Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Пашковський О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Пашковський О. С. 
Сутність, форми та особливості функціонування антикультового руху : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.11 / О. С. Пашковський; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2015. - 19 c. - укp.

Вперше здійснено комплексний релігієзнавчій аналіз соціальних передумов виникнення та сутності антикультового руху, проведено реконструкцію змісту основних теоретичних положень, виявлено особливості його функціонування в соціокультурному та поліконфесійному просторі та визначено організаційні засади. Проаналізовано стан досліджень антикультового руху у англо- американській, українській та російській релігієзнавчій літературі. Досліджено різні підходи видатних американських та європейських соціологів релігії до проблеми визначення поняття ''антикультовий рух'' та його соціальної бази. Показано процес формування антикультового руху в США та Європі. Виявлено особливості функціонування антикультового руху в країнах Європи. Обгрунтовано форми прояву антикультового руху - депрограмування, консультування щодо виходу з культу та спроби впливу на державні органи з обмеження діяльності нових релігійних рухів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э25 + Э391

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА418552 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ткаченко О. Б. 
Вплив системи формування кущів на склад монотерпенів винограду / О. Б. Ткаченко, О. І. Пашковський, О. О. Кована, Є. М. Юрченко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2019. - № 1. - С. 81-93. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета статті - дослідити залежність накопичення монотерпенів у ягодах винограду сортів Ароматний та Загрей від вибору системи формування кущів. Схема експерименту включала 4 системи штамбових кордонних формувань, що відрізнялися за висотою штамба (40, 80, 120, 160 см) та способом ведення однорічного приросту (вертикальне чи вільне). Температуру грон у період дозрівання винограду вимірювали за допомогою безконтактного пірометра. Концентрацію монотерпенів у винограді визначали методами парової дистиляції та газової хроматографії. При вивченні температурного режиму грон у період дозрівання винограду встановлено, що найвищим значенням показника протягом дня характеризувалися грона низькоштамбових, а найнижчим - високоштамбових кущів. Визначено доцільність високоштамбових формувань кущів сорту Ароматний для реалізації ароматичного потенціалу винограду. Застосування такого агротехнічного прийому дозволило одержати сировину з найвищою концентрацією вільної та зв'язаної фракції монотерпенів. Як основний компонент в обох фракціях було ідентифіковано ліналоол. Так само для сорту Загрей при формуванні кущів на низьких штамбах зафіксовано найвище накопичення зв'язаної фракції монотерпенів. У розрізі окремих компонентів у такій фракції превалювали гераніол, ліналоол та бета-цитронелол. Методами кореляційного та регресійного аналізу виявлено зв'язок між загальним накопиченням зв'язаної фракції монотерпенів і окремих її компонентів, ліналоолу (сорт Ароматний) та бета-цитронелолу (сорт Загрей), та температурним режимом грон у період дозрівання винограду. Елементи наукової новизни. Вперше в Україні вивчено вплив систем формування кущів на склад монотерпенів винограду. Встановлено доцільність диференційованого в розрізі сортів вибору агротехніки для реалізації їх ароматичного потенціалу. Одержані результати можуть застосовуватися у промисловому виноградарстві при створенні нових насаджень сортів Ароматний та Загрей з метою одержання високоякісної сировини для виноробства.


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Пашковський О. І. 
Обґрунтування технологій вирощування винограду сортів Ароматний та Загрей для виробництва високоякісних столових вин : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.08 / О. І. Пашковський; Національна академія аграрних наук України, Національний науковий центр "Інститут виноградарства і виноробства імені В. Є. Таїрова" . - Одеса, 2021. - 24 c. - укp.

Присвячено актуальній проблемі вітчизняного і світового виноградарства в цілому - підвищенню якості винограду і вина шляхом вибору технологій вирощування насаджень. Досліджено вплив схеми садіння та системи формування кущів винограду сортів Ароматний та Загрей сучасної селекції ННЦ "ІВіВ ім. В. Є. Таїрова" на урожайність насаджень, якість винограду та виготовлених з нього столових сухих білих виноматеріалів. Установлено вплив способів вирощування на показники фенольного комплексу, оксидазної активності, загальну концентрацію комплексу монотерпенів і його компонентний склад у винограді. Доведено можливість регулювання даних показників шляхом вибору площі живлення та системи формування кущів винограду. Виявлено вплив способів вирощування виноградних рослин на фізико-хімічні показники, ароматоутворюючий комплекс та органолептичні властивості виноматеріалів. Установлено, що загущена схема садіння кущів (2x1,25 м) винограду сортів Ароматний та Загрей найбільшою мірою сприяла прояву їх енологічного потенціалу. У розрізі систем формування кущів для винограду сорту Ароматний оптимальним виявилось формування на штамбі висотою 120 см, а для сорту Загрей - низькоштамбове формування кущів (схеми садіння 3x1, 3x1,5 м). Розрахунок показників рівня прибутку та рентабельності показав економічну доцільність вирощування винограду сортів Ароматний та Загрей за зазначеними способами.


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448236 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського