Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Руда В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Руда В. І. 
Соціальні і медико-біологічні фактори і маркери ризику виникнення вроджених нефропатій у дітей / В. І. Руда // Перинатологія та педіатрія. - 2004. - № 1. - С. 51-53. - Бібліогр.: с.53. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Пипа Л. В. 
Набута лактазна недостатність у дітей раннього віку та методи її корекції / Л. В. Пипа, А. В. Філик, В. І. Руда, Ю. М. Пипа // Соврем. педиатрия. - 2006. - № 2. - С. 201-202. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Оцінено клінічну ефективність суміші "Детолакт-низьколактозний" у 18-ти дітей першого року життя з транзиторною та набутою (після інфекційної діареї) гіполактазією. Показано клінічні прояви даної ферментопатії та методи її діагностики. На тлі застосування лікувальної адаптованої суміші "Детолакт-низьколактозний" спостерігалось швидке зникнення основних симптомів хвороби (метеоризму, больового синдрому), нормалізувався характер випорожнень, діти добре прибавляли у вазі. Суміш добре переносилась дітьми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.0-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Руда В. І. 
Роль ультразвукового дослідження нирок у виявленні нефропатій у дітей / В. І. Руда // Соврем. педиатрия. - 2008. - № 1. - С. 170-172. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Викладено сучасні поняття основних інструментальних методів дослідження захворювань нирок у дітей, які базуються на даних вітчизняної та світової наукової літератури. Наведено підходи до вивчення цього питання і обгрунтовано необхідність проведення масового та селективного ультразвукового скринінгу у дітей з метою раннього виявлення нефропатій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.5-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Руда В. І. 
Клініко-епідеміологічна характеристика та особливості перебігу захворювань нирок у дітей : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В. І. Руда; Одес. держ. мед. ун-т. - О., 2004. - 18 c. - укp.

На підставі аналізу сучасних медико-біологічних і соціально-економічних факторів ризику розвитку захворювань органів сечовидільної системи (ОСС) у дітей та вивчення особливостей клінічного перебігу даних патологій запропоновано алгоритм ранньої діагностики нефропатій. Встановлено більшу розповсюдженість нефропатичних захворювань у молодшій і середній вікових групах, що пояснюється активним виявленням хворих дітей на ранніх стадіях розвитку нефропатій. Визначено найбільш значимі фактори ризику виникнення вроджених, спадкових та набутих захворювань ОСС, з'ясовано вплив медико-біологічних і соціально-економічних чинників на розвиток нефропатій. У разі виникнення вроджених і спадкових захворювань ОСС виявлено переважний вплив медико-біологічних факторів у порівнянні з соціально-економічними, а за набутої патології соціально-економічні чинники є більш значимі, ніж медико-біологічні. На базі послідовного проведення первинного клінічного, селективного та вторинного клінічного скринінгів з подальшим поглибленим нефрологічним дослідженням запропоновано ефективний діагностичний алгоритм виявлення нефропатій у дітей на ранньому етапі захворювання, зокрема за маломаніфестного та латентного варіантів його перебігу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.54-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333538 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Грешило М. С. 
Сальмонельози у дітей : монографія / М. С. Грешило, В. І. Руда, Л. В. Пипа; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І. Пирогова. - Хмельницький, 2011. - 212 c. - Бібліогр.: 95 назв - укp.

Висвітлено питання етіології, епідеміології, клініки, діагностики, лікування та профілактики сальмонельозів у дітей. Увагу приділено етіології та класифікації клінічних форм, диференціальній діагностиці сальмонельозів і клінічно подібних захворювань. Описано різні варіанти клінічного перебігу, ускладнення та рецидиви сальмонельозів, а також методи їх ранньої діагностики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.121 + Р264.927.2 + Р194.121

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: ВА746374 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Руда В. В. 
Становлення та розвиток спільної зовнішньої політики й політики безпеки Єропейського Союзу в 1991 - 2004 рр. (на матеріалах Балканської кризи) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / В. В. Руда; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2012. - 20 c. - укp.

Визначено передумови залучення України до розбудови європейської системи безпеки. На основі вивчення великої кількості документальних матеріалів (історіографічних праць і публікацій, міжнародних й українських архівних документів) проведено всебічний комплексний аналіз спільної зовнішньої політики та політики безпеки ЄС, якому надано повну об'єктивну характеристику й оцінку. На підставі проаналізованих джерел визначено об'єктивні причини та характер розвитку зовнішньополітичної та безпекової галузі ЄС, виходячи з хронологічних рамок дослідження за умов Балканської кризи 1991 - 2004 рр. З'ясовано маловивчені питання, що стосуються формування Сил швидкого реагування та миротворчої діяльності ЄС під час югославської кризи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)64-612.36

Шифр НБУВ: РА388546 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Руда В. І. 
Раннє виявлення нефропатій у дітей / В. І. Руда // Соврем. педиатрия. - 2015. - № 3. - С. 116-119. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - удосконалити ранню діагностику та покращити ефективність надання медичної допомоги дітям із захворюваннями органів сечовидільної системи (ОСС). Під спостереженням знаходилось 2615 дітей дошкільного та шкільного віку (3 - 15 років). Дослідження проведено за наступним алгоритмом: суцільне дослідження, вторинний клінічний та селективний скринінги та поглиблене нефрологічне дослідження.Вивчення структури захворювань ОСС у дітей показало перевагу вроджених та спадкових нефропатій над набутими. Встановлено найбільш значущі соціально-економічні та медико-біологічні фактори ризику виникнення нефропатій. Обгрунтовано необхідність проведення масового та селективного ультразвукового скринінгу дітей з метою раннього виявлення нефропатій. Висновки: ефективним діагностичним алгоритмом виявлення нефропатій у дітей на ранньому етапі захворювання є послідовність первинного клінічного, селективного та вторинного клінічного скринінгів з подальшим поглибленим нефрологічним дослідженням, що надає можливість реєструвати хворих із патологією нирок частіше, ніж за зверненнями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.869 + Р733.696.54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Руда В. І. 
Рівень інвалідності при захворюваннях органів сечовидільної системи у дітей Хмельницької області / В. І. Руда // Соврем. педиатрия. - 2015. - № 4. - С. 53-56. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Наведено статистичні дані щодо дітей з обмеженими можливостями, структуру причин дитячої інвалідності взагалі та структуру інвалідизуючих захворювань органів сечовидільної системи зокрема. Розглянуто чинники, які дадуть можливість знизити інвалідність внаслідок ураження органів сечовидільної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.5 + Р11(4УКР-4ХМЕ)339.69

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Пипа Л. В. 
Сучасні уявлення про розвиток недіабетичних кетоацидозів у дітей. Ч. 2 (аналітичний огляд літератури) / Л. В. Пипа, В. Р. Леньга, В. І. Руда // Актуал. инфектология. - 2015. - № 3. - С. 17-22. - Бібліогр.: 42 назв. - укp.

Проведено аналітичний огляд літератури щодо термінології, клінічних проявів, сучасних принципів лікування недіабетичних кетоацидозів у дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.657

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Пипа Л. В. 
Клініко-епідеміологічна характеристика мігрені та епізодичних синдромів, що можуть бути асоційовані з мігренню, у дітей у Хмельницькій області на основі ретроспективного дослідження / Л. В. Пипа, Р. В. Свістільнік, С. П. Московко, В. І. Руда, Ю. М. Лисиця // Междунар. неврол. журн.. - 2017. - № 6. - С. 27-32. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Надано результати ретроспективного дослідження поширеності й клінічних особливостей мігрені та епізодичних синдромів, що можуть бути асоційовані з мігренню, на основі аналізу 9469 історій хвороби дітей віком до 18 років, які лікувались у неврологічному, гастроентерологічному й ендокринологічному відділеннях Хмельницької обласної дитячої лікарні за період 2010 - 2014 рр. Під час дослідження додатково до визначення окремої патології з епізодичним перебігом і відсутності органічних змін при обстеженні використовувався критеріальний підхід для діагностики захворювань мігренозного спектра на основі Міжнародної класифікації головного болю III перегляду ((МКГБ-III; beta version) за 2013 рік. Під час аналізу було виявлено 155 історій хвороби (65 хлопчиків і 90 дівчаток), симптоми в яких збіглися з критеріями діагнозу мігрені та епізодичних синдромів, що можуть бути асоційовані з мігренню. Отримані дані свідчать про дуже низький рівень діагностики даної патології (0,21 % від усіх неврологічних діагнозів). Після використання критеріального підходу частка їх у структурі неврологічної патології зросла до 4,67 %. Типові симптоми мігрені часто інтерпретуються в межах діагнозу "вегетосудинна дистонія". У структурі діагнозу вегетосудинної дистонії мігрень становила 15,5 %. Практично відсутня була діагностика періодичних синдромів, асоційованих із мігренню. Виявлено, що синдром циклічного блювання й абдомінальна мігрень часто можуть приховуватися під діагнозом "ацетонемічний синдром" або "функціональна диспепсія". При використанні критеріїв МКГБ-III (beta version) у структурі функціональної диспепсії синдром циклічної блювоти становив 2,8 %, а абдомінальної мігрені - 7,6 %. У структурі первинного ацетонемічного синдрому частка синдрому циклічного блювання була значною - 23,4 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.628.063.05 + Р11(4УКР-4ХМЕ)026.426.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Руда В. В. 
Історичний контекст інтеграційних процесів західноєвропейських країн в галузі зовнішньої політики та політики безпеки / В. В. Руда // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2016. - Вип. 46. - С. 396-398. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розглянуто проблему інтеграційних процесів в Європі після Другої світової війни, зокрема у галузі зовнішньої політики та політики безпеки. Розглянуто роль США у створенні власної системи безпеки європейських держав. У контексті історичних трансформацій проаналізовано позиції провідних європейських держав - учасників інтеграційних процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського