Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Петрунів В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Гнатейко О. З. 
Перспективи клініко-генетичних досліджень універсальних патогенетичних механізмів маніфестації екологічно детермінованих захворювань в регіонах з різним характером забруднення / О. З. Гнатейко, Р. В. Казакова, М. А. Лучинський, Н. С. Лук'яненко, Н. Р. Косцик, Ю. А. Лабій, С. О. Печеник, В. Б. Петрунів, М. В. Білищук // Вісн. стоматології. - 2007. - № 1. - С. 57-59. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Проаналізовано фактори, які є інформативними маркерами схильності до формування екологічно детермінованої патології (ЕДП). Розглянуто перспективи застосування даних маркерів для прогнозування клінічного перебігу екодетермінованих захворювань. Показано, що знання маркерів схильності й індивідуальної чутливості організму до впливу ксенобіотиків дозволяють своєчасно коригувати порушення, що виникають у процесі формування ЕДП і загальмувати її подальший розвиток.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.134 + Е70*80

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Петрунів В. М. 
Агрохімічна та енергетична оцінка деяких нетрадиційних видів органо-мінеральних добрив і меліорантів на різних типах грунтів Західного регіону / В. М. Петрунів // Агрохімія і грунтознавство : міжвід. темат. наук. зб. - 1998. - Вип. 59. - С. 133-141. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Наведено результати досліджень по вивченню ефективності використання нового органо-мінерального добрива (ОМД), одержаного для нетрадиційної активізації органічної речовини торфу аміаквмісним реагентом, в умовах стаціонарного та короткочасних польових дослідів на різних типах грунтів. Дається енергетична оцінка ефективності застосування нового і традиційного видів органічних добрив.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Петрунів В. М. 
Продуктивність сівозміни та динаміка показників родючості ясно-сірого лісового грунту за умов довготривалого застосування добрив та вапнякових матеріалів / В. М. Петрунів, К. І. Просович, І. І. Петрунів, Є. І. Козак // Агрохімія і грунтознавство : міжвід. темат. наук. зб. - 2000. - Вип. 60. - С. 51-59. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

За умов польової сівозміни продуктивність кислих ясно-сірих лісових поверхнево-оглеєних грунтів у разі оптимального поєднання органічних, мінеральних добрив і вапна підвищується від 15,7 до 67 ц/га зернових одиниць.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Петрунів В. Б. 
Поширеність та інтенсивність карієсу зубів у дітей, які проживають на екологічно забруднених територіях / В. Б. Петрунів // Галиц. лікар. вісн.. - 2012. - 19, № 3. - С. 92-95. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.425.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Петрунів В. Б. 
Особливості профілактики карієсу зубів у дітей, які проживають у регіонах із різним екологічним навантаженням : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / В. Б. Петрунів; Львів. нац. мед. ун-т ім. Данила Галицького. - Л., 2013. - 20 c. - укp.

Вивчено вплив несприятливих факторів довкілля на розвиток карієсу зубів. Доведено, що у дітей, які проживають на екологічно забруднених територіях, поширеність та інтенсивність карієсу зубів значно вища, ніж у дітей, які проживають на умовно чистій території. Встановлено збільшення кількості ускладнених форм карієсу зубів, а також більш високу активність каріозного процесу в дітей з забруднених районів. Показано, що у дітей екологічно несприятливих регіонів знижений як клітинний, так і гумаральний імунітет, знижена кількість ферментів, які беруть участь у процесі детоксикації ксенобіотиків. На основі проведених досліджень розроблено і апробовано лікувально-профілактичний комплекс, який включає, крім місцевих заходів (чистка зубів зубними пастами з амінофторидами, профілактичне покриття фісур молярів склоіономерними цементами "Fissurit F"), ендогенне застосування пробіотика "Лактобактерин" ("Біофарм", Україна) та "Ентеросгелю" - сорбента й іонообмінника з комплексом екзогенної та ендогенної дії. Клінічними та лабораторними методами дослідження доведено його ефективність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401713 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Петрунів В. М. 
Екологічні критерії використання нових органо-мінеральних добрив / В. М. Петрунів // Вісн. аграр. науки. - 2000. - № 10. - С. 62-64. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Обгрунтовано доцільність використання нових органо-мінеральних добрив, одержаних шляхом активізації органічної речовини торфу вуглеамонійними солями, в аспекті їх впливу на вміст рухомих форм важких металів у грунтах, продуктивність сівозміни та якість продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Рожко В. І. 
Мікробіологічний спектр зубного нальоту при захворюваннях шлунково-кишкового тракту в дітей / В. І. Рожко, М. А. Лучинський, В. Б. Петрунів, Л. В. Пясецька, О. В. Рожко // Вісн. стоматології. - 2021. - 40, № 2. - С. 74-77. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413 + Р733.661.210.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
8.

Кошкін О. Є. 
Аналіз захворюваності на карієс зубів у дітей та підлітків із психоневрологічними розладами / О. Є. Кошкін, В. Б. Петрунів, Ю. А. Лабій, В. І. Рожко, О. В. Рожко // Вісн. стоматології. - 2023. - 48, № 2. - С. 150-153. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення поширеності та інтенсивності карієсу у дітей та підлітків із психоневрологічними розладами, що проживають в будинках-інтернатах Снятинського району Івано-Франківської області. Для вирішення завдань дослідження та реалізації його мети було проведено стоматологічне клінічне обстеження вихованців психоневрологічних інтернатів м. Снятин та с. Долішнє Залуччя Івано-Франківської області. Загалом було обстежено 257 осіб віком 6 - 15 років із різними психоневрологічними розладами. Проведено індексну оцінку стану твердих тканин зубів. Моніторинг даних стоматологічного обстеження 257 дітей, у загальному анамнезі яких були психоневрологічні захворювання, показав, що у 96,49 +- 1,93 % обстежених виявлено карієс з переважанням декомпенсованої форми. Звернено увагу, що поширеність карієсу у хлопців та дівчат, у середньому, була практично одинаковою 96,59 +- 2,85 та 96,36 +- 2,60 % відповідно. Максимальні значення поширеності карієсу досліджували у віковій групі 13 - 15 років, яка дорівнювала 100 %. Стосовно інтенсивності карієсу зубів, індекс КПВ, у середньому, трактувався як високий зі значенням 11,46 +- 0,15. Висновки: встановлено факт високої поширеності та дуже високої інтенсивності карієсу зубів у дітей та підлітків із психоневрологічними розладами. Поширеність карієсу зубів у обстежених дітей різних вікових груп із психоневрологічними розладами наближалася до 100 %.



Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського