Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Попадюха Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Сичов С. О. 
Основи силових видів спорту та єдиноборств : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / С. О. Сичов, Ю. А. Попадюха; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К., 2007. - 156 c. - Бібліогр.: с. 152-153. - укp.

Висвітлено основи й особливості силових видів спорту (СВС) і єдиноборств з урахуванням сучасних досягнень теорії, методики фізичного виховання та практики спортивної діяльності. Розглянуто історію розвитку важкої атлетики, пауерліфтингу, культуризму, гирьового спорту, боксу, греко-римської, вільної боротьби та дзюдо. Особливу увагу приділено техніці виконання змагальних вправ у СВС, елементам захисних і наступальних дій у боксі та боротьбі, необхідним фізичним якісним показникам атлетів, засобам відновлення та стимуляції працездатності спортсменів.

Освещены основы и особенности силовых видов спорта (СВС) и единоборств с учетом современных достижений теории, методики физического воспитания и практики спортивной деятельности. Рассмотрена история развития тяжелой атлетики, пауерлифтинга, культуризма, гиревого спорта, бокса, греко-римской, вольной борьбы и дзюдо. Особое внимание уделено технике выполнения упражнений при проведении соревнований по СВС, элементам защитных и наступательных действий в боксе и борьбе, необходимым физическим качественным показателям атлетов, средствам восстановления и стимуляции трудоспособности спортсменов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.12/15 я73-1

Шифр НБУВ: ВА696421 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Попадюха Ю. А. 
Применение нетрадиционных средств в профилактике остеохондроза у спортсменов силовых видов спорта / Ю. А. Попадюха, С. А. Сычов // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2007. - № 5. - С. 170-175. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Рассмотрен вопрос применения нетрадиционных средств, технологий информационно-волновой и ДЭНС-терапии с целью профилактического лечения от остеохондроза спортсменов силовых видов спорта. При использовании нетрадиционых средств его эффективность возрастает, так как после соответствующего обучения больных данные методы могут применяться в домашних условиях.

Розглянуто питання застосування нетрадиційних засобів, технологій інформаційно-хвильової та ДЕНС-терапії з метою профілактичного лікування від остеохондрозу спортсменів силових видів спорту. За використання нетрадиційних засобів його ефективність зростає, тому що після відповідного навчання хворих дані методи можуть застосовуватися за домашніх умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.82 + Р458.250.401-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Попадюха Ю. А. 
Мобільна інформаційна система моніторингу та коригування дій людини під водою в умовах бассейну / Ю. А. Попадюха // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2008. - № 4. - С. 90-95. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто перспективи створення портативної системи для контролю та коригування підводних дій людини в умовах басейну. Визначено основні недоліки закордонних і вітчизняних кабельних телевізійних систем за умов використання їх людиною, яка працює в складних підводних умовах. Запропоновано мобільну систему моніторингу та коригування дій людини під водою в умовах басейну. Розроблено структурну схему системи, складових частин, її основні функціональні та технічні характеристики.

Рассмотрены перспективы создания портативной системы для контроля и коррекции подводных действий человека в условиях бассейна. Определены основные недостатки зарубежных и отечественных кабельных телевизионных систем при использовании человеком, который работает в сложных подводных условиях. Предложена мобильная система мониторинга и корректирования действий человека под водой в условиях бассейна. Разработана структурная схема системы, составных частей, ее основные функциональные и технические характеристики.

In the work the prospects of creation of the portable system for the control and correction of submarine actions of man in the conditions of pool are considered. The basic deficiencies of foreign and domestic cable television systems are defined at use by the person which works in complex underwater conditions. The mobile system of monitoring and an adjustment of actions of the person under water in conditions of pool is offered. The block diagram of system, components, its basic functional and technical datas is developed.


Ключ. слова: моніторинг, підводний звТязок, коригування, телебачення, підводне , спортсмен, плавання, дайвінг
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.181.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кравченко Ю. В. 
Вплив високогірної гіпоксії на ступінь десинхронізації зорово-моторної та серцевої діяльності людини / Ю. В. Кравченко, В. М. Ільїн, М. М. Михайлович, С. Б. Коваль, Ю. А. Попадюха // Мед. інф-ка та інженерія. - 2009. - № 1. - С. 16-20. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Зазначено, що ступінь десинхронізації зорово-моторної та серцевої діяльності людини під час дозованого інформаційного навантаження з одночасною реєстрацією кардіоінтервалів відповідає рівню адаптації нервової системи до інформаційного навантаження та гіпоксії. Когерентний аналіз одержаних за умов високогір'я сенсомоторних хвиль і коливань серцевого ритму дозволяє визначити ступінь тренованості людини під час праці за умов екстремальної переробки інформації та гіпоксії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725 + Р252.701

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Попадюха Ю. А. 
Інформаційна технологія контролю та управління діяльністю біооб'єктів у підводному середовищі : автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.09 / Ю. А. Попадюха; НАН України, Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій та систем. - К., 2009. - 41 c. - укp.

Вперше розроблено технологію створення багатофункціональної підводної біотехнічної системи (БПБТС), яка діє у трьох режимах (системи моніторингу водолазних робіт, підводних біотехнічних систем з залученням навчених дельфінів, системи моніторингу підводних робіт за спільних дій водолаза та дельфіна у стаціонарному, мобільному, позиційно-маневровому варіантах). Визначено функції системи та розроблено алгоритм її дії для виконання підводних робіт окремо та спільно водолазами і навченими дельфінами. Вперше розроблено інформаційну технологію контролю й управління діяльністю водолаза та навченого дельфіна (з трьома модифікаціями), які працюють окремо та спільно у складі БПБТС, що функціонує у різних режимах. Систематизовано інформативні показники, розроблено інформаційні моделі функціонального стану водолаза та навченого дельфіна, а також засоби його оперативного контролю з метою оптимізації підводної діяльності. Вперше розроблено засоби профілактики стомлення людини-оператора та водолаза від фізичних навантажень. Удосконалено інформаційну методику формування команд управління діями дельфіна на базі його природних акустичних сигналів, яка підвищує ефективність навчання та виконання дельфіном поставлених задач, збільшує дальність виявлення не озвучених підводних біооб'єктів до 800 м.

Вперше розроблено інформаційну методику й алгоритм виявлення навченим дельфіном з вольєри підводних біооб'єктів і визначення напряму їх знаходження, устрій контролю акустичної активності дельфіна, метод і засоби управління його підводними діями у відкритій акваторії, автономний пристрій з акустичною системою орієнтування для вивчення великих китоподібних. Розроблено метод та алгорим корекції рухливості дельфіна на поверхні з використанням видихуваного ним повітря, на основі якого вперше розроблено пристрій корекції рухливості дельфіна на поверхні, а також пристрої для забору проб видихуваного дельфіном повітря, передачі інформації з дельфіна, позначення за допомогою дельфіна місцезнаходження не озвученихмалорухомих і нерухомих підводних об'єктів. Вивчено особливості інформаційних процесів взаємодії водолазів та навчених дельфінів з операторами БПБТС за їх окремих і спільних дій. Розроблено телекомунікаційні методи й алгоритми дії засобів для підвищення ефективності дій водолазів і навчених дельфінів, запропоновано засоби забезпечення безпеки підводних робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.445.20ел*739.177.54 + З818.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Попадюха Ю. А. 
Біотехнічна система профілактики травматизму суглобів нижніх кінцівок і відновлення спортсменів із використанням віброплатформи / Ю. А. Попадюха, Н. В. Степанюк, С. В. Шалда // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2011. - № 3. - С. 96-104. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто особливості дії сучасних віброплатформ-тренажерів для відновлення стану опорно-рухового апарату (ОРА) та організму спортсмена після травм і фізичних навантажень, зняття втоми та профілактики перетренування та травматизму хребта і суглобів нижніх кінцівок (СНК). Створено біотехнічну систему з використанням віброплатформи ViaGym і системи АТМ "VEGA-Test" для профілактики травматизму СНК людини, оперативної оцінки її функціонального стану у реальному часі, перед заняттям на віброплатформі, під час перебування на діючій віброплатформі-тренажері та після тренування на тренажері для відновлення стану спортсменів. Проведено експериментальну оцінку впливу віброплатформи ViaGym на ОРА, стан організму та самопочуття, зняття втоми спортсменів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.917 + Ч511.99

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Глиняна О. О. 
Використання інформаційних технологій для відновлення пацієнтів після ендопротезування кульшового суглоба / О. О. Глиняна, Ю. А. Попадюха // Мед. інф-ка та інженерія. - 2011. - № 2. - С. 39-43. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто застосування інформаційних технологій для відновлення після тотального ендопротезування тазостегнового суглоба. Розроблено алгоритм прийняття рішення реабілітологом під час процедури на технічних засобах. Відзначено високу ефективність застосування технічних засобів для відновлення пацієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Попадюха Ю. А. 
Впливи ергономічних факторів середовища на керуючі дії оператора-реабілітолога / Ю. А. Попадюха, О. О. Глиняна, Ю. П. Горго // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2011. - № 2. - С. 83-87. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Надано аналіз основних факторів впливу на керувальні дії реабілітолога-оператора (РО). Дані проведеного дослідження свідчать, що на дії РО впливають стільки випадкових факторів, що випадкова реакція може відповідати надійності від 0 до 0,999. Оцінюючи середню силу м'язів РО, який виконує роботу середньої важкості, виявлено, що вона в чоловіків є вищою, ніж у жінок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Попадюха Ю. А. 
Впливи ергономічних факторів середовища на керуючі дії оператора-реабілітолога / Ю. А. Попадюха, О. О. Глиняна, Ю. П. Горго // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2011. - № 4. - С. 74-77. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано основні фактори впливу на керуючі дії реабілітолога-оператора. Дані проведеного дослідження свідчать, що на дії реабілітолога-оператора впливають стільки випадкових факторів, що випадкова реакція може відповідати надійності від 0 до 0,999. Оцінюючи середню силу м'язів РО, який виконує роботу середньої важкості, вона виявилась у чоловіків вищою, ніж у жінок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Попадюха Ю. А. 
Використання тракційних засобів для відновлення спортсменів після травм попереково-крижового відділу хребта / Ю. А. Попадюха, . Сохіб Бахджат Махмуд Аль Маваджех // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2012. - № 2. - С. 244-251. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто особливості дії сучасних закордонних простих механічних тракційних засобів Vertetrac, Гревитрин і Детензор для відновлення та зміцнення попереково-крижового відділу хребта людини. Наведено особливості конструкції й дії, визначено перспективи застосування нового вітчизняного, створеного рекреаційно-корегувального пристрою для тракційної терапії, відновлення спортсменів після травм попереково-крижового відділу хребта, профілактики травмування, зняття втоми в різних відділах хребта людини після інтенсивної праці та значних фізичних навантажень у спорті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.76 + Ч510.917

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Попадюха Ю. А. 
Особливості використання пневматичних тренажерів HUR у фізичній реабілітації / Ю. А. Попадюха, О. К. Марченко, А. І. Альошина // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2012. - № 1. - С. 90-99. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто особливості конструкції та дії сучасних пневматичних тренажерів HUR для відновлення та зміцнення опорно-рухового апарату людини. Визначено перспективи застосування сучасних пневматичних тренажерів HUR у фізичній реабілітації, для профілактики травмування, силових тренувань, занять адаптивною фізкультурою. Серед значної кількості технічних засобів для фізичної реабілітації людини після травм і захворювань її опорно-рухового апарату, чільне місце займають спеціалізовані реабілітаційні тренажери, до яких належать і пневматичні тренажери HUR фінської компанії HUR Health & Fitness Equipment. Завдання дослідження - проаналізувати особливості конструкції та дії сучасних пневматичних тренажерів HUR та оцінити особливості їх використання для забезпечення заходів фізичної реабілітації після захворювань і травм ОРА, занять адаптивною фізичною культурою. На сьогодні HUR представляє найбільш досконалу технологію тренажерів для оздоровлення, фізичної реабілітації, фітнесу та спорту. Основою цих тренажерів є унікальна пневматична система "природної передачі зусилля" (ТМ) - Natural Transmission (ТМ) - метод створення опору, що заснований на пневматичній технології, за допомогою якого здійснюється тренування м'язів. Переваги ТМ: на відміну від традиційних тренажерів із вагами, унікальний механізм ТМ використовує повітря як матерію опору для уникнення ефекту додаткової перешкоди у вигляді статичної ваги, яку треба зрушити на початку руху й загальмувати в його кінці. Тренажери, створені з рівномірним розподілом опору, ефективні, незалежно від рівня фізичної підготовки користувача. Виконання фізичних вправ на

цих тренажерах безпечне та ефективне як на низькій, так і на високій швидкості. Відсутність інерції вантажу робить використання таких тренажерів ідеально відповідним для літніх і старих людей та тих, котрі проходять фізичну реабілітацію, а також для професійних спортсменів. Пневматичні тренажери HUR поділяються на такі групи: основна лінія, лінія полегшеного доступу (для людей з обмеженими можливостями), реабілітаційна лінія, смарт-зони.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.95

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Попадюха Ю. А. 
Використання реабілітаційних тренажерів у фізичній реабілітації після артроскопічної реконструкції ротаторної манжети плеча / Ю. А. Попадюха, М. А. Адель Марайта, Л. Д. Катюкова // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2012. - № 4. - С. 380-385. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Пошкодження плеча відбувається в спортсменів і людей, які не займаються спортом. Найчастіше травмується ротаторна манжета плеча (РМП), а частота травм підвищується за наявності в людини застарілих пошкоджень і хронічних захворювань плечового суглоба (ПС). Комплексне використання сучасних технологій фізичної реабілітації (ФР) знижує строки відновлення людини після захворювань і пошкоджень ПС. Завдання - аналіз особливостей пошкоджень РМП, її артроскопічної реконструкції, методів ФР із використанням реабілітаційних тренажерів (РТ) для відновлення та зміцнення ПС. Визначено особливості пошкоджень РМП, методу її артроскопічної реконструкції, конструкцій і дії РТ у разі відновлення та зміцнення ПС людини. У людини найчастіше травмується РМП, ефективним методом відновлення у разі таких травм є артроскопічна реконструкція. Застосування спеціалізованих РТ разом із фізичними вправами підвищує ефективність ФР після артроскопічної реконструкції РМП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.43-54 + Р458.284.1-54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Солодовнік Д. О. 
Використання програмного продукту "Силует" для роботи з траєкторією моделі / Д. О. Солодовнік, Ю. А. Попадюха // Электроника и связь. - 2012. - № 5. - С. 124-131. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто огляд можливостей і способів використання програмного продукту "Силует", який буде корисним для спеціалістів медицини та спорту, що проводять біомеханічні дослідження. Основними характеристиками є внесення користувачем інформації про рух об'єкта, зручне збереження і пошук, візуальне відтворення, можливість порівняння рухів двох об'єктів між собою, інструменти базового аналізу.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69367 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського