Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Кєсова Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Маляренко О. Є. 
Прогресивні технології в системах теплопостачання нафтопереробних підприємств і оцінка їх енергоефективності / О. Є. Маляренко, Л. О. Кєсова // Пробл. заг. енергетики. - 2007. - № 16. - С. 68-74. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто джерела надходження і параметри технологічної та енергетичної пари, вторинних енергетичних ресурсів, можливі напрями їх використання для заміщення теплопостачання від ТЕЦ і котельних. Виділено фактори, що впливають на споживання пари в процесах нафтопереробки; заходи, що дозволять знизити споживання теплоенергії в нафтопереробній промисловості; шляхи додаткового виробництва електроенергії у разі зниження теплової потужності промислової ТЕЦ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.652.52 + Л54-42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кєсова Л. О. 
Розрахунки проектних техніко-економічних показників теплових схем теплоелектроцентралей : навч. посіб. / Л. О. Кєсова, Ю. М. Побіровський, Є. Г. Скловська, А. М. Ніколайчук; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К., 2010. - 129 c. - Бібліогр.: 20 назв - укp.

Запропоновано узагальнений підхід до розрахунку проектних показників теплоелектроцентралей (ТЕЦ). Охарактеризовано режими роботи промислових і опалювальних ТЕЦ. Наведено методику розрахунку теплової схеми ТЕЦ на чотири експлуатаційні режими. Увагу приділено проблемам оцінювання техніко-економічних показників роботи основного обладнання ТЕЦ.


Індекс рубрикатора НБУВ: З383-02 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА735970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кєсова Л. О. 
Шляхи утилізації тепла відхідних газів шляхом модернізації хвостових поверхонь котлів ТЕС / Л. О. Кєсова, Т. В. Шелешей // Енергетика: економіка, технології, екол.. - 2014. - № 3. - С. 83-88. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Одним з ефективних методів маловитратної модернізації котлів з метою підвищення їх економічних показників є зниження температури відхідних газів за рахунок заміни зношених конвективних поверхонь нагріву на нові. На котлах типу ПК-14 електростанцій АТ "Свердловенерго" досліджено низку заходів щодо їх модернізації. Спочатку (варіант 1) під час модернізації всі гладкотрубні економайзери замінено на 3 оребрених. Наступним кроком модернізації котла (варіант 2) було намагання об'єднати енергетичний і екологічний ефекти. Енергетичний ефект досягався, як і у варіанті 1, а екологічний - використанням емульгаторів замість скруберів і виразився у збільшенні степені золовловлювання. У варіанті 3 - повна схема модернізації конвективної частини котла ПК-14 і було знижено кількість надлишкового повітря шляхом застосування двохступеневої схеми підігріву газів, крім підігріву газів після емульгатора, передбачено відбір теплоти від котла на теплопостачання. Модернізація газомазутних блоків підчас переводу на спалювання газу є одним з важливіших напрямків нарощування потужностей з покращанням економічних і екологічних показників енергоблоків ТЕС.


Індекс рубрикатора НБУВ: З391.922

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кєсова Л. О. 
Системи та технології пневматичного золовидалення ТЕС / Л. О. Кєсова, Г. В. Кравчук // Енергетика: економіка, технології, екологія. - 2016. - № 1. - С. 68-74. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

В Європейському союзі, США та інших розвинених країнах світу зола електростанцій розглядається як техногенна сировина для багатьох галузей промисловості, яка утилізується до 92 % в сухому вигляді, їх системи пневмозоловидалення є невід'ємною складовою технологічного процесу вугільних ТЕС. В Україні застосовуються системи гідрозоловидалення, і як наслідок, зола втрачає свої споживчі цінності щодо такого використання, а її нагромадження на золовідвалах призводить до проблем землевідведення, забруднення грунту, водойм, атмосфери, запилення територій, можливості катастрофічних наслідків від прориву огородження дамб, рішенням яких є утилізація золи в сухому вигляді. Наведено порівняльний аналіз відомих систем пневмозоловидалення (за фазою щільності, характером транспортування, способу створення в трубопроводі різниці тиску), надано рекомендації щодо вибору обладнання та технологій, які одержали позитивну апробацію у світі. Їх використання на вугільних ТЕС України надасть змогу максимально утилізувати золу як цінний продукт, одержати прибуток від збуту, вирішувати проблеми охорони навколишнього середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: З370.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кєсова Л. О. 
Підвищення економічних та екологічних показників електростанцій шляхом утилізації золошлакових відходів котлів / Л. О. Кєсова, Г. В. Кравчук // Проблеми заг. енергетики. - 2017. - № 3. - С. 60-67. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

В ЄС, США та ряді розвинутих країнах світу зола та шлак електростанцій розглядається як техногенна сировина для багатьох галузей промисловості. Системи пневмозолошлаковидалення є невід'ємною складовою технологічного процесу вугільних електростанцій з утилізацією відходів до 92 %. В Україні застосовуються системи гідрозолошлаковидалення і, як наслідок, зола та шлак втрачають свої споживчі цінності щодо корисного використання, а їх накопичення на золовідвалах призводить до проблем землевідведення, забруднення грунту, водойм, атмосфери, запилення територій, можливості катастрофічного прориву огородження дамб. Надано рекомендації для українських електростанцій щодо вибору обладнання та технологій сухих способів видалення золи та шлаку, які отримали позитивну апробацію в світі.


Індекс рубрикатора НБУВ: З361-082.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кєсова Л. О. 
Перспективні заходи утилізації золошлакових відходів ТЕС / Л. О. Кєсова, Г. В. Кравчук // Проблеми заг. енергетики. - 2018. - № 1. - С. 59-64. - Бібліогр.: 42 назв. - укp.

Визначено шляхи корисного використання в Україні золошлакових відходів ТЕС, основні заходи їх переробки при широкомасштабній утилізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: З350.433

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кєсова Л. О. 
Підвищення ефективності роботи ТЕЦ із застосуванням маловитратних технологій / Л. О. Кєсова, В. В. Горський // Проблеми заг. енергетики. - 2018. - № 2. - С. 60-64. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Формування систем теплопостачання пов'язано з рішенням проблем щодо зміни структури теплогенеруючих джерел з виходом на більш високі техніко-економічні показники тобто рішення задачі по синтезу побудови систем теплопостачання по всьому ланцюгу - від виробництва тепла до його споживання. У світовому досвіді виробництво електроенергії на ТЕЦ складає близько 9 %, та впевнено зростає. Однак в Україні ТЕЦ розвиваються повільно, їх обладнання застаріле, не відповідає сучасним екологічним та економічним вимогам і потребу єреконструкції, модернізації або повної заміни, також присутній спад виробництва енергоємних підприємств привів до зниження споживання технологічної пари з промислових відборів турбін, тобто до недовиробітку електричної та теплової енергії. Враховуючи зношеність механізмів і відсутність засобів переустаткування енергетичного обладнання, потрібн імаловитратні технології підвищення потужності та економічності опалювальних і промислових ТЕЦ. До таких технологій модернізації відносяться варіанти з мінімальними капіталовкладеннями, позитивним економічним ефектом та поверненням коштів менш ніж за 1 рік.


Індекс рубрикатора НБУВ: З37 + З38

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кєсова Л. О. 
Оцінка ефективності впровадження парогазових і ЦКШ-технологій на ТЕС України / Л. О. Кєсова, В. С. Коберник, І. С. Соколовська // Проблеми заг. енергетики. - 2018. - № 3. - С. 42-47. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проаналізовано світовий досвід впровадження парогазових і ЦКШ-технологій: ПГУ з газифікацією вугілля (з очищенням від оксидів сірки та азоту); спалювання в циркулюючому киплячому шарі (за атмосферного тиску та під тиском); ПГУ зі спалюванням в бульбашковому киплячому шарі під тиском; ПГУ на природному газі у порівнянні з пиловугільним спалюванням з очищенням від оксидів сірки та азоту. Для нового будівництва і реконструкції енергоблоків ТЕС в Україні та забезпечення сучасних норм викидів основних забруднюючих речовин проведено техніко-економічні розрахунки з порівнянням середньої вартості електричної енергії за життєвий цикл для перспективних технологій. В енергетику України доцільно впроваджувати ПГУ і ЦКШ-технології, які здатні підвищити ефективність спалювання палива з високими експлуатаційними показниками енергоблоків.


Індекс рубрикатора НБУВ: З37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кєсова Л. О. 
Підвищення ефективності спалювання низькореакційного вугілля у вихрових пальниках котлів при пилоподачі з високою концентрацією під тиском / Л. О. Кєсова, Ю. М. Побіровський, П. П. Меренгер // Проблеми заг. енергетики. - 2017. - № 4. - С. 61-66. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: З352.03 + З361-042.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Кєсова Л. О. 
Аналіз впливу технічного стану та умов експлуатації на ефективність та надійність енергоблоків теплових електростанцій в ОЕС України / Л. О. Кєсова, В. С. Коберник, В. В. Дубровський // Проблеми заг. енергетики. - 2019. - № 2. - С. 46-52. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано технічний стан та характеристики роботи енергоблоків теплових електростанцій України. Виявлено значні зміни умов експлуатації енергоблоків (старіння обладнання, низька маневреність при регулюванні графіків електричних навантажень в об'єднаній енергосистемі, паливні проблеми), що призвело до зростання питомих витрат палива на виробництво електроенергії, зменшення коефіцієнта використання встановленої потужності, збільшення викидів в навколишнє середовище у порівнянні зі світовим рівнем. Оцінено вплив маневрених режимів роботи на додаткові витрати газу на ТЕС. Проведено порівняння поточних викидів димових газів з технологічними нормативами допустимих викидів на окремих енергоблоках і ТЕС. Проаналізовано плани розвитку теплоенергетичних потужностей України щодо мінімізації негативних факторів в роботі теплових електростанцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: З27-016.33 + З37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Кєсова Л. О. 
Дослідження та вибір методів контролю витрати вугільного пилу на пальники діючих котлів ТЕС при різних технологіях пилоподачі в умовах змінних навантажень / Л. О. Кєсова, Ю. М. Побіровський, П. П. Меренгер // Енергетика: економіка, технології, екологія. - 2018. - № 4. - С. 60-66. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результати досліджень методів з контролю витрати вугільного пилу на пальники котлів ТПП-210А енергоблоку 300 МВт за традиційної і висококонцентрованої пилоподачі з використанням гідродинамічного та теплового методів. Гідродинамічний метод контролю витрати пилу може бути застосований на котлах різної потужності. Тепловий метод контролю має достатньо високу точність визначення витрати палива на пальники, сигнал по температурі аеросуміши має високі статичні та динамічні характеристики. На базі теплового методу розроблено та впроваджено автоматичну систему регулювання (АСР) пилоподачею на котлах ТПП-210А Трипільської ТЕС (Тп ТЕС). АСР може використовуватися для стабілізації подачі палива на пальники за різних технологій пилоподачі.


Індекс рубрикатора НБУВ: З370.2-524.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22833 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського