Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Софронова О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Софронова О. Н. 
Метаболические и гемодинамические характеристики сочетанного течения постхолецистэктомического синдрома и гипертонической болезни / О. Н. Софронова, Л. М. Пасиешвили // Медицина сегодня и завтра. - 2006. - № 2. - С. 35-38. - Библиогр.: 14 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 + Р457.445.52-86

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16676 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Пасиешвили Л. М. 
Механизмы реализации инсулинорезистентности и стеатогепатоза у больных с постхолецистэктомическим синдромом в сочетании с гипертонической болезнью / Л. М. Пасиешвили, Л. Н. Бобро, Е. А. Лазуткина, О. Н. Софронова // Сучас. гастроентерологія. - 2006. - № 6. - С. 10-13. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Зазначено, що у разі розвитку післяхолецистектомічного синдрому у хворих на гіпертонічну хворобу доволі часто підвищується індекс маси тіла з розвитком ожиріння та інсулінорезистентності. Окрім того, поєднана патологія поглиблює зміни в обміні ліпідів, наслідком чого є формування стеатогепатозу. Таким чином, гемодинамічні та метаболічні зміни у таких хворих можна розглядати як предиктори формування метаболічного синдрому, тому ці хворі потребують диспансерного нагляду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.445.52-86 + Р410.030-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Софронова О. М. 
Оптимізація діагностики та лікування хворих з післяхолецистектомічним синдромом в поєднанні з гіпертонічною хворобою : Автореф. дис... канд. мед. наук / О. М. Софронова; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2007. - 22 c. - укp.

Встановлено клініко-патогенетичні особливості перебігу післяхолецистектомічного синдрому (ПХЕС) у осіб з гіпертонічною хворобою (ГХ). Доведено, що поєднання даних хвороб сприяє виникненню атипового перебігу больового синдрому, збільшенню проявів і різноманітності диспепсичних та астеноневротичних скарг, частішому виникненню аритмій. Вперше визначено негативні зміни в показниках кальцієвого обміну у хворих з ПХЕС, виразність яких вірогідно змінюється у разі його поєднання з ГХ. Вперше наведено дані щодо стану ліпідного обміну у пацієнтів з ПХЕС і ГХ і визначено їх залежність від тривалості анамнезу жовчнокам'яної хвороби та артеріальної гіпертензії. Розглянуто механізми формування інсулінорезистентності у таких хворих. Доведено, що сукупний перебіг ПХЕС і ГХ призводить до збільшення індексу маси тіла та формування метаболічного синдрому, що значно погіршує перебіг обох захворювань. Вперше розроблено й обгрунтовано тактику лікування хворих з ПХЕС і ГХ з використанням комбінації аторвастатину (ліпітину) та кальцеміну. Вивчено динаміку клінічних проявів, функціонального стану печінки та підшлункової залози у таких хворих та доведено, що дана комбінація препаратів позитивно впливає на імунологічні та біохімічні показники захворювань, зокрема, обумовлює відновлення метаболічного гомеостазу та дисбаланс в обміні кальцію, що підвищує ефективність лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.445.52-387 + Р410.030-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА351249 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Софронова О. М. 
Синтез, структура та властивості плівок ZnSe, одержаних методом конденсації з рідкої фази : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.04.07 / О. М. Софронова; Національна академія наук України, Інститут електрофізики і радіаційних технологій. - Харків, 2019. - 18 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226,022 + К663.030.022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441528 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського