Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (7)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Лавний В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Соловій І. П. 
Землекористування: еколого-економічні проблеми, конфлікти, планування : Навч. посіб. / І. П. Соловій, О. Т. Іванишин, В. В. Лавний, Ю. І. Турчин, О. Г. Часковський. - Л. : Афіша, 2005. - 399 c. - Бібліогр.: 175 назв. - укp.

Висвітлено глобальні та регіональні екологічні проблеми землекористування, закономірності формування та стратегії менеджменту земельних конфліктів, а також теоретичні основи економіки землекористування. Проаналізовано зарубіжний досвід планування замлекористування.

Освещены глобальные и региональные экологические проблемы землепользования, закономерности формирования и стратегии менеджмента земельных конфликтов, а также теоретические основы экономики землепользования. Проанализирован зарубежный опыт планирования замлепользования.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-511.2 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС40438 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лавний В. В. 
Особливості формування ясеневих насаджень Західного Лісостепу України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.03.03 / В. В. Лавний; Укр. держ. лісотехн. ун-т. - Л., 2000. - 18 c. - укp.

Наведено характеристику еколого-біологічних та лісівничих особливостей ясена звичайного. Проаналізовано сучасний стан ясеневих насаджень за умов Західного Лісостепу України. Досліджено ріст і продуктивність ясеневих деревостанів, залежності між параметрами крон і ростом дерев за товщиною стовбурів та закономірності формування горизонтальної та вертикальної структури ясеневих деревостанів. На цій підставі розроблено програми управління ростом ясеневих деревостанів за товщиною стовбурів з метою забезпечення отримання потрібних сортиментів у запланований вік головного рубання. Подано практичні рекомендації лісівникам щодо проведення лісівничих заходів у ясеневих насадженнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.92 ясеневі

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лавний В. В. 
Лісівничо-екологічні засади відновлення корінних деревостанів на вітровальних ділянках Українських Карпат : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.03.03 / В. В. Лавний; ДВНЗ Нац. лісотехн. ун-т України. - Львів, 2015. - 36 c. - укp.

Проаналізовано прояви вітровалів і буреломів лісу в Українських Карпатах. Описано вітровалотвірні фактори та вплив лісівничо-таксаційних показників деревостанів на їх пошкодження сильними вітрами, надано стислу характеристику найбільших вітровалів в окремих країнах Європи. Висвітлено види збитків від вітровалів деревостанів. Охарактеризовано зміну екологічних умов на вітровальних ділянках та вивчено досвід залісення вітровальних ділянок у Німеччині та Швейцарії. Проаналізовано частоту, інтенсивність, напрямки сильних вітрів у різних частинах Українських Карпат та їх розподіл за календарними місяцями. Наведено характеристику штормових явищ у регіоні (кількість, тривалість, інтенсивність, зв'язок з кількістю опадів). Проаналізовано пошкодження лісів Українських Карпат вітровалами та буреломами в розрізі окремих лісогосподарських підприємств та досліджено вплив різних факторів на прояв цього стихійного явища. Вивчено особливості проходження процесів природного поновлення деревних порід на вітровальних ділянках і формування молодих післявітровальних деревостанів. Проаналізовано фізико-хімічні показники грунту на вітровальних ділянках та під наметом прилеглих лісостанів. Розроблено практичні рекомендації щодо забезпечення лісопоновлення на вітровальних ділянках Українських Карпат, підвищення вітростійкості деревостанів з метою зменшення обсягу вітровалів і буреломів лісу та формування корінних, якісних деревостанів на засадах наближеного до природи лісівництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.7 + П344

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА419373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лавний В. В. 
Лісівничо-екологічні засади відновлення корінних деревостанів на вітровальних ділянках в Українських Карпатах : монографія / В. В. Лавний. - Львів : Галицька Видавнича Спілка, 2021. - 295 c. - Бібліогр.: с. 228-274 - укp.

Наведено теоретичні передумови роботи, описано методику та об'єкти досліджень, вивчено фізико-географічні особливості прояву сильних вітрів в Українських Карпатах, природні та антропогенні чинники виникнення вітровалів лісу в Українських Карпатах, особливості проходження процесів природного поновлення деревостанів на вітровальних ділянках та наведено рекомендації щодо формування деревостанів на вітровальних ділянках в Українських Карпатах на засадах наближеного до природи лісівництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.7 + П36 + П344

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Наукові, методичні та організаційні виклики для закладів освіти та громадськості щодо екологічної освіти та виховання у воєнний і післявоєнний періоди : матеріали Міжнар. наук. -практ. конф. (08-09 черв. 2023 р., Тернопіль) / ред.: В. М. Черняк, О. М. Петровський, І. М. Вітенко, Л. Т. Котляренко, Н. О. Олексійченко, М. О. Сокол, В. Я. Брич, В. В. Лавний, В. В. Грубінко, Т. М. Димань, О. І. Янкович, О. П. Ткачук, Л. Я. Федонюк, В. В. Буджак, Н. І. Цицюра, А. М. Ліснічук, О. О. Кагало; "Інститут модернізації змісту освіти", державна наукова установа, Тернопільська обласна Рада, Тернопільська обласна військова адміністрація, Тернопільський обласний комунальний інститут післядипломної педагогічної освіти, Університет сталого розвитку Еберсвальде, Куявсько-Поморська академія, Жешувський університет, Жешувський політехнічний університет, Вінницький національний аграрний університет, Інститут еволюційної екології, Національна академія наук України, Білоцерківський національний аграрний університет, Національний лісотехнічний університет України, Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія імені Тараса Шевченка, Кременецький ботанічний сад, Криворізький ботанічний сад НАН України, Національний університет оборони України імені Івана Черняховського, Інститут екології Карпат, Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського, Західноукраїнський національний університет, "Наукові, методичні та організаційні виклики для закладів освіти та громадськості щодо екологічної освіти та виховання у воєнний і післявоєнний періоди", міжнародна науково-практична конференція. - Тернопіль : ТОКІППО, 2023. - 258 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

У збірнику опубліковані матеріали, які обговорювалися на Міжнародній науково- практичній конференції «Наукові, методичні та організаційні виклики для закладів освіти та громадськості щодо екологічної освіти та виховання у воєнний і післявоєнний періоди», зокрема: формування нових напрямів екологічної освіти та виховання в контексті впливу воєнних дій та їхніх наслідків на довкілля та здоров 'я людей; повоєнне суспільство та еколого- патріотичне виховання - новітні аспекти взаємодії та інтерпретації — прогнози на майбутнє. Визначено потенціал закладів освіти України у формуванні екологічних компетентностей здобувачів освіти в умовах НУШ, приділено значну увагу подіям і постатям в контексті екологічної освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 р(4УКР) я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО38971 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського