Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Онуфрів С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Онуфрів С.  
Націо- та державотвірний код політичного дискурсу ЗМІ України / С. Онуфрів // Зб. пр. н.-д. центру періодики. - 2004. - Вип. 12. - С. 105-120. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62в05 + Ч620.4(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69017 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Онуфрів С.  
Україна - Польща: формування нових стереотипів в українсько-польських мас-медіа / С. Онуфрів // Зб. пр. Н.-д. центру періодики. - 2003. - Вип. 11. - С. 458-478. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч620.4(4Укр)ж + Ч620.4(4Пол)ж

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69017 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Онуфрів С. Т. 
Політичний дискурс ЗМІ України у світовому інформаційному просторі : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.01.08 / С. Т. Онуфрів; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2005. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано концептуальні засади політичного дискурсу засобів масової інформації (ЗМІ) України та розглянуто політичні, економічні, соціальні, культурні, трансформаційні реалії сучасного українського політикуму з використанням постколоніальної методології. Виявлено нові сутнісні характеристики політичного дискурсу сучасних ЗМІ України. Проаналізовано негативний вплив тоталітарного (комуністично-радянського) та колоніального (російсько-імперського) дискурсів на розвиток сучасних мас-медіа. На підставі аналізу українських ЗМІ визначено параметри основних кодів політичного дискурсу - націо-державотвірний, інформаційно-комунікативний, міфотворчий, риторичний. Вперше зроблено спробу концептуального дослідження російсько-українських взаємин за матеріалами ЗМІ як боротьби двох дискурсів. Обгрунтовано тезу про подібність сучасного російсько-імперського дискурсу до експансіоністського дискурсу "класичних" колоніальних імперій. З'ясовано роль політичного дискурсу ЗМІ у процесі подолання стереотипів в українсько-польських відносинах. Визначено вплив вітчизняних мас-медіа на інтеграційні процеси України до Європи. Охарактеризовано політику провідних американських газет щодо політичної ситуації в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 в05 + Ф082

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335761 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кость С. А. 
Голодомор 1932 - 1933 років в Україні : навч. посіб. / С. А. Кость, Т. В. Бурдега, Ю. Б. Залізняк, С. С. Кость, С. Т. Онуфрів; ред.: С. А. Кость; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Л., 2012. - 374 c. - укp.

Проаналізовано причини виникнення, соціальні та морально-психологічні наслідки Голодомору 1932 - 1933 рр. в Україні, основні факти, що стосуються історіографії та джерельної бази дослідження цієї катастрофи. Розкрито її міжнародний аспект, показано відображення Голодомору в українській та світовій пресі. Осмислено Голодомор як трагічну сторінку української історії та важливу геополітичну проблему, що має не тільки інтелектуальне, а й моральне та виховне значення. Зазначено, що однією з умов формування громадянського суспільства є незалежна журналістика, для якої найвищим історичним імперативом є права людини та загальнолюдські вартості. За умов України таким імперативом є, насамперед, ідея української державності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)614-209 + Х911.25 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС55323 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сучасна українська журналістика: історія, теорія, практика : зб. матеріалів звіт. наук. конф. за 2018 рік (секція "Жуналістики") / упоряд.: С. Онуфрів; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Львів : ПАІС, 2019. - 138 c. - укp.

Висвітлено проблеми сучасного журналістикознавства, соціальних комунікацій. Проаналізовано специфіку російських пропагандистських диверсій. Розглянуто критичне мислення як компоненту протидії маніпулятивним технологіям під час виборчих кампаній. Розкрито особливості сучасної інформаційної журналістики, правові ризики судової журналістики, основні тенденції сучасної журналістики як суспільного інституту. Висвітлено роль ЗМІ у подоланні популізму. Розкрито проблеми становлення наукової журналістики в Україні. Увагу приділено трансформації жанрів фотожурналістики в сучасному медійному просторі. Розглянуто концепт Європа в рецепції української інтелектуальної еліти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА840213 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гарматій О. 
Соціальні мережі як джерело інформації в журналістиці / О. Гарматій, С. Онуфрів // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Журналістика. - 2021. - № 2. - С. 45-52. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розглянуто використання у журналістській роботі соціальних мереж як джерел інформації. Останнім часом такі соціальні мережі як Facebook, Twitter чи Instagram стали частиною традиційного інструментарію журналістів для отримання відомостей про поточні події, оцінки та думки громадськості, діяльність влади тощо. Соціальні мережі сьогодні інтегровані у щоденну професійну практику збору новин, що робить їх важливими джерелами інформації для журналістської роботи. Сучасні ЗМІ використовують їх, щоб задовольнити постійний попит на якісну інформацію, а також з огляду на такі їхні переваги як доступність, діалоговість, оперативність і популярність. Значна увага приділяється використанню журналістами інформації з офіційних сторінок органів влади та особистих акаунтів урядовців у соціальних мережах. Через те, що органи влади мають повноваження та визначають шляхи розвитку держави та суспільства, вони є одним із ключових комунікаторів, котрі впливають на формування порядку денного медіа. Тому участь влади в соціальних платформах забезпечує журналістам доступ до суспільно важливої інформації. Соціальні мережі, завдяки властивій їм двосторонній комунікації, також можуть допомогти налагодити та підтримувати контакти з людьми та структурами - організаторами, учасниками або очевидцями подій. Більше того, це також можливість довідатися про багато різних поглядів, отримати стартові ідеї та підказки від користувачів для майбутніх публікацій і сюжетів. Залучення інформації з соціальних мереж безпосередньо пов'язане з ключовими ідентифікаційними характеристиками журналістської професії та дотриманням основних стандартів журналістики: об'єктивності, достовірності, неупередженості, збалансованості. Без перебільшення значення соціальних мереж для професійної журналістської праці, потрібно відзначити, що вони розширюють поле діяльності журналіста. Відтак критичне використання соціальних мереж допомагає журналістам створювати якісний продукт та є порівняно новим інструментом для виконання традиційного завдання журналістики - інформувати про події суспільно-політичної та інших сфер життя держави та суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.2 + Ч62с51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:Журн.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського