Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Манів Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Черенько С. О. 
Вплив антиретровірусної терапії на перебіг туберкульозу у хворих на ко-інфекцію туберкульоз/ВІЛ залежно від стану імунітету та періоду призначення її відносно основного курсу хіміотерапії / С. О. Черенько, Н. А. Марченко, Л. Я. Манів // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2013. - № 3. - С. 14-20. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5 + Р514.0-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Геник С. М. 
Поєднання цукрового діабету і туберкульозу легень / С. М. Геник, Л. Я. Манів // Галиц. лікар. вісн.. - 2006. - 13, № 2. - С. 106-109. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Поєднання захворювань цукровим діабетом і туберкульозом легень вкрай несприятливо впливає на імунологічну реактивність і опірність організму, а для лікування таких хворих становить чималі труднощі. Підвищення частоти виникнення у хворих на діабет туберкульозу легень і інших інфекційних захворювань пов'язане зі зниженням опсонінового індексу, продукції антитіл, титру антитіл, комплементу, аглютиногенів, фагоцитів і бактеріостатичної активності крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 + Р542-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Черенько С. О. 
Частота і характер побічних реакцій від протитуберкульозної і антиретровірусної терапії у хворих на ко-інфекцію туберкульоз/ВІЛ / С. О. Черенько, М. В. Погребна, Л. Я. Манів // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22, кн. 2. - С. 427-433. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчити частоту побічних реакцій у хворих на ко-інфекцію туберкульоз/ВІЛ у разі проведення одночасно протитуберкульозної та антиретровірусної терапії. У ретроспективному контрольованому дослідженні, що включало 86 хворих на ко-інфекцію туберкульоз/ВІЛ і вірусний гепатит B і C, вивчено частоту побічних реакцій під час одночасного проведення протитуберкульозної та антиретровірусної терапії після інтенсивної фази хіміотерапії. Методом підбору пар за формою та поширеністю туберкульозного процесу та тяжкістю ВІЛ-інфекції було розподілення на групи: основну (43 особи), у хворих якої на фоні антимікобактеріальної терапії була призначена антиретровірусна терапія, та контрольну (43 особи), хворих якої лікували лише протитуберкульозними препаратами. Встановлено, що під час інтенсивної фази протитуберкульозної хіміотерапії побічні реакції виникають у 60,5 % хворих без антиретровірусної терапії та у 69,8 % хворих, які одержували антиретровірусну терапію (p >> 0,05), переважно за рахунок гепатотоксичних і диспепсичних побічних реакцій від Піразинаміду, Рифампіцину та Ізоніазиду. В більшості випадків побічні реакції були не тяжкими та не потребували зміни або відміни протитуберкульозної терапії або схеми антиретровірусної терапії (відповідно у 9,3 і 6,9 % хворих, p >> 0,05). Відсутність вірогідного впливу антиретровірусної терапії на частоту побічних реакцій під час інтенсивної фази хіміотерапії надає змогу не відкладати її призначення на підтримуючу фазу або після завершення основного курсу хіміотерапії. Висновки: у хворих на ко-інфекцію туберкульоз/ВІЛ з високою частотою виникають побічні реакції від протитуберкульозної хіміотерапії - в 60,5 % випадках переважно за рахунок гепатотоксичних та диспепсичних побічних реакцій. Антиретровірусна терапія не суттєво збільшує частоту побічних реакцій (на 13,4 %).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Манів Л. Я. 
Плазмаферез як ефективний спосіб детоксикації в корекції порушених функцій організму / Л. Я. Манів // Архів клініч. медицини. - 2003. - № 2. - С. 14-16. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Обговорено дані вітчизняних вчених і зарубіжних дослідників, що стосуються механізму дії плазмаферезу в корекції порушених функцій органів і систем. Так, під час плазмаферезу проходить елімінація підвищеного вмісту в крові білірубіну, креатиніну, сечовини, циркулюючих імунних комплексів, молекул середньої маси та інших токсичних речовин з покращанням реологічних властивостей крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.211

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Черенько С. О. 
Застосування моксифлоксацину при лікуванні хворих з новими випадками ко-інфекції туберкульоз/ВІЛ і супутнім вірусним гепатитом B та/або C / С. О. Черенько, Л. Я. Манів, М. В. Погребна // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23, кн. 4. - С. 62-67. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52 + Р514.16-52 + Р514.0-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Черенько С. О. 
Ультразвукові особливості ураження печінки у хворих на ко-інфекцію туберкульоз/ВІЛ у поєднанні з вірусними гепатитами B та/або C / С. О. Черенько, Л. Я. Манів // Галиц. лікар. вісн.. - 2015. - 22, № 1. - С. 86-89. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження стану паренхіми печінки та її кровотоку за ехогенними ознаками у разі ультразвукового обстеження хворих на ко-інфекцію туберкульоз/ВІЛ у поєднанні з вірусними гепатитами (ВГ) B і C. Ультразвукові особливості ураження печінки вивчали у 58-ми хворих на ко-інфекцію туберкульоз/ВІЛ у поєднанні з ВГ B та/або C. Пацієнтів було обстежено до початку протитуберкульозної хіміотерапії. Показники ультразвукового дослідження (УЗД) порівнювались з показниками 58-ми хворих на ко-інфекцію туберкульоз/ВІЛ без ВГ на початку та у процесі протитуберкульозної хіміотерапії (через 2 міс інтенсивної фази). Результати. У 57 % пацієнтів із супутніми ВГ визначали УЗД ознаки ураження печінки, які проявлялись гепатомегалією, зниженням або підвищенням ехогенності паренхіми та параметрів портального кровотоку. В 68,6 % випадків дані порушення перебігали безсимптомно та без підвищення рівня АлТ, АсТ. У хворих без ВГ на початку лікування УЗД ознаки ураження печінки були в поодиноких випадках. Після інтенсивної фази хіміотерапії УЗД ознаки ураження печінки реєстрували у 18,9 % хворих, які проявлялись переважно підвищенням ехогенності паренхіми печінки та її кровотоку. У 10-ти з 15-ти осіб (66,7 %), в яких відзначали підвищення параметрів печінкового кровотоку, були незначно підвищені показники АлТ, АсТ, а у 13,3 % - виразна гепатотоксична реакція. Висновки: УЗД надає змогу додатково до лабораторних методів діагностувати зміни стану печінки та виділити групу підвищеного ризику щодо виникнення побічних реакцій від протитуберльозних препаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51 + Р514.16 + Р54-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Черенько С. О. 
Чинники ризику гепатотоксичних реакцій у хворих з новими випадками ко-інфекції туберкульоз/ВІЛ із супутніми вірусними гепатитами B і/або C / С. О. Черенько, Л. Я. Манів // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2015. - № 2. - С. 62-67. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-52 + Р514.0 + Р514.16

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Черенько С. О. 
Застосування моксифлоксацину в модифікованому стандартному режимі хіміотерапії при лікуванні хворих із новими випадками ко-інфекції туберкульоз/ВІЛ із супутніми вірусними гепатитами B та/або C / С. О. Черенько, Л. Я. Манів, М. В. Погребна // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2015. - № 4. - С. 58-63. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52 + Р514.0-52 + Р514.16-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Манів Л. Я. 
Ефективність і переносимість антимікобактеріальної хіміотерапії у хворих із новими випадками ко-інфекції туберкульоз/ВІЛ із супутнім вірусним гепатитом В та С : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.26 / Л. Я. Манів; НАМН України, ДУ "Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського НАМН України". - Київ, 2016. - 20 c. - укp.

Установлено частоту та характер побічних реакцій під час проведення комплексної протитуберкульозної хіміотерапії у хворих із новими випадками ко-інфекції туберкульоз/ВІЛ із супутнім вірусним гепатитом В і С. Установлено вплив антиретровірусної терапії (APT) на перебіг туберкульозу та вірусного гепатиту В і С у хворих із новими випадками ко-інфекції туберкульоз/ВІЛ із супутнім вірусним гепатитом В і С. Установлено розширені фактори ризику виникнення гепатотоксичних реакцій протягом інтенсивної фази протитуберкульозної хіміотерапії у хворих з новими випадками ко-інфекції туберкульоз/ВІЛ у поєднанні з вірусним гепатитом В і С. Вивчено зміни стану печінки за біохімічними показниками крові у хворих із новими випадками ко-інфекції туберкульоз/ВІЛ із супутнім вірусним гепатитом В і С та без гепатиту. Досліджено стан паренхіми печінки й її кровотоку за ехогенними ознаками під час ультразвукового обстеження хворих на ко-інфекцію туберкульоз/ВІЛ у поєднанні з вірусним гепатитом В і С та без вірусних гепатитів. Установлено стан печінки за клініко-лабораторними й інструментальними показниками у хворих без вірусного гепатиту В і С після проведення 2-х місячної стандартної хіміотерапії з піразинамідом. Установлено стан печінки за клініко-лабораторними й інструментальними показниками у хворих з вірусним гепатитом В і С після проведення 2-х місячної стандартної хіміотерапії з піразинамідом. Вивчено ефективність і переносимість удосконаленого стандартного режиму хіміотерапії за 1 категорією із застосуванням моксифлоксацину замість піразинаміду під час лікування хворих з новими випадками ко-інфекції туберкульоз/ВІЛ із супутнім вірусним гепатитом В і С.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52 + Р514.0-52 + Р514.16-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427389 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського