Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (9)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Платонова О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Платонова О. М. 
Застосування ацетилцистеїну при лікуванні гострого запалення легень у дітей різного віку / О. М. Платонова, І. Л. Бабій, А. П. Пахомов // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2004. - № 3. - С. 42. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.3-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Бабій І. Л. 
Застосування муколітичної терапії при бронхообструктивному синдромі у дітей та підлітків / І. Л. Бабій, О. М. Платонова // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2008. - № 4. - С. 63-64. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.2-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Бабій І. Л. 
Оцінка ефективності спазмолітичної та муколітичної терапії при гострих обструктивних бронхітах у дітей / І. Л. Бабій, О. М. Платонова // Соврем. педиатрия. - 2008. - № 4. - С. 35-37. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проведено порівняльний аналіз ефективності спазмолітичної та муколітичної терапії у дітей з гострим обструктивним бронхітом. Показано більшу ефективність спазмолітичної терапії (у більшості обстежених ознаки бронхоспазму купувалися на 3-й день, а муколітичний ефект був досягнений на 5-й день). Менша ефективність муколітичної терапії простежена у дітей з несприятливим преморбідним фоном (активне та пасивне тютюнокуріння), а також при маніфестації бронхообструкції після 5 - 6 дня від початку захворювання, наявності асиметрії фізикальних даних.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Платонова О. В. 
Диференційований підхід до використання контрацепції у жінок з тиреоїдною патологією : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / О. В. Платонова; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2002. - 19 c. - укp.

На підставі клініко-лабораторних і функціональних методів дослідження здійснено порівняльний аналіз різних методів контрацепції у жінок з тиреоїдною патологією. На підставі комбінованого використання гормональних і внутрішньоматкових контрацептивів на фоні імунокорекції запропоновано методики попередження непланової вагітності у жінок з тиреотоксикозом і гіпотиреозом з метою зниження ризику виникнення непланової вагітності, поліпшення їх соматичного та репродуктивного стану здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.12-3 + Р714.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА319210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Платонова О. М. 
Застосування муколітичної терапії при бронхообструктивному синдромі у дітей та підлітків : автореф. дис... канд. мед. наук / О. М. Платонова; Одес. держ. мед. ун-т. - О., 2007. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА352135 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Платонова О. О. 
Проектування комбінованих схем розкрою рулонних матеріалів на деталі взуття : Автореф. дис. канд. техн. наук : 05.19.06 / О. О. Платонова; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - К., 2003. - 24 c. - укp. - рус.

Досліджено технологічні основи рішення задач комп'ютерного проектування комбінованих схем розкрою рулонних матеріалів. Розроблено математичну модель та виділено її структурні компоненти задачі проектування комбінованих схем розкрою рулонних матеріалів на деталі взуття з урахуванням комплектності деталей та розмірного асортименту. Створено алгоритми вирішення задач проектування комбінованих схем розкрою рулонних матеріалів на деталі взуття. Запропоновано систему класифікації всіх задач раціонального розміщення деталей взуття в схемах розкрою взуттєвих матеріалів. На основі математичної моделі з чітко виділеними структурними компонентами та запропонованих алгоритмів розроблено цільове програмне забезпечення, що дозволить проектувати комбіновані схеми розкрою в автоматизованому режимі. Досліджено найбільш вагомі технологічні фактори, що впливають на використання рулонних матеріалів. Зроблено висновок, що використання програмного забезпечення дозволить підвищити продуктивність праці інженера-технолога взуттєвого виробництва та рівень використання матеріалу, знизити витрати на проектування, удосконалити процес нормування та досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М550.11с 116

Шифр НБУВ: РА327972 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Платонова О. Г. 
Підготовка майбутніх соціальних педагогів до застосування особистісно орієнтованих виховних технологій в спеціальних установах для дітей : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / О. Г. Платонова; Черніг. нац. пед. ун-т ім. Т.Г. Шевченка. - Чернігів, 2010. - 20 c. - укp.

Визначено компоненти готовності соціальних педагогів, а також показники та рівні їх сформованості до діяльності з оптимізації особистісно орієнтованого виховання у спеціальних установах для дітей. Обгрунтовано сутність і зміст особистісно орієнтованого виховання у спеціальних установах для дітей в системі базової підготовки майбутніх соціальних педагогів. Уточнено етапи формування готовності соціальних педагогів до діяльності з оптимізації особистісно орієнтованого виховання у спеціальних установах для дітей та розроблено методику підготовки майбутніх соціальних педагогів до даної роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 р (4УКР)3 + Ч421.342

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА375862 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Платонова О. М. 
Ефективність небулайзерної муколітичної терапії при гострих обструктивних бронхітах у дітей / О. М. Платонова, І. Л. Бабій // Перинатология и педиатрия. - 2011. - № 4. - С. 80-82. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Оцінено ефективність небулайзерної муколітичної терапії у 60 дітей віком 5 - 15 років з гострим обструктивним бронхітом. Доведено більшу ефективність інгаляційного способу доставки муколітика (через небулайзер) у порівнянні з пероральним, що підтверджено клінічними, спірографічними даними, поліпшенням реологічних якостей мокротиння.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Платонова О. М. 
Патогенетичні особливості бронхітів у дітей із супутньою патологією шлунково-кишкового тракту / О. М. Платонова, І. Л. Бабій // Перинатология и педиатрия. - 2010. - № 2. - С. 111-113. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Обстежено 112 дітей з бронхітами віком від 5 до 15 років. Рецидивний перебіг бронхіту мав місце у 32,1 % дітей, наявність супутньої патології шлунково-кишкового тракту виявлена у 63,4 % обстежених. Встановлено порушення реологічних якостей мокротиння та визначено кореляційні зв'язки з основними клініко-функціональними показниками, патологією шлунково-кишкового тракту, тютюнокурінням.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-2 + Р733.413-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Жильцова С. В. 
Устойчивость эпоксидно-силоксановых композитов, полученных золь-гель методом, к воздействию агрессивных сред / С. В. Жильцова, В. М. Михальчук, О. Г. Пурикова, О. О. Платонова, В. А. Белошенко // Вісн. Донец. ун-ту. Сер. А. Природн. науки. - 2010. - № 1. - С. 186-190. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Досліджено стійкість епоксидно-силоксанових композитів ангідридного твердіння, одержаних за допомогою золь-гель методу, до дії агресивних середовищ. Визначено вплив епоксидного олігомера, кількості наповнювача й умов формування золів полісилоксанових частинок на водо-, кислото- та лугостійкість синтезованих гібридних матеріалів. Установлено, що композити є стійкими до дії води та мінеральних кислот, проте за присутності 10 % NaOH із підвищенням вмісту наповнювача в системі відбувається руйнування гібридів, одержаних у процесі формування частинок наповнювача за відсутності епоксидної смоли. Лугостійкими є композити з невисоким вмістом наповнювача (нижче 3 мас. %).


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.2-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69583/Сер.А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Платонова О. М. 
Ефективність лікувально-діагностичних заходів при функціональних захворюваннях кишечнику з позиції доказової медицини / О. М. Платонова // Соврем. педиатрия. - 2012. - № 7. - С. 189-191. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Проведений огляд публікацій з проблеми лікування та діагностики функціональних захворювань кишечнику (ФЗК) у дітей та підлітків дозволив визначити, що найбільш доказові дані одержані щодо високої ефективності застосування за цієї патології пробіотиків та тримебутіну. Обговорено доцільність проведення подальших досліджень діагностичної цінності клініко-інструментальних та клініко-лабораторних методів для розробки об'єктивних діагностичних критеріїв діагностики синдрому подразненого кишечнику та інших ФЗК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.302

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Шадрін О. Г. 
Добовий патерн секреції та метаболізм мелатоніну у дітей з синдромом подразненого кишечника / О. Г. Шадрін, О. М. Платонова // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2012. - 75, № 6. - С. 25-27. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Изучены диагностические ценности мелатонина у детей, больных синдромом раздраженного кишечника (СРК). В исследовании принимали участие 65 детей с СРК в возрасте 6 - 18 лет. Контрольную группу составили 20 практически здоровых детей того же возраста. Методом иммуноферментного анализа ELISA исследована концентрация основного метаболита мелатонина - 6-сульфатоксимелатонина в моче. Показано, что для детей, больных СРК, характерно снижение экскреции метаболитов мелатонина в основном в дневное время, что может свидетельствовать об исчерпании функциональных резервов паракринной активности APUD-системы. Существенных отличий в продукции мелатонина среди детей с различными клиническими вариантами СРК не выявлено. Стандартное лечение практически не влияет на суточный ритм экскреции метаболитов мелатонина.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Шадрін О. Г. 
Моніторинг поширеності сндрому подразненого кишечнику серед дитячого населення України / О. Г. Шадрін, О. М. Платонова // Соврем. педиатрия. - 2013. - № 4. - С. 84-87. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.424.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Платонова О. М. 
Особливості інтестинальної мікробіоти при синдромі подразненого кишечника у дітей / О. М. Платонова // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2013. - 76, № 4. - С. 16-19. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Цель работы - оценить качественный и количественный состав микробиоты кишечника у детей с синдромом раздраженного кишечника (СРК). Показано, что у больных СРК происходят изменения микробиоты кишечника в виде увеличения популяции колиформных бактерий и энтерококков и обеднение популяции лактобактерий. Дисбиоз кишечника I степени выявлен у 9 (13,8 %) больных, II степени - у 44 (67,7 %) и III степени - у 12 (18,5 %) больных. Тяжесть дисбиоза выявлена более выраженной у пациентов с СРК-3. Доказана перспективность использования в составе комплексной терапии СРК пробиотических лекарственных средств.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.3 + Р264.863

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Платонова О. М. 
Якість життя як критерій клінічної ефективності лікування функціональних розладів шлунково-кишкового тракту в дітей / О. М. Платонова // Буков. мед. вісн.. - 2012. - 16, № 4. - С. 130-133. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проведено оцінку якості життя дітей із синдромом подразненого кишечнику (СПК) в динаміці комплексного лікування. Показано, що в дітей шкільного віку із СПК відбувається зниження показників за шкалами болю, рольового емоційного функціонування, загального здоров'я, рольового фізичного та фізичного функціонування у порівнянні з контрольною групою. Застосування комплексної комбінованої терапії з включенням стимулятора енкефалінових рецепторів (тримебутин) та психокорекції дозволяє покращити якість життя пацієнтів. Описані зміни утримуються протягом трьох місяців після завершення лікування. Розглянуто доцільність використання опитувальника з якості життя з метою оцінки клінічної ефективності лікування функціональних розладів шлунково-кишкового тракту в дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.3-5 + Н733.413.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Бабій І. Л. 
Оптимізація муколітичної терапії при гострих обструктивних бронхітах у дітей / І. Л. Бабій, О. М. Платонова // Буков. мед. вісн.. - 2007. - 11, № 1. - С. 5-7. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Платонова О. М. 
Особливості функціонального стану вегетативної нервової системи у дітей із синдромом подразненого кишечнику / О. М. Платонова // Буков. мед. вісн.. - 2013. - 17, № 3. - С. 65-69. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета дослідження - оцінка стану вегетативного забезпечення моторної функції кишечнику в дітей із синдромом подразненого кишечнику (СПК). Показано, що в більшості пацієнтів із СПК типові клінічні маніфестації поєднані з клінічними проявами вегетативної дисфункції. При цьому в дітей із СПК з переважанням запору відзначено ознаки симпатикотонії та підвищену вегетативну реактивність за умов відносної слабкості ерготропних механізмів, а серед пацієнтів із варіантом СПК з переважанням діареї переважали особи з парасимпатикотонією (52,6 %) та нормальною або високою вегетативною реактивністю (84,2 %). У загальній вибірці хворих на СПК переважали особи (56,4 %) з підвищеною вегетативною реактивністю. Доведено, шо клінічні прояви СПК у дітей тісно взаємопов'язані з синдромом вегетативної дисфункції, а вегетативний статус (тонус, реактивність і вегетативне забезпечення діяльності) взаємозалежний з основними клінічними проявами і з клінічним перебігом СПК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.3 + Р733.645.024.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Платонова О. М. 
Клініко-патогенетичні особливості, діагностика та лікування функціональних захворювань кишечника у дітей шкільного віку : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.10 / О. М. Платонова; Одес. нац. мед. ун-т. - Одеса, 2014. - 38 c. - укp.

Проаналізовано частоту синтропної патології шлунково-кишкового тракту у дітей з функціональними захворюваннями кишечника (ФЗК). Детально аналізується доцільність застосування аноректальної манометри для диференціальної діагностики ФЗК. Показано, що хворим на ФЗК притаманне підвищення вегетативної реактивності, дисбаланс серотонінергічної системи, що проявляється зниженням вмісту серотоніну у сироватці крові та зменшенням екскреції метаболітів мелатоніну. Досліджено залежність порушень моторно-евакуаторної функції кишечника у дітей з ФЗК від характеру харчування та рівня психоемоційного навантаження. Доведено, що наявність поліморфізмів генів \i СОМТ \i0 та \i SLC6A4 \i0 збільшує ризик розвитку синдром подразненого кишечника, але не є асоційованим з іншими ФЗК. Розроблений алгоритм диференційованої терапії в залежності від тяжкості перебігу у дітей з функціональними захворюваннями кишечника показав достатню клінічну ефективність за всіх форм ФЗК, дозволив покращити якість життя хворих та зменшити частоту рецидивів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА405637 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Няньковський С. Л. 
Харчові дефіцити у дітей перших 3 років життя за даними мультицентрового дослідження в Україні / С. Л. Няньковський, Д. О. Добрянський, О. С. Івахненко, М. О. Яворська, В. В. Заєць, О. М. Платонова, О. Г. Шадрін, В. А. Клименко, Г. Л. Солодовнік // Здоровье ребенка. - 2015. - № 3. - С. 43-51. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Враховуючи те, що в Україні на сьогодні недостатньо досліджень, які б узагальнювали дані про стан харчування дітей раннього віку, поширеність порушень харчової поведінки та дефіциту основних макро- і мікронутрієнтів у дітей, проведено мультицентрове дослідження харчування дітей від 9 місяців до 3 років життя. Встановлено, що сучасний харчовий раціон дітей раннього віку є незбалансованим, містить надлишок енергії і білків, недостатню кількість цинку, заліза, кальцію і вітамінів A, D, E, B6, B12, B1. У зв'язку з незбалансованим харчовим раціоном використання спеціальної дитячої молочної суміші замість немодифікованого коров'ячого молока в харчуванні дитини раннього віку може підвищити рівень споживання важливих нутрієнтів (кальцію, заліза, йоду, вітамінів E, D і фолатів).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.91-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Дикусарова С. М. 
Перинатальні висліди багатоплідної вагітності після запліднення in vitro та при спонтанних вагітностях / С. М. Дикусарова, О. М. Платонова, О. В. Хилобок-Яковенко // Перинатология и педиатрия. - 2018. - № 1. - С. 70-73. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.115 + Р716.11с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського