Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Пікареня Д$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Пікареня Д. С. 
Срібло в Білозерській зеленокам'яній структурі Українського щита : Автореф. дис... канд. геол. наук : 04.00.11 / Д. С. Пікареня; Нац. гірн. акад. України. - Д., 2000. - 19 c. - укp.

Розглянуто геологію срібної мінералізації та геохімічних властивостей поведінки срібла в архейській Білозерській зеленокам'яній структурі. Встановлено середній вміст срібла за типами порід, визначено місцевий геохімічний фон, виявлено велику кількість аномалій та рудопроявів срібла. Висвітлено два різновікових, але просторово сполучених типи мінералізації срібла - комплексний (срібло з домішкою золота і платиноїдів) та золото-срібний з провідною роллю срібла. Показано, що комплексний тип є близьким до малосульфідної золото-сульфідно-кварцевої рудної формації та характеризується гідротермально-метасоматичним способом відкладення речовини. Золото-срібний тип віднесено до золото-срібло-сульфідної рудної формації з гідротермально-секреційним способом відкладення речовини. Визначено геологічні особливості та передумови виявлення двох рудно-формаційних типів срібловмісних руд, відзначено необхідність детальних пошуків у межах аномальних зон.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д451(45УКР)36 + Д59(45УКР)451

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310590 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Пікареня Д. С. 
Формування гідротермально-метасоматичної мінералізації в зонах розломів : автореф. дис. ... д-ра геол. наук : 04.00.01 / Д. С. Пікареня; НАН України, Ін-т геол. наук. - К., 2011. - 36 c. - укp.

Досліджено положення та структурну позицію гідротермально-метасоматичної мінералізації в зонах розломів. Польовими спостереженнями показано, що глибинні та більш високопорядкові розломи характеризуються наявністю природних імпульсних електромагнітних полів, які виникли за їх закладання та супроводжують всі етапи їх розвитку. Проведені експериментальні дослідження з вивчення впливу теплових та електромагнітних полів на зразки гірських порід доводять, що вони сприяють появі та розвитку гідротермально-метасоматичної мінералізації в розломах. Зокрема, вони обумовлюють додаткову мобілізацію та міграцію розчинів і речовини з порід, забезпечують прискорення проходження фізико-хімічних реакцій, дозволяють знизити температури дисоціації речовин і мінералоутворення. На підставі експериментальних даних і геолого-генетичних закономірностей розвитку метасоматозу на конкретних геологічних об'єктах сформульовано геолого-генетичну модель формування гідротермально-метасоматичної мінералізації в зонах глибинних розломів, яка відноситься до групи літораль-секреційних або метаморфогенно-гідротермальних моделей рудоутворення. Теоретично обгрунтовано та практично підтверджено геолого-геофізичний пошуковий критерій зон прояву мінералізації, що пов'язаний зі зміною рисунку магнітного й імпульсного електромагнітного полів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д390.51 + Д450.033 + Д347.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386934 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Галецький Л. С. 
Причини розміщення родовищ та рудопроявів в шовних зонах Українського щита / Л. С. Галецький, О. В. Орлинська, Д. С. Пікареня, С. Н. Дем'янець, У. З. Науменко // Геол. журн.. - 2010. - № 2. - С. 14-20. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Рассмотрены закономерности размещения месторождений и рудопроявлений гидротермально-метасоматической минерализации в шовных зонах Украинского щита. В создании благоприятных условий рудоконцентраций в этих зонах играют значительную роль линейные структуры - сквозные мегазоны долгодействующего развития, в пределах которых сосредоточены наиболее интенсивные активизационные процессы, а с ними и концентрации полезных ископаемых. Зоны пересечения данных структур с меридиональными глубинными шовными зонами являются максимально благоприятными тектоническими структурами, где расположены рудные узлы и участки повышенной минерализации. Большую роль на начальных этапах формирования минерализации играют также естественные электромагнитные поля, которые можно рассматривать как дополнительный фактор проявления гидротермально-метасоматической минерализации.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д451.2(45УКР)-0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Орлінська О. В. 
Розвиток підтоплення і забруднення підземних вод на територіях, прилеглих до відвалів гірничорудної промисловості / О. В. Орлінська, Н. М. Максимова, Д. С. Пікареня // Металлург. и горноруд. пром-сть. - 2015. - № 1. - С. 160-163. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розроблено трьохстадійну геомеханічну модель впливу відвалів на прилеглі території. З її використанням проведено оцінку ступеня розвитку небезпечних техногенних процесів залежно від складу, висоти та маси відвалів і геологічного розрізу порід, що його підстилають.


Індекс рубрикатора НБУВ: И168.8 + И174.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28347 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського