Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (18)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Поляк М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Поляк М. М. 
Сучасний стан та перспективи розвитку венчурного інвестування в Україні / М. М. Поляк // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2013. - Вип. 5. - С. 113-116. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Досліджено суть і проаналізовано ринок венчурного інвестування України. Розкрито негативні чинники, які стримують розвиток венчурної індустрії в Україні, та запропоновано заходи щодо пожвавлення венчурного інвестування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)293.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Поляк М. А. 
Клініко-параклінічна характеристика кору у дітей в умовах ендемічної зони : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / М. А. Поляк; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. - К., 2013. - 24 c. - укp.

Розкрито проблеми удосконалення діагностики та лікування кору у дітей дошкільного віку за умов ендемічної зони (за йодом) з урахуванням мінерального дисбалансу. За результатами обстеження 135-ти дітей з діагнозом кір було сформовано 2 групи, які відрізнялися за місцем проживання (гірський та низинний райони). Виявлено, що різниця у клінічному статусі за різних біогеохімічних районів характеризується більш вираженими клінічними проявами кору у дітей з гірського району. Запропоновано оптимізовану схему лікування хворих на кір з включенням "Імунофлазіду" та вітамінно-мінерального комплексу "Мульти-табс Малюк". Показано клінічну ефективність цих препаратів з урахуванням порушень мікроелементного складу біологічних рідин, імунологічних показників та фактора запалення - неоптерину на фоні впливу екологічнозалежних чинників. Доведено, що застосування запропонованої схеми лікування дозволяє суттєво покращати функціональний стан органів і систем дитячого організму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.25-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА400110 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гепатит А. Сучасні особливості "старої інфекції" у жителів Закарпатської області / А. І. Когутич, С. М. Туряниця, М. А. Поляк, А. А. Галамба, Є. М. Деметер // Інфекц. хвороби. - 2016. - № 3. - С. 41-46. - укp.

Проаналізовано особливості проявів гепатиту А (ГА) у жителів Закарпатської області на сучасному етапі. Доведено, що захворювання на ГА продовжує залишатися актуальним для цього регіону. Захворюваність в області на 100 тис. населення значно перевершує загальнодержавні показники. Активація епідемічного процесу відбувається кожні 3 ­ 6 років. Серед хворих на ГА превалюють діти. Найчастіше хворіють діти віком 5 ­ 14 років та дорослі 19 ­ 29 років. Серед дітей більшість осіб чоловічої статі. Для ГА у дитячому віці характерним є жовтянична форма легкого і середнього ступенів тяжкості, для дорослих - жовтянична форма середнього ступеня. ГА перебігає тяжче у дорослому віці.

Проанализированы особенности проявлений гепатита А (ГА) у жителей Закарпатской области на современном этапе. Доказано, что заболевание ГА продолжает оставаться актуальным для данного региона. Заболеваемость в области на 100 тыс. населения значительно превосходит общегосударственные показатели. Активация эпидемического процесса происходит каждые 3 - 6 лет. Среди больных ГА превалируют дети. Чаще всего болеют дети в возрасте 5 - 14 лет и взрослые 19 - 29. Среди детей большинство лиц мужского пола. Для ГА в детском возрасте характерна желтушная форма легкой и средней степени тяжести, для взрослых - желтушная форма средней степени. ГА протекает тяжелее во взрослом возрасте.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16 + Р194.16-2(4Укр-4Зак)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Туряниця С. М. 
Гендерні відмінності перебігу гострого респіраторного вірусного захворювання SARS-CoV2-19 / С. М. Туряниця, О. О. Корчинська, М. А. Поляк, Н. М. Гема-Багина, В. Д. Симулик, О. А. Балога, О. В. Золіна, І. В. Поляк // Україна. Здоров'я нації. - 2021. - № 4. - С. 92-97. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати та оцінити взаємозв'язок між перебігом коронавірусної інфекції та статтю пацієнта, наявністю супутніх захворювань та їх вплив на перебіг коронавірусного захворювання. Матеріали та методи. Опрацьовано 50 історій хвороб пацієнтів, що поступали протягом грудня 2020 та січня 2021 року до Обласної клінічної інфекційної лікарні міста Ужгород з діагнозом "Інша вірусна пневмонія, 2019 nCoV гостра респіраторна хвороба". Результати. Серед пацієнтів, що ввійшли до групи досліджуваних, було 26 (52 %) жінок та 24 (48 %) чоловіка. З них перебіг хвороби середнього ступеню важкості спостерігався у 46 пацієнтів (93 %) і у 4-х пацієнтів (7 %) був важкий перебіг коронавірусної інфнекції. 15-ти пацієнтам (30 %) з 50 проводилась підтримуюча киснева терапія, в тому числі, неінвазивна ШВЛ. Серед цих пацієнтів 6 були жінками, а 9 - чоловіками. Висновки: гостре респіраторне вірусне захворювання SARS-CoV2-19 у жінок та чоловіків перебігає в основному однаково, але існують деякі відмінності. Так, наприклад, у нашому дослідженні потреба госпіталізувати жінок була частіше, ніж чоловіків. Можливо, це є наслідком психології жінки та чоловіка - жінка частіше звертається до лікаря та більш ретельно стежить за своїм станом самопочуття та здоров'ям.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31-3 covid-19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського