Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Лиманська С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Лиманська С. В. 
Поліморфізм морфологічних ознак, ізоферментних і молекулярно-генетичних маркерів у зернових видів амаранта (Amaranthus L.) : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.15 / С. В. Лиманська; НАН України, Ін-т фізіології рослин і генетики. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Проведено оцінювання генетичного різноманіття п'яти зернових видів амаранта за морфологічною мінливістю, поліморфізмом ізоферментів і ДНК. Встановлено значний рівень мінливості зразків амаранта за морфологічними, господарськими та молекулярно-генетичними ознаками на міжвидовому, внутрішньовидовому та внутрішньопопуляційному рівнях. Відзначено найбільший внесок морфологічної мінливості та поліморфізму ДНК, виявленого з використанням ISSR-маркерів, у загальний рівень генетичної мінливості досліджуваних видів амаранта. Встановлено низький рівень поліморфізму ізоферментів амаранта, що є особливістю зернових видів і роду \i Amaranthus \i0 L. в цілому. За допомогою RAPD і ISSR-маркерів ідентифіковано 13 унікальних і 30 мономорфних локусів, які можуть бути використані як родо- та видоспецифічні маркери та маркери певних зразків у генетико-селекційних дослідженнях амаранта. Встановлено генетичну спорідненість зернових видів амаранта, підтверджено монофілетичну гіпотезу їх походження. З використанням різних типів маркерів доведено, що \i A. mantegazzianus \i0 Passer є підвидом виду \i A. caudatus \i0 L. Показано різну диференційну здатність досліджуваних маркерних систем. ISSR-маркери відзначено як найбільш інформативні для генетико-селекційних досліджень амаранта. Представлену колекцію амаранта оцінено як перспективний матеріал для селекції сортів різних напрямів використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.9 амарант

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лиманська С. В. 
Диференціація колекції зернових видів амаранту за морфологічними, біохімічними і молекулярно-генетичними ознаками / С. В. Лиманська // Вісн. Харк. нац. аграр. ун-ту. Сер. Біологія. - 2013. - Вип. 2. - С. 58-66. - Бібліогр.: 64 назв. - укp.

Проведено аналіз генетичної дивергенції колекції п'яти видів амаранту за різними типами маркерів. Відзначено генетичну близькість зернових видів амаранту. Значення генетичних відстаней варіювало в межах 0,0362 - 1,0504 за морфологічними ознаками, 0,0011 - 0,0276 за ізоферментами, від 0,0009 до 0,0141 за RAPD локусами і в межах 0,0018 - 0,0113 за ISSR-маркерами. Проведено кластерний аналіз, який дозволив розподілити колекційні зразки амаранту в 2 - 3 кластери, залежно від типу маркерної системи. Основним фактором групування була видова належність. Підтверджено монофілетичну гіпотезу походження зернових видів амаранту. З використанням чотирьох типів маркерів побудовано чотири філогенетичні дерева. За результатами порівняння їх топології відзначено недостатню диференційну здатність ізоферментів і високу інформативність ISSR-маркерів. Аналіз консенсусного дерева філогенетичних взаємовідносин дозволив встановити значний вплив морфологічної і ISSR-ДНК мінливості на загальний рівень поліморфізму генотипів амаранту та ступінь їх генетичної дивергенції.


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.9-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69512/Б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського