Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Мурська С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Гунчак В. М. 
Вплив нітрату натрію у токсичних дозах на систему антиоксидантного захисту та перекисне окиснення ліпідів у крові бугайців / В. М. Гунчак, Д. Ф. Гуфрій, Б. В. Гутий, Р. О. Васів, І. І. Харів, Р. І. Хомик, С. Д. Мурська, В. О. Губерук // Біологія тварин. - 2010. - 12, № 1. - С. 151-158. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Відомо, що кров є однією з важливих зв'язуючих ланок організму, яка забезпечує живлення й дихання усіх органів і систем та постачає до тканин кисень, ферменти, гормони, вітаміни, антитіла, гуморальні речовини, без яких неможливе нормальне функціонування організму. Вона має чітко визначену структуру та сталі, хоча і різноманітні функції, які підпорядковані регуляції й координації гомеостазу. Надходження нітратів у організм тварин позначається на зміні показників крові. Варто зауважити, що кров є однією з перших систем, яка реагує на надходження нітратів в організм тварин, що супроводжується змінами обміну речовин в організмі. Досліджено активність ферментів глутатіонпероксидази, глутатіонредуктази, глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, каталази та рівень малонового діальдегіду і дієнових кон'югатів за умов дії нітрату натрію у токсичній дозі на організм бугайців.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-272.5 + П60-273.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Губерук В. О. 
Рівень неферментної системи антиоксидантного захисту організму бичків при гострому нітратно-нітритному токсикозі / В. О. Губерук, Б. В. Гутий, С. Д. Мурська, Д. Ф. Гуфрій // Біологія тварин. - 2012. - 14, № 1. - С. 300-305. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П857.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Стецько Т. І. 
Кокцидіоз тварин та мікробіологічні методи контролю кокцидіостатиків / Т. І. Стецько, С. Д. Мурська, О. Й. Калініна // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2013. - Вип. 14, № 1/2. - С. 247-252. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.612-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Мурська С. Д. 
Дослідження секрету молочної залози у корів господарств Волинської області / С. Д. Мурська // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, N 1. - С. 137-143. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено результати моніторингу захворювань корів на мастити у господарствах Волинської області. Встановлено, що на субклінічну форму маститу хворіло 64,18 % корів, а на клінічну - 35,19 %. Найчастіше збудниками маститів були такі мікроорганізми: Pseudomonas aeruginosa, Staphylococcus aureus, Staphylococcus epidermidis, Escherichia coli, Bacillus subtilis, Streptococcus dysgalactiae, Streptococcus uberis.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мурська С. Д. 
Протимаститні препарати для інтрацистернального введення, зареєстровані в Україні : (огляд) / С. Д. Мурська // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, № 2/3. - С. 360-366. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено протимаститні препарати (інтрацистернальне введення), які зареєстровані в Україні станом на 01 червня 2014 р. Усього зареєстровано 45 препаратів для ветеринарної медицини. В Україні виготовлено та зареєстровано 20 препаратів, що становить 44,5 %, закордонних препаратів зареєстровано 25, що становить 55,5 %. Декларований склад зареєстрованих препаратів такий: з одним антибіотиком - 14 препаратів, що становить 31,1 %; з двома антибіотиками - 22 препарати, що становить 48,8 %, з трьома антибіотиками - 6 препаратів, що становить 13,3 %, з чотирма антибіотиками - 1 препарат, що становить 2,2 %, антибіотики + сульфаніламіди - 6 препаратів, що становить 13,3 %, антибіотики + преднізолон - 10 препаратів, що становить 22,2 %, лікарські засоби, в яких відсутні антибіотики і сульфаніламіди, а наявні лише хімічні субстанції - 4 препарати, що становить 8,8 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Музика В. П. 
Новий антибактеріальний препарат для ветеринарної медицини / В. П. Музика, Т. І. Стецько, Н. В. Остапів, Л. О. Святоцька, С. Д. Мурська, Г. П. Угрин // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2013. - Вип. 14, № 3/4. - С. 139-144. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати вивчення чутливості мікроорганізмів, збудників інфекційних захворювань тварин бактеріальної етіології, до нового антибактеріального препарату для ветеринарної медицини цефінель, діючою речовиною якого є цефалоспориновий антибіотик III покоління цефтіофур. Дослідження включало проведення тесту на чутливість виділеної від хворих тварин асоціації мікроорганізмів до цефтіофуру за допомогою диско-дифузійного методу і встановлення ступеня його бактеріостатичної активності шляхом визначення мінімальної інгібуючої концентрації антибіотика для виділених штамів бактерій, збудників інфекційних захворювань у телят, поросят і собак. Одержані результати засвідчили високий рівень чутливості препарату як до грампозитивних, так і грамнегативних мікроорганізмів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.611

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мурська С. Д. 
Хвороби молочної залози. Доцільність наукових досліджень із створення нових лікувальних препаратів із використанням третинних амінів та четвертинних амонієвих сполук : (огляд) / С. Д. Мурська, І. М. Кушнір // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, № 4. - С. 271-275. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Хвороби молочної залози корів завдають значних економічних збитків господарствам різної форми власності, які полягають у недоодержуванні молока, зниженні його якості та вибраковці корів, у першу чергу високопродуктивних. Крім того, вживання молока від хворих корів на мастит загрожує здоров'ю людей, що є неприпустимим. Мастит - поліетіологічне захворювання, але в переважній більшості випадків (95 - 98 %) виникає і розвивається внаслідок потрапляння в тканини вим'я патогенної мікрофлорі, зокрема стафілококів, стрептококів, кишкової палички тощо. Тому є необхідність у проведенні перспективних досліджень із створення ефективніших протимаститних препаратів, які б не залишали залишків у тканинах і продукції. Проведений аналіз можливих підходів до створення таких препаратів вказує на те, що до ефективних і безпечних протимаститних препаратів могли б використовуватись солі третинних амінів і четвертинних амонієвих сполук. Ці субстанції успішно використовуються для розробки дезінфікуючих засобів і самі по собі є добрими препаратами, які можна застосовувати з профілактичною метою виникнення маститів (обробка стійл, середовища в якому знаходяться тварини, доїльного обладнання, підмивання вим'я тощо). Створення нових й удосконалення існуючих протимаститних засобів здійснюється, як правило, шляхом розробки багатокомпонентних препаратів, до складу яких входять декілька активно діючих речовин із різних класів хімічних сполук, які мають взаємодоповнювати одна одну в спектрі протимікробної активності. Саме тому, виправданою є розробка нових протимаститних засобів, які б гарантували високу ефективність їх застосування.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911-7 + Л669

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Мурська С. Д. 
Визначення чутливості мікроорганізмів до солей третинних амінів та четвертинних амонієвих сполук / С. Д. Мурська // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, № 1. - С. 83-87. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мастити корів широко поширений в усіх країнах світу і завдають значного економічного збитку молочному скотарству та господарствам різної форми власності. Разом із діагностичними заходами важливе значення у боротьбі з маститами корів відіграє своєчасне і ефективне лікування. Проведений аналіз можливих підходів до створення таких препаратів вказує на те, що до ефективних і безпечних протимаститних препаратів могли б використовуватись солі третинних амінів і четвертинних амонієвих сполук. Відзначео, що дія названих сполук за протимікробною активністю не поступається бактерицидній дії альдегідів. Завдяки наявності вільних аміногруп та атому третинного азоту формується лужне середовище, а це в свою чергу сприяє підвищенню протимікробної активності в композиції з іншими хімічними речовинами. Мета роботи - визначити чутливість мікроорганізмів до солей третинних амінів та четвертинних амонієвих сполук.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-925-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Мурська С. Д. 
Визначення протимікробної активності складників засобу для обробки вимені / С. Д. Мурська // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2016. - Вип. 17, N 1. - С. 136-140. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Ефективність лікування корів, хворих на мастит, перебуває у прямій залежності від своєчасності та послідовності надання лікувальної допомоги. За цих умов, важливим є не лише ліквідувати осередок запалення, а й уникнути рецидивів і не допустити поширення хвороби і зберегти продуктивність тварин. Наведено результати вивчення антимікробної активності складників засобу для обробки вимені. Дослідження проведені згідно з методикою визначення бактеріостатичної та бактерицидної концентрації антибактеріальних препаратів задопомогою методу серійних розведень. Встановлено, що бактеріостатична концентрація полігексаметиленбігуанідину гідрохлориду до Enterobacter aerogenes становить 0,0034 %, до Escherichia coli та Staphylococcus aureus - 0,0068 %. Бактерицидна концентрація бензалконію хлориду до Staphylococcus aureus становить 0,00038 %, до Micrococcus luteus 10240 - 0,00305 %, до Enterobacter aerogenes - 0,0061 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кушнір І. М. 
Проблеми і розробка нового препарату для лікування корів, хворих на мастит / І. М. Кушнір, С. Д. Мурська // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2017. - Вип. 18, N 1. - С. 190-196. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Наведено результати бактеріологічних досліджень секрету молочної залози корів у господарствах різних форм власності Львівської області. Доведено, що молоко від корів, хворих на мастит, майже в усіх випадках містило значну кількість умовно-патогенних мікроорганізмів. Причому, домінуючу роль у спектрі цих мікроорганізмів відігравали: стрептококи і стафілококи, найчастіше виділялись культури Staphylococcus аureus, Streptococcus agalactiae, Escherichia coli. Хвороби молочної залози корів завдають значних економічних збитків господарствам різної форми власності, які полягають у не доодержуванні молока, зниженні його якості та вибраковці корів, в першу чергу високопродуктивних. Крім того, вживання молока від хворих корів на мастит загрожує здоров'ю людей, що є неприпустимим. Створення нових й удосконалення існуючих протимаститних засобів здійснюється, як правило, шляхом розробки багатокомпонентних препаратів, до складу яких входять декілька активно діючих речовин із різних класів хімічних сполук, які повинні доповнювати одна одну в спектрі протимікробної активності. Саме тому, виправданою є розробка нових протимаститних засобів, які б гарантували високу ефективність їх застосування.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911-7 + П817.12 + П855

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Кушнір І. М. 
Вплив солей полігексаметиленгуанідину на загальний розвиток та стан центральної нервової системи щурів / І. М. Кушнір, Г. В. Колодій, В. І. Кушнір, І. С. Семен, С. Д. Мурська // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2019. - Вип. 20, N 2. - С. 81-87. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Кушнір І. М. 
Вплив солей полігексаметиленгуанідину на загальний розвиток та стан центральної нервової системи щурів / І. М. Кушнір, Г. В. Колодій, В. І. Кушнір, І. С. Семен, С. Д. Мурська // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2019. - Вип. 20, N 2. - С. 81-87. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Кушнір І. М. 
Застосування кормової добавки бафасаль у птахівництві / І. М. Кушнір, І. С. Семен, С. Д. Мурська, Г. В. Колодій // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2020. - Вип. 21, N 1. - С. 126-129. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П68-451.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
14.

Кушнір І. М. 
Вплив солей полігексаметиленгуанідину на мікробіологічні показники води / І. М. Кушнір, Г. В. Колодій, В. І. Кушнір, С. Д. Мурська, І. С. Семен, У. З. Бербека // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2021. - Вип. 22, N 1. - С. 126-130. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.53 + Н761.104.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
15.

Кушнір І. М. 
Мікробіологічний моніторинг меду / І. М. Кушнір, І. С. Семен, Г. В. Колодій, С. Д. Мурська, В. І. Кушнір, У. З. Бербека // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2021. - Вип. 22, N 1. - С. 131-136. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-683 + Л847

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського