Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Масберг И$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Масберг И. В. 
Лейкоцитарная формула крови и скорость оседания эритроцитов у черноморских афалин как стресс-реакция во время дельфинотерапии (часть I) / И. В. Масберг, О. М. Попова, О. Н. Вербицкий // Експерим. і клініч. медицина. - 2010. - № 2. - С. 37-41. - рус.

У разі вимушеного контакту афалін з незнайомими людьми під час дельфінотерапії із шести показників лейкоцитарної формули за чотирма (загальна кількість лейкоцитів, вміст еозинофілів, паличкоядерних нейтрофілів і лімфоцитів) виявлено достовірні відмінності. Дельфінотерапія є істотним чинником, що викликає достовірні зміни вмісту лейкоцитів в крові у тварин.

При вынужденном контакте афалин с незнакомыми людьми во время дельфинотерапии из шести показателей лейкоцитов по четырем (общее количество лейкоцитов, содержание эозинофилов, палочкоядерных нейтрофилов и лимфоцитов) выявлены достоверные различия. Дельфинотерапия является существенным фактором, вызывающим достоверные изменения в содержании лейкоцитов в крови у животных.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.445.2 Del

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Масберг И. В. 
Стресс-зависимые гематологические показатели у черноморских афалин, участвующих в дельфинотерапии (часть II) / И. В. Масберг, О. И. Попова, О. Н. Вербицкий // Експерим. і клініч. медицина. - 2010. - № 3. - С. 78-81. - рус.

Зазначено, що вміст еритроцитів, концентрація гемоглобіну та величина гематокриту достовірно змінювалися у разі квазістатичних навантажень як наслідок вимушеного тактильного контакту з незнайомими людьми. Можливою причиною цих змін є комбінація таких чинників, як фізичний і психологічний (соціальний) стрес у дельфінів.

Отмечено, что содержание эритроцитов, концентрация гемоглобина и величина гематокрита достоверно изменялись из-за квазистатических нагрузок как следствие вынужденного тактильного контакта с незнакомыми людьми. Возможной причиной этих изменений является комбинация таких факторов, как физический и психологический (социальный) стресс у дельфинов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.445.2 Del

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Масберг И. В. 
Случай бактериальной пневмонии у содержащейся в неволе черноморской афалины (Tursiops truncatus) / И. В. Масберг, О. Н. Вербицкий // Експерим. і клініч. медицина. - 2011. - № 3. - С. 36-42. - рус.

Описано імовірно причинно-наслідковий зв'язок між соціальним стресом і розвитком бактеріальної пневмонії у чорноморської афаліни, що утримується в неволі. Діагноз бактерицидна пневмонія був поставлений за сукупністью ряду чинників: лейкоцитоз, паличкоядерні зрушення на 24 %, Staphylococcus epidermidis і Klebsiella pneumoniae у видихуваному повітрі. Паралельний прийом максипіму й амікацину в емпіричній фазі, прийом кларитроміцину та цефуроксину в першій фазі та цефадроксилу в другій фазі етіотропної терапії супроводжувалися повним придушенням патогенної мікрофлори. Застосування антибіотикотерапії в даному клінічному випадку було виправданим, незважаючи на прояв побічного ефекту - розвиток анемії. Зроблено припущення, що розвиток анемії в більш пізні фази пневмонії є компенсаторним механізмом, який прискорює регенерацію легеневої тканини.

Описана вероятная причинно-следственная связь между социальным стрессом и развитием бактериальной пневмонии у содержащейся в неволе черноморской афалины. Диагноз бактерицидная пневмония поставлен по совокупности ряда факторов: лейкоцитоз, палочкоядерный сдвиг на 24 %, Staphylococcus epidermidis и Klebsiella pneumoniae в выдыхаемом воздухе. Параллельный прием максипима и амикацина в эмпирической фазе, прием кларитромицина и цефуроксина в первой фазе и цефадроксила во второй фазе этиотропной терапии сопровождались полным подавлением патогенной микрофлоры. Применение антибиотикотерапии в данном клиническом случае было оправданным, несмотря на проявление побочного эффекта - развитие анемии. Сделано предположение, что развитие анемии в более поздние фазы пневмонии является компенсаторным механизмом, ускоряющим регенерацию легочной ткани.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.231-983

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Масберг И. В. 
Нейтрофильно-лимфоцитарное отношение как показатель стресса у черноморских дельфинов. Часть I / И. В. Масберг, О. М. Попова, О. Н. Вербицкий // Експерим. і клініч. медицина. - 2011. - № 4. - С. 54-58. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю922.352.1-69 + П836.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Масберг И. В. 
Дегидратация как стресс-реакция на тревожность и транспортировку дельфинов / И. В. Масберг, О. И. Попова, О. Н. Вербицкий // Експерим. і клініч. медицина. - 2012. - № 3. - С. 83-86. - рус.

Вивчено ефект короткочасного транспортного стресу на дегідратацію у трьох дорослих самців дельфінів (Tursiops truncatus ponticus). У двох дельфінів транспортний стрес не викликав дегідратацію, тоді як у третього дельфіна переїзд супроводжувався зменшенням відносного об'єму плазми на 18,8 %. Особливістю цього дельфіна було його стан тривожності (відмова від добровільної поведінки під час взяття зразка крові).

Изучен эффект кратковременного транспортного стресса на дегидратацию у трех взрослых самцов дельфинов (Tursiops truncatus ponticus). У двух дельфинов транспортный стресс не вызывал дегидратацию, тогда как у третьего дельфина переезд сопровождался уменьшением относительного объема плазмы на 18,8 %. Особенностью этого дельфина являлось его состояние тревожности (отказ от добровольного поведения при взятии образца крови).


Індекс рубрикатора НБУВ: П871.83 + Е623.362.445.2 Del

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського