Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Пшеничний А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Пшеничний А. М. 
Удосконалення розрахунку силової дії магнітного поля на якір циліндричного електромагніта броньового типу : автореф. дис... канд. техн. наук / А. М. Пшеничний; Кременчуц. держ. політехн. ун-т ім. М.Остроградського. - Кременчук, 2008. - 20 c. - укp.

Удосконалено математичне представлення розподілу векторного магнітного потенціалу та магнітних потоків розсіювання в обмотувальному вікні магнітних систем з осьовою симетрією, яке дозволяє врахувати несиметрію магнітних полюсів відносно робочого проміжку. Розвинуто енергетичний метод визначення тягового зусилля у броньових електромагнітах шляхом уточнення потокозчеплення магнітного потоку з бокової поверхні якоря електромагніта з обмоткою намагнічування як функції геометричних розмірів електромагнітної системи та параметрів обмотки намагнічування, який передбачає врахування неоднорідності потоків розсіювання. Розвинуто теорію магнітного розрахунку броньових електромагнітів за еквівалентною схемою заміщення шляхом використання одноконтурної схеми заміщення з застосуванням аналітичного опису розподілу магнітних потоків розсіювання, яка дозволяє більш точно враховувати цей розподіл у порівнянні з існуючими методами. Теоретично показано й експериментально доведено, що запропонована методика розрахунку тягового зусилля броньового електромагніта дає змогу визначати тягове зусилля з урахуванням потоків розсіювання та магнітного стану сталі магнітопроводу у широкому діапазоні зміни робочих проміжків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.36-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

П'ятикоп В. О. 
Застосування препарату Гліатилін при консервативній фармакотерапії тяжкої черепно-мозкової травми з контузійним ураженням речовини головного мозку / В. О. П'ятикоп, І. О. Кутовий, Ю. О. Бабалян, А. В. Стогній, Ю. О. Котляревський, А. О. Пшеничний // Медицина неотлож. состояний. - 2015. - № 1. - С. 60-63. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено дані дослідження ефективності препарату гліатилін (холіну альфосцерат) у терапії гострого періоду черепно-мозкової травми (ЧМТ), забою головного мозку тяжкого ступеня з порушенням свідомості у випадку, коли оперативне втручання не показано, але є верифіковані контузійні вогнища з порушенням свідомості. У дослідження було включено 40 пацієнтів (28 чоловіків і 12 жінок) віком від 21 до 63 років (середній вік - 42 роки) із ЧМТ тяжкого ступеня. Пацієнтів було розподілено на 2 групи по 20 осіб (по 14 чоловіків та 6 жінок) за призначеною терапією. I група одержувала стандартизовану метаболічну, протинабрякову, антибіотикотерапію та ноотропну терапію. II група - таку ж терапію, доповнену гліатиліном у дозі 1000 мг/добу внутрішньовенно краплинно. На тлі проведеної фармакотерапії в динаміці відстежувалася її ефективність протягом усього курсу (14 діб) за шкалою коми Глазго, за даними епідурального сенсора внутрішньочерепного тиску та за даними спіральної комп'ютерної томограми головного мозку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

П'ятикоп В. А. 
Наш досвід застосування композиції Onyx при емболізації артеріовенозних мальформацій / В. А. П'ятикоп, Ю. А. Котляревський, І. А. Кутовий, Ю. Г. Сергієнко, А. А. Пшеничний // Ендоваскуляр. нейрорентгенохірургія. - 2017. - № 1. - С. 38-48. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити результати використання композиції Onyx при емболізації артеріовенозних мальформацій (АВМ) головного мозку. Представлений матеріал грунтується на клінічних випадках АВМ. Для діагностики використано класичні методики неврологічного та лабораторного обстеження, функціональні методи оцінки функціонального стану ЦНС і церебрального кровотоку. Всіх хворих обстежено із застосуванням нейровізуалізаційних, допплерографічних та ангіографічних методик відповідно до стандартів надання медичної допомоги цьому контингенту пацієнтів. Залежно від морфометричних характеристик розподіл АВМ був таким: малого об'єму - 6 (33 %) спостережень, великого - 12 (67 %). Розмір АВМ за класифікацією Spetzler-Martin: III - 6 (33 %), IV - 9 (50 %), V - 3 (17 %). Для емболізації АВМ використовували композицію Onyx-18. Методика її введення для емболізації АВМ відрізняється від методик, які застосовують при введенні інших емболізуючих композицій (це стосується процесу введення та вибору інструментів для доставки емболізуючих засобів). Головна перевага композиції Onyx порівняно з іншими емболізуючими засобами - здатність забезпечувати повільну та контрольовану доставку протягом тривалого часу. Це сприяє кращому проникненню у вогнище та більш високому ступеню пенетрації АВМ. Мікрокатетер з кінчиком, який відділяється, спеціально сконструйований для того, щоб повністю використати переваги Onyx. При застосуванні Onyx радикальність облітерації залежала не від кількості аферентів АВМ, а від розташування кінчика мікрокатетера якомога інтранідально. Стратегія лікування АВМ із застосуванням композиції Onyx сприяє досягненню високого ступеня оклюзії з незначними ускладненнями, більшість з яких є минущими. Висновки: застосування композиції Onyx можливе і досить безпечне для емболізації церебральних АВМ. Тотального виключення АВМ можна досягти при невеликих розмірах мальформації. Великі АВМ можуть бути адекватно зменшені в розмірі перед хірургічним або радіохірургічним етапом лікування. При використанні композиції Onyx процес емболізації АВМ є більш керованим: є можливість контролювати поширення емболізуючого засобу по тілу мальформації, запобігаючи його потраплянню в інтактні артерії та дренуючі вени, що знижує ризик ішемічних та геморагічних ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100899 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Рогач І. М. 
Особливості системи сімейної медицини в Угорщині / І. М. Рогач, О. Ю. Рего, А. О. Пшеничний, А. І. Палко // Україна. Здоров'я нації. - 2022. - № 3. - С. 49-52. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення існуючої системи сімейної медицини Угорщини. При виконанні даної роботи було застосовано бібліосемантичний метод і метод структурно логічного аналізу та було використані дані статистичної галузевої звітності Угорщини. Результати. В 1992 р. в Угорщині система дільничних лікарів було замінено системою сімейних лікарів. Більшість лікарів (близько 80 %) мають приватну практику та працюють за контрактом із місцевими урядами. Вони отримують подушну оплату з Національного фонду страхування здоров'я згідно з реєстром пацієнтів. Місцеві уряди працевлаштовують решту (21 %) лікарів ЗП на основі фіксованих ставок заробітної плати. В 2021 р. була прийнята Постанова уряду 53/2021. (II. 9.) про створення спільнот сімейних лікарів, згідно якої з існуючих 6500 лікарів сімейної практики мають створити 1000 спільноту. У склад спільноти сімейної практики входять: сімейний лікар, сімейний педіатр, стоматолог, психолог, дієтолог, спеціаліст ЛФК, середній та молодший медичний персонал. Спільноти можуть бути об'єднанні, інтегровані або консорціум спільноти сімейної практики. На початок 2022 року вже було створено 422 консорціум спільнот практики сімейної медицини. Встановлено, що ефективність надання первинної медичної допомоги за місцем проживання виросло, також підвищувався дохід медпрацівників на 50 %. Висновки: упроваджена модель сімейної медицини та її реформування на сучасному етапі (створення територіальних колективних спільнот сімейних лікарів) в Угорщині може бути цінним, практично-орієнтованим прикладом для України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УГО)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського