Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Першин О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Боронин А. Б. 
Алгоритмы решения лексикографических многокритериальных задач на матроидах / А. Б. Боронин, О. Ю. Першин // Кибернетика и систем. анализ. - 2004. - 40, № 3. - С. 67-75. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

На підставі поліноміальної процедури знаходження послідовності кращих рішень в екстремальних задачах на матроїдах побудовано алгоритми для лексикографічних багатокритеріальних задач і багатокритеріальних задач, що вирішуються за допомогою методу уступок.


Ключ. слова: последовательность лучших решений, матроиды, лексикографические многокритериальные задачи
Індекс рубрикатора НБУВ: В173.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Першин О. І. 
Вплив іонів свинцю на пероксидну оксидацію ліпідів та активність ферментів антиоксидантної системи в еритроцитах щурів / О. І. Першин, Г. Л. Антоняк // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2005. - № 3. - С. 19-24. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Исследовано влияние ацетата свинца на активность глюкозо-6-фосфатдегидрогеназы, супероксиддисмутазы, глутатионпероксидазы, глутатионредуктазы и концентрацию продуктов перекисного окисления липидов (ПОЛ) в эритроцитах белых крыс. Установлено ингибирование активности исследуемых ферментов на 3-и и 10-е сутки после внутрибрюшинного введения животным токсиканта в дозе 10 мг/кг массы тела. Данный эффект сопровождается накоплением продуктов ПОЛ - малонового диальдегида и гидроперекисей липидов - в эритроцитах крыс.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.241-641

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Першин О. І. 
Біохімічні механізми впливу свинцю на клітини крові щурів : автореф. дис... канд. біол. наук / О. І. Першин; Ін-т біології тварин УААН. - Л., 2008. - 16 c. - укp.

Наведено результати дослідження впливу ацетату свинцю за умов його одноразового введення на інтенсивність гемопоезу та метаболізм у еритроцитах і лімфоцитах лабораторних щурів. З'ясовано можливість корекції порушень функціонального стану антиоксидантної системи цих клітин шляхом введення тваринам вітаміну E. За результатами досліджень показано, що у лабораторних щурів під впливом ацетату свинцю відбуваються порушення процесів еритропоезу та лімфопоезу, процесів синтезу гемоглобіну та його киснево-транспортної функції. Визначено, що під впливом катіонів свинцю порушуються деякі ланки процесів енергетичного метаболізу в еритроцитах і лімфоцитах крові щурів. Катіони свинцю активують процеси пероксидного окиснення ліпідів в еритроцитах і лімфоцитах крові щурів і здійснюють інгібуючий вплив на функціональний стан антиоксидантної системи у цих клітинах. З'ясовано, що вітамін E коригує процеси пероксидного окиснення ліпідів і впливає на активність ферментів-антиоксидантів у клітинах крові щурів, інтоксикованих катіонами свинцю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732,241-641 + Р419.441.4-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358604 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Воробець З. Д. 
Біологія : навч. посіб. / З. Д. Воробець, О. Я. Чупашко, Л. М. Сергієнко, Н. М. Воробець, О. С. Корчинська, Я. В. Матвієнко, О. І. Першин, О. Р. Ткаченко, М. І. Калинський. - К. : Знання, 2010. - 436 c. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Проаналізовано біологічні особливості життєдіяльності людини, визначено молекулярно-клітинний рівень організації життя. Розкрито основи генетики людини, взаємодію генів у детермінуванні та розвитку ознак (захворювань) організму, закономірності успадкування зчеплених генів, ембріонального та постембріонального розвитку, основні напрями еволюційного процесу. Розглянуто питання екології людини та біосфери, медичної паразитології.

Проанализированы биологические особенности жизнедеятельности человека, определен молекулярно-клеточный уровень организации жизни. Раскрыты основы генетики человека, взаимодействие генов в детерминировании и развитии свойств (заболеваний) организма, закономерности унаследования сцепленных генов, эмбрионального и постэмбрионального развития, основные направления эволюционного процесса. Рассмотрены вопросы экологии человека и биосферы, медицинской паразитологии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0я73-1 + Р267я73-1

Шифр НБУВ: ВА725690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Першин О. І. 
Вплив ацетату свинцю на показники стану системи кровотворення у тварин / О. І. Першин, З. Д. Воробець // Біологія тварин. - 2005. - 7, № 1/2. - С. 234-238. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Представлено результати досліджень впливу ацетату свинцю на показники стану системи гемопоезу в лабораторних білих щурів. Установлено, що під впливом іонів свинцю у крові тварин зменшується вміст еритроцитів (зокрема, їх молодих форм) та показник гематокриту. За таких умов загальний вміст лейкоцитів не змінюється, однак відносний вміст лімфоцитів зменшується, а вміст паличкоядерних нейтрофільних гранулоцитів зростає.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.3-64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Максимюк Г. 
Дія моно- і полікомпонентних розріджувачів сперми на гомеостаз Cа2+, K+, Nа+ відкритих систем / Г. Максимюк, З. Воробець, Л. Лаповець, О. Першин // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2014. - Вип. 65. - С. 355-364. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

У відкритих системах типу "середовище - клітина" на етапах технології кріоконсервації сперми (ткс) необлицьованими гранулами за показниками концентрації та відношень іонів лужних металів вивчали особливості змін їх гомеостазу. Виявили, що ТКС, а саме фізичні та хімічні властивості різних кріопротекторів і полікомпонентних захисних середовищ неоднаково впливають на транспорт макроелементів у спермі. Адаптивна реакція сперматозоїдів нерозрідженої та розрідженої сперми представлена симпортним і антипортним способами руху іонів. Після розрідження, еквілібрації та деконсервації сперми зміни гомеостазу іонів виражені різними абсолютними і відносними показниками концентрації, вмісту та їх відношень.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-344.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Антоняк Г. Л. 
Метали у водних екосистемах та їх вплив на гідробіонти / Г. Л. Антоняк, Т. В. Багдай, О. І. Першин, О. Є. Бубис, Н. Є. Панас, Н. П. Олексюк // Біологія тварин. - 2015. - 17, № 2. - С. 9-24. - Бібліогр.: 98 назв. - укp.

Проведено аналіз сучасних наукових даних щодо екологічних наслідків забруднення водних екосистем металами та процесів, які визначають рівень біоакумуляції та токсичність металів в організмі гідробіонтів. Описано антропогенні джерела надходження металів у компоненти гідросфери, їх розподіл між водним середовищем і донним осадом. Доведено, що через стійкість у товщі води та нагромадження у донних відкладеннях метали суттєво впливають на якість середовища життя водяних організмів. Розглянуто хімічні форми та біологічну доступність металів у водному середовищі, охарактеризовано шляхи їх надходження в організм гідробіонтів із зазначенням ролі трофічних взаємовідносин у перенесенні металів між компонентами харчової мережі. Увагу приділено аналізу особливостей біоакумуляції металів в організмі різних груп водяних тварин залежно від цього процесу геохімічних, сезонно-кліматичних і біологічних чинників. Розглянуто генотоксичні та кумулятивні ефекти металів і екологічні проблеми, пов'язані з їх біоакумуляцією та біомагніфікацією у трофічних ланцюгах. До таких проблем належить зменшення видової різноманітності водяної фауни та флори, дестабілізація та зниження продуктивності прісноводних і морських екосистем. Зазначено, що за певних внутрішньоклітинних концентрацій шкідливий вплив на гідробіонтів виявляють не лише метали, які не відіграють функціональної ролі в організмі тварин і рослин (Cd, Pb, Hg), а й життєво важливі метали-мікроелементи, надмірна акумуляція яких у клітинах водяної біоти призводить до порушень процесів метаболізму. Проаналізовано внутрішньоклітинні механізми захисту організму гідробіонтів від токсичного впливу металів. Обгрунтовано важливість екологічного моніторингу стану компонентів гідросфери та здійснення заходів щодо ремедіації забруднених водних об'єктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.1-641.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Королюк Н. О. 
Обгрунтування сучасного пiдходу щодо автоматизації процесів прийняття рішень по управлінню авіацією / Н. О. Королюк, О. В. Першин, Т. О. Грідньова, С. О. Шевченко, М. С. Агапов // Зб. наук. пр. Харків. ун-ту Повітр. сил. - 2019. - Вип. 1. - С. 32-39. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Запропоновано сучасний підхід щодо автоматизації процесів прийняття рішень по управлінню винищувальною авіацією за допомогою використання новітніх інформаційних технологій та обгрунтована доцільність використання нечіткої логіки як засобу моделювання невизначеності природної мови при неоднорідній і нечіткій вхідній інформації. Запропонований підхід щодо формування правил визначення методу наведення, області можливих атак по повітряних цілях, що представляють собою логіко-аналітичні процедури по прийняттю рішень. Отримані результати дозволяють підвищити ефективність управління винищувальною авіацією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц65(4УКР)11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Хмелевський С. І. 
Модель організації скритого каналу передачі даних в інформаційно-телекомунікаційних мережах спеціального призначення / С. І. Хмелевський, І. М. Тупиця, В. М. Биков, С. І. Рацкевич, О. О. Першин // Зб. наук. пр. Харків. ун-ту Повітр. сил. - 2022. - Вип. 3. - С. 52-58. - Бібліогр.: 41 назв. - укp.

Досліджено існуючі підходи до забезпечення необхідного рівня інформаційної безпеки даних, що передаються в інформаційно-телекомунікаційних мережах спеціального призначення (ІТКМ СП) з позиції їх цілісності та конфіденційності. Аналізуються переваги та недоліки використання криптографічного підходу для забезпечення необхідного рівня інформаційної безпеки даних інформаційного ресурсу. Обгрунтовується використання стеганографічного напряму для організації скритого каналу передачі даних в ІТКМ СП для забезпечення розмежування доступу до секретних повідомлень в умовах збереження їх цілісності. Суть запропонованого підходу полягає у приховуванні самого факту існування секретної інформації в інформаційному ресурсі. Розробляється концептуальна модель організації скритого каналу передачі даних в ІТКМ СП, суть якої полягає у синтезі методів стеганографічного приховування та кластерного аналізу. Розробляється математична модель приховування секретних повідомлень, що передаються в ІТКМ СП для розмежування доступу до службової інформації в умовах збереження її цілісності. Суть моделі полягає у формуванні кластерів елементів за кількісною ознакою, в межах яких виконується стеганографічне перетворення. Формуються вимоги до кластерів, які пропонується використовувати для вбудовування секретного повідомлення, з позиції забезпечення необхідної пропускної спроможності скритого каналу передачі даних та зниження кореляційних зв'язків між елементами контейнера-результату та контейнера-оригіналу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц822

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Романюк А. О. 
Метод побудови моделей діяльності бойових обслуг автоматизованих командних пунктів за рахунок оптимального поєднання методів аналізу і моделювання діяльності операторів автоматизованих систем управління / А. О. Романюк, П. Г. Берднік, О. В. Першин, В. М. Павленко // Системи озброєння і військ. техніка. - 2021. - № 1. - С. 42-50. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

З метою вирішення дослідницьких, інформаційних та тренажних завдань для уніфікації моделей діяльності бойових обслуг, необхідним є врахування вимог наочності і доступності при збереженні можливості проведення аналітичних і експериментальних досліджень. Для визначення ступеня відповідності зазначеним вимогам різних поєднань методів побудови моделей, визначено можливі варіанти групування методів. На основі морфологічного аналізу варіантів поєднань методів моделювання діяльності обслуг автоматизованого командного пункту показано, що для комплексного вирішення поставлених завдань раціональним є доповнення існуючої методики методом структурно-алгоритмічного аналізу та методом узагальнених мережевих моделей діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц2(4УКР)511

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського