Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Рахманов Р$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Рахманов Р. Д. 
Особенности клиники и лечения переломов, сочетанных с черепно-мозговой травмой, у детей / Р. Д. Рахманов // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2001. - № 3. - С. 35-38. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Частота переломів, поєднаних із черепно-мозковою травмою складає 12 % від усіх травм дитячого віку. Летальність у випадку таких пошкоджень дуже висока і сягає 14 %. Основним і суттєвим моментом у ході лікування таких дітей є правильне визначення термінів і послідовності хірургічних втручань, яке має бути спрямоване на виявлення домінуючого пошкодження. За останні 5 років у клініці дитячої травматології Узбецького НДТІТО лікувалося 265 дітей з поєднаними ушкодженнями, що склало 12,25 % від кількості усіх дітей із травмами. Основною причиною виникнення поєднаних травм стали дорожньо-транспортні пригоди (61,32 %). У разі незадовільних репозицій у 81 хворого (31,64 %) застосовано позавогнищеву фіксацію спице-стрижневими апаратами, розробленими в клініці, які мають оптимальні властивості, з успіхом можуть використовуватися в практичній травматології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.148.83-588 + Р733.638.77

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Рахманов Р. Д. 
Чрескостный компрессионно-дистракционный остеосинтез при переломах длинных костей детей, пострадавших от ДТП / Р. Д. Рахманов // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2001. - № 2. - С. 94-95. - Библиогр.: 6 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.198-588

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Рахманов Р. Д. 
Стержневой остеосинтез в системе лечения множественных переломов у детей в результате дорожно-транспортных происшествий / Р. Д. Рахманов // Травма. - 2004. - 5, № 4. - С. 447-449. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Зазначено, що проблема лікування хворих із множинними та сполученими пошкодженнями в результаті дорожньо-транспортних пригод (ДТП) з кожним роком стає актуальнішою. Проаналізовано лікування 129-ти хворих дітей із множинними переломами в результаті ДТП, у яких, крім консервативного методу лікування, застосовано стрижневий остеосинтез (СО). Запропоновано застосування СО, що є методом вибору у разі множинних ушкоджень кісток у дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.148.83-588

Шифр НБУВ: Ж23024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Рахманов Р. Д. 
Анализ детского травматизма в республике Узбекистан / Р. Д. Рахманов // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2010. - № 4. - С. 85-87. - Библиогр.: 6 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(5УЗБ)026.424.58

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Рахманов В. М. 
Применение психотерапии у больных с ограниченными возможностями (с органической патологией нервной системы и опорно-двигательного аппарата) / В. М. Рахманов, А. А. Беликов, С. О. Морочковский, Р. В. Рахманов, В. В. Бобошко, Л. А. Ганжа // Архів психіатрії. - 2004. - 10, № 1. - С. 111-114. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

З метою вивчення можливостей психотерапії під час реабілітації хворих з обмеженими можливостями використано психотерапевтичні заходи у 74-х хворих. Виявлено, що в усіх хворих, крім основного захворювання, виражені невротичні та соматоформні розлади (F 40 - F 45). Ніхто з спеціалістів, які консультували цих пацієнтів, не звернув увагу на такі порушення. У зв'язку з безрезультатністю лікувально-реабілітаційних заходів, які проводилися раніше, хворі та їх рідні зверталися до нетрадиційних методів терапії, у них підвищився ступінь магічного настрою на надприродні сили. Використання психотерапії допомагає хворим позбутися побічних невротичних та соматоформних розладів і дозволяє досягти швидкої реабілітації та покращання їх існування в мікро- та макросередовищі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-57

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Рахманов Р. В. 
Психічні розлади у батьків тяжкохворих дітей (діагностика та лікування) : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.16 / Р. В. Рахманов; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. - Київ, 2016. - 22 c. - укp.

Досліджено особливості розвитку психічних розладів (ПР) у батьків, діти яких хворіють на дитячий церебральний параліч (ДЦП) та аутизм. На основі вивчення клініко-психопатологічних і психологічних особливостей психічного стану батьків розроблено алгоритм діагностики, психотерапії та психофармакотерапії у комплексному лікуванні ПР. Виявлено домінуючі психопатологічні синдроми в батьків: депресивні епізоди легкого ступеню (F 32.0), фобічні тривожні розлади (F 40.9), змішані тривожні та депресивні розлади (F 41.2), розлади адаптації з переважанням розладів інших емоцій (F 43.23), іпохондричні (F 45.2), хронічні стани перевтоми (Z 73.0), а також недостатність відпочинку та розслаблення (Z 73.2). Встановлено вплив нозології тяжкохворої дитини на виникнення, розвиток і формування ПР у їх батьків. За результатами гендерного аналізу формування ПР визначено, що матері більшою мірою страждали тривожно-депресивними й іпохондричними розладами, і лише батьки дітей із ДЦП мали значний рівень неврастенічних розладів (F 48). Застосування розробленого алгоритму до комплексної терапії з урахуванням нозології тяжкохворої дитини, рівня її психосоціальної реабілітації та клінічних особливостей ПР у батьків достовірно покращило в них ефективність психотерапії та психофармакотерапії. Лікування сприяло зменшенню частоти проявів домінуючих синдромів ПР на рівні тривожних, депресивних, неврастенічних та іпохондричних типів, що підтвердило доцільність його практичного використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-57 + Р64-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424989 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського