Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Семенина Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія:    
1.

Семенина Г. Б. 
IHELLPD-синдром в сучасному акушерстві: (огляд л-ри) / Г. Б. Семенина // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2004. - № 1. - С. 79-87. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Семенина Г. Б. 
Ендокринний статус дітей, народжених від жінок із синдромом полікістозних яєчників / Г. Б. Семенина // Перинатология и педиатрия. - 2006. - № 1. - С. 23-26. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проведено дослідження ендокринного статусу 23-х немовлят, народжених від матерів із синдромом полікістозних яєчників в анамнезі, на 1-й і 5-й день життя. Доведено, що функціонування адепогіпозу й кори наднирників у таких дітей знаходиться у напруженому стані протягом раннього неонатального періоду.


Ключ. слова: вагітність, морфофункціональні порушення, новонароджені
Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.56 + Р733.415-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Семенина Г. Б. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування терапії прееклампсії : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / Г. Б. Семенина; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. - К., 2001. - 20 c. - укp.

Досліджено проблему вдосконалення лікувально-профілактичних заходів прееклампсії на підставі вивчення взаємозв'язку окремих ланок патогенезу. Встановлено, що основними патогенетичними аспектами прееклампсії є надмірна активація вільнорадикального окиснення у випадку неспроможності системи антиоксидантного захисту з наступними порушеннями в системі гомеостазу, що корелюють з важкістю ускладнення. Доведено, що існує взаємозв'язок між ступенем ендогенної інтоксикації та порушеннями гемокоагуляційного гомеостазу, альтеративними процесами у плаценті та особливостями перебігу вагітності, пологів, післяпологового періоду. Патогенетично обгрунтовано та практично апробовано доповнення до лікувальних схем прееклампсії фітопрепарату на основі флавоноїдних глікозидів, що дало можливість зменшити дози синтетичних медикаментів. На фоні зниження ендогенної інтоксикації, нормалізації судинно-тромбоцитарного та коагуляційного гемостазу, підвищення рівня фізіологічних антикоагулянтів отримано швидку регресію симптомів прееклампсії, покращання функціонування фетоплацентарного комплексу та зменшення ускладнень під час пологів, у післяпологовому періоді, покращання перинатальних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Семенина Г. Б. 
Гіперандрогенія і вагітність: клінічно-гормональні особливості діагностики некласичної форми вродженої гіперплазії кори надниркових залоз / Г. Б. Семенина // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2011. - № 4. - С. 79-84. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Диагностику неклассической формы врожденной гиперплазии коры надпочечников следует проводить на этапе планирования беременности. Наиболее эффективным диагностическим методом является проведение стимуляционной пробы с синтетическим аналогом адренокортикотропного гормона продленного действия. Отражением нарушенного адреналового стероидогенеза является стимулированный уровень 17-гидроксипрогестерона выше 50 нмоль/л и наличие сочетаемых мутаций гена СУР21. Неклассическая форма недостаточности 21-гидроксилазы надпочечников не ухудшает спонтанно наступившую беременность.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Семенина Г. Б. 
Гіперандрогенія у матері: чи знаходить відображення у неонатальному періоді? / Г. Б. Семенина // Перинатология и педиатрия. - 2011. - № 3. - С. 22-24. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проведено обстеження немовлят, народжених матерями з гіперандрогенними станами яєчникового (синдром полікістозних яєчників, СПКЯ) та надниркового (некласична форма вродженої гіперплазії кори надниркових залоз, НФ ВГКН) походження. Одержані результати засвідчили факт гіперандрогенії у всіх немовлят чоловічої статі, що є продовженням антенатального гормонального балансу. Немовлята жіночої статі, народжені матерями з СПКЯ, не розвивались за умов антенатальної гіперандрогенії, проте мають успадкований достовірно високий рівень антимюллерівського гормону. Для вагітних НФ ВГКН характерний стан гіперандрогенії, який знайшов своє відображення у немовлят обох статей в ранньому неонатальному періоді. Вказані факти обгрунтовують необхідність пошуку нових ефективних методів корекції гіперандрогенних станів у матері з урахуванням дефініції патофізіологічних процесів у разі СПКЯ та НФ ВГКН.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.215 + Р733.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Семенина Г. Б. 
Гіперпродукція антимюллерівського гормону в патогенезі хронічної ановуляції при синдромі полікістозних яєчників / Г. Б. Семенина // Здоровье женщины. - 2011. - № 6. - С. 128-130. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Визначено рівень продукції антимюллерівського фактора (АМФ) у фолікулярному апараті 26 жінок із синдромом полікістозних яєчників (СПКЯ) і 22 жінок зі збереженим фолікулогенезом і овуляцією. Імуногістохімічне визначення вмісту АМФ у фолікулярних клітинах біоптатів яєчників виявило, що у хворих із СПКЯ спостерігається більш високий рівень АМФ у гранульозних клітинах на всіх стадіях фолікулогенезу, а також відсутнє зниження рівня АМФ у міру росту антральних фолікулів, яке спостерігається в нормі. Висунуто гіпотезу, що гіперпродукція АМФ, який має виражений інгібувальний вплив на фолікулярний апарат, може бути результатом порушення диференціювання біпотентних гонад плода внаслідок генетичних чи інших причин і призводити до порушення фолікулогенезу і овуляції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2 + Р715.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Семенина Г. Б. 
Прогнозування передчасних пологів у вагітних жінок з гіперандрогеніями / Г. Б. Семенина // Перинатология и педиатрия. - 2011. - № 4. - С. 19-21. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Визначено можливість прогнозування передчасних пологів за допомогою низки цитокінів. Встановлено зниження продукції факторів росту з першого триместру вагітності у жінок з гіперандрогеніями, яке призвело до розвитку первинної плацентарної недостатності. Перинатальні наслідки корелювали зі ступенем порушення функції фетоплацентарного комплексу. Визначення рівнів плацентарного, тромбоцитарного та інсуліноподібного факторів росту можна використовувати як ранні маркери прогнозування передчасних пологів у вагітних жінок з гіперандрогеніями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Семенина Г. Б. 
Роль матково-плацентарної гемодинаміки, маркерів активності ангіогенезу та стану периферійного відділу симпатоадреналової системи у патофізіології ускладнень I триместру вагітності у жінок з гіперандрогеніями / Г. Б. Семенина // Здоровье женщины. - 2011. - № 8. - С. 94-99. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - необхідність пошуку ознак порушень в роботі гемодинамічної підсистеми як складових патогенезу низки ускладнень перебігу вагітності у I триместрі у жінок з гіперандрогеніями, намагання теоретично та практично довести існування зв'язку між гемодинамічними порушеннями і патологічним перебігом процесів плацентації. Шляхом обстеження 66 вагітних з гіперандрогеніями яєчникового та наднирково-залозного генезу встановлено, що в основі патогенезу невиношування вагітності та вагітності, яка не розвивається, лежать порушення регуляції окремих етапів плацентації, свідченням чого стали зміни вмісту ангіогенних факторів росту і ендотеліну та периферійного відділу симпатоадреналової системи. У межах функціональної системи мати - плацента - плід у вагітних з гіперандрогеніями компоненти гемодинамічної підсистеми, підкоряючись домінантному принципу організації, мають у своїй основі реципрокний характер взаємовідносин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Семенина Г. Б. 
Особливості перебігу вагітності і пологів у жінок з гіперандрогеніями яєчникового та надниркового генезу, преконцепційна профілактика і прогнозування ускладнень : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.01 / Г. Б. Семенина; Львів. нац. мед. ун-т ім. Данила Галицького. - Л., 2012. - 36 c. - укp.

Увагу приділено зниженню частоти акушерських і перинатальних ускладнень у жінок з синдромом гіперандрогенії яєчникового та надниркового генезу на основі розробки концепції патогенетичних механізмів їх розвитку шляхом реалізації лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на корекцію гормональних, обмінно-метаболічних і судинно-ендотеліальних порушень. Розроблено концепцію про особливості нейрогормональної та метаболічної адаптації в системі мати - плацента і плід - новонароджений, розкрито роль її порушень у розвитку гестаційної та перинатальної патології. Визначено фактори, що призводять до перинатальних втрат під час гіперандрогенії. Розроблено систему прегравідарної підготовки та лікувально-профілактичних заходів, яка включає індивідуальне прогнозування порушень стану плода та новонародженого, вдосконалену тактику ведення вагітності, пологів і спеціалізованої допомоги хворим з гіперандрогеніями яєчникового та надниркового генезу, диференційовану медикаментозну терапію та запровадження неонатального скринінгу у всіх дітей, народжених матерями з вродженою гіперплазією кори надниркових залоз, покращує перебіг основного захворювання, вагітності та пологів, дозволяє знизити частоту репродуктивних втрат, акушерських ускладнень та зменшити потребу новонароджених у наданні медичної допомоги і створити умови для кращого постнатального розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415-3 + Р716.226.415-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА394718 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Семенина Г. Б. 
Ендокринні та обмінно-метаболічні порушення в жінок із синдромом полікістозних яєчників і нові можливості їхньої корекції / Г. Б. Семенина // Репродуктив. эндокринология. - 2016. - № 6. - С. 69-76. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

Представлено результати обстеження гормонального та обмінно-метаболічного балансу в жінок із синдромом полікістозних яєчників (СПКЯ). Під спостереженням знаходилось 67 жінок із СПКЯ та 30 здорових жінок, які склали контрольну групу. В залежності від індексу маси тіла пацієнтки розділені на відповідні підгрупи. Аналіз результатів обмінно-метаболічних обстежень виявив, що клінічний фенотип СПКЯ із надлишковою масою тіла характеризувався поєднанням інсулінорезистентності натще, зниженою інсуліночутливістю, аддітивною гіперінсулінемією та порушенням утилізації глюкози, високим базальним рівнем кортизолу та його супресією після навантаження глюкозою, дисліпідемією з підвищенням вмісту загального холестерину, ліпопротеїнів низької і дуже низької щільності, тригліцеридів натще та після навантаження і зниженням рівня ліпопротеїнів високої щільності. Клінічний фенотип СПКЯ із нормальною масою тіла характеризувався тенденцією до абдомінальної акумуляції жиру при відсутності надлишкової маси тіла, зниженням метаболічного кліренсу глюкози і підвищенням рівня двогодинного глюкозотолерантного тесту інсуліну та глюкози натще, базальною гіперкортизолемією та супресією кортизолу на тлі навантаження глюкозою, а також дисліпідемією у вигляді зниження рівня ліпопротеїнів високої щільності. Згадані зміни є можливими факторами ризику формування в жінок із СПКЯ серцево-судинних захворювань, цукрового діабету II типу, а під час вагітності - гестаційного цукрового діабету. Крім того, в жінок із СПКЯ частіше розвиваються такі ускладнення вагітності, як невиношування, синдром затримки розвитку плода, гіпертензія, індукована вагітність та прееклампсія. З метою профілактики ускладнень вагітності в обстежених жінок протягом 6 місяців застосовувався комбінований препарат mesix, який містить D-Chiro-inositol. Оцінка клінічної та лабораторної ефективності лікування показала позитивний вплив на менструальний цикл у 57,4 %, гормональний баланс у 78,9 % та обмінно-метаболічні порушення у 63,2 % пацієнток із СПКЯ. З огляду на це автор статті відзначає необхідність дослідження ефективності більш тривалого застосування препарату, беручи до уваги його безпечність та економічну адекватність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.55-5 + Р252.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Семенина Г. Б. 
Вдосконалення ведення післяопераційного періоду у жінок із пролапсами геніталій / Г. Б. Семенина // Репродуктив. эндокринология. - 2015. - № 4. - С. 86-90. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Здійснено пошук шляхів оптимізації ведення післяопераційного періоду у жінок із пролапсом геніталій за рахунок інтенсифікації трофічних, регенеративних процесів у тканинах і зниження частоти інфекційних ускладнень. Шляхом обстеження 57 жінок із пролапсом геніталій показано, що додаткове місцеве застосування комбінованого препарату, який містить хлоргексидин і декспантенол (n = 30), покращує клінічну ефективність терапії післяопераційного періоду в порівнянні з традиційним лікуванням (n = 27).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.760.53-5

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Семенина Г. Б. 
Синдром полікістозних яєчників: альтернативний підхід до комплексного лікування пацієнток з гіперандрогенією яєчникового походження / Г. Б. Семенина // Слово о здоровье. - 2018. - № 1. - С. 26-31. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.55-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Семенина Г. Б. 
Ведення вагітності з урахуванням нутритивного забезпечення: вплив на акушерські та перинатальні ускладнення / Г. Б. Семенина // Слово о здоровье. - 2018. - № 6. - С. 12-18. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено застосування Fertilovit for 2 у разі плануванні вагітності, у період гестації та після пологів. Наголошено на необхідності застосування за сучасних умов збалансованих вітамінно-мінеральних комплексів як складової раціональної тактики ведення вагітних, що знижує кількість акушерських ускладнень й оптимізує перинатальні результати.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Маркін Л. Б. 
Профілактика невиношування вагітності після індукції овуляції в жінок з ендокринним непліддям в анамнезі / Л. Б. Маркін, К. Л. Шатилович, Г. Б. Семенина // Запорож. мед. журн.. - 2019. - 21, № 4. - С. 484-490. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54 + Р716.218.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789  Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
15.

Маркін Л. Б. 
Профілактика невиношування вагітності після індукції овуляції в жінок з ендокринним непліддям в анамнезі / Л. Б. Маркін, К. Л. Шатилович, Г. Б. Семенина // Запорож. мед. журн.. - 2019. - 21, № 4. - С. 484-490. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54 + Р716.218.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789  Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
16.

Маркін Л. Б. 
Профілактика інфекційно-запальних ускладнень при травмі нижніх відділів пологових шляхів / Л. Б. Маркін, Г. Б. Семенина, К. Л. Шатилович, Г. Я. Кунинець, О. В. Шахова // Репродуктив. ендокринологія. - 2020. - № 3. - С. 101-104. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета дослідження - оцінка ефективності використання антимікробного антисептичного засобу Феміклін для профілактики ранової інфекції в породіль із травмами нижніх відділів пологових шляхів. Матеріали і методи. Проведено клініко-лабораторне обстеження 65 породіль. Першу групу спостереження склали 33 породіллі, яким було виконане хірургічне лікування з приводу розриву промежини II ступеня або епізіотомії. У післяопераційному періоді жінкам обробляли зовнішні статеві органи дезінфікуючими розчинами (розчини калію перманганату, хлоргексидину) тричі на день впродовж перших 2 - 3 діб, проводили суху обробку швів на промежині розчином йоду впродовж 5 діб. Другу групу спостереження склали 32 породіллі з розривом промежини II ступеня або епізіотомією, яким, окрім проведення наведених вище профілактично-терапевтичних заходів, додатково впродовж 5 діб призначали вагінальні таблетки Феміклін. При визначенні ефективності даних заходів враховували наявність ускладнень післяпологового періоду (інфільтрація або нагноєння швів у ділянці піхви і промежини), проводили мікроскопію виділень із піхви до початку лікування та на 5 добу після пологів. Для оцінки перебігу ранового процесу здійснювали цитологічний контроль мазків-відбитків зі швів з боку слизової піхви на 5 добу післяпологового періоду. Результати. Після проведеного лікування препаратом Феміклін у пацієнток II групи виявлено більш достовірне покращення бактеріологічного статусу піхви порівняно з жінками I групи. Сприятливий перебіг процесу регенерації тканин у всіх пацієнток II групи, клінічним підтвердженням чого стала відсутність нагноєння і розходження країв рани промежини, доводить ефективність застосування препарату на основі деквалінію хлориду для профілактики ранової інфекції у породіль. Вагомою перевагою місцевого введення препарату є відсутність суттєвого негативного впливу на лактобацилярний пул мікрофлори, що особливо важливо для відновлення піхвового нормоценозу в післяпологовому періоді. Висновок: місцеве застосування антисептичного препарату Феміклін забезпечує зниження в 3 рази частоти інфекційно-запальних ускладнень при травмі нижніх відділів пологових шляхів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.258.085-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського