Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>A=Радомська М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Гончаров В. М. 
Оплата праці у виробничій сфері: проблеми та методологія збільшення заробітної плати в умовах ресурсозбереження : Моногр. / В. М. Гончаров, О. В. Додонов, В. Ю. Припотень, М. С. Радомська. - Донецьк : ТОВ "Альматео", 2006. - 246 c. - Бібліогр.: с. 223-230. - укp.

Проаналізовано сучасний стан законодавчого та нормативного регулювання оплати праці в Україні відповідно до норм міжнародного права. Висвітлено проблему неефективного використання ресурсів та її вплив на рівень оплати праці. Запропоновано методику макроекономічної оцінки роботи національної економіки. Наведено загальну характеристику комплексно-обстежених підприємств, розглянуто особливості формування та розподілення фонду оплати праці залежно від продуктивності праці та виробництва. Розкрито методологічні засади збільшення заробітної плати за умов ресурсоощадження.

Проанализировано современное состояние законодательного и нормативного регулирования оплаты труда в Украине в соответствии с нормами международного права. Освещены проблемы неэффективного применения ресурсов и их влияние на уровень оплаты труда. Предложена методика макроэкономической оценки работы национальной экономики. Приведена общая характеристика комплексно-обследованных предприятий, рассмотрены особенности формирования и распределения фонда оплаты труда в зависимости от производительности труда и производства. Раскрыты методологические основы увеличения заработной платы в условиях ресурсосбережения.


Індекс рубрикатора НБУВ: У529.0-645 + У9(4УКР)290-645

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА674036 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Радомська М. М. 
Підвищення екологічної безпеки паливозаправних об'єктів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / М. М. Радомська; Нац. авіац. ун-т. - К., 2011. - 21 c. - укp.

Проаналізовано технологічну схему паливозаправних об'єктів з метою виявлення джерел екологічних небезпек. Розглянуто правове регулювання діяльності даних об'єктів і виявлено його недосконалість. Проведено комплексне оцінювання впливів АЗС на навколишнє середовище та розроблено базу даних всіх впливів та їх характеристик. Розроблено токсикологічний профіль товарних нафтопродуктів. Встановлено абіотичну концептуальну модель взаємодії АЗС з навколишнім природним середовищем. Визначено методи розрахунку забруднення повітря та грунту за рахунок випаровування та просочування в грунт розлитих нафтопродуктів. Уточнено методику розрахунку об'єму зливових вод з поверхні АЗС. Створено методику оцінювання рівня техногенного ризику й ймовірності аварій на АЗС під впливом об'єктивних і суб'єктивних факторів. Надано рекомендації для підвищення рівня екологічної безпеки АЗС, впровадження СЕМ і створення системи екологічної безпеки об'єкту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-082.057 н631

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА379549 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Франчук Г. М. 
Оцінювання забруднення грунтів нафтопродуктами внаслідок діяльності автозаправних станцій / Г. М. Франчук, М. М. Радомська // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2009. - № 1. - С. 46-49. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Подано методику та результати оцінювання забруднення грунтів нафтопродуктами на ділянках, прилеглих до території автозаправних станцій Києва, на прикладі автозаправних станцій Деснянського і Дніпровського районів. На основі аналізу одержаних даних визначено закономірності формування і розподілу забруднення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР-2К) с7 + О33-082.057 н631

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Радомська М. М. 
Аналіз впливу повітряних суден на зміну мікроклімату в зоні аеропорту / М. М. Радомська // Екол. безпека. - 2013. - № 2. - С. 57-59. - Бібліогр.: 4 назв. - англ.

Проаналізовано основні чинники, що викликають зміни клімату на місцевому рівні аеропортів. Показано, що наслідки забруднення атмосфери повітряними суднами залежать від будови атмосфери та технічних умов необхідних для польотів надзвукової та дозвукової авіації. Потенційні впливи на навколишнє середовище, спричинені авіацією, досліджувались на основі концепції радіаційного впливу основних забруднювачів, що мають здатність впливати на енергетичний баланс атмосфери. Розглянуто вплив типових парникових газів, а також специфічні наслідки їх хімічних перетворень, що призводять до зміни параметрів мікроклімату території. Вивчено умови утворення інверсійних слідів повітряних суден і перистих хмар. Встановлено, що перисті хмари разом з викидами вуглекислого газу відіграють важливу роль у зменшенні перепаду температур на території аеропорту, призводять до виникнення непередбачуваних погодних явищ і відхилень в режимі опадів. Представлено результати оцінки підвищення температури для ряду українських аеропортів.


Індекс рубрикатора НБУВ: О5 н6 + Р121.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100076 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Маджд С. М. 
Оцінка ступеня забруднення грунтових вод важкими металами поблизу підприємств цивільної авіації / С. М. Маджд, Т. І. Дмитруха, М. М. Радомська, І. Л. Трофімов // Екол. безпека. - 2014. - № 1. - С. 69-73. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано якість води питних криниць на різній відстані від злітно-посадочної смуги аеропорту "Київ" та авіаремонтного заводу N 410 в житловому масиві. Здійснено оцінку ступеня забруднення грунтових вод важкими металами поблизу підприємств з експлуатації та ремонту авіаційної техніки. Представлено методологію відбору проб грунтових вод та результати розрахунку необхідної кількості відбору проб, для кожного важкого металу для досягнення довірчого рівня 95 %. Надано оцінку ступеня забруднення грунтових вод важкими металами поблизу авіапідприємств. Розраховано показник сумарного забруднення важкими металами проб питної води. Проведено санітарно-гігієнічну оцінку стану питної води, на основі якої встановлені рівні та категорії забруднення грунтових вод розташованих поблизу підприємств цивільної авіації. Встановлено необхідність продовження досліджень з метою поліпшення екологічного стану території в зоні експлуатації і ремонту авіаційної техніки. Рекомендовано здійснення контролю якості грунтової води після весняного паводку, коли спостерігається інфільтрування забруднень з поверхні у водоносні горизонти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101.06

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100076 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Франчук Г. М. 
Управління еколого-геохімічним станом урболандшафтів / Г. М. Франчук, М. М. Радомська, С. М. Маджд // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2013. - 55, № 2. - С. 168-174. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто фізико-механічні та хімічні особливості грунтів урбанізованих територій. Досліджено вплив основних макро- та мікроелементів грунту на життєдіяльність рослин і тварин. Наведено інформацію про залежність поширення захворювань людини від аномального вмісту певних хімічних елементів у грунті. Визначено основні фактори та фізико-хімічні параметри грунту, що впливають на поширення хімічних елементів. Установлено, що рівень забезпеченості рослин рухливими формами основних поживних елементів впливає на уповільнення акумуляції рослинами ряду хімічних елементів. Запропоновано тест-систему для ефективного експрес-аналізу грунту щодо вмісту калію, нітрогену і фосфору та розроблено рекомендації для регуляції процесів акумуляції та винесення хімічних елементів у системі грунт - рослини урболандшафтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П033.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бойченко С. В. 
Авіаційна екологія : навч. посіб. / С. В. Бойченко, М. М. Радомська, Л. М. Черняк, Рябчевський, Л. І. Павлюх; Нац. авіац. ун-т. - Київ : НАУ, 2014. - 150 c. - Бібліогр.: с. 146-148 - укp.

Розглянуто особливості реалізації концепції сталого розвитку в авіації. Охарактеризовано зону та форми впливу авіації на атмосферу. Приділено увагу глобальним кліматичних тенденціям та їх змінам під впливом авіації. Подано інформацію про оцінювання аеропортів як джерела негативних впливів на навколишнє природнє середовище. Розкрито екологічні аспекти технологічних операцій у авіації. Описано можливі ризики для здоров'я населення, пов'язані з авіацією. Надано відомості про організаційні, правові та економічні засоби обмеження негативних впливів авіації на навколишнє середовище.


Індекс рубрикатора НБУВ: О5 н6 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА802965 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Радомська М. М. 
Оцінювання впливу авіатранспортних процесів на температурний режим території аеропорту / М. М. Радомська, Л. М. Черняк, М. А. Потапенко // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2015. - № 5. - С. 16-21. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто вплив сучасних авіатранспортних процесів на кліматичні зміни, що відбуваються у глобальній екосистемі, та прогнози міжнародних організацій щодо перспектив розвитку авіації та відповідних наслідків для клімату. Охарактеризовано вплив авіаперевезень на коливання температурних параметрів в зоні аеропорту.


Індекс рубрикатора НБУВ: О58 + Д247.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бойченко С. В. 
Дослідження впливу кавітаційної обробки на октанове число автомобільного бензину / С. В. Бойченко, В. Г. Ланецький, Л. М. Черняк, М. М. Радомська, О. Г. Кондакова // Енергетика: економіка, технології, екологія. - 2017. - № 2. - С. 107-114. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Принципово важливим є розв'язання проблеми підвищення експлуатаційних властивостей палив з одночасним збереженням або ж покращанням їх екологічних характеристик. Проаналізовано можливі способи обробки автомобільного бензину, з метою підвищення октанового числа. Визначено, що кавітаційна обробка є перспективним та ефективним способом впливу на антидетонаційні властивості автомобільних бензинів. Наведено результати дослідження впливу кавітаційної обробки автомобільного бензину марки А-92 на його октанове число. Встановлено оптимальні робочі параметри, за яких досягається покращання підвищення октанового числа бензину. Встановлено, що під час кавітаційної обробки збільшення октанового числа спостерігається на початковому етапі обробки. Збільшення часу кавітаційної обробки проб бензину А-92 негативно впливає на величину октанового числа, що призводить до помутніння проб з подальшим випадом осаду чорного кольору. Також наведено результати дослідження фізичної стабільності автомобільного бензину після обробки кавітацією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л542.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Екологічна безпека держави : тези доп. XII Всеукр. наук.-практ. конф. молодих учених і студентів, присвяч. пам'яті проф. Я. І. Мовчана (з міжнар. участю), 19 квіт. 2018 р., Київ / ред.: О. І. Запорожець, С. В. Бойченко, М. М. Радомська; Нац. авіац. ун-т. - Київ : НАУ, 2018. - 250 c. - укp. - англ.

Досліджено вплив магнітного поля на екологічні та фізико-хімічні властивості вуглеводневих палив. Охарактеризовано сучасні механізми екологічного управління в аеропортах. Проаналізовано основні чинники впливу на втрати від випаровувань на АЗС, розроблено рекомендації щодо їх скорочення. Вивчено перспективи використання водню як моторного палива. Оцінено вплив відпрацьованих пластичних мастил на навколишнє середовище. Увагу приділено екологічній складовій життєдіяльності людини в міській агломерації. Розкрито особливості картування впливу видобутку корисних копалин на екологічне середовище за тривалими часовими серіями супутникових знімків. Висвітлено роль лісу в депонуванні та міграції радіонуклідів після аварії на ЧАЕС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА823186 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Екологічна безпека держави : тези доп. 13-ї Всеукр. наук.-практ. конф. молодих учених і студентів (з міжнар. участю), 18 квіт. 2019 р., [Київ] / ред.: О. І. Запорожець, С. В. Бойченко, М. М. Радомська, Є. О. Бовсуновський; Нац. авіац. ун-т. - Київ, 2019. - 167 c. - укp. - англ.

Обговорено проблеми екологічної безпеки транспорту, військово-промислового комплексу, енергетики, промисловості, сільського господарства, територій та акваторій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 н6 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА834519 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського