Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (4)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Савві С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Савві С. О. 
Особливості хірургічного лікування хворих з дуоденальними кровотечами виразкової етиології з урахуванням порушень моторно-евакуаторної функції дванадцятипалої кишки : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.03 / С. О. Савві; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2001. - 17 c. - укp.

Зазначено, що хірургічні способи лікування у випадку виразкових дуоденальних кровотеч не оптимізовані через те, що не зважають на стан моторно-евукаторної функції дванадцятипалої кишки. Розроблено та впроваджено до клінічної практики спосіб експрес-діагностики тонічного стану дванадцятипалої кишки, придатний до застосування за умов ургентної хірургії. За результатами проведених досліджень внутрішньодуоденальної кислотності у хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки, ускладнену кровотечею, зроблено висновок, що порушення дуоденальної прохідності є причиною порушень кислоутворювальної та кислонейтралізуючої функцій шлунка. Проведено порівняльну оцінку ефективності традиційних і впроваджених методів діагностики та хірургічної корекції порушень моторно-евакуаторної функції дванадцятипалої кишки в основній і контрольній групах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.66

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315202 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Савві С. О. 
Комплексне лікування хворих з післяопіковими стриктурами стравоходу (клініко-експериментальне дослідження) : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.03 / С. О. Савві; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. - Х., 2011. - 32 c. - укp.

Розглянуто особливості лікування хворих з післяопіковими стриктурами стравоходу шляхом удосконалення методів консервативного лікування, дилатаційної терапії та реконструктивно-відновних операцій. Розроблено нову експериментальну модель хімічного опіку стравоходу, що дає уявлення про перебіг післяопікових стриктур під впливом нових методів місцевої консервативної терапії з використанням Тіофосфаміду, кріовпливу або НВЧ-випромінювання. Запропоновано нову класифікацію хімічних опіків стравоходу та їх наслідків й алгоритм комплексного лікування з використанням нових удосконалених пристроїв та методик місцевої консервативної та дилатаційної терапії на кожному етапі лікування хворих. Впроваджено нові методи оперативних втручань з використанням відеоторакоскопічних технологій та двохетапних операцій, що дозволило знизити частоту неспроможності езофагоанастомозу та післяопераційну летальність з 12 % до 5,9 %, а також підвищити показники якості життя. Впровадження запропонованого алгоритму дозволило знизити частоту незадовільних результатів лікування післяопікових стриктур стравоходу III ступеня на 11,3 %, IV ступеня - на 16,7 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.608.4-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА377883 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Савві С. О. 
Оперативні втручання при післяопікових стриктурах стравоходу / С. О. Савві // Буков. мед. вісн.. - 2010. - 14, № 3. - С. 72-75. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати застосування оперативних методів лікування у 248 осіб із післяопіковими стриктурами стравоходу, що включають симптоматичні та реконструктивно-відновні операції, а також основні чинники, що визначали вибір операції. Описано застосовані методи оперативних втручань та їх результати.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.608.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Оптимізація формування гастростоми із застосуванням ультразвукового методу дослідження / В. В. Бойко, С. О. Савві, В. В. Жидецький, А. Ю. Бодрова, Є. А. Новіков, І. Ю. Грищенко // Експерим. і клініч. медицина. - 2014. - № 3. - С. 22-24. - укp.

Проаналізовано результати формування 34-х гастростомій хворим з післяопіковими стриктурами стравоходу, яким в передопераційному періоді було проведено ультразвукове дослідження шлунка з урахуванням виявлення індивідуальних особливостей його розташування і здійсненням розмітки рівня розрізу на передній черевній стінці передбачуваного мінідоступу для лапаротомії. Інтраопераційний та післяопераційний перебіг без ускладнень свідчать про значне покращання результатів лікування таких хворих.

Проанализированы результаты гастростомии у 34-х больных с послеожоговыми стриктурами пищевода, которым в предоперационном периоде было проведено ультразвуковое исследование желудка с учетом выявления индивидуальных особенностей его расположения и осуществлением разметки уровня разреза на передней брюшной стенке предполагаемого минидоступа для лапаротомии. Интраоперационное и послеоперационное течение без осложнений свидетельствуют о значительном улучшении результатов лечения таких больных.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.608

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Двоетапна хірургічна тактика при комбінованих післяопікових рубцевих стриктурах стравоходу і шлунка / В. В. Бойко, С. О. Савві, А. Ю. Бодрова, В. В. Жидецький, Є. А. Новіков, В. В. В'юн // Експерим. і клініч. медицина. - 2015. - № 1. - С. 153-156. - укp.

Вивчено результати лікування 56-ти хворих з комбінованими післяопіковими рубцевими стриктурами стравоходу та шлунка, яким проведено двоетапне хірургічне лікування: на першому етапі виконано гастростомію, на другому - шунтуючу езофагоколопластику. У таких хворих неможливість використання шлунка як інтерпоната для виконання пластики стравоходу дає підгрунтя для виконання езофагоколопластики. Двоетапне лікування дозволяє покращити результати хірургічного лікування хворих з комбінованими післяопіковими рубцевими стриктурами стравоходу та шлунка.

Изучены результаты лечения 56-ти больных с комбинированными послеожоговыми рубцовыми стриктурами пищевода и желудка, которым проведено двухэтапное хирургическое лечение: на первом этапе выполнена гастростомия, на втором - шунтирующая эзофагоколопластика. У таких больных невозможность использования желудка в качестве интерпоната для выполнения пластики пищевода дает основание для выполнения эзофагоколопластики. Двухэтапный подход к лечению позволяет улучшить результаты хирургического лечения больных с комбинированными послеожоговыми рубцовыми стриктурами пищевода и желудка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.608.4 + Р457.465.208.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бойко В. В. 
Роль хірургічного етапу в лікуванні хворих з локальним рецидивом раку яєчників / В. В. Бойко, К. В. Харченко, С. О. Савві, О. П. Манжура, О. М. Клюсов // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2017. - 16, № 2. - С. 21-28. - Бібліогр.: 42 назв. - укp.

У процесі виконання даного дослідження вивчено комбіновані та розширені хірургічні втручання на ректосигмоїдному відділі товстої кишки, виконані як компонент вторинної циторедукції у разі рецидиву раку яєчників. Видалення відділу товстої кишки, ураженої рецидивною пухлиною, проводилося відповідно до принципів онкохірургії для первинних злоякісних новоутворень цієї локалізації. Медіана загальної та безрецидивної виживаності після вторинної хірургічної циторедукції склала 43 і 29 міс, відповідно. На показники виживаності впливали глибина інвазії рецидиву раку яєчників у стінку товстої кишки і наявність вторинного ураження лімфатичних вузлів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бойко В. В. 
Особливості хірургічної тактики при протяжних рубцевих стриктурах стравоходу / В. В. Бойко, С. О. Савві, А. Ю. Королевська, В. В. Жидецький // Клініч. хірургія. - 2018. - 85, № 1. - С. 52-55. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - поліпшення результатів лікування хворих з протяжними післяопіковими рубцевими стриктурами стравоходу (ППРСС) шляхом удосконалення існуючої хірургічної тактики. Представлено результати лікування 156 хворих з приводу рубцевих стриктур стравоходу за період з 2000 по 2017 рр. Хворим основної групи проводили хірургічне лікування за методикою клініки, а групі порівняння - за класичними методиками оперативних втручань. Хворі I кластера підлягали одномоментній езофагопластиці, решта - двоетапному хірургічному лікуванню з накладенням контактної гастростоми (II кластер) та езофагопластикою (ІІІ кластер). У хворих з ППРСС групи порівняння I кластера після операції ускладнення виникли у 12 (46,2 %) хворих: плеврит - у 3 (11,5 %), пневмонія - у 2 (7,7 %); померли 3 (11,5 %) пацієнта. Післяопераційні ускладнення виникли в 1 (4,2 %) хворого основної групи I кластера: часткова неспроможність езофагогастроанастомозу шиї. Летальність становить 4,2 % (помер 1 хворий від гострої серцево-судинної недостатності). У 4 (15,38 %) хворих II кластера групи порівняння відмічено прорізування кисетного шва, серед пацієнтів основної групи ускладнень не спостерігали. У групі порівняння III кластера ускладнення відзначали у 5 (18,5 %) хворих: у 3 (11,1 %) - часткова неспроможність езофагоколоанастомозу на шиї, у 2 (7,5 %) - некроз проксимального відділу переміщеного в позицію стравоходу товстокишкового трансплантата з повною неспроможністю езофагоколоанастомозу; померли 2 (7,5 %) пацієнта після езофагоколопластики комбінованим торакоабдомінальним доступом (гостра серцево-судинна та поліорганна недостатність). Післяопераційних ускладнень в основній групі III кластера не спостерігалося. Висновок: розроблено і впроваджено тактику хірургічного лікування, що базується на врахуванні трофологічного статусу та компенсаторних можливостей організму хворого з ППРСС сприяє поліпшенню результатів лікування і якості життя оперованих хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.608.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського