Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (63)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Надтока О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
Категорія:    
1.

Колесник В. Ф. 
Російська демократична інтелігенція та українське національне відродження (кінець XVIII - початок XX століття) / В. Ф. Колесник, О. М. Надтока. - К. : "Хрещатик", 2002. - 182 c. - Бібліогр.: 255 назв. - укp.

Проаналізовано основні підходи революційної та ліберальної інтеграції до вирішення національного питання в Російській імперії. Висвітлено внесок представників російської інтелігенції у відродження української культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)47 + Т3(2)5-293 + Т3(4УКР)5-45 + Ф513(4УКР)4/5 + Ф51(4РОС)4/5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА616060 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Надтока О. О. 
"Дебалканізація Європи": конструювання нової ментальної карти Старого світу / О. О. Надтока // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Іст. науки. - 2007. - Т. 65. - С. 71-76. - Бібліогр.: 55 назв. - укp.

Розглянуто європейський історичний дискурс щодо Балкан від ментального картографування та винайдення "іншого" до спроб переосмислення цих практик.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т597.5(45,6) + Т3(476)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Іст.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Надтока О. О. 
Югославізм проти націоналізму: нотатки на маргінесах югославського розпаду / О. О. Надтока // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Іст. науки. - 2008. - Т. 78. - С. 55-61. - Бібліогр.: 58 назв. - укp.

Досліджено погляд на югославську ідею за домінування соціалістичної ідеології у її компоненті "братерства та єдності" з позиції конструктування ідентичностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4Юго)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Іст.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Надтока О. М. 
Нові метакрилові азополімери та їх фотоперетворення під дією УФ-випромінювання : Автореф. дис... канд. хім. наук : 02.00.06 / О. М. Надтока; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2005. - 20 c. - укp.

Досліджено питання синтезу метакрилових азополімерів. Вивчено процеси фотоперетворень у їх плівках за умов дії ультрафіолетового світла, а також явище фотоіндукованої оптичної анізотропії у плівках полімерів, які відрізняються природою замісників в азобензольному фрагменті, наявністю та довжиною алкільного спейсера, до фрагментів яких входить гетероциклічне тіазольне ядро. Установлено, що найкращі показники двопроменезаломлення та стабільну фотоіндуковану оптичну анізотропію проявляють азополімери, до складу азофрагментів яких входить сильний акцепторний замісник, а також алкільний спейсер. Відзначено, що проведені експерименальні дослідження швидкості фотодеструкції поліметакрилів з бічними азофрагментами різного складу узгоджуються з уявленнями про вплив структури азохромофорів та фотоперенос електронів з ароматичних фрагментів на азогрупу та взаємопов'язані з уявленнями щодо впливу структури азохромофорів на фотоперенос електронів з ароматичних фрагментів та пов'язані з цим механізми фотодеградації азосполук. На підставі результатів досліджень запропоновано полімерні системи з ковалентно приєднаним азохромофором, що проявляють анізотропні властивості у поєднанні з підвищеною світлостійкістю, використовувати як матеріали для нелінійної оптики, запису та збереження інформації, орієнтанти для рідких кристалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г721.7-27 + Л712.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА339056 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Надтока О. М. 
Ставлення російської революційної та ліберальної інтелігенції до українського питання: сприяння національному відродженню України (кінець XVIII - початок XX століття) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 09.00.12 / О. М. Надтока; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2001. - 18 c. - укp.

Комплексно досліджено участь частини російської революційної та ліберальної інтелігенції в українському національному відродженні у контексті трьох етапів цього процесу: фольклорно-етнографічного, або етапу збирання історичної спадщини (до заснування Кирило-Мефодіївського товариства); просвітницького (до кінця ХІХ ст.); політичного етапу українського відродження (1900 - 1917 рр.). Висвітлено приклади позитивного ставлення та сприяння представників різних професійних груп російської інтелігенції культурному та політичному напрямкам вітчизняного ренесансу. Обгрунтовано висновок про дійсний внесок частини російської революційної та ліберальної інтелігенції у відродження національної культури та фрагментарне сприяння федеративному напрямку політичного руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-07 + Т3(4УКР)0-45 + Т3(2)4-41 + Т3(2)5-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314457 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Надтока О. Ф. 
Методичні засади структурування й реалізації курсу географії материків та океанів у загальноосвітній школі : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / О. Ф. Надтока; Ін-т педагогіки НАПН України. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Розглянуто програму курсу "Географії материків і океанів", розроблено рекомендації щодо її удосконалення, висунуто ідею стосовно розвитку програми курсу на основі курикулуму. З метою вирішення завдань систематизації знань з фізичної географії, забезпечення цілісності географічної освіти проведено аналіз змісту, виокремлено і проранговано знання: базові та додаткові. Розроблено критерії добору навчального матеріалу з географії материків і океанів, досліджено рівень сформованості системи знань на уроках фізичної географії. За результатами експериментального дослідження перевірено модель формування географічних знань в учнів основної школи з фізичної географії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д82 р2(4УКР)-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА376951 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Надтока О. М. 
IBЦис-трансD-ізомеризація та фотоіндукована орієнтація в поліметакрилатах з бічними азобензольними фрагментами в залежності від умов опромінення / О. М. Надтока, В. Г. Сиромятніков // Укр. хим. журн. - 2012. - 78, № 9/10. - С. 52-57. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г721.62-1

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Надтока О. 
Підручник "Географія материків і океанів" - ключовий елемент процесу формування географічних знань / О. Надтока // Рідна шк.. - 2008. - № 6. - С. 55-57. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто сучасний стан шкільного курсу "Географія материків і океанів", визначено його місце в системі особистісних цінностей учня та формуванні його пізнавальних інтересів і креативних здібностей. Запропоновано модель упровадження географічних знань засобами даного курсу. Встановлено вимоги до шкільного підручника з географії материків і океанів, що мають відповідати засадам особистісно-орієнтованого навчання. Проаналізовано ступінь відповідності їм сучасних підручників з географії. Визначено основні завдання підручників з курсу "Географія материків і океанів". Охарактеризовано новий підручник з даного курсу для учнів VII класу, що відповідає новітнім тенденціям підручникотворення, обгрунтовано необхідність проведення його апробації й комплексного оцінювання. Розглянуто динаміку процесу створення навчальної книжки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д8р(4УКР)2

Шифр НБУВ: Ж22469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Надтока О. М. 
Поліметакрилати з азофрагментами в бічних ланцюгах як матеріали для нелінійної оптики та оптичного запису інформації / О. М. Надтока // Доп. НАН України. - 2011. - № 9. - С. 116-120. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Нові фотохромні полімери синтезовано на основі метакрилових сетерів. Бічні азобензольні ланки одержаних полімерів містять різні групи донорно-акцепторної природи, а також гнучкий алкільний спейсер. Вивчення процесів орієнтації нелінійно-оптичних (НЛО) фрагментів у метакрилових полімерах під дією лазерного опромінення поєднано з дослідженням їх НЛО-сприйнятливості третього порядку. Показано, що зростання внутрішньомолекулярного спряження та висока концентрація НЛО-хромофорів у макромолекулярному ланцюгу впливає на посилення НЛО-ефекту третього порядку. Водночас на орієнтаційні властивості полімерів істотно впливає рухливість власне азофрагментів і макроланцюга, що визначається їх хімічною будовою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г721.62-4 + З871.4-03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Надтока О. Ф. 
Дуалізм шкільної географії - одне з перспективних джерел удосконалення освітніх стандартів / О. Ф. Надтока // Педагогіка вищ. та серед. шк. : зб. наук. пр. - 2011. - Вип. 33. - С. 363-368. - Бібліогр.: 10 назв - укp. - рус. - англ.

Окреслено сегмент змін, які необхідно, в перспективі, враховувати у разі оновлення державних стандартів з географії. Зауважено, що врахування змін створить умови для покращення якості географічної освіти в загальноосвітніх навчальних закладах. Зазначено, що зміст шкільних географічних курсів необхідно переосмислити у відповідності до розвитку науки та людиноцентричних тенденцій. Запропоновано внести в державний освітній стандарт окремої освітньої галузі «Географія», яка б включала в себе як фізико-географічну, так і соціально-економіко-географічну компоненти.

Очерчен сегмент изменений, которые необходимо, в перспективе, учитывать при обновлении государственных стандартов по географии. Отмечено, что учет изменений создаст условия для улучшения качества географического образования в общеобразовательных учебных заведениях. Обозначено, что содержание школьных географических курсов необходимо переосмыслить в соответствии к развитию науки и человекоцентричных тенденций. Предложено ввести в государственный образовательный стандарт отдельной образовательной сферы «География», которая бы включала в себя как физико-географическую, так и социально-экономико-географическую компоненты.

Delineated segment changes needed in the future to take into account when updating the state standards in geography. Noted that the accounting changes will create the conditions for improving the quality of geography education in secondary schools. Indicated that the content of school geography courses need to rethink according to the development of science and chelovekotsentrichnyh trends. Proposed to introduce a separate state educational standard of the educational sphere "Geography", which would be included as physiographic and socio - economic and geographical components.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д8р(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж70936 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Надтока О. М. 
Православна церква в Україні другої половини XVIII - початку XX століття. Історіографія : навч. посіб. / О. М. Надтока; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2014. - 255 c. - укp.

Досліджено історію православної церкви за нового часу (XVIII - початок ХХ ст.). Висвітлено історію Київської митрополії та міжконфесійні відносини у XVIII - XIX ст. Вивчено християнські святині Сходу. Досліджено історію Києва. Увагу приділено історіографії історії православної церкви України в 1920 - 1980-х рр. Проаналізовано загальні праці з історії православної церкви.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.09(4УКР)-34/35 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА791142 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Надтока О. Ф. 
Використання проектної діяльності в розрізі застосування інформаційно-комунікаційних технологій на заняттях географії [Електронний ресурс] [Електронний ресурс] / О. Ф. Надтока, Т. С. Мартинюк // Інформ. технології і засоби навчання : [електрон. журн.]. - 2015. - № 6. - С. 71-85. - Бібліогр.: 15 назв. - укp. - Режим доступу: http://journal.iitta.gov.ua/index.php/itlt/article/view/1280

Висвітлено питання використання інформаційного середовища в проектній діяльності на заняттях географії. Приділено увагу інноваційній складовій ІКТ. Висвітлено основні напрямки застосування ІКТ на заняттях географії. Показано, що спільна діяльність учителя й учнів у процесі засвоєння навчального матеріалу сприяє формуванню ключових і предметної (географічної) компетентностей. Проаналізовано оптимальність поєднання ІКТ і технології міні-проектів у навчальному процесі. Розкрито алгоритм застосування проектної діяльності на заняттях географії і виокремлено предметні особливості навчання на діяльнісній основі.

Освещены вопросы использования информационной среды в процессе исполнения мини-проектов на уроках географии. Уделено внимание инновационной составляющей ИКТ. Освещены основные направления применения ИКТ на занятиях географии. Показано, что совместная деятельность учащихся в процессе усвоения учебного материала способствует формированию ключевых и предметной (географической) компетенций. Проанализированы оптимальность совмещения ИКТ и технологи мини-проектов в учебном процессе. Раскрыт алгоритм применения проектной деятельности на занятиях географии и выделены предметные особенности обучения на деятельностной основе.

The article highlights the use of the information environment in the project activities at the geography lessons. Attention is paid to innovative ICT component. The basic directions of using ICT at the geography lessons are highlighted. It is shown that a joint activity of students in the process of learning contributes to a key and objective (geographical) competence. The optimal combination of ICT and technology of mini-projects in the educational process are analyzed. The practical significance ofthis publication is to demonstrate the algorithm of using the project activity at the geography lessons and to point out the subject peculiarities of activity-based teaching.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д8 р(4УКР)2-253

Рубрики:

Шифр НБУВ: EJ000028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Чумаченко В. А. 
Дослідження наносистеми розгалужений полімер/нанозолото в області конформаційного переходу полімерної матриці / В. А. Чумаченко, Ю. І. Гарагуц, Н. В. Куцевол, Н. П. Мельник, О. М. Надтока // Полімер. журн.. - 2018. - 40, № 1. - С. 36-40. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Полі-N-ізопропіламід (ПNIПАА) - біосумісний термочутливий полімер, перспективний для використання в нанобіотехнологіях, оскільки цей полімер має температуру фазового переходу (НКТР) в області фізіологічних температур. НКТР можна спрямовано регулювати зміною гідрофільно-гідрофобного балансу ПNIПАА-вмісної макромолекули або зміною її структури. Введення наночастинок золота в ПNIПАА полімер-наноносій - один із сучасних підходів для створення препаратів нового покоління для фотодинамічноїта фототермічної протипухлинної терапії. Наночастинки золота синтезовано in situ в полімерній матриці розгалуженого зіркоподібного термочутливого кополімеру з декстрановим ядром і прищепленими полі-N-ізопропілакриламідними ланцюгами (Д-ПNIПАА). За допомогою методу трансмісійної електронної мікроскопії показано, що наночастинки золота мають сферичну форму і розмір 5 - 10 нм. За допомогою методу динамічного розсіювання світла досліджено наносистему Д-ПNIПАА/Au в області конформаційного переходу полімерної матриці. Встановлено, що наносистема Д-ПNIПАА/Au містить вільні наночастинки золота та агрегати макромолекул полімерів з інкорпорованими наночастинками золота. Розмір наночастинок золота не змінюється в дослідженій області температур.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г711 + Л 719.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Куцевол Н. В. 
Термочутливі наносистеми Ag/кополімер декстран-полі-N-ізопропілакриламід / Н. В. Куцевол, О. М. Надтока, Ю. І. Гарагуц, В. А. Чумаченко, Н. П. Мельник // Укр. хим. журн.. - 2018. - 84, № 5/6. - С. 103-109. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Досліджено поведінку наносистем Ag/розгалужений полі-N-ізопропілакриламід (ПNІПАМ) в області конформаційного переходу. Для вивчення наносистем синтезовано нову серію зіркоподібних прищеплених кополімерів декстран-полі-N-ізопропілакриламід (Д-ПNІПАМ) з молекулярною масою декстранового ядра 70 000 та кількістю щеплень ПNІПАМ, що становить 15 (Д70-ПNІПАМ15). За допомогою методу динамічного світлорозсіювання встановлено, що в області конформаційного переходу термочутливої полімерної матриці, яку було використано для синтезу наносистеми Ag/Д7О - ПNІПАМ, наночастинки срібла не змінюють свого розміру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г712.7 + Л719.943

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Гарагуц Ю. І. 
Дослідження наносистеми термочутливий розгалужений полімер/нанозолото/Хлорин е6 у буферному розчині Хенкса / Ю. І. Гарагуц, Н. В. Куцевол, Н. П. Мельник, О. М. Надтока, П. А. Вірич // Полімер. журн.. - 2019. - 41, № 3. - С. 190-197. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Проведено порівняльні дослідження поведінки розчинів розгалуженого зіркоподібного кополімеру декстран-полі-N-ізопропілакриламід, наночастинок золота в цій полімерній матриці та наносистеми полімер/нанозолото/Хлорин е6 у воді та у буферному розчині Хенкса, який використовують для випробовувань на культурах клітин, у діапазоні фізіологічних температур. Показано, що у сольовому розчині Хенкса не відбувається значних змін параметрів нанокомпозитів порівняно з водними розчинами. Встановлено, що в дослідженому діапазоні температур розмір наночастинок золота не змінюється. Методом динамічного світлорозсіювання виявлено, що за наявності фотосенсибілізатора відбувається незначний процес агрегації у системі. Це підтверджує факт взаємодії Хлорину е6 з полімером-наноносієм, що узгоджується з результатами УФ-видимої спектроскопії. Показано, що фотодинамічна активність наносистеми полімер/нанозолото/Хлорин е6 in vitro практично не відрізняється від ефективності вільного Хлорину е6 за тієї ж концентрації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.943

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Концепція навчання географії України в основній та старшій школі / ред.: О. М. Топузов, О. Ф. Надтока; НАПН України, Ін-т педагогіки. - Київ : КОНВІ ПРІНТ, 2018. - 54 c. - укp.

Висвітлено сучасні тенденції розвитку географії України, які повинні ініціювати дискусію щодо вдосконалення й осучаснення відповідних розділів Державних освітніх стандартів і нових навчальних програм. Розглянуто й обгрунтовано основні аспекти діалектичної взаємозалежності Концепції навчання географії України в основній і старшій школі, українознавчої географічної компоненти Державних освітніх стандартів і навчальних програм курсів географії України для основної школи. Виокремлено філософські, психолого-педагогічні, дидактичні основи та методичні особливості навчання географії України в гімназії та ліцеї. Розглянуто сучасні й інноваційні підходи до освітнього процесу та навчальний процес у контексті патріотичної та виховної компоненти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д8(45УКР) р(4УКР)21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА833063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Надтока О. О. 
Підготовка майбутніх тренерів-викладачів до виховної роботи у дитячо-юнацьких спортивних школах : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / О. О. Надтока; Класичний приватний університет. - Запоріжжя, 2018. - 20 c. - укp.

Досліджено проблему підготовки майбутніх тренерів-викладачів до виховної роботи у дитячо-юнацьких спортивних школах. Готовність майбутніх тренерів-викладачів до виховної роботи в ДЮСШ подано як структурну модель, що репрезентує зміст особистісного, когнітивного та діяльнісного компонентів професійної якості спортивного педагога. Розроблено, теоретично обґрунтовано й експериментально перевірено модель підготовки майбутніх тренерів-викладачів до виховної роботи в ДЮСШ, відповідно до якої ця підготовка представлена інтегративною єдністю мети, завдань, педагогічних умов, дидактично взаємопов’язаних підготовчого, ціннісного, когнітивного, діяльнісного, та контрольного етапів, а також очікуваного результату. Розроблено педагогічні умови відповідного педагогічного процесу, зокрема збагачення змісту обраних дисциплін авторськими інноваційними модулями, що забезпечують когнітивну основу готовності майбутніх тренерів-викладачів до виховної роботи; формування уявлень про можливі результати й методи виховної роботи тренера-викладача під час реалізації авторських модулів навчальних дисциплін в аудиторній та самостійній роботі; втілення накопиченого когнітивного й ціннісного потенціалу аудиторної та самостійної роботи під час квазіпрофесійної діяльності на рефлексивній основі; утвердження суб’єктної позиції студентів через засвоєння ролі педагога-дослідника під час аудиторної роботи та педагогічної практики; реалізація системи оцінювання рівня готовності майбутніх тренерів-викладачів до виховної роботи в ДЮСШ з використанням авторського діагностичного інструментарію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч51 р30 + Ч511.153.17

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439555 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Надтока О. М. 
Синтез і властивості зшитих гідрогелів на основі хітозану та поліакриламіду / О. М. Надтока, П. А. Вірич, Н. В. Куцевол // Полімер. журн. - 2022. - 44, № 3. - С. 214-221. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л712.74

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського