Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>A=Маслак Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
Категорія:    
1.

Маслак Г. С. 
Деградація фібронектину та взаємодія фібронектинових фрагментів з IGG при нормальній вагітності та при прееклампсії / Г. С. Маслак // Львів. мед. часоп. - 2005. - 11, № 1. - С. 42-45. - Бібліогр.: с.45. - укp.

Проведено дослідження кількості і фрагментованості фібронектину в складі імунних комплексів в материнській і ретроплацентній сироватці за нормальної і ускладненої прееклампсії вагітності. Методом преципітації ПЕГ-6000 досліджено рівень циркулюючого імунного комплексу (ЦІК) за означених станів. За прееклампсії важкого ступеня підвищення рівня циркулюючих імунних комплексів у сироватці матері супроводжується фрагментативністю фібронектину і зниженням його кількості у складі імунних комплексів. У ретроплацентній сироватці за означеної патології наявність у складі імунних комплексів великої кількості фрагментів з молекулярною масою 55 кДа супроводжує нормальний рівень ЦІК. Зроблено передбачення, що фрагментованість фібронектину знижує його опсонічну активність, а фрагменти з молекулярною масою 55 кДа мають таку активність і, можливо, сприяють виведенню імунних комплексів. Одержані результати можуть бути використані під час моніторингу стану вагітних з прееклампсією.

Проведено исследование количества и фрагментарности фибронектина в составе иммунных комплексов в материнской и ретроплацентарной сыроватке при нормальной и усложненной преэклампсией беременности. Методом преципитации ПЕГ-6000 исследован уровень циркулирующий имунный комплекс ЦИК при указаных состояниях. При преэклампсии тяжелой степени повышение уровня циркулирующих иммунных комплексов в сыворотке матери сопровождается фрагментарностью фибронектина и снижением его количества в составе иммунных комплексов. В ретроплацентарной сыворотке при указанной патологии наличие в составе иммунных комплексов большого количества фрагментов с молекулярной массой 55 кДа сопровождает нормальный уровень ЦИК. Сделано предположение, что фрагментарность фибронектина снижает его опсоническую активность, а фрагменты с молекулярной массой 55 кДа имеют такую активность, и возможно, содействуют выведению иммунных комплексов. Полученные результаты могут быть использованы при мониторинге состояний беременных с преэклампсией.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шостакович-Корецька Л. Р. 
Високий рівень стигматизації у дітей як наслідок порушення глікозилювання білків / Л. Р. Шостакович-Корецька, Д. С. Токарєв, Г. С. Маслак, А. І. Шевцова, О. З. Бразалук // Перинатология и педиатрия. - 2006. - № 1. - С. 85-87. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Ключ. слова: стигматизація, глікозилювання білків, діти
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Маслак Г. С. 
Глікозильованість імуноглобулінів G та їх взаємодія з фібронектином в нормі і при патології : Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Г. С. Маслак; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2003. - 18 c. - укp.

Винайдено зміни в структурі вуглеводного компонента імуноглобулінів G у випадку HBV/HCV-інфекції та прееклампсії. У разі HBV-інфекції частота виявлення корової фукози та кінцевих галактоз у складі N-гліканів IgG нижча, ніж у нормі та у випадку HCV-інфекції. За умов прееклампсії в структурі вуглеводної частки IgG зменшується вміст корової фукози, кінцевих галактоз та роздільних N-ацетилглюкозамінів. Вперше визначено N-глікани в структурі легких ланцюгів IgG у випадку ускладненої прееклампсією вагітності. З'ясовано, що вони мають дегалактозильовані олігосахаридні ланцюги. За ступенем фукозильованості та наявністю роздільного N-ацетилглюкозаміну ці N-глікани відрізняються в матері та плода за умов преекламсії різного ступеня тяжкості. Досліджено вуглеводний компонент імуноглобулінів G, виділених з імуноглобулін G-фібронектинових комплексів за нормальної вагітності та прееклампсії. Ідентифіковано N-глікани на легких ланцюгах таких IgG у разі ускладненої прееклампсією вагітності. Вони дегалактозильовані незалежно від її ступеня тяжкості. N-глікани легких ланцюгів імуноглобулінів G, які виділено з ретроплацентарної сироватки за умов прееклампсії тяжкого ступеня, завжди мають кінцеву галактозу у своєму складі. Встановлено, що у випадку HBV- та HCV-інфекції, а також за умов прееклапсії фібронектин плазми (сироватки) деградований. Поліпептидний спектр його фрагментів різний за вірусних гепатитів та патології вагітності. Показано, що за умов HBV- та HCV-інфекції й прееклампсії з IgG взаємодіє не тільки нативна форма фібронектину, але й його фрагменти. Виявлено підвищення кількості


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.325.5 + Р265.534

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325015 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Маслак Г. В. 
Підвищення ефективності взаємодії виробництва і транспорту при відвантаженні готової продукції металургійних підприємств : автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.12 / Г. В. Маслак; Приазов. держ. техн. ун-т. - Маріуполь, 2009. - 18 c. - укp.

Висвітлено проблеми підвищення ефективності взаємодії прокатних цехів і залізничного транспорту металургійних підприємств у процесі відвантаження готової продукції шляхом виконання комплексних досліджень вантажно-транспортного процесу на базі логістичного підходу. Розглянуто систему "прокатний цех - транспорт" як транспортно-вантажний комплекс навантаження, управління яким базується на логістичному критерії. Досліджено потоковий процес у різних прокатних цехах, визначено закономірності знаходження логістичного критерію тривалості відвантажувальних операцій. Наведено математичну модель його розрахунку. Для оцінки часу перебування рухомого складу під здвоєними операціями запропоновано метод і модель оперативного управління вагонопотоками на основі логістичного критерію матеріалоруху. Наведено оптимальний план формування подач вагонів для здійснення вантажних операцій з мінімальними витратами вагоно-годин на відповідні операції в оперативному режимі функціонування виробничо-транспортной системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.51-591 + У9(4УКР)372.50

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367393 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кулініч А. О. 
Деградація плазмового фібронектину під дією серинових та цинкових протеаз / А. О. Кулініч, А. І. Шевцова, Г. С. Маслак, А. С. Скоромная, О. Е. Грунтковська // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2009. - № 4. - С. 59-65. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.41 + Р411.022

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Маслак Г. В. 
Моделювання логістичного ланцюга матеріалоруху під час відвантаження металопродукції залізничним транспортом / Г. В. Маслак, К. І. Сізова // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2010. - № 690. - С. 370-374. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності взаємодії виробництва та транспорту у транспортно-вантажних комплексах відвантаження готової продукції металургійних підприємств на підставі логістичного критерію "Just-in-time" із застосуванням методу мережевого моделювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.51-591 + У9(4УКР)372.103.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кулініч А. О. 
Зміна гепарин- і лектинзв'язувальної активності фібронектину при проліферативних захворюваннях крові / А. О. Кулініч, А. І. Шевцова, І. Ю. Письменецька, Г. С. Маслак, Т. П. Ніколаєнко-Камишова // Біол. студії. - 2010. - 4, № 2. - С. 83-90. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено вміст фібронектину, його гепаринзв'язувальну активність (ГЗА) і взаємодію з лектином канавалії мечовидної, сочевиці, алеврії оранжевої та кори золотого дощу звичайного у хворих на еритремію та сублейкемічний мієлоз. Установлено достовірне зниження концентрації та ГЗА фібронектину плазми крові, зв'язок його функціональної активності з афінністю до лектинів. Визначено підвищення ступеня фукозильованості N-гліканів фібронектину за умов мієлопроліферативних захворювань крові. Доведено присутність фукози у складі О-гліканів фібронектину та залежність ступеня фукозильованості О-гліканів цього глікопротеїну від типу патологічного процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Маслак Г. С. 
Ступінь сіальованості й галактозильованості глікопротеїнів плазми крові за умов алкілуючої поліхіміотерапії хворих на хронічний лімфолейкоз / Г. С. Маслак, О. В. Костюк, А. О. Кулініч, І. В. Машейко // Біол. студії. - 2013. - 7, № 2. - С. 37-46. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.41-52 + Р411.022.3-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Маслак Г. С. 
Порівняльний аналіз за поверхневими і внутрішньоклітинними alpha1-кислим глікопротеїном і фібронектином лімфоцитів крові хворих на гострі та хронічні мієлолейкози / Г. С. Маслак // Біол. студії. - 2014. - 8, № 1. - С. 117-124. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Досліджено й порівняно експонування alpha1-кислого глікопротеїну й фібронектину на поверхні та всередині лімфоцитів у гематологічно здорових донорів і хворих на гострі та хронічні мієлолейкози. Локалізацію досліджуваних глікопротеїнів визначено за допомогою методу проточної цитометрії з використанням антитіл, кон'югованих із флуоресцентними мітками. Кількість лімфоцитів із alpha1-кислим глікопротеїном, експонованим на їх поверхні за умов гострого мієлолейкозу, була у 2,1 разу більша, ніж у хворих на хронічний мієлолейкоз. За гострого мієлолейкозу, порівняно із групою контролю та хворими на хронічний мієлолейкоз, значно зростає показник зв'язування антитіл з alpha1-кислим глікопротеїном як у цитозолі, так і на плазматичній мембрані лімфоцитів. У хворих на хронічний мієлолейкоз експонування фібронектину достовірно зростає на плазматичній мембрані лімфоцитів і знижується всередині цих клітин. Одержані результати надали змогу виявити відмінності у розподілі досліджуваних білків усередині та на плазматичній мембрані лімфоцитів у хворих на гострі та хронічні мієлолейкози, що, можливо, свідчить про порушення експресії цих білків, яка різниться залежно від типу мієлолейкозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.022.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Маслак Г. С. 
Кількість та склад імунних комплексів, що циркулюють у крові для прогнозування патологічного процесу / Г. С. Маслак, О. В. Мігур, Н. В. Лутай // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 4Б (Дод. 2). - С. 45-46. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-458

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Кулініч А. О. 
Експресія фібронектину-1 у лімфоцитах хворих на еритремію / А. О. Кулініч, Д. О. Мінченко, Г. С. Маслак, А. І. Шевцова, О. З. Бразалук, О. Г. Мінченко // Укр. біохім. журн.. - 2010. - 82, № 4. - С. 53-59. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Проведено дослідження експресії мРНК фібронектину-1 в лімфоцитах хворих на еритремію та здорових донорів, визначено вміст фібронектину у плазмі крові та його гепаринзв'язуючу активність, а також рівень і внутрішньоклітинну локалізацію фібронектину в лімфоцитах. Показано, що в лімфоцитах крові хворих на еритремію спостерігається істотне підвищення рівня експресії мРНК фібронектину-1 у порівнянні із здоровими донорами. Встановлено також вірогідне зниження концентрації фібронектину та його гепаринзв'язуючої активності у плазмі крові та збільшення кількості лімфоцитів із поверхневою та внутрішньоклітинною локалізацією фібронектину-1 у хворих на еритремію у порівнянні з цими показниками у здорових донорів. Показано наявність позитивної кореляції між рівнем фібронектину плазми крові та його гепаринзв'язуючою активністю, а також негативної кореляції між рівнем фібронектину у плазмі крові та кількістю лімфоцитів, що експресують цей глікопротеїн на поверхні та всередині клітини. Результати роботи свідчать про порушення експресії фібронектину-1 у лімфоцитах хворих на еритремію, яка супроводжується зниженням вмісту фібронектину у плазмі крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.024

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Маслак Г. 
Зміна рівня LCA- та LABA-зв'язування alpha1-кислого глікопротеїну та фібронектину плазми за умов цитостатичної хіміотерапії хворих на хронічний лімфолейкоз / Г. Маслак // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2014. - Вип. 65. - С. 61-70. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Дослідження рівня LCA- та LABA-зв'язування фібронектину (ФН) та alpha1-кислого глікопротеїну (АГП) в плазмі хворих на хронічний лімфолейкоз (ХЛЛ) до та після лікування проведено за допомогою лектин-ферментного аналізу. Кількість LCA-зв'язаних глікоформ ФН була нижчою за контрольні значення у плазмі хворих на ХЛЛ і в першу добу після проведення лікування та значно зростала через два місяці після проведення терапії цитостатиками. Рівень LCA-звіязування АГП зростав у хворих на ХЛЛ та не змінювався протягом лікування, що свідчить про відсутність впливу терапії цитостатиками на alpha1,6-фукозильований глікотоп N-гліканів АГП. Рівень LAВА-зв'язування АГП і ФН плазми хворих на ХЛЛ були кореляційно зв'язані та достовірно знижувались після проведення лікування. Вони можуть бути використані для оцінки результатів терапії у пацієнтів із ХЛЛ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.41-522

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Маслак Г. С. 
Сіальованість глікопротеїнів і рівень експресії нейрамінідази NEU1 та сіалілтрансферази ST6GAL1 у лімфоцитах хворих на еритремію / Г. С. Маслак, О. В. Костюк, Д. О. Мінченко, О. З. Бразалук, А. І. Шевцова, О. Г. Мінченко // Фізіол. журн.. - 2014. - 60, № 5. - С. 14-22. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.024

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Мінченко Д. О. 
Експресія генів PFKFB, HK2, NAMPT, TSPAN13 та HSPB8 у гліомі дітей / Д. О. Мінченко, Ю. Є. Новік, Г. С. Маслак, О. В. Тяжка, О. Г. Мінченко // Лікар. справа. - 2015. - № 7/8. - С. 43-48. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Досліджено особливості експресії ряду ключових генів, що беруть участь у порушенні процесів проліферації та виживання клітин, у тканині гліом (glioblastoma multiforme) 5-ти дітей віком від 5-ти до 8-ми років та умовно нормальній тканині (контроль), прилеглій до пухлини і видаленій разом з пухлиною під час операції. З тканини гліоми та умовно нормальної тканини, що була контролем, виділяли РНК і методом кількісної полімеразної ланцюгової реакції визначали рівень експресії генів PFKFB1, PFKFB2, PFKFB3, PFKFB4, HK2, NAMPT, TSPAN13 та HSPB8. Встановлено, що рівень експресії генів PFKFB1, PFKFB2, PFKFB3, PFKFB4, HK2, NAMPT, TSPAN13 та HSPB8 збільшується у тканині гліоми дітей у порівнянні з умовно нормальною тканиною, але по-різному. Більш виражені зміни виявлено для генів PFKFB3, PFKFB4, HK2, NAMPT, TSPAN13 та HSPB8. Таким чином, виявлені у тканині гліоми дітей зміни в експресії генів PFKFB1, PFKFB2, PFKFB3, PFKFB4, HK2, NAMPT, TSPAN13 та HSPB8, які кодують синтез важливих поліфункціональних регуляторних протеїнів, можуть бути причетними до регуляції росту цих злоякісних пухлин, оскільки вони контролюють процеси проліферації та виживання клітин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.569.627.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Маслак Г. В. 
Стан і шляхи підвищення ефективності управління процесом матеріалоруху при переробці зовнішнього вагонопотоку металургійних підприємств / Г. В. Маслак // Трансп. системи та технології перевезень : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 18. - С. 59-68. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проведено ідентифікацію зовнішнього вагонопотоку великого металургійного підприємства з розробкою принципової схеми здвоєних операцій. Визначено чотири функціональних етапи переробки зовнішнього вагонопотоку в процесі матеріалоруху: вивантаження масової сировини у транспортно-вантажному комплексі, підбір вагонів під навантаження в транспортному комплексі, навантаження готової продукції у транспортно-вантажному комплексі цеху і відправка вагонів на зовнішню мережу. Кожен етап був досліджений з точки зору використовуваних технічних засобів, технології та організації взаємодії виробничих і транспортних ланок при просуванні вагонів зовнішнього парку, а також управління потоковими процесами при вантажопереробці. Виявлені фактори, що впливають на тривалість переробки зовнішнього вагонопотоку на кожному з етапів. Встановлено, що найбільшою тривалістю перебування рухомого складу при здвоєних операціях, а також впливом факторів різного характеру, характеризуються транспортно-вантажні комплекси вивантаження сировини і відвантаження готової продукції, в яких транспортна технологія безпосередньо взаємодіє з виробничої і, найчастіше, підлаштовується під останню. Дана обставина істотно ускладнює роботу транспорту в умовах динаміки, як виробничого процесу, так і зовнішнього середовища, що призводить до збільшення транспортниех витрат підприємства при обороті вагонів зовнішнього парку. Проведені дослідження дозволили визначити шляхи вирішення проблеми, пов'язані з розробкою оптимізаційних моделей роботи підсистем ВТС з використанням ресурсів виробництва, їх інтеграцією у єдину систему і переходом на логістичне управління процесом матеріалоруху. В основу системного управління потоковими процесами приймається концепція Just-in-time, яка дозволяє сформувати оптимальний системний цикл здвоєних операцій, що забезпечує ефективність виробничого процесу підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: К3-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74012 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Маслак Г. С. 
Глікоформи білків плазми і клітин та експресія генів за лейкемічних захворювань : автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 14.01.32 / Г. С. Маслак; ДЗ "Луган. держ. мед. ун-т". - Рубіжне, 2016. - 38 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.022 + Р569.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА425404 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Маслак Г. В. 
Стан і шляхи підвищення ефективності управління процесом матеріалоруху при переробці зовнішнього вагонопотоку металургійних підприємств / Г. В. Маслак // Трансп. системи та технології перевезень : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 18. - С. 59-68. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проведено ідентифікацію зовнішнього вагонопотоку великого металургійного підприємства з розробкою принципової схеми здвоєних операцій. Визначено чотири функціональних етапи переробки зовнішнього вагонопотоку в процесі матеріалоруху: вивантаження масової сировини у транспортно-вантажному комплексі, підбір вагонів під навантаження в транспортному комплексі, навантаження готової продукції у транспортно-вантажному комплексі цеху і відправка вагонів на зовнішню мережу. Кожен етап був досліджений з точки зору використовуваних технічних засобів, технології та організації взаємодії виробничих і транспортних ланок при просуванні вагонів зовнішнього парку, а також управління потоковими процесами при вантажопереробці. Виявлені фактори, що впливають на тривалість переробки зовнішнього вагонопотоку на кожному з етапів. Встановлено, що найбільшою тривалістю перебування рухомого складу при здвоєних операціях, а також впливом факторів різного характеру, характеризуються транспортно-вантажні комплекси вивантаження сировини і відвантаження готової продукції, в яких транспортна технологія безпосередньо взаємодіє з виробничої і, найчастіше, підлаштовується під останню. Дана обставина істотно ускладнює роботу транспорту в умовах динаміки, як виробничого процесу, так і зовнішнього середовища, що призводить до збільшення транспортниех витрат підприємства при обороті вагонів зовнішнього парку. Проведені дослідження дозволили визначити шляхи вирішення проблеми, пов'язані з розробкою оптимізаційних моделей роботи підсистем ВТС з використанням ресурсів виробництва, їх інтеграцією у єдину систему і переходом на логістичне управління процесом матеріалоруху. В основу системного управління потоковими процесами приймається концепція Just-in-time, яка дозволяє сформувати оптимальний системний цикл здвоєних операцій, що забезпечує ефективність виробничого процесу підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: К3-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74012 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Парунакян В. Е. 
Розробка методу логістичного управління процесом матеріалоруху при взаємодії виробництва і транспорту в металургійних переділах / В. Е. Парунакян, Г. В. Маслак // Трансп. системи та технології перевезень : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 19. - С. 68-75. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

На даному етапі функціонування металургійних підприємств найважливішим питанням стає створення дієвого механізму управління, що забезпечує на всіх ланках процесу матеріалоруху високу ефективність взаємодії виробництва і транспорту. Для вирішення проблеми необхідний перехід від управління залізничними перевезеннями до логістичного управління процесом матеріалоруху підприємств, яке забезпечує оптимізацію потокового процесу і скорочення загальної тривалості переробки вагонопотоків у ВТС. В процесі дослідження використані методи аналізу і синтезу для вивчення питання та основних наукових публікацій щодо стану та шляхів підвищення ефективності взаємодії виробництва і транспорту на металургійних підприємствах; методологія виробничого менеджменту для дослідження потокових процесів фазової трансформації у виробничих переділах. В роботі встановлені характерні особливості процесу матеріалоруху розглянутих підприємств: поточність, поетапний рух предмета праці, його фазова трансформація (вагонопотік-вантажопотік-вагонопотік) при взаємодії виробництва і транспорту, а також наявність функціональних циклів, що забезпечують випуск продукції в заданому обсязі і у встановлені терміни, що дозволяє розглядати його як багатосерійне виробництво. Крім того, визначено дві основні структурні схеми вантажопереробки матеріального потоку та ідентифіковані їх показники взаємодії виробництва і транспорту. На основі проведених досліджень розроблено метод оптимізації тривалості процесу вантажопереробки і витрат ресурсів в процесі фазової трансформації транспортно-вантажних комплексів, що забезпечує логістичне управління розглянутих процесів. Розробка загального методу моделювання тривалості фазової трансформації матеріалоруху у транспортно-вантажних комплексах металургійних підприємств. Представлені теоретичні положення можуть бути використані для формування єдиної математичної моделі інтелектуальної системи управління процесом матеріалоруху металургійних підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: О284.894 + У537.0-81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74012 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського