Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (13)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Симчич М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Симчич М.  
Ідея Університету і національна держава / М. Симчич // Філософ. думка. - 2004. - № 4. - С. 107-111. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ч484(4УКР)711.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Симчич М. В. 
Philosophia rationalis у Києво-Могилянській академії : монографія / М. В. Симчич; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". - Вінниця : О.Власюк, 2009. - 239 c. - Бібліогр.: с. 145-174. - укp.

Вперше в українській історико-філософській науці проведено комплексний порівняльний аналіз курсів логіки Києво-Могилянської академії (КМА) кінця ХVII - першої половини XVIII ст. Охарактеризовано тогочасні філософські течії, які істотно впливали на викладання філософії в КМА, а також індивідуальні особливості та розходження в поглядах окремих могилянских професорів. Вивчено, у який спосіб професори готували свої курси та як використовували для цього надбання своїх попередників. З'ясовано, що на викладання філософії в КМА найбільше впливали курси філософії єзуїтських навчальних закладів Речі Посполитої.

Впервые в украинской историко-философской науке проведен комплексный сравнительный анализ курсов логики Киево-Могилянской академии (КМА) конца ХVII - первой половины XVIII вв. Охарактеризованы философские течения того времени, существенно повлиявшие на преподавание философии в КМА, а также индивидуальные особенности и расхождения во взглядах могилянских профессоров. Изучено каким образом профессора готовили свои курсы и как использовали для этого достижения своих предшественников. Выяснено, что на преподавание философии в КМА более всего влияли курсы философии иезуитских учебных заведений Речи Посполитой.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)44-356

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА715323 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Симчич М. В. 
Лаканівська проблематика насолоди як альтернативний підхід до дискурсу рекламування / М. В. Симчич // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Теорія та історія культури. - 2005. - Т. 40. - С. 27-33. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Зроблено спробу простежити механізм функціонування рекламного повідомлення, застосовуючи до нього психоаналітичну модель Жака Лакана. Висвітлено основні поняття з концепції французького психоаналітика (а саме: погляд, objet petit a, фантазм, інтерпеляція та ідентифікація) та особливості їх організації в рекламному дискурсі.


Ключ. слова: Ж. Лакан, проблематика насолоди, рекламний дискурс, психоаналіз, дискурс
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю91(4ФРА)6-736

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Теор.,іст.культ. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Симчич М. В. 
Визначення джерельної бази для дослідження викладання філософії у Києво-Могилянській академії у XVII - XVIII ст. / М. В. Симчич // Магістеріум. - 2006. - Вип. 23. - С. 43-48. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Зроблено спробу з'ясувати, які джерела і у який спосіб повинні залучатись до вивчення викладання філософії у Києво-Могилянській академії у XVII - XVIII ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч213(4УКР)4 + Ю3(4УКР)44-356

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70430 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Симчич М. В. 
Специфіка курсів логіки у Києво-Могилянській академії (кінець XVII ст. - перша половина XVIII ст.) : Автореф. дис... канд. філософ. наук / М. В. Симчич; Ін-т філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 2007. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю4р(4УКР-2К)3

Шифр НБУВ: РА351984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Симчич М. В. 
До питання атрибуції філософських курсів Інокентія Гізеля / М. В. Симчич // Рукоп. та книжк. спадщина України : археогр. дослідж. унік. архів. та бібл. фондів. - 2005. - Вип. 10. - С. 277–289. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68592 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Лакс М. 
Метафізика: сучасний вступний курс / М. Лакс; Пер.: М. Симчич, Є. Поляков. - Київ : Дух і Літера, 2016. - 578 c. - Бібліогр.: с. 561-573 - укp.

Висвітлено центральні метафізичні проблеми через характеристику основних поглядів та ретельний аналіз дискусій, представлених у сучасній літературі. Розглянуто питання природи універсалій (метафізичний реалізм та номіналізм), модальностей і часу, проблеми індивідуалізаціїї об'єктів та їхньої тяглості у часі, а також дискусію між реалізмом та антиреалізмом. Видання містить багато прикладів, які пояснюють складні поняття.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА814397 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Філософська думка України ХІ-ХVІІІ ст.: від патристики до схоластики / Я. М. Стратій, О. Киричок, О. Сирцова, М. Симчич, Л. Довга, Р. Піч, В. Білодід; ред.: Я. М. Стратій; Національна академія наук України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди. - Київ : Ін-т філософії ім. Г. С. Сковороди, 2021. - 627 c. - Бібліогр.: с. 583-612 - укp. - лат.

Поставлено за мету включити в загальну картину історичного процесу недостатньо задіяну українську філософську спадщину ХІ-ХVІІІ ст. Аналіз розвитку середньовічної і ранньомодерної думки здійснено з урахуванням упливу на формування філософських уявлень візантійської та патристичної традицій. Висвітлено дилему внутрішньоукраїнського діалогу між представниками містичного та раціоналістичного підходів до пізнання світу і людини, починаючи від києворуських писемних пам’яток і закінчуючи творами Г. Сковороди, та на загальному тлі розвитку різних течій філософії другої схоластики. Викладено аспекти культури України домодерної й ранньомодерної доби. Окреслено розуміння філософії в українських писемних пам’ятках ХІ-ХІV ст., простежено патристичні витоки та поглиблено історіографію концептуальних інтерпретацій. Представлено “Філософію ” як пізнання Божественної Премудрості, а також пізнання природи і соціуму, виокремлено пізнання філософії як вербалізованої Премудрості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3 г/д(4УКР)1/5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864303 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського