Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Пасюга В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Конторович В. М. 
Ультрарелятивистский взрыв в гравитационном поле центрального компактного объекта и сверхсветовые радиоджеты / В. М. Конторович, В. Н. Пасюга // Радиофизика и радиоастрономия. - 2001. - 6, № 2. - С. 66-72. - Библиогр.: 28 назв. - рус.

Досліджено залежність уявних "надсвітлових" швидкостей компонентів радіоджетів від параметрів оптичних спалахів в АГЯ, які корелюють з компонентами, та властивостей оточуючого середовища. "Надсвітлові" компоненти парсекових радіоджетів ототожнено з світними ділянками ударних фронтів, що рухаються до спостерігача, від нецентральних ультрарелятивістських вибухів поблизу центрального компактного об'єкта ("чорної дири") в АГЯ. У разі вибуху в середовищі, яке знаходиться в стані локальної гідродинамічної рівноваги, уявні "надсвітлові" швидкості руху таких ділянок є асимптотично сталими та пропорціними повній енергії вибуху, згідно з даними спостережень для 3C 273 (Бабаджанян, Білоконь, 1993). Для квазара CN 345 часи прискорення надсвітлових компонентів джета, який спостерігається (Zensus, 1997), збігаються за порядком з тривалістю накачки від спалахів, які корелюють з компонентами, згідно з висновками цієї теорії.


Індекс рубрикатора НБУВ: В631.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Пасюга В. Н. 
Влияние циркулярно-поляризованного низкоинтенсивного излучения миллиметрового диапазона на проницаемость плазматической мембраны в клетках человека / В. Н. Пасюга, Ю. Г. Шкорбатов, В. А. Грабина, Н. Н. Колчигин, В. Н. Быков, Д. Д. Иванченко // Вісн. Харк. нац. ун-ту. Біофіз. вісн. - 2008. - Вип. 20. - С. 107-113. - Библиогр.: 22 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*551.7-633.4-601.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Мамотюк Є. М. 
Використання соку Ноні як протирадіаційного засобу для профілактики і лікування променевих уражень слизової оболонки ротової порожнини та очей щурів в умовах тотального ікс-опромінення / Є. М. Мамотюк, В. М. Пасюга, В. А. Гусакова // Укр. радіол. журн. - 2012. - 20, № 3. - С. 256-260. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Цель работы - оценить влияние сока Нони, вводимого перорально, на процессы воспаления слизистой оболочки ротовой полости и глаз у тотально облученных крыс в дозе 6,0 Гр. Исследованы 146 беспородных белых крыс-самок массой тела 160 - 190 г. Им применялось общее рентгеновское облучение в дозе 6,0 Гр, аппарат РУМ-17М. Определена накопленная частота признаков лучевого поражения слизистых ротовой полости и глаз за 30 суток в опытах с пероральным введением сока Нони (Табари, Гавайского) облученным животным. Введение образцов сока Нони облученным крысам снижает их 30-суточную смертность, уменьшает частоту проявлений лучевого поражения слизистых головы у выживших особей и несколько увеличивает ее в группе погибающих особей. Выводы: исследуемые образцы сока Нони, применяемые перорально, оказывают ослабляющее влияние не только на тяжесть течения острой лучевой болезни у крыс, но и на проявляющиеся локально воспалительные процессы слизистых головы животных. Это четко прослеживается у выживающих особей. При оценке механизма действия противолучевых средств на облученных крыс в эксперименте необходимо учитывать их влияние на выживающих и погибающих животных.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р368.4-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Пасюга В. Н. 
Восстановление клеточных мембран, поврежденных при низкоэнергетическом облучении миллиметрового диапазона / В. Н. Пасюга // Експерим. і клініч. медицина. - 2010. - № 1. - С. 90-94. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*551.7-633.4 + Е70*669.1-633.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Пасюга В. М. 
Зміни показників стану хроматину і властивостей плазматичної мембрани як клітинна відповідь на дію електромагнітних і магнітного полів : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.11 / В. М. Пасюга; НАН України, Ін-т біології клітини. - Л., 2013. - 25 c. - укp.

Досліджено вплив низькоенергетичних електромагнітних та магнітних полів на стан хроматину, плазматичної мембрани та життєздатність клітин людини. Показано, що мікрохвильове та широкосмугове імпульсне випромінювання, а також слабке магнітне поле викликають підвищення показника вмісту гранул гетерохроматину та проникності мембран для вітальних барвників, які через певний час відновлюються до контрольного рівня. Мікрохвильове випромінювання та слабке магнітне поле викликають підвищення рівня гідратації мембран клітин букального епітелію та еритроцитів людини, а також призводять до зменшення рівня життєздатності клітин букального епітелію людини. Виявлено, що зміни у стані хроматину, що викликані мікрохвильовим випромінюванням, у клітинах букального епітелію, що знаходяться у постмітотичній фазі та культурі фібробластів людини, що активно проліферує, є дуже подібні між собою. Також встановлено, що мікрохвильове випромінювання викликає підвищення вмісту іонів Ca{\up\fs9 2+} у цитоплазмі та ядрі клітин букального епітелію людини. Мікрохвильове випромінювання та магнітне поле, що обертається, викликають підвищення вмісту регуляторного білка цикліну А в клітинах культури макрофагів миші.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*551.23 + Е0*550*801.1-633

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401845 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Пасюга О. С. 
Действие микроволнового излучения и слабого магнитного поля на состояние клеточной мембраны и ядра клеток гороха (Pisum sativum L.) / О. С. Пасюга, В. Н. Пасюга, С. С. Рябуха, Ю. Г. Шкорбатов // Вісн. Харк. нац. аграр. ун-ту. Сер. Біологія. - 2014. - Вип. 2. - С. 38-45. - Библиогр.: 43 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-271.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69512/Б. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Пасюга В. 
Вплив еліптично поляризованого мікрохвильового випромінювання на стан хроматину в ядрах клітин людини / В. Пасюга // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2010. - Вип. 53. - С. 28-33. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*669.1-633.4 + Е70*551.23-633.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Пасюга В. 
Морфологічні зміни внутрішніх органів щурів за умов впливу соків ноні / В. Пасюга, В. Гусакова, Є. Мамотюк // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2012. - Вип. 59. - С. 257-270. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Досліджено дію соків Табарі та Гавайського Ноні на стан тимуса, селезінки і печінки. Показано, що довготривале введення (10 - 15 діб) соків Табарі та Гавайського Ноні у дозі 2,5 мл/кг не впливає негативно на досліджувані органи і приводить до активації захисних систем організму. Підвищення щодобової дози соку Табарі Ноні до 5 мл/кг зумовлює появу в тканинах органів елементів токсикозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*669.3-64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Сегеда Т. В. 
Морфологічна оцінка апоптозу та вмісту цераміду в карциномі Герена у щурів при поєднаній дії іонізивного випромінення та етопозиду / Т. В. Сегеда, В. М. Пасюга, В. А. Гусакова, Н. А. Мітряєва // Укр. радіол. журн.. - 2014. - 22, № 1. - С. 27-33. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - морфологічний аналіз апоптозу та рівня проапоптозного ліпіду цераміду (ЦМ) в карциномі Герена щурів за поєднаної дії іонізивної радіації та етопозиду. Як експериментальну модель використано щурів популяції Вістар з масою тіла 160 - 180 г з підшкірно перещепленою аденокарциномою Герена. Зону росту пухлини опромінено на апаратах РУМ (ікс-випромінення) і на лінійному прискорювачі CHnac 600 С (високоенергетичне фотонне випромінювання) за стандартних технічних умов, фракціоновано, з інтервалом між сеансами 24 год і поглиненою дозою за фракцію 5 Гр, сумарно 10 Гр. Протипухлинний препарат етопозид ("Ебеве") вводили внутріочеревинно за 24 год до першого сеансу опромінення в дозі 8 мг/кг маси тіла. Декапітацію проводили через 24 год після останнього сеансу опромінювання. Ліпіди екстрагували за допомогою методу Фолча та проявляли в парах йоду, порівнюючи зі стандартами цераміду (Sigma). Результат визначено в нмоль/мг білка. Його вміст у досліджуваних пробах оцінено за Лоурі. Зрізи експериментальних пухлин завтовшки 8 - 10 мкм, депарафінували та забарвлювали гематоксилін-еозином відповідно до методичних рекомендацій. Препарати вивчено та сфотографовано з застосуванням мікроскопа Axiolab-Zeiss (Germany). За допомогою флуоресцентного мікроскопа підраховано кількість клітин з характерною для апоптозу морфологією. Результати наведено у відсотковому відношенні клітин з флуоресцентними фрагментами ДНК апоптично змінених клітин на 100 досліджуваних пухлинних клітин у полі зору. Статистичний аналіз проведено за допомогою програм для ПК Btostat і Statfstfca за використання параметричних і непараметричних методів для малих вибірок. Встановлено, що за поєднаної дії іонізивного випромінення різного енергетичного діапазону та етопозиду відбувається стимуляція процесів апоптозу в пухлині Герена.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р562.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Узленкова Н. Є. 
Вивчення в експерименті потенційних радіопротекторів - S-(азагетерил) заміщених цистеаміну / Н. Є. Узленкова, О. А. Бражко, М. М. Корнет, В. М. Пасюга, Н. Г. Скоробогатова, І. О. Леонова, О. В. Ненюкова, О. Л. Масленнікова // Укр. радіол. журн.. - 2014. - 22, № 2. - С. 149-154. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р368-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського