаннях, новітніх відкритих і лапароскопічних методик операцій, нових комбінованих протизлукових препаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.4-387 + Р457.465.305.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Телемуха С. Б. 
Гостра спайкова тонкокишкова непрохідність: профілактика, лікування / С. Б. Телемуха // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2019. - 18, № 3. - С. 110-114. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.305.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Гончар М. Г. 
Комплексне лікування синдрому діабетичної стопи / М. Г. Гончар, О. В. Пиптюк, В. Д. Скрипко, І. К. Чурпій, С. Б. Телемуха, І. Я. Михалойко, В. О. Пиптюк // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2019. - 18, № 4. - С. 94-99. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р457.862.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського