Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Подлевський С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Подлевський С. В. 
Графіті Чернігова у соціокультурному просторі X - XVII ст. : монографія / С. В. Подлевський; ред.: О. Є. Черненко, О. Б. Коваленко; Черніг. облдержадмін., Нац. ун-т "Черніг. колегіум" ім. Т.Г. Шевченка, Навч.-наук. ін-т історії, етнології та правознавства ім. О.М. Лазаревського, НДЦ вивчення історії релігії та Церкви ім. Л. Барановича. - Чернігів : SCRIPTORIUM, 2018. - 275 c. - Бібліогр.: с. 138-158 - укp.

Наведено результати комплексного дослідження пам'яток епіграфіки Чернігова X - XVII ст. Проаналізовано сукупність продряпаних надписів і зображень, виявлених у процесі археологічних розкопок і під час досліджень пам'яток давньої архітектури міста. Загальний масив епіграфічного матеріалу розглянуто як такий, що відбиває культурні традиції, світогляд і релігійні вірування місцевого населення в їхньому історичному розвитку. До тексту додано науково-довідковий апарат (список використаних джерел і літератури, словник слів із надписів), а також ілюстративний матеріал (схеми розташування графіті, замальовки, світлини тощо).


Індекс рубрикатора НБУВ: Т229(4УКР-4ЧЕР)4/5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА829355 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Подлевський С. В. 
Графіті Чернігова у соціокультурному просторі X–XVII ст. : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / С. В. Подлевський; "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка", національний університет. - Чернігів, 2018. - 20 c. - укp.

Досліджено пам'ятки епіграфіки Чернігова у соціокультурному контексті X- XVII ст. Систематизовано, проаналізовано й інтерпретовано сукупність продряпаних надписів та зображень символічного змісту, виявлених у Чернігові в ході археологічних розкопок та під час натурних досліджень пам'яток архітектури. На конкретному матеріалі визначено час розповсюдження та специфіку використання головних типів писемності, які у різні історичні періоди використовувались містянами. Простежено появу, розвиток та зміни у традиції побутування кириличних графіті протягом досліджуваного часу. На основі залучення широкої джерельної бази висвітлено основні тенденції у розвитку кириличної епіграфіки Чернігова. Окрім зразків грецької та латинської писемностей, що побутували у місті за часів середньовіччя та ранньомодерної доби, досліджений масив руноподібних знаків, котрі активно використовувалися впродовж Х - ХІІІ ст. Ці знаки не можуть бути визначені як писемність та, ймовірно, є рефлексією на рунічне письмо скандинавів і тюрків, які перебували у Чернігові та його окрузі. Уперше у вітчизняній історіографії розглянуто та проаналізовано загальний масив епіграфічного матеріалу X - XVII ст., який походить з окремо взятого міста та є відображенням культурних традицій, світогляду та релігійних вірувань місцевого населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т229(4УКР-4ЧЕР-2Ч)4/5-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433741 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського