Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Просвєтов Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Просвєтов Ю. В. 
Застосування дискретного плазмаферезу при усуненні медикаментозних ускладнень на протитуберкульозні препарати у хворих на туберкульоз легень / Ю. В. Просвєтов // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Медицина. - 2005. - № 7. - С. 114-118. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Визначено ефективність застосування дискретного плазмаферезу під час лікування побічних реакцій на протитуберкульозні препарати у хворих на туберкульоз легень. Установлено вплив цієї операції на деякі показники перекисного окиснення ліпідів.


Ключ. слова: туберкульоз, побічна дія ліків, плазмаферез, перекисне окиснення ліпідів
Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-542

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Просвєтов Ю. В. 
Можливості дискретного плазмаферезу при лікуванні хворих на туберкульоз / Ю. В. Просвєтов, С. Г. Гужиловський // Запорож. мед. журн. - 2006. - № 4. - С. 22-25. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проведен анализ результатов многолетнего применения дискретного плазмафереза в Запорожском областном противотуберкулёзном клиническом диспансере. Оценена эффективность использования метода при устранении побочных реакций на противотуберкулёзные препараты у больных туберкулёзом. Изучено влияние этой операции на некоторые показатели оксидантно-антиоксидантной системы.


Ключ. слова: туберкульоз, побічна дія ліків, плазмаферез, оксидантно-антиоксидантна система
Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Просвєтов Ю. В. 
Проблеми сучасної хіміотерапії туберкульозу / Ю. В. Просвєтов // Запорож. мед. журн. - 2006. - № 1. - С. 118-120. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Изучены частота и характер осложнений химиотерапии туберкулёза в клинике за последние 40 лет. Установлено, что с конца 1960 до конца 1970 гг. частота побочных реакций существенно возросла, главным образом, за счет реакций аллергического типа. В 1980 годах уровень осложнений на ПТП при химиотерапии больных туберкулёзом сохранился на показателях 1970 годов, хотя заметно и возрос удельный вес реакций аллергического типа. Применение химиотерапии при новых схемах, которые были апробированы в 1990 годах и в начале ХХІ века, практически не уменьшили частоты ПДЛ при некотором нарастании осложнений аллергического генеза. Установлено, что для профилактики и устранения ПДЛ может быть эффективным применение продолжительной неспецифичной и специфической гипосенсибилизации, дискретного плазмафереза и их комбинаций.


Ключ. слова: туберкульоз, побічна дія ліків
Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Просвєтов Ю. В. 
Ретроспективний аналіз факторів виникнення ускладнень хіміотерапії та їх вплив на ефективність лікування туберкульозу легень / Ю. В. Просвєтов // Запорож. мед. журн. - 2007. - № 1. - С. 46-49. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Просвєтов Ю. В. 
Побічна дія протитуберкульозних препаратів алергічного характеру у хворих на туберкульоз легень (гормонально-метаболічні й імунні аспекти патогенезу, профілактики та лікування) : автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.01.26 / Ю. В. Просвєтов; Держ. установа "Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". - К., 2009. - 31 c. - укp.

На підставі результатів обстеження 1 048-ми хворих на туберкульоз легень (ТБЛ) уточнено окремі питання патогенезу медикаментозної алергії, зокрема, проаналізовано стан імунної та нейроендокринної систем, перекисного окиснення ліпідів та антиоксидантної системи у хворих на ТБЛ без ускладнень до специфічних засобів та з алергічними побічними реакціями до них. Розроблено систему заходів профілактики та усунення медикаментозної алергії на протитуберкульозні препарати різних груп хворих на ТБЛ (тривала неспецифічна та специфічна гіпосенсибілізація у комбінації з тривалою неспецифічною, дискретний плазмаферез у комбінації з тривалою неспецифічною гіпосенсибілізацією). Обгрунтовано нові підходи до використання імунокоригувальних засобів для лікування хворих на ТБЛ з медикаментозною алергією. Запропоновано підходи до хіміотерапії хворих на ТБЛ з супутньою виразковою хворобою шлунка та дванадцятипалої кишки і патологією печінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА363449 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Просвєтов Ю. В. 
Імунологічні аспекти медикаментозних ускладнень у хворих на туберкульоз легень / Ю. В. Просвєтов // Буков. мед. вісн.. - 2001. - 5, № 1. - С. 100-104. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Вивчено в динаміці деякі показники імунітету у 197 хворих на різні форми туберкульозу легень із побічною дією ліків, у 120 - з добрим сприйманням протитуберкульозних препаратів. Установлено, що туберкульоз легень проходить на тлі кількісних та якісних змін в Т-системі імунітету: зменшення Т-лімфоцитів за рахунок хелперної ланки та зниження здатності Т-лімфоцитів до бластоутворення на лімфоцитарний мітоген. На фоні неускладненої хіміотерапії протягом чотирьох місяців спостерігається тенденція до нормалізації показників. У хворих на туберкульоз легень із побічною дією ліків спостережено більш чіткий характер змін. Крім того, з пригніченням хелперної ланки Т-лімфоцитів суттєво підвищується супресорна ланка. Встановлено зростання активності В-системи імунітету. Нормалізація показників у цієї категорії хворих має більш повільний характер.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Разнатовська О. М. 
Труднощі діагностики й клінічний перебіг туберкульозного менінгоенцефаліту в сучасних умовах / О. М. Разнатовська, Ю. В. Просвєтов, Т. Д. Писаренко // Актуал. питання фармацевт. і мед. науки та практики. - 2011. - № 2. - С. 13-15. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Цель исследования - изучение проблемы диагностики туберкулезного менингоэнцефалита в современных условиях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р543.627 + Р627.701.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Просвєтов Ю. В. 
Сучасні форми навчання лікарів загальної практики - сімейної медицини в умовах реформування медичної галузі / Ю. В. Просвєтов, А. Ю. Гусарова, А. В. Левіч, С. С. Барінов // Сімейна медицина. - 2016. - № 1. - С. 30-31. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

З огляду на реформування медичної галузі наведено сучасний погляд на проблему належної підготовки сімейних лікарів з питань фтизіатрії у стислі терміни, що передбачено програмою. Проведено аналіз методик інтерактивного навчання, що можуть використовуватись для розв'язання цієї проблеми, та наявного досвіду їх використання у підготовці лікарів загальної практики на кафедрі фтизіатрії і пульмонології ДЗ "ЗМАПО МОЗ України".


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Просвєтов Ю. В. 
Вплив інфузійних полівітамінних комплексів на динаміку клінічних і біохімічних показників у хворих на туберкульоз з токсичними побічними ускладненнями на протитуберкульозні препарати / Ю. В. Просвєтов, А. В. Левіч, Н. О. Скороходова, А. Ю. Гусарова, С. М. Кудильчак, А. Г. Макарович, С. Г. Гужиловський // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2016. - № 3. - С. 52-57. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Просвєтов Ю. В. 
Особливості навчання лікарів загальної практики - сімейної медицини з питань фтизіатрії на кафедрі післядипломної освіти / Ю. В. Просвєтов, А. Ю. Гусарова, Н. О. Скороходова, А. В. Левіч // Сімейна медицина. - 2015. - № 3. - С. 33-34. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

За останні декілька років підходи до ведення хворих на туберкульоз значно змінились, що потребує від лікарів загальної практики - сімейної медицини більш грунтовних знань цієї патології. Наведено особливості викладання фтизіатрії лікарям загальної практики - сімейної медицини на кафедрі фтизіатрії та пульмонології. Запропоновано методики навчання, які ефективно зарекомендували себе у навчальному процесі кафедри.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р7 + Р54 р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Левіч А. В. 
Стан тіол-дисульфідної системи щурів з енцефалопатією, що зумовлена впливом протитуберкульозних препаратів / А. В. Левіч, Н. О. Скороходова, Д. Г. Живиця, Ю. В. Просвєтов // Патологія. - 2019. - 16, № 3. - С. 328-333. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Цель работы - в экспериментальном исследовании определить характер изменений состояния тиол-дисульфидной системы крыс с энцефалопатией, обусловленной влиянием комплекса противотуберкулезных препаратов для лечения химиорезистентного туберкулеза, и возможности их медикаментозной коррекции с применением адеметионина 1,4-бутандисульфоната. Исследование проведено на 30 крысах линии Wistar, которых поделили на 3 группы: 10 - интактная, 10 - контрольная (получавшие противотуберкулезные препараты), 10 - основная (которые получали противотуберкулезные препараты и адеметионин как средство коррекции токсического действия). Исследовано состояние системы глутатиона и содержание гомоцистеина и нитратиразина. Экспериментальная терапия адеметионином у крыс, получавших противотуберкулезные препараты, способствует снижению интенсивности хронического оксидативного стресса в нервной ткани. При введении адеметионина установлено оптимальное соотношение между уровнями восстановленных и окисленных тиольных групп, а также глутатиона, что свидетельствует об активной мобилизации тиолов-дисульфидных системы и нейтрализации продуктов свободнорадикального окисления. В условиях нитрозирующего и оксидативного стресса изученные средства увеличивают устойчивость нервной ткани к явлениям интоксикации. Таким образом, одним из звеньев нейропротективного эффекта адеметионина стала его способность стабилизировать тиолов-дисульфидное равновесие. Выводы: в функционировании глутатионзависимой ферментативной системы в тканях мозга крыс, получавших противотуберкулезные препараты, зарегистрировано снижение активности глутатион S-трансферазы, глутатионпероксидазы и глутатионредуктазы в 2,0, 1,7 и 2,4 раза соответственно. В условиях терапии адеметионином отмечено увеличение восстановленных промежуточных тиолов-дисульфидных системы - SH-группы в 1,7 раза, повышение уровня восстановленного глутатиона в 1,9 раза на фоне достоверного снижения содержания его окисленной формы в 1,4 раза. Применение адеметионина приводило к снижению содержания в тканях мозга потенциально нейротоксических соединений - нитротирозина и гомоцистеина в 1,4 и 1,5 раза, что увеличивает устойчивость нервной ткани к явлениям интоксикации.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52 + Р281.811.3-7 + Р413.51-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24977 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського