Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (19)
Пошуковий запит: (<.>A=Руда М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Єпішин А. В. 
Ефективність імуноактивних засобів при хронічних запальних захворюваннях біліарної системи у віддаленому періоді / А. В. Єпішин, Н. А. Хабарова, Т. Ю. Чернець, В. О. Лихацька, М. М. Руда, Н. Я. Верещагіна, С. Л. Маланчук // Сучас. гастроентерологія. - 2002. - № 2. - С. 93. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.5-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Руда М. М. 
Імуноактивні засоби в комплексному лікуванні хворих на дифузний токсичний зоб : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.14 / М. М. Руда; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. - К., 2000. - 17 c. - укp.

Наведено результати спостереження 178 хворих на дифузний токсичний зоб. Вивчено показники системи імунітету, біохімічні тести та симптоми клінічних проявів за умов загальноприйнятої терапії та із застосуванням імуноактивних засобів (глюкокортикоїдів, тималіну, їх поєднання, а також низькоінтенсивного лазерного випромінення). На підставі отриманих даних встановлено, що комплексне лікування хворих із використанням імуноактивних засобів і лазеровипромінювання є більш ефективним у порівнянні з загальноприйнятою терапією. Обгрунтовано доцільність даного методу лікування хворих на дифузний токсичний зоб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Руда М. В. 
Перспективи впровадження освітньої логістики в Україні / М. В. Руда // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2012. - № 749. - С. 71-77. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Висвітлено суть освітньої логістики як ефективного інструментарію управління ВНЗ за сучасних умов, наведено передумови її формування. Розглянуто особливості потоку знань і їх нагромадження у глобальному масштабі. Окреслено специфіку методів та інструментів освітньої логістики в контексті реформування системи освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Ч30/49 + Ч34(4УКР)7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Руда М. В. 
Нова модель підприємництва в контексті впровадження концепції енергетичної незалежності України / М. В. Руда, А. В. Якібчук // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2012. - № 748. - С. 207-216. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Розглянуто можливість реформування енергетичного сектора економіки в Україні. Проаналізовано перспективи застосування альтернативних джерел енергії в Україні, зокрема сектор фотовольтаїки. Визначено базові елементи нової моделі підприємництва в контексті впровадження концепції енергетичної незалежності України. Наведено ряд рекомендацій з метою реформування паливно-енергетичного комплексу та збільшення енергоефективності України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-554-434

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Руда М. В. 
Міжнародні бізнес-комунікації в системі інформаційного забезпечення підприємства / М. В. Руда, Н. Ю. Лев // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2013. - № 769. - С. 182-189. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Обгрунтовано зростаючу роль міжнародних бізнес-комунікацій (МБК) у світі та Україні зокрема, особливо в процесі реалізації стратегічних і тактичних цілей підприємства у сфері маркетингу. Наведено форми МБК і проведено їх порівняльну характеристику. Ідентифіковано фактори впливу на розроблення моделі МБК на рівні підприємства в системі інформаційного забезпечення його діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.90-131 ф + У9(4УКР)829.0-131 ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Руда М. Є. 
Мікотоксикологічний моніторинг кормів для тварин та експериментальне обгрунтування розробки вітчизняного сорбуючого засобу : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.04 / М. Є. Руда; НААН України, ННЦ "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". - Харків, 2014. - 22 c. - укp.

Досліджено дезінтоксикуючі властивості препаратів на основі сорбентів і кормових добавок відносно мікотоксинів і культуральної рідини грибів-продуцентів мікотоксинів \i in vitro\i0, розроблено нову кормову добавку-сорбент вітакорм з метою застосування її для профілактики мікотоксикозів тварин. Установлено ступінь ураження кормів мікроміцетами та проведено моніторинг забруднення кормів мікотоксинами в ряді областей України, розроблено експрес-метод визначення сорбуючої активності засобів профілактики мікотоксикозів тварин. Теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено новий спосіб профілактики мікотоксикозів тварин і птиці, зокрема Т-2 токсикозу як більш стійкого до дії існуючих препаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.765-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407077 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Руда М. В. 
Становлення соціально відповідального бізнесу у сучасному інформаційному суспільстві / М. В. Руда, П. М. Сухорольський, Т. О. Боднар // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2016. - № 851. - С. 100-109. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розглянуто проблему становлення соціально відповідального бізнесу у світі та Україні зокрема. Зосереджено увагу на актуальності цієї тематики за умов інформаційного суспільства та необхідності впровадження принципів корпоративної соціальної відповідальності (КСВ) у діяльність підприємств з огляду на цілу низку переваг як на національному, так і на глобальному рівні. Висвітлено сутність соціального підприємництва, визначено проблемні аспекти його розвитку та акцентовано увагу на доцільності його підтримки з боку держави та суспільства, причому соціально активні громадяни повинні виступати основними контролюючими суб'єктами під час надання їм вільного доступу до релевантної інформації про діяльність корпорацій та їх стратегічні плани. Доведено, що посилення соціальної відповідальності бізнесу, заохочення до соціальної активності підприємців є необхідними умовами для створення громадянського суспільства в країні. На підставі розгляду досвіду вітчизняних компаній визначено, що особливістю сучасного етапу становлення соціально відповідального бізнесу в Україні є радше примусовий характер таких ініціатив, нерозуміння переваг і необхідності впровадження КСВ, відсутність чітких методик щодо висвітлення економічної інформації на мікрорівні, недосконала комунікація підприємств зі стейкхолдерами (всіма зацікавленими у функціонуванні підприємства сторонами), а також недостатньо регламентовані дії ключових учасників у цій сфері.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131 + У50-131

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Обшта А. 
Антропогенна трансформація властивостей екотонів захисного типу на шляхах залізничного транспорту / А. Обшта, І. Сорока, М. Руда // Вимірюв. техніка та метрологія : міжвід. наук.-техн. зб. - 2016. - Вип. 77. - С. 165-176. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Надано результати досліджень щодо формування екотонів захисного типу та створення інформаційно-аналітичної системи підтримки управлінських рішень для забезпечення рівня їх функціонування, який відповідає міжнародним стандартам, що регламентують сучасні вимоги до систем захисту довкілля.


Індекс рубрикатора НБУВ: О2 н6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70321 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Руда М. В. 
Роль електронного обміну даними у розвитку міжнародної логістики: глобальні тренди / М. В. Руда, Т. О. Боднар // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2017. - № 863. - С. 168-177. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто сучасні тенденції розвитку міжнародної логістики. Виокремлено роль новітніх інформаційних технологій у формуванні EDI-технологій, що полягають в електронному обміні даними і забезпечують у результаті економію ресурсів підприємства. Проаналізовано вплив глобальних трендів у логістиці на специфіку українського бізнесу. Обгрунтовано доцільність вивчення досвіду провідних міжнародних логістичних операторів з метою впровадження та подальшої адаптації для зміцнення потенціалу конкурентоздатності за мінливих економічних умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: І9(4УКР)840ф

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Руда М. В. 
COSME: розвиток і підвищення конкурентоспроможності українських підприємств на ринках ЄС / М. В. Руда, Н. І. Горбаль, В. С. Ільницький // Бізнес Інформ. - 2018. - № 3. - С. 252-258. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Висвітлено актуальні аспекти економічної євроінтеграції українських підприємств, а саме дослідженню та обгрунтуванню проблемних моментів підвищення конкурентоспроможності малого та середнього бізнесу на ринках ЄС. Акцентовано увагу на програмі COSME, що спрямована на формування адекватних умов для розвитку МСП, обміну досвідом, розширення торговельно-економічних зв'язків, формування високої культури ведення бізнесу відповідно до кращих світових практик. Узагальнено напрями робочої програми розвитку малих і середніх підприємств (МСП) для вітчизняних підприємств на 2018 рік, такі як: полегшення виходу на міжнародні ринки; покращення умов для конкурентоспроможності; формування культури підприємництва. При цьому підпрограми COSME (особливо Enterprise Europe Network) сфокусовані на сприянні доступу до фінансування, сприянні доступу підприємств до нових ринків, створенні середовища, сприятливого для конкурентоспроможності, заохоченні розвитку підприємницької культури. Як результат, обгрунтовано унікальні можливості програми COSME для українського бізнесу отримати допомогу для розвитку та максимального використання свого потенціалу. Участь України в цій програмі є важливим підгрунтям державної політики підтримки підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)829.19-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Обшта А. Ф. 
Оптимізація параметрів фотосинтезу в рівняннях зростання діаметрів деревних рослин консорційних екотонів захисного типу / А. Ф. Обшта, М. В. Руда, І. Й. Сорока // Вимірюв. техніка та метрологія : міжвід. наук.-техн. зб. - 2018. - Вип. 79 (ч. 2). - С. 64-72. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

На базі запропонованих структур консорційних екотонів захисного типу (КЕЗТ) розроблено математичну модель зростання діаметрів деревних рослин. Це надасть змогу прогнозувати індекс стану консорційних екотонів захисного типу (КЕЗТ). Індекс стану КЕЗТ є одним з важливих параметрів якості функціонування лісових насаджень. Індекс стану деревостану відображає життєздатність деревного пологу через середньозважений ступінь облистяності крон і надає відносне уявлення про біологічну продуктивність та екологічну асимілятивну здатність досліджуваної ділянки КЕЗТ. Якість насадження оцінюють за двома показниками: життєздатністю та захисною ефективністю. На основі статистичного опрацювання зростання висот та діаметрів дубів збільшення висоти та діаметра середнього дерева для заданої ділянки подано функціями Річардса - Чепмена. Для врахування впливу фотосинтезу на ріст дерев необхідно перейти до математичного моделювання зростання лінійних параметрів диференціальним рівнянням, яке одержано на підставі прозорих фізико-біологічних засад.


Індекс рубрикатора НБУВ: П362

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70321 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Офшорний бізнес: теоретичні та практичні аспекти : навч. посіб. для студентів спец. 051 "Економіка" усіх форм навчання / О. Є. Кузьмін, А. М. Дідик, М. В. Руда, В. І. Лемішовський, Н. Р. Стасюк; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Львів : Зах. аудит. група, 2018. - 111 c. - Бібліогр.: 50 назв. - укp.

Наведено загальну характеристику офшорних компаній, опис наявних офшорних юрисдикцій. Розглянуто специфіку здійснення підприємствами офшорних операцій з метою мінімізації податкового навантаження, зокрема в кейсах висвітлено досвід глобальних корпорацій. Проаналізовано процеси деофшоризації української економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У529.34 я73 + У9(4УКР)293.4 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА831003 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Практикум з курації терапевтичного хворого і написання навчальної історії хвороби / С. М. Андрейчин, Н. А. Бількевич, Н. А. Кавецька, Н. Я. Верещагіна, М. М. Руда; ред.: С. М. Андрейчин. - Тернопіль : ТНМУ : Укрмедкнига, 2019. - 111 c. - Бібліогр.: с. 111 - укp.

Подано рекомендації щодо курації хворого та написання навчальної історії хвороби. Детально описано методики фізикального обстеження хворого. Наведено приклади оформлення фрагментів історії хвороби, перелік сучасних лабораторних та інструментальних досліджень, а також норми основних лабораторних показників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р342 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС66787 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Бортнікова М. Г. 
Особливості реформування системи технічного регулювання в Україні / М. Г. Бортнікова, М. В. Руда, Н. Я. Петришин // Management and Entrepreneurship in Ukraine: the stages of formation and problems of development. - 2020. - 2, № 1. - С. 70-77. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Викладено результати дослідження системи технічного регулювання в Україні та окреслено найважливіші напрями її реформування. З огляду на перспективи зростання експорту української продукції на ринки ЄС охарактеризовано особливості гармонізації українських стандартів відповідно до європейських норм. Розглянуто основні складові системи технічного регулювання, зокрема: метрологію, стандартизацію та оцінку відповідності. Наведено переваги та можливості для України у результаті впровадження так званого "промислового безвізу" з ЄС.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Руда М. В. 
Циркулярні бізнес-моделі в Україні / М. В. Руда, Я. В. Мирка // Management and Entrepreneurship in Ukraine: the stages of formation and problems of development. - 2020. - 2, № 1. - С. 107-121. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Викладено результати дослідження у сфері циркулярної економіки та переваг упровадження цієї концепції в Україні на основі досвіду Європейського Союзу; наведено рекомендації Фонду Еллен МакАртур та Європейської комісії, що повинні взяти до уваги уряди країн з огляду на критичну екологічну ситуацію у світі. Обгрунтовано можливості формування та розвитку циркулярних бізнес-моделей в Україні на прикладі найкращих європейських практик у сфері управління відходами.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.482 + У9(4УКР)0-131

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Руда М. В. 
Удосконалення нормативно-технічного забезпечення функціонування консорційних екотонів захисного типу : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.01.02 / М. В. Руда; "Львівська політехніка", національний університет. - Львів, 2017. - 20 c. - укp.

Дисертація присвячена удосконаленню нормативно-технічного забезпечення процесу функціонування консорційних екотонів захисного типу (тут і далі КЕЗТ) на шляхах залізничного транспорту. Визначено поняття «якість КЕЗТ» через нормування якості КЕЗТ та на основі стандартів ІБО 9001:2015 та 750 14001:2015, що грунтується на дослідженнях підходів до вирішення проблеми росту продуктивності деревостанів. Запропоновано структуру комплексного показника життєздатності КЕЗТ, як вектора, компонентами якого є часткові показники КЕЗТ: індекс стану КЕЗТ; індекс структурного різноманіття КЕЗТ; еквівалентний рівень звуку в КЕЗТ внаслідок руху транспорту на шляхах залізничного транспорту; концентрація солей металів в КЕЗТ; рівень радіаційного випромінювання. Запропоновано досліджувати КЕЗТ за допомогою компартментального аналізу, при цьому ступінь керованості КЕЗТ за допомогою системи блокіа-компартментів залежить, у першу чергу, від вибраних критеріїв оптимізації. Розроблено метод багатофакторного централізованого регулювання якості функціонування КЕЗТ, який базується на оцінюванні ходу росту КЕЗТ з врахуванням рубок догляду та поновлення насаджень. Уточнено показники якості процесу функціонування КЕЗТ на основі проведених експериментальних досліджень і сформульовано критерії їх градації, в основу яких покладено результати їх оцінювання з урахуванням основних фізико-хімічних параметрів, що дає можливість об’єктивніше класифікувати КЕЗТ та нормувати їх характеристики. Розроблено конструктивно-екологічну концепцію КЕЗТ заданої структури, що проектується, як цілісний елемент захисних лісових насаджень захисного типу, який складається з кількох різних за видовим складом, висотою, фактурою, габітусом і типом рослин, що зростають паралельно, у безпосередній близькості та зливаються в одну структурну одиницю захисту залізничного полотна. Запропонована концепція кіберфізисчої системи процесу функціонування КЕЗТ на шляхах залізничного транспорту, що дозволить підвищити: рівень адекватності його інформаційної моделі дійсному екологічному стан}' на шляхах залізничного транспорту; оперативність отримання та достовірність первинних даних про якість КЕЗТ на залізниці; рівень і якість інформаційного обслуговування споживачів екоінформацією на основ! мережевого доступу до баз даних.


Індекс рубрикатора НБУВ: П347

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Економіка невизначеності: практичний погляд на проблему : монографія / В. І. Грушко, Є. А. Бобров, І. П. Мігус, О. М. Герасименко, Н. М. Літвін, Д. Є. Ткач, М. В. Кучерук, І. І. Румик, В. З. Кузьмінський, А. С. Шуневич, С. П. Кизима, С. М. Плетенецька, О. О. Пилипенко, М. В. Федунов, А. В. Лещенко, О. Г. Чумаченко, О. І. Пилипченко, Л. Д. Тулуш, Д. В. Шульдяков, О. М. Брадул, В. А. Шепелюк, О. М. Ромашко, М. І. Руда; ред.: В. І. Грушко; "КРОК", університет економіки та права, вищий навчальний заклад. - Київ : Університет економіки та права "КРОК", 2021. - 503 c. - Бібліогр. в кінці гл. - укp.

Висвітлено та проаналізовано сутність та основні риси економічної категорії "невизначеність", причини її виникнення та взаємозв’язок між дефініціями "ризик" і "невизначеність". Обґрунтовано практичні методи зменшення її негативного впливу на діяльність суб’єктів господарювання у різних економічних сферах діяльності національної економіки. Розглянуто стан та перспективи переходу економіки країни від лінійної до циклічної економічної системи. Визначено стратегічні перспективи підприємств в умовах економіки невизначеності. Розкрито теоретико-методичні засади оподаткування суб’єктів малого підприємництва та його вплив на господарську діяльність. Визначено фінансове регулювання доходів населення. Висвітлено оподаткування доходів фізичних осіб: проблеми та перспективи розвитку. Зазначено розвиток фінансового механізму соціального страхування в Україні. Визначено організацію та методичні прийоми державного фінансового аудиту в умовах невизначеності та ризику. Охарактеризовано теоретичні аспекти та методичні особливості проведення судово-економічної експертизи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У01 + У9(4УКР)0-99

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Руда М. В. 
Співпраця України та ЄС у сфері сталого розвитку: огляд перспектив / М. В. Руда, М. М. Мазурик // Management and Entrepreneurship in Ukraine: the stages of formation and problems of development. - 2021. - 3, № 1. - С. 204-211. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Викладено результати дослідження складових концепції сталого розвитку та переваг її упровадження в Україні на основі досвіду Європейського Союзу. Встановлено, що передумовою формування базових принципів сталого розвитку є взаємозв'язок екологічних, економічних і соціальних чинників розвитку людства, вирішення яких можливе тільки на комплексній основі з урахуванням балансу інтересів розвитку природи та суспільства. Проаналізовано особливості співробітництва між Україною та ЄС у сфері сталого розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.3 + У9(4УКР)8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Руда М. В. 
Циркулярна економіка в Україні: адаптація європейського досвіду / М. В. Руда, Т. С. Яремчук, М. Г. Бортнікова // Management and Entrepreneurship in Ukraine: the stages of formation and problems of development. - 2021. - 3, № 1. - С. 212-222. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Розкрито сутність циркулярної моделі економіки та визначено основні переваги внасслідок її імплементації в Україні. Проаналізовано стан поводження з ресурсами в Україні та ЄС, зокрема з відходами. Встановлено, що у сфері поводження з відходами Україна значно відстає від розвинених європейських країн. Проаналізовано нову політику ЄС і політику України у сфері циркулярної економіки. Враховуючи кращі європейські практики, надано рекомендації Україні щодо переходу від традиційної (лінійної) економіки до циркулярної економіки. Встановлено, що загалом політика України у сфері циркулярної економіки має формуватися та реалізовуватися комплексно в контексті глобальних трендів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-971

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Адамів М. Є. 
Розвиток митної інфраструктури на українсько-польському кордоні в умовах інтернаціоналізації бізнесу / М. Є. Адамів, М. В. Руда // Management and Entrepreneurship in Ukraine: the stages of formation and problems of development. - 2021. - 3, № 2. - С. 140-148. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Обгрунтовано актуальність розвитку митної інфраструктури на українсько-польському кордоні в умовах інтернаціоналізації бізнесу. Проаналізовано стан і тенденції розвитку міжнародної торговельної співпраці України та Польщі. Ідентифіковано стратегічно важливі пункти пропуску на українсько-польському кордоні та охарактеризовано пріоритетні напрями розвитку митної інфраструктури обраних пунктів пропуску. Акцентовано увагу на важливості поширення практики будівництва нових пунктів пропуску, зокрема спільного контролю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038 + У9(4УКР)843

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101837 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського