Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Рубленко А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Рубленко А. М. 
Оцінка ризиків виникнення та профілактика венозних тромбоемболічних і геморагічних ускладнень при ендопротезуванні кульшового суглоба : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / А. М. Рубленко; НАМН України, ДУ "Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І. Ситенка НАМН України". - Харків, 2014. - 22, [1] c. - укp.

Вивчено проблеми розробки критеріїв оцінювання ризику та вдосконаленню методів профілактики венозних тромбоемболічних і геморагічних ускладнень у разі ендопротезування тазостегнового суглоба дня покращання результатів лікування пацієнтів. Встановлено, що в пацієнтів вже в передопераційному періоді існує гіперкоагуляційний стан, який поглиблюється після операції, досягаючи максимуму на сьому добу, та зберігається протягом двох тижнів. За переломів шийки стегнової кістки зазначені зміни в системі гемостазу виражені більшою мірою, що обумовлює вищий ризик розвитку ускладнень. Встановлено, що визначення рівня та співвідношення розчиних фібринмономерних комплексів та Д-димеру дозволяють об'єктивно оцінити зміни в системі згортання крові, ризик та ефективність профілактики венозних тромбоемболічних ускладнень. Запропоновано алгоритм оцінювання ризику та вибору тривалості їх профілактики. Встановлено, що у 18,9 % пацієнтів у разі застосування низькомолекулярних гепаринів за ендопротезування тазостегнового суглоба спостерігаються геморагічні ускладнення різного ступеня важкості. Аналіз ефективності використання транексамової кислоти за ендопротезування тазостегнового суглоба показав, що при цьому спостерігається зменшення об'єму загальної крововтрати на 21,6 % та потреби в гемотрансфузіях на 16 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.1 + Р458.198.53 + Р410.230.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА405626 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Рубленко А. М. 
Вплив активатора протеїну С на загальний гемостатичний потенціал плазми крові за ендопротезування тазостегнового суглоба / А. М. Рубленко, Л. П. Урвант, Є. М. Макогоненко, Т. М. Платонова, П. Ю. Цап, Т. М. Чернишенко, І. М. Колеснікова, В. О. Фіщенко, Е. В. Луговськoй // Укр. біохім. журн.. - 2011. - 83, № 5. - С. 32-39. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Представлено метод визначення загального гемостатичного потенціалу (ЗГП) (overall haemostasis potential) плазми крові, що дозволяє швидко і кількісно охарактеризувати баланс між системами зсідання крові і фібринолізу. Метод базується на аналізі кривої залежності величини поглинання світла згустком при 350 нм від часу, яка реєструє утворення і руйнування згустку в плазмі крові за присутності тромбопластину і t-PA. Метод дозволяє визначити три параметри системи згортання (час, швидкість утворення і максимальну мутність згустку) і три параметри системи фібринолізу (час напів- і повного руйнування згустку, його максимальну швидкість), а також інтегральну характеристику - площу під кривою, що характеризує розмір і час існування згустку, - і виражає ЗГП плазми крові. Показано, що величина ЗГП плазми хворих більша за таку у донорів у 3,8 разу, що погоджується з підвищеним рівнем фібриногену (4,25 мг/мл), розчинного фібрину (50 мкг/мл), D-димеру (630 нг/мл) і незначним зниженням активності активованого протеїну С (АРС) (93 %) у хворих. Активатор РС (АсРС) зменшує величину ЗГП плазми крові донорів і хворих відповідно у 1,6 і 3,7 разу. Додавання АсРС у плазму донорів збільшує амідазну активність тромбіну і АРС і не впливає на таку плазміну. Припущено, що дія АсРС на ЗГП опосередкована утворенням АРС, який сприяє зменшенню рівня інгібіторів TAFI і PAI-1 у досліджуваній плазмі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.286.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського