Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (6)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Петрушов В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Петрушов В. В. 
Удосконалення технології обробки транзитних вагонів на технічній станції залізничного вузла : автореф. дис... канд. техн. наук / В. В. Петрушов; Укр. держ. акад. залізн. трансп. - Х., 2007. - 19 c. - укp.

Наведено програмний комплекс, що базується на математичному апараті нечітких нейронних мереж. Розроблено систему підтримки оперативних рішень для керівників перевізного процесу, яка дозволяє на підставі аналізу статистичних даних приймати рішення стосовно дій за різних ситуацій. Цю систему побудовано за принципами нейронних мереж. Це дозволяє здійснювати навчання й адаптацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О284.025.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА353492 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Петрушов В. М. 
Філософія європейського адогматизму: парадокс віри С.Кіркегора і sola fide Л. Шестова : автореф. дис... д-ра філософ. наук : 09.00.05 / В. М. Петрушов; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Д., 2008. - 35 c. - укp.

Розроблено концепцію європейського адогматизму. Зазначено, що адогматичне мислення виводиться з античного скептицизму та пов'язується з екзистенціальною філософією, зокрема, з філософією С. Кіркегора і Л. Шестова. Розглянуто термін "європейський адогматизм" у контексті узагальненого аналізу критичних течій скептицизму, нігілізму та постмодернізму, кожна з яких є джерелом ментально-креативних і онтологічних особливостей адогматизму. Адогматизм базується на найбільш плідніх ідеях цих філософій і надає їм нових синтетичних смислів та значення, за цього він поступово перетворюється у самостійну парадигму, спрямовану на виявлення й аналіз найбільш гострих суперечностей буття та мислення (абсурду, парадоксів, конрадикцій). За використання текстового підгрунтя праць С. Кіркегора, Л. Шестова як найбільш видатних фундаторів європейського адогматизму у полемічному аспекті висвітлено теорії Ф. Ніцше, Е. Гусерля, М. Гайдеггера, А. Камю, М. Бердяєва й інших представників критичного філософського знання. Проаналізовано простір європейського мислення у контексті поєднання віри та розуму, що дозволило сформулювати метафізичний постулат "віра є ентелехія розуму" та встановити онтологічний зв'язок між цими основоположними філософськими категоріями. На підставі розгорнутого тлумачення цього постулату запропоновано концепцію інтегрального раціоналізму, спрямовану на гармонійне поєднання філософських, наукових і релігійних форм пізнання світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4ДАН)5-578 + Ю3(4РОС)6-695 + Ю223.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360416 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лаврухін О. В. 
Інформаційні системи та технології при управлінні залізничними перевезеннями : навч. посіб. / О. В. Лаврухін, П. В. Долгополов, В. В. Петрушов, О. М. Ходаківський. - Х. : СМІТ, 2011. - 117 c. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Висвітлено історію автоматизації технологічних процесів залізничного транспорту (ЗТ) України. Розкрито особливості формування інформаційних та геоінформаційних систем, концепцію інформатизації ЗТ. Описано вітчизняні інформаційні системи (ІС) керування вантажними та пасажирськими перевезеннями. Проаналізовано сучасний стан і перспективи розвитку електронного документообігу ЗТ. Вивчено закордонний досвід формування й експлуатації ІС ЗТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: О275.7я73

Шифр НБУВ: ВА737975 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Петрушов В. М. 
Абсурд і парадокс як модуси адогматичного мислення / В. М. Петрушов // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2008. - Вип. 1. - С. 50-56. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

З позиції екзистенціалістського розуміння людини та її буття проаналізовано абсурд і парадокс, які виступають модусами адогматичного мислення. Таке мислення веде до принципового перегляду ролі розуму. І Кіркегор і Шестов у своїх концепціях проголошують абсурд і парадокс межею мислення. Абсурд стає тим "буревієм" розуму, який потребує від нього нових уявлень, виходячи за межі можливого та звичайного. Парадокс же полягає в тому, що розум має змінювати сам себе, виводячи мислення на трансцендентне, яке є шляхом пошуку парадоксів і намагання розуму подолати межі ірраціонального.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю212.21 + Ю3(4ДАН)5-578 + Ю3(4РОС)6-695

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Петрушов В. М. 
Адогматичне вільнодумство як креативний опір дійсності / В. М. Петрушов // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2009. - Вип. 1. - С. 40-49. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Конкретизовано започатковану автором у багатьох публікаціях концепцію адогматизму. Адогматичне вільнодумство розглянуто на підставі аналізу як філософського доробку Л. Шестова, С. Кіркегора, М. Бердяєва, М. Гайдеггера, так і в площині життєвої позиції екзистенціального індивіда. Креативний опір дійсності виступає не лише як теоретичний аспект адогматичного філософування, але й як нагальна потреба пошуку нових підходів до світоглядної оцінки непростих сучасних реалій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0 в032

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Петрушов В. М. 
Адогматичний дух Заратустри в суперечці з вічним блаженством Квідама / В. М. Петрушов // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2007. - Вип. 3. - С. 39-44. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

В контексті теорії адогматизму розглянуто кіркегорівську та ніцшеанську інтерпретацію страждання на підставі аналізу віртуальних персонажів Заратустри і Квідама. Показано, що кіркегорівське розуміння страждання підточує його адогматизм, тоді як Ніцше в такому корінному для християнства питанні, як вічне блаженство демонструє атакуючий характер свого адогматичного мислення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4НІМ)6-649.4 + Ю3(4ДАН)5-578

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Петрушов В. М. 
Кіркегорівський "парадокс віри - абсурд буття" як проблемне поле екзистенційного адогматизування / В. М. Петрушов // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2009. - Вип. 3. - С. 12-21. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто тему парадоксу віри та абсурду буття у просторі думок Кіркегора. Як вихідні положення "парадокс віри - абсурд буття" висвітлено як проблемне поле екзистенційного адогматизування. Показано, що Кіркегор своєю філософією окреслив широке коло проблем теології, які потребують адогматичного підходу до їх розгляду. Викладено основні положення лекції папи Бенедикта ХVI про суть і місце християнства в суспільстві, ставлення християнства до розуму та раціональності. З позиції адогматизму дана оцінка цих положень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю223.7 + Ю3(4ДАН)5-578 + Э210.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Петрушов В. М. 
"Ф. Ніцше - Л. Шестов: "по той бік добра і зла" / В. М. Петрушов // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2007. - Вип. 2. - С. 108-117. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Розкрито внутрішній зв'язок філософії Шестова з ніцшеанською формулою "по той бік добра і зла". Досліджено спорідненість ідей цих мислителів. Ця спорідненість полягає в тому, що це "два береги" однієї онтологічної течії, яку можна визначити як "свободу життя". "Трагедія життя" Ніцше рецептується у Шестова як "філософія трагедії".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4НІМ)6-649.4 + Ю3(4РОС)6-695

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Петрушов В. 
Порівняльний аналіз критичних позицій Кіркегора та Ніцше по відношенню до християнства / В. Петрушов // Молодь і ринок. - 2010. - № 10. - С. 83-86. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Зроблено спробу розглянути радикальну контрадикцію як крайню в емоційному плані форму адогматизування: висвітлено ставлення С. Кіркегора та Ф. Ніцше до християнства. Деміургічне ставлення до питання "як стати християнином" у Кіркегора, і епікурейська нетерпимість - Ф. Ніцше - основні аспекти полеміки двох філософів щодо основних положень християнства. Антиномії - "нескінчений інтерес" до страждання як вимученої екзистенції релігійної людини, межі (confinium) між естетичною й етичною, етичною і релігійною сферами екзистенціювання С. Кіркегора - заперечування Бога разом з його благословенням у Ф. Ніцше. "Парадокс віри" датського мислителя - критика християнства на підставі історичних фактів творця "білявої бестії". Підсумовано, що адогматизм може сприймати один і той же предмет критики з суто контрадикторних позицій, доводячи зіткнення полярних точок до максимального радикалізму.

Сделана попытка рассмотреть радикальную контрадикцию как крайнюю в эмоциональном плане форму адогматизма: раскрыто отношение С. Кьеркегора и Ф. Ницше к христианству. Демиургическое отношение к вопросу "как стать христианином" у Кьеркегора, и эпикурейская нетерпимость у Ф. Ницше - основные аспекты полемики двух философов по основным положениям христианства. Антиномии: "бесконечный интерес" к страданию как вымученной экзистенции религиозного человека, границы (confinium) между эстетической и этической, нравственной и религиозной сферами экзистенции у С. Кьеркегора - оспаривание Бога вместе с его благословением "ничто" у Ф. Ницше. "Парадокс веры" датского мыслителя - критика христианства на основании исторических фактов у создателя "белокурой бестии". Подытожено, что адогматизм (агностицизм) может воспринимать один и тот же предмет критики, исходя из контрадикторных позиций, доводя столкновение полярных точек до максимального радикализма.

The offered theme develops one of aspects of the concept European adohmatyzmu, which we have put to the beginning in some publications (See "Attacking adogmatizm", Multiversium, 2006, pr. 52; "Antique scepticism as the ascending form European adohmatychnoho thinking", Multiversum, 2006, pr. 53; "Kontradiktornye fragments of philosophy of Lva Shestova in a context of phenomenology of Edmunda Gusserlja", Philosophical horizons, 2006/16, etc.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4ДАН)5-578 + Ю3(4НІМ)6-649 + Э37-103.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24982 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Петрушов В. 
Спокуса гріховності Ніцше та страх спокуси Кіркегора як екзистенцій на іпостастність адогматизму / В. Петрушов // Молодь і ринок. - 2010. - № 9. - С. 32-35. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Висвітлено динаміку розвитку одного із аспектів концепції європейського адогматизму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4НІМ)6-649.4 + Ю3(4ДАН)5-578

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24982 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Петрушов В. М. 
Філософія: нормативний курс : навч. посіб. для студентів вищ. техн. навч. закл. / В. М. Петрушов, І. В. Толстов; Укр. держ. акад. залізн. трансп. - Харків : УкрДАЗТ, 2013. - 342 c. - Бібліогр.: с. 335-341 - укp.

Наведено історію розвитку філософії, онтології, гносеології, антропології, соціальної філософії, естетики, релігієзнавства, а також перелік рекомендованої літератури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА784859 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Петрушов В. М. 
Соціально-антропологічні ідеї в американському критичному реалізмі (Джордж Сантаяна) / В. М. Петрушов, І. В. Толстов // Антропол. виміри філос. дослідж. : зб. наук. пр. - 2017. - Вип. 12. - С. 81-88. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано соціально-антропологічні ідеї Джорджа Сантаяни, які представлені у його працях "Життя розуму або стадії людського прогресу" та "Панування і влада. Роздуми про свободу, суспільство та уряд". Це дозволить по-новому осягнути проблему пошуку сучасною людиною ціннісних основ власного існування, шляхів пізнання себе з метою подальшого самоздійснення та розвитку прихованих потенціалів. Методологічною основою дослідження є плюралістична стратегія, яка поєднує історико-філософський аналіз та соціально-антропологічний підхід. ідеї Сантаяни про людину та суспільство можуть здатися утопічними в контексті реалій сучасного життя, в той же час актуальною залишається його думка про те, що життєве завдання людини полягає в тому, щоб жити так, як дозволяють призначені долею обставини. Прийняття своєї долі веде не до бездіяльності та самозречення, а до самопізнання та дії, до самовираження в науці, поезії, релігії та мистецтві, до реалізації свого справжнього призначення - творця культури. Також актуальною є думка Сантаяни про головну роль США у встановленні раціонального справедливого світопорядку. Шлях до самореалізації людини лежить через самопізнання в сократівському сенсі слова та наукове пізнання навколишнього світу. Мета наукового пізнання не в тому, щоб розум керував життям, а в тому, щоб він допоміг досягти шляхом компромісу певної гармонії між суперечливими бажаннями, пристрастями та амбіціями людини та життєвими "імпульсами" різних людей або країн. Розум може допомогти упорядкувати життя, організувати його хоча б частково раціонально, щоб воно стало стабільнішим та безпечним, без чого неможливі щастя та свобода - головні бажання кожної людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(7СПО)6-655.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74194 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського