Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Милославський Д$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Коваль С. М. 
Раціоналізація підходів до лікування та профілактики артеріальної гіпертензії та її ускладнень в Харківському регіоні / С. М. Коваль, Л. В. Масляєва, Д. К. Милославський, М. М. Дунаєвська, О. В. Мисниченко, В. С. Конькова // Пробл. старения и долголетия. - 2002. - 11, № 3. - С. 306. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14435 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Коваль С. М. 
Дослідження ефективності моксонідину у пацієнтів з артеріальною гіпертензією з проявами метаболічного синдрому X / С. М. Коваль, І. О. Снігурська, Д. К. Милославський, В. В. Божко // Укр. мед. часоп. - 2005. - № 4. - С. 37-39. - Бібліогр.: С. 39. - укp.

Наведено результати застосування препарату "Моксонідин" ("Фізіотенс") під час лікування пацієнтів з артеріальною гіпертензією з проявами метаболічного синдрому X. Встановлено високу антигіпертензивну ефективність препарату, що реалізувалася на тлі покращання внутрішньосерцевої геодинаміки та скоротної функції міокарда, а також зменшення резистентності тканин до інсуліну, зниження рівня глюкози крові, покращання ліпідного обміну, зниження активності перекисного окиснення ліпідів.


Ключ. слова: артеріальна гіпертензія, метаболічний синдром X, моксонідин, Фізіотенс, ефективність, переносимість
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 + Р415.2-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Милославський Д. К. 
Клініко-гемодинамічні і метаболічні показники у хворих на есенціальну артеріальну гіпертензію з інсулінорезистентністю в динаміці моно- та комбінованої антигіпертензивної терапії / Д. К. Милославський, І. О. Снігурська, О. М. Щенявська // Експерим. і клініч. медицина. - 2008. - № 1. - С. 99-105. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Під час багатофакторного вивчення показників у хворих на есенціальну артеріальну гіпертензію з інсулінорезистентністю встановлено особливості впливу моно- і комбінованої терапії на рівні артеріального тиску, параметри добового профілю, морфофункціональні характеристики серця, ліпідно-вуглеводний гомеостаз, рівні лептину. Виявлено значні переваги комбінованої терапії щодо впливу на патогенетичні чинники у хворих на есенціальну артеріальну гіпертензію з інсулінорезистентністю і метаболічну нейтральність монотерапії бета-адреноблокатором.

В ходе многофакторного изучения различных показателей у больных эссенциальной артериальной гипертензией с инсулинорезистентностью установлены особенности влияния моно- и комбинированной терапии на уровни артериального давления, параметры суточного профиля, морфофункциональные характеристики сердца, липидно-углеводный гомеостаз, уровни лептина. Выявлены значительные преимущества комбинированной терапии по влиянию на патогенетические факторы у больных эссенциальной артериальной гипертензией с инсулинорезистентностью и метаболическая нейтральность монотерапии бета-адреноблокатором.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5 + Р415.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Милославський Д. К. 
Клініко-гемодинамічні та метаболічні маркери несприятливого перебігу артеріальної гіпертензії у хворих з інсулінорезистентністю / Д. К. Милославський, І. О. Снігурська, О. М. Щенявська // Експерим. і клініч. медицина. - 2009. - № 1. - С. 105-110. - укp.

Вивчали клініко-гемодинамічні та метаболічні особливості у 241-го хворого на АГ з інсулінорезистентністю (ІР). Встановлено надвисокий ризик негативного перебігу та розвитку ускладнень АГ у хворих з індексом ІР понад 6,5. Запропоновано використання деяких загально-клінічних, антропометричних морфофункціональних показників, параметрів добового моніторування артеріального тиску та діастолічної функції серця, ліпідного, інсулінглюкозного гомеостазу, рівнів лептинемії як маркерів несприятливого прогнозу захворювання з урахуванням виразності ІР.

Проведено изучение клинико-гемодинамических и метаболических особенностей у 241-го больного АГ с инсулинорезистентностью (ИР). Установлен сверхвысокий риск негативного течения и развития осложнений АГ у больных с индексом ИР свыше 6,5. Предложено использование некоторых общеклинических, антропометрических, морфофункциональных показателей, параметров суточного мониторирования артериального давления и диастолической функции сердца, липидного, инсулинглюкозного гомеостаза, уровней лептинемии в качестве маркеров неблагоприятного прогноза заболевания с учетом выраженности ИР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-37 + Р415.16-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Милославський Д. К. 
Виразність інсулінорезистентності і показники ліпідно-вуглеводного обміну у хворих на артеріальну гіпертензію з метаболічним синдромом в динаміці моно- та комбінованої антигіпертензивної терапії / Д. К. Милославський, І. О. Снігурська, О. М. Щенявська, О. В. Мисниченко // Експерим. і клініч. медицина. - 2010. - № 4. - С. 61-66. - укp.

Проведено багатофакторне вивчення вихідних показників вуглеводного, ліпідного обміну та виразності інсулінорезистентності у хворих на артеріальну гіпертензію з різною кількістю компонентів метаболічного синдрому. Монотерапія епросартаном є ефективною у хворих на артеріальну гіпертензію без метаболічного синдрому та лише за наявності проявів 2- і 3-компонентного метаболічного синдрому. У хворих на артеріальну гіпертензію комбінована антигіпертензивна терапія небівололом з лерканідипіном має суттєві переваги над монотерапією за ефективністю та впливом на вивчені показники, незважаючи на кількість компонентів метаболічного синдрому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5 + Р415-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Коваль С. М. 
Сучасні підходи до немедикаментозної та медикаментозної терапії метаболічного синдрому X / С. М. Коваль, І. О. Снігурська, Д. К. Милославський, В. В. Божко // Галиц. лікар. вісн.. - 2004. - 11, № 4. - С. 107-111. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Наведено дані щодо немедикаментозних і медикаментозних методів корекції метаболічного синдрому X - поліфакторного клінічного стану, асоційованого з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань та їх ускладнень, негативним перебігом, що потребує ранньої діагностики, профілактики та лікування. Відображено особливості дієтотерапії, фітотерапії, дозованих фізичних навантажень у пацієнтів з метаболічним синдромом, висвітлено провідні групи препаратів першого ряду (інгібітори ангіотензинперетворювального ферменту, антагоністи кальцію, антагоністи рецепторів до ангіотензину II, бета-адреноблокатори, діуретики), агоністи імідазолінових рецепторів, а також найбільш доцільні комбінації антигіпертензивних ліків на тлі вищенаведених немедикаментозних заходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.2-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Коваль С. М. 
Особливості перебігу артеріальної гіпертензії у хворих з абдомінальним ожирінням та гіперурикемією / С. М. Коваль, І. О. Снігурська, О. В. Мисниченко, М. Ю. Пенькова, В. В. Божко, Д. К. Милославський // Укр. терапевт. журн.. - 2014. - № 2. - С. 51-58. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення взаємозв'язків між структурно-функціональними, метаболічними факторами у хворих на артеріальну гіпертензію (АГ) у поєднанні з абдомінальним ожирінням (АО) та гіперурикемією (ГУЕ). Обстежено 112 хворих на АГ віком від 21 до 70 років (середній вік 50 років). У хворих на АГ з АО у порівнянні з хворими на АГ без АО виявлено більш виражені негативні зміни добового профілю артеріального тиску (АТ). Встановлено, що у хворих на АГ, АО і ГУЕ суттєво погіршуються структурно-функціональні параметри серця. Виявлено порушення ліпідного та вуглеводного обміну й активацію процесів запалення у хворих на АГ, АТ та ГУЕ. Висновки: наявність АО у хворих на АГ погіршує структурно-функціональні параметри серця та стан ліпідного й вуглеводного обміну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 + Р415.202.1-3 + Р415.202.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Коваль С. М. 
Вплив чинників серцево-судинного ризику на рівні васкулоендотеліального фактора росту у хворих на артеріальну гіпертензію з абдомінальним ожирінням та гіперурикемією / С. М. Коваль, І. О. Снігурська, М. Ю. Пенькова, О. В. Мисниченко, В. В. Божко, Д. К. Милославський // Укр. терапевт. журн.. - 2014. - № 3/4. - С. 42-49. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р415.202.1 + Р696.54-32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Диференційовані підходи до тривалої медикаментозної терапії хворих на артеріальну гіпертензію і метаболічний синдром з урахуванням статевих відмінностей / С. М. Коваль, Д. К. Милославський, Т. О. Снігурська, О. В. Мисниченко, О. М. Щенявська // Експерим. і клініч. медицина. - 2012. - № 3. - С. 106-112. - укp.

Вивчено провідні патогенетично значущі порушення в показниках вуглеводного, ліпідного обміну, виразності інсулінорезистентності, рівнях адипонектину крові у хворих на артеріальну гіпертензію (АГ) з метаболічним синдромом (МС) з урахуванням статевих відмінностей пацієнтів. Встановлено гендерні особливості гемодинамічних і метаболічних показників і можливості їх використання як прогностично значущих факторів несприятливого перебігу ессенціальної АГ у хворих з МС. Виявлено особливості впливу тривалої комбінованої антигіпертензивної та гіполіпідемічної терапії на рівні артеріального тиску, ліпідно-вуглеводний гомеостаз. Розроблено алгоритм призначення двох- та трикомпонентної антигіпертензивної терапії в комбінації зі статинами у хворих на ессенціальну АГ з МС різної статі на підставі характеру змін досліджуваних показників.

Изучены основные патогенетически значимые нарушения в показателях углеводного, липидного обмена, выраженности инсулинорезистентности у больных артериальной гипертензией (АГ) с метаболическим синдромом (МС) с учетом половых отличий пациентов. Установлены гендерные особенности гемодинамических и метаболических показателей и возможности их использования как прогностически значимых факторов неблагоприятного течения эссенциальной АГ у больных с МС. Выявлены особенности влияния длительной комбинированной антигипертензивной и гиполипидемической терапии на уровне артериального давления, липидно-углеводный гомеостаз. Разработан алгоритм назначения двух- и трехкомпонентной антигипертензивной терапии в комбинации со статинами у больных АГ с МС разного пола на основании характера изменений исследуемых показателей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5 + Р415.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Фадєєнко Г. Д. 
Згадуючи Вчителя... / Г. Д. Фадєєнко, Д. К. Милославський, Л. М. Грідасова, О. Г. Бенько, О. М. Кулешова, У. М. Кужель // Укр. терапевт. журн.. - 2015. - № 1. - С. 7-18. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41 д(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Клініко-гемодинамічні і метаболічні особливості перебігу гіпертонічної хвороби на тлі цукрового діабету 2-го типу та раціональні підходи до комбінованої терапії пацієнтів / С. М. Коваль, Т. Г. Старченко, Д. К. Милославський, К. О. Юшко, І. В. Шуть, О. М. Щенявська // Експерим. і клініч. медицина. - 2015. - № 1. - С. 86-92. - укp.

Вивчено особливості показників гемодинаміки та показники ліпідно-вуглеводного гомеостазу, рівні сечової кислоти у хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) з цукровим діабетом (ЦД) ІІ типу та без нього залежно від наявності або відсутності мікроальбумінурії (МАУ). Встановлена більш висока частота та ступінь виразності МАУ у хворих на ГХ з ЦД ІІ типу у порівнянні з хворими на ГХ без ЦД. У хворих на ГХ з ЦД ІІ типу за наявності МАУ визначалося несприятливе ремоделювання серця та судин (збільшення розмірів лівого передсердя, маси міокарда лівого шлуночка (ЛШ), діастолічна дисфункція ЛШ, потовщення комплексу інтима/медіа), негативні метаболічні зрушення (більш високі рівні сечової кислоти, значна гіпертригліцеридемія, низький холестерин ліпопротеїдів високої щільності, збільшення НОМА-ІR) на фоні нормальних або знижених рівнів інсуліну та гіперглікемії. Комбінована 12-тижнева терапія хворих на ГХ з ЦД ІІ типу та МАУ із застосуванням олмесартану та лерканідипіну на тлі статинів і антидіабетичного лікування приводила до досягнення цільових рівнів АТ у 69 % пацієнтів, сприяла вірогідному зменшенню рівнів альбуміну в сечі, глюкози, тригліцеридів, НОМА-ІR. З метою покращення гемодинамічної ситуації, зменшення проявів МАУ у хворих на ГХ як з ЦД ІІ типу, так і без нього особам з нормальною або підвищеною ЧСС та більшим розміром лівого передсердя доцільним було додавання у схему лікування малих доз (1,25-2,5 мг) високоселективного бета-адреноблокатора з NO-вивільнювальними здібностями - небівололу.

Изучены особенности показателей гемодинамики и показателей липидно-углеводного гомеостаза, уровни мочевой кислоты у больных гипертонической болезнью (ГБ) с сахарным диабетом (СД) ІІ типа и без него в зависимости от наличия или отсутствия микроальбуминурии (МАУ). Установлена более высокая частота и степень выраженности МАУ у больных ГБ с СД ІІ типа по сравнению с больными ГБ без СД. У больных ГБ с СД ІІ типа при наличии МАУ отмечалось неблагоприятное ремоделирование сердца и сосудов (увеличение размеров левого предсердия, массы миокарда левого желудочка (ЛЖ), диастолическая дисфункция ЛЖ, утолщение комплекса интима/медиа), негативные метаболические сдвиги (более высокие уровни мочевой кислоты, значительная гипертриглицеридемия, низкий холестерин липопротеидов высокой плотности, увеличение НОМА-IR) на фоне нормальных или пониженных уровней инсулина и гипергликемии. С целью улучшения гемодинамической ситуации, уменьшения проявлений МАУ у больных ГБ как с СД ІІ типа, так и без него лицам с нормальной или повышенной ЧСС и большим размером левого предсердия целесообразным было добавление в схему лечения малых доз (1,25-2,5 мг) высокоселективного бета-адреноблокатора с NO-высвобождающими способностями - небиволола.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Милославський Д. К. 
Сучасні погляди на лікувально-профілактичне харчування та найбільш ефективні європейські дієти при метаболічному синдромі та його компонентах / Д. К. Милославський, С. М. Коваль, І. О. Снігурська, В. В. Божко, О. М. Щенявська // Міжнар. ендокринол. журн.. - 2016. - № 4. - С. 118-124. - Бібліогр.: 44 назв. - укp.

В огляді наведено літературні дані про патогенетичні та патофізіологічні механізми розвитку метаболічного синдрому, його основні компоненти, національні рекомендації з харчування для громадян окремих країн, результати багатоцентрових досліджень щодо ролі аліментарного фактора, молекулярні фактори сприятливого впливу окремих нутрієнтів зп даної патології. Наведено базові дієтологічні рекомендації, найбільш значущі спеціальні та європейські дієтичні раціони з доведеною ефективністю (середземноморська дієта, DASH дієта, TLC, Орніша Д., дієти Polymeal, Omni Heart, клініки Майо, вагоспостерігачів Weight Watchers), особливості їх призначення у разі гіпертонічної хвороби, атеросклерозу, дисліпідемій, порушень пуринового обміну, ожиріння, цукрового діабету 2-го типу, а також стислі рекомендації щодо модифікації способу життя і розширення фізичної активності у даної категорії пацієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.65 + Р415.2-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Милославський Д. К. 
Сучасні погляди на роль і місце лікувально-профілактичної дієтетики при захворюваннях внутрішніх органів : (огляд) / Д. К. Милославський // Укр. терапевт. журн.. - 2016. - № 3. - С. 83-92. - Бібліогр.: 47 назв. - укp.

Висвітлено актуальні питання клінічної дієтології, викладено сучасні погляди на лікувальне харчування за найпоширеніших захворювань внутрішніх органів, особливості харчування в ендокринології, у разі серцево-судинної патології, захворювань нервової системи, в онкології, за вроджених порушень обміну речовин, метаболічних захворювань, харчової алергії та непереносимості, а також висвітлено нерозв'язані проблеми та перспективні напрямки в дієтології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Милославський Д. К. 
Сучасні погляди на роль аліментарного фактора і раціональні підходи до його модифікації у хворих на гіпертонічну хворобу та супутні захворювання внутрішніх органів : (огляд) / Д. К. Милославський // Укр. терапевт. журн.. - 2015. - № 3. - С. 91-99. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

Наведено дані щодо ролі окремих нутрієнтів у регуляції артеріального тиску, розглянуто різноманітні напрями лікувального харчування хворих на гіпертонічну хворобу, проаналізовано результати епідеміологічних досліджень з первинної профілактики захворювання та модифікації стилю життя пацієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Милославський Д. К. 
Особливості лікувально-профілактичного харчування при гастроентерологічній патології, яка перебігає на тлі провідних "хвороб цивілізації" : (огляд) / Д. К. Милославський // Сучас. гастроентерологія. - 2016. - № 5. - С. 108-117. - Бібліогр.: 54 назв. - укp.

Наведено сучасні погляди щодо лікувально-профілактичного харчування пацієнтів гастроентерологічного профілю у поєднанні з найбільш поширеними "хворобами цивілізації". Розглянуто особливості харчування у разі захворювань печінки, жовчного міхура, кишечника, жовчнокам'яної, гастроезофагеальної рефлюксної та виразкової хвороб та за їх спільного перебігу з гіпертонічною хворобою, ішемічною хворобою серця, абдомінальним ожирінням, цукровим діабетом 2 типу, метаболічним синдромом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Милославський Д. К. 
Рекомендації експертних груп, превентивні комерційні харчові раціони з доведеною ефективністю та нутрієнти, що показані пацієнтам із гіпертонічною хворобою й ожирінням високого кардіоваскулярного ризику / Д. К. Милославський, С. М. Коваль, І. О. Снігурська, Т. Г. Старченко, В. В. Божко // Артер. гипертензия. - 2017. - № 1. - С. 72-80. - Бібліогр.: 46 назв. - укp.

В огляді висвітлено питання та перспективи превентивного харчування у разі гіпертонічної хвороби (ГХ) на тлі аліментарного ожиріння, роль і місце окремих нутрієнтів у дієтах, що рекомендуються пацієнтам із ГХ й ожирінням високого кардіоваскулярного ризику з ішемічною хворобою серця, дисліпідеміями, порушеннями вуглеводного та пуринового обмінів. Прокоментовано американські та українські рекомендації з харчування і модифікації стилю життя, результати багатоцентрових досліджень у разі ГХ й ожирінні, європейські дієтичні раціони з доведеною ефективністю (DASH-дієта, Mediterranean Diet, MIND, TLC, дієти Орніша, Polymeal, Omni Heart, клініки Майо, Paleolithic diet, Weight Watchers, дієти LCHF, South Beach, методика MEDFICTS зі скринінгу харчових жирів), особливості їх призначення за ГХ, ожиріння, цукрового діабету 2-го типу, атеросклерозу, стислі рекомендації з розширення фізичної активності в даної категорії пацієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Коваль С. М. 
Роль мікроРНК у розвитку артеріальної гіпертензії / С. М. Коваль, К. О. Юшко, І. О. Снігурська, Т. Г. Старченко, Д. К. Милославський, М. Ю. Пенькова // Артер. гипертензия. - 2017. - № 5. - С. 11-19. - Бібліогр.: 61 назв. - укp.

Наведено аналіз результатів зарубіжних та вітчизняних досліджень щодо ролі мікроРНК у розвитку артеріальної гіпертензії. Показано взаємодію мікроРНК із механізмами регуляції артеріального тиску, компонентами ренін-ангіотензинової системи, процесами ураження органів-мішеней. Обговорено можливість застосування мікроРНК як потенційно нового класу лікарських засобів для лікування артеріальної гіпертензії та її ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Фадєєнко Г. Д. 
Видатні постаті, сторінки історії та співпраці харківських державних установ Національної академії медичних наук України / Г. Д. Фадєєнко, Д. К. Милославський // Укр. терапевт. журн.. - 2018. - № 1. - С. 5-18. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Цього року відбудеться значна подія для медичної і наукової спільноти України - Національна академія медичних наук (НАМН) України святкуватиме свій 25-річний ювілей. 24 лютого 1993 р. Президент України підписав Указ про створення Академії медичних наук (АМН) України. Це було закономірним і необхідним етапом у розвитку медичної науки в Україні. Того ж року до складу НАМН увійшли 13 київських науково-дослідних інститутів (НДІ) та харківський інститут терапії, у 2000 р. - ще 20 установ, в тому числі 8 харківських - учасники перших загальних зборів АМН України 5 квітня 1993 р., м. Київ. Наприкінці XX ст. до складу НАМН увійшли 9 харківських державних установ: Інститут медичної радіології імені С. П. Григор'єва, Інститут патології хребта та суглобів ім. М. І. Ситенка, Інститут неврології, психіатрії та наркології, Інститут мікробіології та імунології ім. І. І. Мечникова, Інститут охорони здоров'я дітей та підлітків, Інститут проблем ендокринної патології ім. В. Я. Данилевського, Інститут загальної та невідкладної хірургії ім. В. Т. Зайцева, Національний інститут терапії ім. Л. Т. Малої (увійшов до складу АМН у 1993 р.), Інститут дерматології та венерології. Будівля Інституту мікробіології та імунології ім. І. І. Мечникова - Будинок лікаря Харківського медичного товариства (ХМТ) - відоме творіння академіка архітектури О. М. Бекетова (1862 - 1941).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.е(4УКР)л1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Милославський Д. К. 
Модифікація способу життя та дієтичне харчування хворих на артеріальну гіпертензію у поєднанні з цукровим діабетом: рекомендації європейських консенсусів та реалії життя (огляд літератури) / Д. К. Милославський, С. М. Коваль, І. О. Снігурська, Т. Г. Старченко, В. В. Божко, К. О. Юшко, О. М. Щенявська // Міжнар. ендокринол. журн.. - 2018. - 14, № 2. - С. 182-193. - Бібліогр.: 92 назв. - укp.

В огляді наведено дані закордонної та вітчизняної літератури, рекомендації світових консенсусів 2016 - 2018 рр. щодо особливостей модифікації способу життя, корекції вживання алкоголю, відмови від паління, підвищення фізичної активності, дієтичного харчування, превентивних властивостей окремих нутрієнтів, характеристики харчових раціонів з доведеною ефективністю у хворих на артеріальну гіпертензію з порушеннями вуглеводного обміну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Коваль С. М. 
Фактор диференціації росту 11: загальнобіологічні властивості, метаболічні ефекти та можлива патофізіологічна роль при артеріальній гіпертензії, ожирінні, цукровому діабеті та залежній від віку патології (огляд літератури) / С. М. Коваль, Д. К. Милославський, І. О. Снігурська, В. В. Божко, М. Ю. Пенькова, О. М. Щенявська // Міжнар. ендокринол. журн.. - 2018. - 14, № 6. - С. 621-635. - Бібліогр.: 114 назв. - укp.

В огляді наведено сучасні літературні дані щодо загальнобіологічних властивостей фактора диференціації росту 11 (GDF11), його участі в ембріогенезі, онкогенезі, ангіогенезі, старінні й апоптозі, відмінностей між GDF11 та міостатином, перспектив призначення рекомбінантного GDF11, експериментальних досліджень ефектів GDF11 на тваринах, можливостей клінічного застосування GDF11, його різнобічної дії у разі серцево-судинних захворювань, участі в тромбогенезі, використання в дієтології, спортивній медицині і трансфузіології, можливостей генної терапії гіпертензивного серця та її потенційних мішеней.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 + Р415.202.1-3 + Р415.160.23-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського