Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (5)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Савіна М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Савіна М.  
Виховання дитини в українській народній традиції / М. Савіна // Соц. психологія. - 2009. - № 3. - С. 174-182. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Проаналізовано проблему виховання дитини в українській народній традиції, а також здійснено спробу розкрити першоджерела народного виховання та його сутність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч313.3(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Савіна М.  
Статеворольовий дискурс як засіб формування особистості / М. Савіна // Соц. психологія. - 2009. - № 4. - С. 141-147. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Висвітлено проблеми статеворольового дискурсу, який може тлумачитися і використовуватися як засіб формування особистості в процесі її становлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю937.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Савіна М. Ю. 
Двовимірна модель та метод розрахунку переносу забруднюючих речовин у відкритих потоках : Автореф. дис... канд. техн. наук : 01.02.05 / М. Ю. Савіна; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К., 2003. - 19 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.1 с181 + Д225.8 с181

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325805 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Савіна М. В. 
Особливості гіпертензивної дисциркуляторної енцефалопатії на тлі хронічних обструктивних захворювань легень : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.15 / М. В. Савіна; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. - Х., 2004. - 21 c. - укp.

На підставі вивчення клініко-гемодинамічно-метаболічних співвідношень виявлено закономірності, які відіграють суттєву роль у формуванні гіпертензивних дисциркуляторних енцефалопатій (ГДЕ) за наявності хронічних обструктивних захворювань легень (ХОЗЛ). Уперше за допомогою ультразвукової доплерографії встановлено, що даному контингенту хворих властиві зміни мозкового кровоплину, які проявляються порушенням артеріальної та венозної гемодинаміки та супроводжуються змінами цереброваскулярної реактивності. Зазначено, що провідну роль у формуванні церебральної патології у хворих на ГДЕ відіграє утруднення венозного відтоку з порожнини черепа та зменшення активності компенсаторно-пристосувальних механізмів мозкових судин. Доведено, що одним з механізмів формуваня ГДЕ у хворих на ХОЗЛ є енергетичний дефіцит, пов'язаний з пригніченням процесів окисного фосфорилювання, активацією анаеробного гліколізу внаслідок гіпоксії за умов порушення гемодинаміки. На підставі кореляційного аналізу виявлено взаємозв'язок між клінічними, гемодинамічними, метаболічними особливостями формування ГДЕ за наявності ХОЗЛ та основними показниками порушення функції зовнішнього дихання, що дозволяє розглядати респіраторну гіпоксію як один з факторів розвитку та прогресування енцефалопатії у хворих на ХОЗЛ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.9-3 + Р412.3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331824 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Савіна М. В. 
Порушення здоров'я сім'ї та аддиктивна поведінка у жінок (механізми формування, взаємозв'язки, система психологічної корекції) : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 19.00.04, 225 / М. В. Савіна; Харків. мед. акад. післядиплом. освіти. - Харків, 2017. - 44 c. - Бібліогр.: с. 39-42 - укp.

На основі клініко-психологічного і психодіагностичного обстеження 421 подружньої пари, серед яких у 371 подружньої пари діагностовані порушення сімейних стосунків, а у 321 з них - ще й прояви аддиктивної поведінки (АП) у дружин, і 50 гармонійних пар, визначені провокуючі фактори розвитку порушення здоров'я родини у жінок з різним станом АП. Встановлено, що соціально-прийнятні види АП, притаманні обстеженим, виступають як патологічний спосіб каналізації психоемоційного напруження, що виникає у них внаслідок деформації сімейних відносин, та знижують рівень подружньої конфліктності й деформації батьківсько-дитячих відносин. На основі отриманих даних сформульована загальна конфігурація системи психологічної корекції порушення здоров'я сім’ї за наявності АП у жінок у вигляді алгоритму дій, а також узагальнення цілей та засобів їх досягнення. Визначення ефективності зазначених підходів довело їх результативність, як в аспекті покращення родинного функціонування, так і редукції АП у жінок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430169 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського