Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Онопченко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Онопченко О. В. 
Вплив N-стеароїлетаноламіну на фосфоліпідний склад печінки щурів з інсулінорезистентністю, спричиненою аліментарним ожирінням / О. В. Онопченко, Г. В. Косякова, Т. М. Горідько, В. М. Клімашевський, Н. М. Гула // Ukr. Biochem. J.. - 2014. - 86, № 1. - С. 101-110. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

На моделі інсулінорезистентності (IР) в щурів, спричиненої розвитком аліментарного ожиріння, вивчено вплив N-стеароїлетаноламіну на вміст фосфоліпідів печінки та їх жирнокислотний склад. Результати проведених досліджень показали, що довготривале жирове навантаження спричинює дисбаланс у складі основних фосфоліпідів печінки і є одним із факторів розвитку IР в щурів. Зокрема, виявлено вірогідне зростання вмісту фосфатидилхоліну, фосфатидилетаноламіну та значне зниження вмісту лізофосфатидилхоліну, сфінгомієліну, дифосфатидилгліцеролу, фосфатидилінозитолу, фосфатидилсерину. Розвиток ожиріння характеризується істотними змінами жирнокислотного складу фосфоліпідів печінки щурів, а саме: зростанням вмісту моноєнових (ерукової, нервонової, олеїнової), полієнових (ейкозатриєнової, докозатриєнової, арахідонової) жирних кислот та вірогідним зниженням рівня дієнових. Введення N-стеароїлетаноламіну (50 мг/кг маси тіла протягом 2 тижнів) сприяє нормалізації рівня індивідуальних фосфоліпідів в печінці щурів з IР, що корелює зі зниженням вмісту інсуліну плазми крові та підвищенням чутливості до нього. За дії NSE спостерігається нормалізація жирнокислотного складу фосфоліпідів, що може бути повіязано з його модулювальною дією на активність основних десатураз. З огляду на те, що дисбаланс фосфоліпідного складу печінки щурів, спричинений аліментарним ожирінням, зумовлює серйозні метаболічні зміни, пов'язані з розвитком IР, його компенсація за дії NSE може сприяти відновленню інсулінового сигналінгу, пригніченню розвитку ожиріння та діабету 2-го типу, за рахунок послаблення IР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 + Р415.202.1-29 + Е60*734.26*725.133

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Онопченко О. В. 
Вплив N-стеароїлетаноламіну на активність ензимів антиоксидантного захисту, вміст продуктів ПОЛ і нітрит-аніона в плазмі крові та печінці щурів з індукованою інсулінорезистентністю / О. В. Онопченко, Г. В. Косякова, Т. М. Горідько, А. Г. Бердишев, О. Ф. Мегедь, Н. М. Гула // Укр. біохім. журн.. - 2013. - 85, № 5. - С. 88-96. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Досліджено вплив N-стеароїлетаноламіну (NSE) на вміст продуктів пероксидного окиснення ліпідів, активність ензимів антиоксидантного захисту та вміст нітрит-аніона в плазмі крові та печінці щурів з індукованою інсулінорезистентністю. Інсулінорезистентний стан (ІР-стан) індуковано довготривалим жировим навантаженням (відсоток жиру в загальному раціоні щурів склав 58 %) протягом 6 місяців у комбінації з одноразовою ін'єкцією стрептозотоцину (15 мг/кг маси тіла). Наявність ІР-стану в тварин визначали за результатами глюкозотолерантного тесту та вмісту інсуліну в плазмі крові. Показано, що за ІР-стану в печінці щурів зростає рівень продуктів ПОЛ, знижується активність супероксиддисмутази та каталази, тоді як активність глутатіонпероксидази істотно зростає. Також у цієї групи щурів виявлено вірогідне зниження вмісту нітрит-аніона в плазмі крові та печінці відносно значень у тварин контрольної групи. Введення протягом двох тижнів перорально водної суспензії NSE в дозі 50 мг/кг маси тіла щурам з індукованим ІР-станом сприяє зростанню активності супероксиддисмутази, каталази та ще більшому зростанню активності глутатіонпероксидази. За цього відбувається зниження інтенсивності процесів ПОЛ. За дії NSE виявлено нормалізацію вмісту стабільного метаболіту оксиду азоту і нітрит-аніона як у плазмі крові, так і в печінці щурів з ІР-станом. Таким чином, застосування NSE відновлює про-/антиоксидантний баланс та сприяє нормалізації вмісту нітрит-аніона в плазмі крові та печінці щурів з ІР-станом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111.4*046

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Онопченко О. В. 
Нормалізація ліпідного профілю та відновлення чутливості до інсуліну у тканинах інсулінорезистентних щурів за дії N-стеароїлетаноламіну : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / О. В. Онопченко; НАН України, Ін-т біохімії ім. О.В. Палладіна. - Київ, 2015. - 24 c. - укp.

Розкрито роль представника насичених N-ацилетаноламінів (NAE) - N-стеароїлетаноламіну (NSE) у біохімічних механізмах відновлення чутливості до інсуліну за умов розвитку інсулінорезистентності, індукованої аліментарним ожирінням. Встановлено, що компенсаторний вплив NSE на зміни ліпідного профілю печінки, підшлункової залози та плазми крові щурів за інсулінорезистентності супроводжується відновленням про/антиоксидантного балансу організму та покращанням чутливості до інсуліну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 + Р415.202.1-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА418216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Упровадження STEM-освіти в умовах інтеграції формальної і неформальної освіти обдарованих учнів : метод. рек. / Н. І. Поліхун, К. Г. Постова, І. А. Сліпухіна, Г. В. Онопченко, О. В. Онопченко; Нац. акад. пед. наук України, Ін-т обдар. дитини. - Київ : Ін-т обдар. дитини НАПН України, 2019. - 79 c. - Бібліогр.: с. 63-64 - укp.

Зазначено, що інноваційні процеси суспільно-економічного розвитку та зростаючий попит на фахівців високотехнологічних галузей, які здатні до комплексної наукової та інженерної діяльності, сприяли формуванню та розвитку освітнього напряму STEM, що став педагогічною інновацією XXI ст. Визначено й окреслено особливості, теоретичні та практичні аспекти з упровадження STEM-освіти в Україні. Запропоновано моделі інтеграції формальної та неформальної освіти, передусім, для обдарованих учнів, які в майбутньому можуть стати основою трансформаційних процесів для освіти загалом. Акцентовано на використанні наукового методу й інженерного дизайну в конструюванні навчальних заходів STEM. Розкрито особливості освітнього STEM-середовища, запропоновано методичні підходи до організації STEM-проєктів, продемонстровано їх застосування на конкретних прикладах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.253

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА839578 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Феськов І. О. 
Синтез цис- та транс-3-(4-гідроксифеніл)-циклобутанкарбонових кислот та дослідження їх похідних як лігандів рецептора GPR-40 / І. О. Феськов, І. С. Кондратов, Ю. О. Кучковська, В. С. Наумчик, О. В. Онопченко, О. О. Григоренко // Журн. орган. та фармацевт. хімії. - 2020. - 18, вип. 4. - С. 14-22. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета роботи - синтезувати цис- та транс-ізомери 3-(4-гідроксифеніл)циклобутанкарбонової кислоти та виявити біологічну активність їх похідних щодо рецептора GPR-40. Синтезовано цис- та транс-ізомери 3-(4-гідроксифеніл)циклобутанкарбонової кислоти, а також їх похідні, що виявили мікромолярну активність як агоністи рецептора GPR-40. Метиловий естер 3-(4-гідроксифеніл)циклобутанкарбонової кислоти одержано у вигляді суміші цис- та транс-ізомерів у 3 стадії, виходячи з комерційно доступної 3-оксоциклобутанкарбонової кислоти. Подальше перетворення цієї речовини на ізомерно чисті 3-(4-гідроксифеніл)циклобутанкарбонові кислоти досягнуто у 5 стадій, що грунтувалося на хроматографічному розділенні діастереомерних амідних похідних. Нові ліганди рецептора GPR-40 одержано шляхом О-алкілування за фенольним атомом оксигену відповідного метилового естеру кислоти. Біологічну активність синтезованих агоністів досліджено на стабільній лінії клітин яєчників китайського хом'яка, яка експресує людський рецептор GPR-40, за допомогою флуориметричного біотесту. Розроблено ефективний підхід до синтезу 3-(4-гідроксифеніл)циклобутанкарбонової кислоти, що надає можливість одержати її у вигляді двох індивідуальних цис/транс-стереоізомерів. Для демонстрації можливості біоізостерної заміни етиленової ланки в структурі агоністів рецепторів вільних жирних кислот на циклобутанове кільце також синтезовано 4 нові ліганди GPR-40, що мали мікромолярну активність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г213.2

Шифр НБУВ: Ж24793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Онопченко О. 
Застосування інфографіки як засобу інтенсифікації науково-дослідницької діяльності обдарованих школярів / О. Онопченко // Пед. інновації: ідеї, реалії, перспективи : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 2. - С. 68-75. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено питання використання інфографіки в освітньому процесі. Обгрунтовано доцільність використання інфографіки як інноваційного засобу візуальної комунікації в науково-дослідницькій діяльності обдарованих школярів. Розглянуто історичні аспекти та етапи становлення інфографіки, проаналізовано поняття "Інфографіка", її види, функції, принципи, а також найбільш відомі та доступні Інтернет-сервіси. Описано широкі можливості інфографіки, особливості її застосування в науково-дослідницькій діяльності обдарованих учнів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.268

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71506 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського