Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Сандурська О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Сандурська О. В. 
В. П. Костенко (1881 - 1956) - вчений, інженер, організатор вітчизняного суднобудування : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.07 / О. В. Сандурська; Держ. екон.-технол. ун-т трансп. - Київ, 2015. - 22 c. - укp.

Проаналізовано науково-організаційну, інженерну та громадську діяльність видатного вітчизняного інженера-проектувальника, вченого в галузі суднобудування В. П. Костенка. Доведено, що наукова спадщина вченого стала підгрунтям для розвитку нових ідей і задумів щодо подальших технічних досліджень в галузі суднобудування. Визначено, що передові ідеї В. П. Костенка у будівництві суднобудівних заводів і використання ним на практиці нової форми судна здійснили своєрідну революцію в історії техніки та створили умови для подальшого бурхливого розвитку вітчизняного морського та річкового флоту у XX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: О42 д(4СОЮ) Костенко, В. П.

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413991 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сандурська О. В. 
Становлення та розвиток вітчизняного суднобудування в роботах Володимира Полієвктовича Костенка / О. В. Сандурська // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2014. - Вип. 41. - С. 323-326. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проведено аналіз питань, піднятих визначним інженером кораблебудівником В. П. Костенком у галузі розвитку вітчизняного кораблебудування. Зокрема, розглянуто мемуарні документи Володимира Полієвктовича, в яких він звертався до переваг та недоліків суднобудування початку ХХ ст. Також дається характеристика фундаментальним роботам корабельного інженера в теорії хвильового опору та бойового захисту. Крім того, наведений аналіз статей та публікацій В. П. Костенка, в яких він звертає увагу на становлення та розвиток вітчизняного суднобудування за різні проміжки часу.


Індекс рубрикатора НБУВ: О42 д(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сандурська О. 
Основні етапи життя та діяльності видатного кораблебудівника В. П. Костенка (1881 - 1956) / О. Сандурська // Дослідж. з історії техніки : зб. наук. пр. - 2014. - Вип. 19. - С. 68-71. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Висвітлено діяльність корабельного інженера В. П. Костенка на території Росії і України, проаналізовано його внесок у розвиток вітчизняного суднобудування і флоту. Надано характеристику створених Володимиром Полієвктовичем принципово нових форм суден та унікальних для його часу суднобудівних заводів. Важливого значення набувають і наукові доробки корабельного інженера, зокрема - теорія судна, теорія хвильового опору та необхідність збільшення бойового захисту кораблів. В своїх роботах вчений керувався як вітчизняним, так і значним зарубіжним досвідом. Здійснено спробу розкрити особистість Володимира Полієвктовича як відомого проектувальника, корабельного інженера, публіциста, політичного і громадського діяча. Маємо, крім того, зазначити, що теоретичні і практичні досягнення В. П. Костенка мали велике значення для розвитку вітчизняного кораблебудування і набагато випередили свій час.


Індекс рубрикатора НБУВ: О42 д(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сандурська О. 
Технічні характеристики суден типу "Бородіно" у роботах В. П. Костенка / О. Сандурська // Дослідж. з історії техніки : зб. наук. пр. - 2014. - Вип. 20. - С. 40-44. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено аналіз технічних характеристик суден типу "Бородіно", запропонований видатним вітчизняним корабельним інженером Володимиром Полієвктовичем Костенком. Вчений у своїх працях досить широко і різнобічно характеризує переваги та недоліки суден зазначеного типу під час ведення бою, визначає тактику бою, забезпечення захисту, зупиняється на питаннях полегшення броненосців та збільшенні їх швидкості руху і покращанні броньового захисту, висвітлює шляхи модернізації суден, окреслює причини поразки російських броненосців у Цусимському бою (1905). Та окреслює основні шляхи уникнення в подальшому подібних поразок. Увагу В. П. Костенко приділяє характеристиці броненосця "Орел", на якому кілька років працював корабельним інженером і мав можливість ознайомитись із його будовою, броньовим захистом та тактикою ведення бою. Визначено роль праць Володимира Полієвктовича для подальшого розвитку вітчизняного військового флоту.


Індекс рубрикатора НБУВ: О42 д(4УКР) + Ц661.12-2 д

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сандурська О. В. 
Миколаївські маяки: історія створення та сучасний стан / О. В. Сандурська // Дослідж. з історії техніки : зб. наук. пр. - 2016. - Вип. 23. - С. 4-8. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто основні питання будівництва Миколаївських маяків. Визначено оригінальність їх конструкцій. На основі аналізу різноманітних джерел, обгрунтовано важливість зведення маяків в Миколаєві. Описано особливості побудови маяків та їх функціонування. Надана характеристика життєвого та творчого шляху М. А. Белелюбського як головного інженера-конструктора Миколаївських маяків. Визначено також роль винайдення залізобетону для створення інноваційної для свого часу конструкції маяків.


Індекс рубрикатора НБУВ: О471-511.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сандурська О. В. 
Одеські маяки: історія створення та перспективи розвитку / О. В. Сандурська // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2016. - Вип. 46. - С. 120-123. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Надано коротку характеристику м. Одеси, як одного із найбільших портових міст України. Зупиняється на появі перших маяків на береговій території Одеси. Визначено їх основні меценати та інженери. Крім того, особлива увага відводиться характеристиці сучасних берегових навігаційних знаків і маяків. Так, розглянуто процес їх створення та подальша історія існування, окреслено основні риси конструктивної та технічної модернізації, експлуатації в сучасному світі та перспективи їх функціонування.


Індекс рубрикатора НБУВ: О471-511.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського