Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (8)Книжкові видання та компакт-диски (49)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Соловйов О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 119
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Соловйов О.  
Кримінальне обвинувачення у справах публічно-правового характеру (практика Європейського суду з прав людини) / О. Соловйов // Право України. - 2005. - № 2. - С. 121-124. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.44-352

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Чайка В. К. 
Випадок небажаної 16-тижневої вагітності в нетиповому додатковому рудиментарному розі матки 17-річної пацієнтки / В. К. Чайка, Л. О. Матиціна, О. І. Соловйов // Здоровье женщины. - 2005. - № 1. - С. 26-29. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Зазначено, що всі дівчатка повинні оглядатися дитячим і підлітковим гінекологом із проведенням УЗД з метою вчасного виявлення вад розвитку зовнішніх і внутрішніх статевих органів і встановлення ознак захворювань. Вчасне лікування виявлених вад і захворювань у дитячому та підлітковому віці запобігає неочікуваним ускладненням у майбутньому. Видалення до початку статевого життя рудиментарних рогів (РР) матки або рудиментарних маток (РМ) запобігає можливим вагітностям в цих утвореннях, відповідно, сприяє зниженню вірогідності загрозливих ускладнень ектопічної вагітності (ЕВ). Перебіг ЕВ, розташованої в РР матки або в РМ, так само є небезпечним, як і перебіг істмічної або інтерстиціальної ЕВ, та вимагає своєчасного оперативного втручання. Дівчатам, які ніколи не обстежувались раніше, у разі найменшої підозри на наявність вагітності обов'язково треба проводити УЗД для вивчення анатомії внутрішніх статевих органів; усім дівчатам і жінкам у разі підозри на наявність вагітності та аномалію розвитку геніталій завжди необхідно робити пробу на вміст хоріонічного гонадотропіну та УЗД для підтвердження як наявності вагітності, так і визначення місця знаходження плодового яйця.


Ключ. слова: дівчинки, вагітність, вади розвитку, рудиментарний ріг, УЗД
Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.24 + Р716.212.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Соловйов О. І. 
Тривимірні розрахунки та морфологічна оцінка вмісту окремих будов плодового міхура під час просівних ультразвукових досліджень I триместру вагітності / О. І. Соловйов // Здоровье женщины. - 2007. - № 1. - С. 224-227. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Носенко О. М. 
Ультрасонодоплерографія в діагностиці доброякісних кістозних утворень яєчників / О. М. Носенко, О. І. Соловйов, Г. Д. Місуна // Здоровье женщины. - 2006. - № 1. - С. 230-236. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено дані ультрасонодоплерографії в діагностиці найбільш поширених у практиці лікаря-гінеколога доброякісних кістозних утворень яєчників (КУЯ). Зроблено висновок, що застосування доплерографії під час диференційної діагностики КУЯ дозволяє знайти зони з низьким судинним опором в утвореннях, що мають вигляд доброякісних за даними сонографічної морфології, і, таким чином, запідозрити наявність їх злоякісної трансформації.


Ключ. слова: доброякісні кістозні утворення яєчників, ультрасонодоплерографія, внутрішньопухлинний кровоплин
Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Соловйов О. І. 
Випадок діагностики нетипової родинної форми недосконалого кісткоутворення / О. І. Соловйов, Я. О. Гончарова, В. Д. Зукін // Здоровье женщины. - 2008. - № 1. - С. 171-176. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Наведено приклад допологової діагностики під час ультразвукового дослідження плода у II триместрі вагітності, який мав ознаки смертельної (IIA) форми недосконалого кісткоутворення. Під час огляду батьків помічено зовнішні ознаки дизембріогенезу у батька. Подальше вивчення дозволило зробити висновок про наявність родинної форми недосконалого кісткоутворення, коли батько мав легку (IV) форму захворювання, а у його дитини виявлено ознаки більш небезпечного типу цієї патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Соловйов О. І. 
Випадок діагностики пентади Cantrell в I триместрі вагітності з фетоскопічним підтвердженням / О. І. Соловйов, І. А. Судома // Здоровье женщины. - 2007. - № 4. - С. 136-143. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Наведено приклад ранньої діагностики та фетоскопічного підтвердження такого складного комплексу хворобливих змін як пентада Cantrell. Надано описання пентади та запропоновано приклад можливих пізніших пологових ускладнень у разі невчасної діагностики подібних змін. Звернено увагу на доцільність використання фетоскопії та ембріоскопії перед перериванням вагітності з метою оцінки зовнішнього вигляду плода/зародка для диференційної діагностики, бо черезшийкова фето/ембріоскопія є інформативним способом дослідження, який дозволяє із задовільною якістю оглянути плід/зародок, порожнину матки, пуповину, оболонки плодового міхура; також цей діагностичний підхід іноді є більш доказовим у порівнянні з ультразвуковим дослідженням. Порушення розвитку або аномалії розвитку плода та провізорних органів можуть спостерігатись як у випадках хромосомних анеуплоїдій, так і за наявності звичайного каріотипу. Поєднання способів ультразвукової діагностики, черезшийкової фето/ембріоскопії та цитогенетичних досліджень у I триместрі може бути корисним з точки зору точності діагностики для оцінки прогнозу потомства та планування подальшої тактики ведення пацієнток.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Соловйов О. І. 
Випадок діагностики сиреномелії з агенезією сечовивідної протоки і відповідним обтураційним синдромом у I триместрі при вагітності внаслідок допоміжних репродуктивних технологій. (Опис випадку та огляд л-ри) / О. І. Соловйов, Я. О. Гончарова, Ю. В. Маслій, І. О. Судома // Здоровье женщины. - 2008. - № 2. - С. 186-192. - Бібліогр.: 66 назв. - укp.

Наведено приклад ультразвукової діагностики (УЗД) та фетоскопічного підтвердження випадку синдрому русалки (sirenomelia, сиреномелія) перед перериванням на 12 тижні вагітності у пацієнтки з вилікуваною за допомогою допоміжних репродуктивних технологій через введення єдиного сперматозоїда безпосередньо до яйцеклітини первинною неплідністю. Синдром русалки є рідкісною летальною вадою розвитку, коли відбувається різного ступеню зрощення, викручування, атрофія чи гіпотрофія нижніх кінцівок, що поєднується з тяжкими урогенітальними аномаліями, які призводять до значного маловоддя у II триместрі. Наведений випадок є ще більш рідкісним і нетиповим з погляду на наявність у плода обох нирок з їх гідронефротичними змінами та значним збільшенням сечового міхура внаслідок атрезії сечовивідної протоки. Наразі другого такого випадку, описаного у доступній через Інтернет світовій медичній літературі, не знайдено. Головною метою поєднаних просівних досліджень I триместру, що виконуються від 11 тижнів 0 днів до 13 тижнів 6 днів, є оцінка особистих ризиків пацієнтки щодо хромосомних аномалій плода. Випадок доводить, що такі рідкісні смертельні вади розвитку зі значною точністю можуть бути визначені вже в I триместрі. Зазначено, що найкращим способом діагностики синдрому русалки є УЗД, здійснене саме в I триместрі вагітності під час поєднаного просівного дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.11с13 + Р716.212.2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Судома І.  
Ембріоскопія в обстеженнях пацієнток із завмерлими в I триместрі вагітностями / І. Судома, О. Соловйов, Ю. Маслій, Я. Гончарова // Здоровье женщины. - 2007. - № 3. - С. 163-167. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

З метою визначення інформативності ембріоскопії у випадку завмерлої у першому триместрі вагітності у 11-ти жінок з завмерлими вагітностями терміном до 12-ти тижнів перед інструментальним перериванням з подальшим каріотипуванням абортивного матеріалу (торочкова оболонка, chorion) проведено трансцервікальну ембріоскопію діагностичним гістероскопом. Задовільний ендоскопічний огляд зародків досягнуто в усіх випадках. Трансцервікальна ембріоскопія є інформативним способом дослідження, що дозволяє з задовільною якістю оглянути завмерлий зародок, порожнину матки, пуповину, оболонки плодового міхура; також цей діагностичний підхід більш доказовий у порівнянні з УЗД. Порушення розвитку зародка, аномалії розвитку пуповини у разі завмерлої вагітності спостерігають як у випадках хромосомних анеуплоїдій, так і за наявності звичайного каріотипу. Використання трансцервікальної ембріоскопії може бути корисним з точки зору точності діагностики і планування подальшої тактики ведення пацієнток з завмерлими в I триместрі вагітностями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.218

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Соловйов О. І. 
Особливості стану периферійної імунної системи у вагітних із відвищеним опором кровоплину в маткових артеріях / О. І. Соловйов, В. П. Чернишов, І. О. Судома // Здоровье женщины. - 2008. - № 1. - С. 62-67. - Бібліогр.: 65 назв. - укp.

Досліджено показники периферійного імунітету у вагітних із підвищеним опором кровоплину в маткових артеріях. Обстежено 101 вагітну жінку після застосування допоміжних репродуктивних технологій. Пацієнткам під час проведення поєднаних досліджень у I триместрі вагітності (термін - від 11 тиж 0 днів до 13 тиж 6 днів), крім визначення ризиків щодо хромосомних аномалій, здійснено доплерографію і доплерометрію кровоплину в обох маткових артеріях та вивчено імунограму. Одержані дані порівняно із такими ультразвукових досліджень у II триместрі. У групі жінок зі зміненим кровоплином в 11 - 13 та 20 - 21 тижнів гестації відмічено достовірне підвищення абсолютної кількості природних кілерів та їх цитолітичної активності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.21-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гончарова Я. О. 
Тривимірна трансвагінальна волюметрія раннього періоду першого триместра при звичайних та завмерлих вагітностях, отриманих за допомогою допоміжних репродуктивних технологій / Я. О. Гончарова, О. І. Соловйов, Ю. В. Маслій, І. О. Судома // Здоровье женщины. - 2008. - № 2. - С. 146-149. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено порівняльні дані тривимірної трансвагінальної ультразвукової волюметрії, здійсненої в ранньому I триместрі (від 7 до 9 тижнів вагітності включно) при вагітностях після штучного запліднення через допоміжні репродуктивні технології, як зі звичайним перебігом, так і тих, що припинили свій розвиток. Показано діагностичну значимість одержаних даних.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.11с13 + Р716.212.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Подригало М. А. 
Динамічна стабілізація курсового кута при пробігу літака / М. А. Подригало, О. В. Соловйов, В. М. Краснокутський // Системи озброєння і військ. техніка. - 2007. - Вип. 2. - С. 15-17. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто природу появи збурюючого моменту обумовленого нерівномірністю сил гальмування на головних колесах літака. Для динамічної стабілізації курсового кута літака необхідно створити імпульс стабілізуючого моменту, величину якого визначено.


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Соловйов О.  
Прогностичне значення 3В-волюметрії в першому триместрі (11+0 - 13+6) у разі природних вагітностей та після ДРТ / О. Соловйов, Я. Гончарова, І. Судома // Здоровье женщины. - 2009. - № 3. - С. 216-217. - укp.

Середні значення CRL, 3В GSV, FV та PV у жінок із вагітностями після ДРТ та із природними вагітностями (ПВ) суттєво не відрізнялись, але співвідношення PV/FV у групі після ДРТ було достовірно; у жінок із ускладненими ПВ відзначалось суттєве зменшення PV (3В PV та 3В PV/CRL були достовірно меншими), а також зменшення GSV і співвідношення GSV/CRL.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.114

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Соловйов О.  
Стать плода і перебіг природних вагітностей і після допоміжних репродуктивних технологій / О. Соловйов, І. Судома, Я. Гончарова // Здоровье женщины. - 2009. - № 3. - С. 215-216. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-5 + Р716.114

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Лепіхов П. О. 
Ультразвукова допологова та неонатальна діагностика деяких новоутворень надниркових залоз у дітей (критерії диференціальної діагностики) / П. О. Лепіхов, Г. М. Турпакова, Р. Ф. Абдулін, В. К. Литовка, О. І. Соловйов // Здоровье женщины. - 2009. - № 5. - С. 43-50. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Обговорено питання діагностики та диференціальної діагностики новоутворень надниркових залоз за допомогою ультразвукових досліджень у плодів та дітей. Наведено ультразвукові ознаки новоутворень надниркових залоз у дітей, виділено типові ознаки різних видів пухлин. Представлено ехограми, макро- та мікропрепарати тканин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.569.457-4

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Соловйов О. І. 
Особливості впливу і профілактика шкідливої дії інфразвуку, низькочастотного шуму і вібрації на гірників вугільних шахт : Автореф. дис... канд. мед. наук / О. І. Соловйов; Ін-т медицини праці АМН України. - К., 2006. - 20 c. - укp.

Досліджено поширеність, визначено рівні та основні джерела інфразвуку, низькочастотного шуму та вібрації на вугільних шахтах Донбасу. Вперше визначено фоновий рівень інфразвуку на підземному шахтному комплексі (98-102 дБ Лін). Уточнено ризик виникнення порушень функціонального стану організму гірників вугільних шахт на підставі їх зіставлення з експозиційними стажовими дозами шуму та вібрації та з урахуванянм гігієнічної значущості інфразвуку та віброакустичних коливань низькочастотного діапазону. Вперше для вугільних шахт розроблено санітарно-технічні та медико-біологічні заходи щодо профілактики порушень стану здоров'я гірників з урахуванням нових даних про шкідливу дію інфразвуку і віброакустичних факторів низькочастотного діапазону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.506.1-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА345345 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Соловйов О. М. 
Право власності професійних спілок України : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.03 / О. М. Соловйов; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. - Х., 2002. - 19 c. - укp.

Розкрито поняття права власності профспілок і його місце в системі права власності України. Наведено класифікацію та надано характеристику суб'єктів, об'єктів, змісту права власності профспілок і підставам його виникнення. Визначено поняття об'єкта права власності профспілок та розглянуто проблеми здійснення профспілками цього права. Надано пропозиції щодо вдосконалення законодавства, яке регулює відносини профспілкової власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)110.1:Ф72 + Ф72(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321030 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Соловйов О. М. 
Удосконалення механізмів державного регулювання інноваційних процесів в Україні та регіонах : Автореф. дис... канд. наук з держ. упр. / О. М. Соловйов; Донец. держ. ун-т упр. - Донецьк, 2005. - 16 c. - укp.

Визначено нові форми, методики та інструменти впливу держави на вдосконалення механізмів регулювання інноваційних процесів в Україні та регіонах. Досліджено сучасні теорії інноваційного регіонального розвитку з метою встановлення закономірностей впливу нерівномірності регіонального розвитку на економічне зростання країн, які перебувають у стані трансформації, та закономірностей циклічного інноваційного розвитку регіонів. Запропоновано концептуальну модель інноваційного регіонального розвитку, яка дозволяє встановити вплив факторів, сформульваних у системах детермінант інноваційної активності, й інструментів економічної, науково-технічної та освітньої політики на міжрегіональну нерівномірність щодо показників економічного розвитку та рівнів добробуту. На прикладі Донецького регіону розроблено концепцію управління регіональною інноваційною діяльністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-21.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346852 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Соловйов О. І. 
Ультразвукові та біохімічні маркери першого триместру в прогнозуванні акушерських ускладнень вагітності : автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / О. І. Соловйов; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2009. - 21 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.21-4

Шифр НБУВ: РА362872 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Соловйов О. В. 
Застосування Європейської конвенції з прав людини та практики Страсбурзького суду в Україні (загальнотеоретичні аспекти) : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. В. Соловйов; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Л., 2011. - 16 c. - укp.

З'ясовано причини дії Конвенції в Україні як складової її національного законодавства. Подано характеристику особливостей застосування приписів Конвенції в даному статусі. Визначено обсяг й юридико-технічні умови застосування правоположень практики Суду як джерела права в Україні. Розглянуто наявний стан і можливості вдосконалення державно-юридичного забезпечення застосування в Україні практики Суду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.4-3 + Х915.232.44-383

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА381259 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Соловйов О. С. 
Клінічна організація діагностики пошкоджень у постраждалих з політравмою : монографія / О. С. Соловйов, С. О. Гур'єв, С. П. Сацик. - К. : Ніка-Центр, 2011. - 143 c. - Бібліогр.: 300 назв - укp.

Розглянуто питання клінічної організації діагностичного процесу у постраждалих з полісистемними та поліорганними пошкодженнями із застосуванням сучасних високих технологій. Вперше визначено й оцінено причинні фактори, що знижують ефективність діагностичного процесу у постраждалих з політравмою, показано ризики проведення діагностичних заходів. Обгрунтовано клініко-організаційні заходи щодо усунення та зменшення впливу причинних факторів і мінімізації ризиків неефективності діагностики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.1-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА741139 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського