Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Новосельцев О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Новосельцев О. В. 
Шляхи підвищення кваліфікації кадрів у сфері державного регулювання в енергетиці / О. В. Новосельцев // Пробл. заг. енергетики. - 1999. - № 1. - С. 70-72. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проаналізовано загальну ситуацію в паливно-енергетичному комплексі України, виділено головні напрями підвищення кваліфікації кадрів у сфері державного регулювання в енергетиці та енергозбереженні. Розроблено програму освітньої діяльності в цій сфері, наведено перелік можливих факультативних модулів до програми, розкрито теми щодо модуля "Організаційні засади енергетики та енеpгозбеpеження".


Ключ. слова: енергетика, енергозбереження, кваліфікація кадрів, державне регулювання, освітня діяльність, факультативні модулі
Індекс рубрикатора НБУВ: З2р + У9(4Укр)0-554

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Новосельцев О. В. 
Механізм економічного стимулювання енергозбереження на підприємствах комунальної власності / О. В. Новосельцев, Т. О. Євтухова // Пробл. заг. енергетики. - 2003. - № 8. - С. 40-47. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто проблемні питання та практичні механізми підвищення ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів у комунальному секторі України. Запропоновано механізм економічного стимулювання енергозбереження на підприємствах, що належать до власності територіальних громад. Детально проаналізовано специфіку застосування механізму фінансування енергозберігаючих заходів через енергосервісні компанії з поверненням залучених з міського бюджету коштів за рахунок одержаної економії паливно-енергетичних ресурсів.


Ключ. слова: енергозберігаючі заходи, механізм економічного стимулювання, спостережна рада міста, фонд енергозбереження підприємства
Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)441.0-554.081

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Новосельцев О. В. 
Системні питання формування оптимальних паливно-енергетичних балансів за умов конкуренції в енергетиці / О. В. Новосельцев // Пробл. заг. енергетики. - 2006. - № 13. - С. 7-11. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Запропоновано концептуальні засади та принципи формування оптимальних балансів паливно-енергетичних ресурсів у загальносистемній постановці за умов конкуренції в енергетиці. Вдосконалено принципи побудови матрично-топологічної моделі міжпродуктового балансу та алгоритм розрахунку технологічних втрат у транспортних мережах для цієї моделі. Розглянуто напрямки вдосконалення нормативно-правової бази техніко-економічного регулювання діяльності підприємств паливно-енергетичного комплексу за ринкових умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: З15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Новосельцев О. В. 
Загальні риси та специфічні відмінності паливно-енергетичних балансів країн Європи та України в розрізі інтеграційних тенденцій в європейській енергетиці / О. В. Новосельцев, М. І. Каплін // Пробл. заг. енергетики. - 2008. - № 17. - С. 21-23. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Проаналізовано загальні проблеми, риси та специфічні відмінності формування паливно-енергетичних балансів (ПЕБ) країн Європи та України в розрізі інтеграційних тенденцій в європейській енергетиці. Розроблено економіко-математичну модель для вирішення задач співставного аналізу та оптимізації ПЕБ країн Європи та України за умов інтеграційних процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Новосельцев О. В. 
Концептуальні засади, метод і модель системного регулювання цін і тарифів на енергоємні ресурси, продукти та послуги / О. В. Новосельцев, Т. О. Євтухова // Пробл. заг. енергетики. - 2007. - № 16. - С. 21-27. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Запропоновано концептуальні засади, метод та економіко-математичну модель системно-узгодженого регулювання цін і тарифів на енергоємні продукти і послуги та паливно-енергетичні ресурси, що витрачаються на вироблення, постачання та споживання цих продуктів і послуг, з урахуванням ефективності використання залучених інвестицій на реалізацію заходів з підвищення енергоефективності та енергозбереження. Визначено складові цін і тарифів залежно від коефіцієнтів технологічної та економічної ефективності діяльності суб'єктів господарювання та місця їх розташування в ланцюгу системи виробник - постачальник - споживач. Розглянуто нормативно-правові аспекти застосування запропонованих методу та моделі у сфері житлово-комунальних послуг.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.70-861

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Новосельцев О. В. 
Балансово-оптимізаційна модель взаємозв'язаних систем транспортування і розподілу паливно-енергетичних ресурсів / О. В. Новосельцев, М. І. Каплін // Пробл. заг. енергетики. - 2009. - № 20. - С. 51-57. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто підхід балансово-оптимізаційних економіко-математичних моделей виробничого типу до аналізу енергетичних балансів паливно-енергетичного сектора економіки. Запропоновано принципи застосування таких моделей в задачах оптимізації енергетичної ефективності взаємозв'язаних підсистем транспортування і розподілу енергетичних продуктів з мережевою структурою.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.6 + У9(4УКР)305.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ковалко О. М. 
Вступ до теорії енергоефективності багаторівневих систем: методи та моделі енергетичного менеджменту в системі житлово-комунального господарства : [монографія] / О. М. Ковалко, О. В. Новосельцев, Т. О. Євтухова; НАН України, Ін-т техн. теплофізики. - Київ : Ін-т техн. теплофізики НАН України, 2014. - 252 c. - Бібліогр.: с. 237-249 - укp.

Розглянуто методи та моделі багаторівневих систем управління та регулювання у сфері енергоефективності та енергозбереження, що охоплюють державний і місцевий рівні, рівні промислових і комунальних підприємств і споживачів вироблених товарів і послуг з урахуванням специфіки житлово-комунального господарства. На базі положень теорії ієрархічних багаторівневих систем та теорії управління великими системами визначено основні структурно-функціональні блоки моделі організаційно-технологічного управління у складних системах такого роду, а саме моделі багаторівневого енергетичного менеджменту. Показано нові можливості застосування процедур теоретико-множинного підходу до управління багаторівневими системами. Сформульовано методичні основи формалізації та координування взаємодії елементів та підсистем.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.0-554-212.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА783797 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ковалко О. М. 
Економіко-математична модель порівняльної переваги трансграничної взаємодії енергосервісних компаній / О. М. Ковалко, О. В. Новосельцев, Т. О. Євтухова // Енергетика: економіка, технології, екол.. - 2013. - № 1. - С. 7-14. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто економіко-математичну модель трансграничної взаємодії ЕСКО, що на системній основі поєднує моделі порівняльної переваги Рікардо, перфоманс-контрактингу та трансграничного обміну послугами. Модель надає змогу розраховувати числові параметри доступного виграшу від взаємодії ЕСКО, враховуючи для кожного з учасників абсолютну перевагу у технологіях і продуктивності труда, різницю в обмінних курсах валют, рівнях оплати праці та кількості доступних трудових ресурсів. Узагальнено процедуру формалізації умов прибутковості ЕСКО-підходу шляхом перетворення сукупності відомих нерівностей в узгоджену систему рівнянь із додаванням нових змінних (складових), визначено економічний зміст цих складових у формі альтернативної винагороди клієнта, винагороди ЕСКО за перфоманс-контрактом та альтернативної витрати клієнта. Встановлено раніше невідомі співвідношення між змінними, що визначають величину економічного виграшу ЕСКО від трансграничної взаємодії за умов порівняльної переваги. Наведено результати числових розрахунків, яких підтверджують ефективність і результативність запропонованої моделі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)395.72 в611

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ковалко О. М. 
Енергоекономічна оцінка сценаріїв трансграничної взаємодії енергосервісних компаній на ринках ріпаку та біодизелю / О. М. Ковалко, О. В. Новосельцев, Т. О. Євтухова // Відновлюв. енергетика. - 2015. - № 1. - С. 74-80. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто енергоекономічні аспекти реалізації різних сценаріїв трансграничної взаємодії енергосервісних компаній на ринках ріпаку та біодизелю, показано переваги застосування енерготехнологічних систем, взаємодіючі підсистеми яких розташовані в різних трансграничних зонах (країнах тощо), що дозволяє виявляти нові можливості запровадження енергозберігаючих інноваційних проектів та підвищувати конкурентоздатність енергоємних технологій, розширюючи границі та посилюючи масштаби залучення інвестицій у сектор відновлюваної енергетики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.76

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Новосельцев О. В. 
Тиристорна комутація трифазних трансформаторів, як засіб уникнення перехідних екстремальних режимів / О. В. Новосельцев, В. В. Кирик // Енергетика: економіка, технології, екологія. - 2017. - № 4. - С. 141-146. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто проблему, пов'язану із виникненням аперіодичних сплесків струмів під час комутації трифазних трансформаторів внаслідок насичення їх магнітопроводів. Розглянуто можливості уникнення екстремальних струмів в обмотках трансформатора засобами перетворювальної техніки за рахунок синфазного почергового включення ключів тиристорного комутатора і як наслідок, усунення негативних проявів в цілому і на мережу живлення зокрема. Наведено модель системи управління комутацією із автоматичним вибором моментів комутації трансформатора.


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Теплозабезпечення населених пунктів. Енерноефективність. Інновації. Енергоменеджмент : [монографія] / Б. І. Басок, О. В. Новосельцев, С. В. Дубовський, Є. Т. Базєєв; Національна академія наук України, Інститут технічної теплофізики. - Київ : Наукова думка, 2020. - 241, [9] c. - (Проєкт "Наукова книга"). - Бібліогр.: с. 230-240 - укp.

Висвітлено загальні проблеми стану і функціонування теплоенергетики міст та індивідуально-побутового сектору України й запропоновано сучасні інноваційні підходи їх подолання внаслідок модернізації цієї сфери на засадах сталого розвитку з акцентом на вирішення завдань суттєвого підвищення енергоефективності, використання відновлюваних джерел енергії, альтернативних енергоресурсів і поліпшення екології довкілля. Розглянуто науково-технічні (теплофізичні, теплоенергетичні, технологічні, інженерні) засади ефективного розвитку комунальної теплоенергетики при застосуванні сучасного енергоменеджменту та міжнародних систем підвищення якості надання теплових послуг. Зокрема, ретельно проаналізовано використання високоефективної когенерації, застосування теплонасосних технологій для ефективного теплопостачання та запропоновано комплексну систему керування підвищенням ефективності функціонування систем комунальної теплоенергетики на регіональному рівні. Особливу увагу приділено розгляду використання енергії в кінцевого споживача — в будівлях, де знаходиться найбільший потенціал енергозбереження. Узагальнено можливості стратегічного розвитку теплоенергетики та зростання її енергоефективності.


Індекс рубрикатора НБУВ: З38

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС67914 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського