Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (15)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Куриляк В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
Категорія:    
1.

Куриляк В. Є. 
Міжнародний менеджмент : Навч. посіб. / В. Є. Куриляк; Терноп. акад. нар. госп-ва. - Т. : Карт-бланш, 2004. - 268 c. - укp.

Розглянуто проблеми інтернаціоналізації підприємницької діяльності у процесі створення вартості. Представлено досягнення розвитку міжнародного менеджменту, охарактеризовано тенденції розвитку світового господарства. Висвітлено питання стратегічного менеджменту та менеджменту персоналу, паблік афеарз у міжнародному підприємстві.

Рассмотрены проблемы интернационализации предпринимательской деятельности при создании стоимости. Представлены достижения развития международного менеджмента, охарактеризованы тенденции развития мирового хозяйства. Освещены вопросы стратегического менеджмента и менеджмента персонала, паблик афеарз на международном предприятии.


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.90-212.1я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА657657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Куриляк В.  
Нова економіка та інформаційне суспільство: міжсистемне обгрунтування / В. Куриляк // Психологія і суспільство. - 2002. - № 1. - С. 35-65. - Бібліогр.: 45 назв. - укp.

The author proves, that the new economy deals with producing and using of new knowledge, transforming them into the independent mechanism of production, which is important in the system of corresponding and essence factors, and at the same time it is the development according to "old" laws, which functions differently in new conditions, and economic formation under the new laws, which determine the acceleration of numerous improvement processes. There appear the discussion concerning the statement that the initial stage of formation of new economy is electronic commerce.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23016 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Савельєв Є. В. 
Модель розвитку економіки, що базується на знаннях, для України / Є. В. Савельєв, В. Є. Куриляк // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Економіка. - 2004. - № 9. - С. 57-67. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Сформульовано концепцію фундаментальної зміни ролі науки й освіти в українському суспільстві та їх перетворення на підставі реформування економіки. Детально розроблено українську модель нової економіки, конкурентоспроможність якої базується на розробці та споживанні знань в сфері матеріальної продукції та вигод.


Ключ. слова: модель розвитку, знання, Україна
Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)в6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69321/екон. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Куриляк В. М. 
Динамічні тенденції формування букових лісів Прикарпаття : автореф. дис... канд. с.-г. наук / В. М. Куриляк; Нац. лісотехн. ун-т України. - Л., 2007. - 20 c. - укp.

Досліджено сучасний стан, умови відтворення, будову, особливості росту та продуктивності, а також господарське використання букових деревостанів Прикарпаття у переважаючих типах лісу. На підставі архівних лісоінвентаризаційних матеріалів проведено ретроспективний аналіз динамічних змін структури букових лісів (БЛ) за останні 50 років. Встановлено, що внаслідок господарської діяльності відбулись істотні зміни у структурі БЛ, які призвели до значного зниження їх продуктивності. Встановлено періодичність плодоношення бука. Розглянуто чисельність і висотно-вікову структуру природного поновлення та підросту бука під материнським наметом і на зрубах, охарактеризовано вплив основних екологічних факторів на їх збереження та ріст. Висвітлено особливості морфологічної будови, росту та продуктивності бучинників і побудовано таблиці ходу росту чистих і мішаних букових деревостанів за переважаючими типами лісу. Наведено рекомендації щодо покращання стану лісів, відновлення корінних деревостанів переважно природним шляхом, вдосконалення нормативів інвентаризації, а також організації та ведення лісового господарства у БЛ регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.12-4(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА353293 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Куриляк В. Є. 
Заробітна плата на промислових підприємствах: методичні та організаційні аспекти : монографія / В. Є. Куриляк, В. С. Мазур; МОНМС України, Терноп. нац. екон. ун-т. - Т., 2011. - 304 c. - Бібліогр.: 193 назв - укp.

Висвітлено соціально-економічну сутність, функції та принципи заробітної плати. Проаналізовано зарубіжний досвід формування мотиваційного механізму на промислових підприємствах. Показано доцільність впровадження закордонних систем оплати праці на вітчизняних підприємствах. Запропоновано ринкові модифікації форм і систем оплати праці відповідно до галузей діяльності. Обгрунтовано комплекс методів розробки форм і систем заробітної плати для оцінювання результатів роботи та максимізації прибутків підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У530.1-645 + У9(4УКР)301-645

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА749452 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Куриляк В. Є. 
Менеджмент: міжцивілізаційні і міжкультурні основи : монографія / В. Є. Куриляк. - К. : Кондор, 2010. - 480 c. - Бібліогр.: с. 449-480. - укp.

Розглянуто цивілізаційні основи розвитку світової економіки. Досліджено цивілізаційні, інтернаціональні та культурницькі фактори у зв'язку з потребою управління їх дією. Увагу приділено інституалізації економіки та розвитку міжнародного менеджменту. Розглянуто мікроекономічні стратегії інтернаціоналізації та стратегічний менеджмент транснаціональної компанії, відносини між материнською та дочірніми організаціями на світовому ринку. Організаційні напрями трансформації функціонування іноземного підприємства подано в аспекті транснаціоналізації компаній, а також як менеджмент персоналу на іноземному підприємстві у транснаціональній компанії. Досліджено міжкультурну взаємодію в системі економічних відносин, обгрунтовано економічні основи міжкультурних процесів і розвиток методів міжкультурного менеджменту фірми.


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.121 + У582.90-212.1 + У9(4УКР)212.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС51139 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Куриляк В. Є. 
Цивілізаційні і міжкультурні виміри міжнародного менеджменту : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.02 / В. Є. Куриляк; Терноп. нац. екон. ун-т. - Т., 2011. - 39 c. - укp.

Подано теоретичні узагальнення глобальних тенденцій розвитку, аналіз практики міжнародного співробітництва, дослідження форм і методів управління економічними процесами, на підставі яких обгрунтовано концепцію цивілізаційних і міжкультурних вимірів міжнародного менеджменту. Вона складається з трьох блоків: теоретико-методологічних основ економічної цивілізації, розвитку комплексу міжнародного менеджменту у сфері бізнесу та міжнародного підприємництва та підприємницького менеджменту. Доведено, що управління світоцивілізаційними процесами переорієнтовується на нову економічну етику й якісно вищі завдання розвитку на всіх рівнях господарювання. Проведено дослідження інституалізації економіки та розвитку міжнародного менеджменту. Розглянуто мікроекономічні стратегії інтернаціоналізації та стратегічний менеджмент ТНК, менеджмент персоналу та паблік афеарз іноземного підприємства ТНК. Виходячи з логіки дослідження імперативу міжцивілізаційних процесів досліджено міжкультурну взаємодію в системі економічних відносин та обгрунтовано економічні основи міжкультурних процесів і розвиток методів міжкультурного менеджменту фірми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.121 + У582.90-212.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385565 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Куриляк В. Є. 
Вплив глобалізації на економічний розвиток України / В. Є. Куриляк, Є. В. Савельєв // Економіка України. - 2012. - № 9. - С. 57-69. - укp.

Розглянуто напрями реформування економіки України в контексті глобальних процесів розвитку світової економіки. Досліджено формування економічної моделі країни на основі переорієнтації олігархічної системи на інноваційний тип з інверсією економічних імперативів у соціальні. Показано, що структурну модернізацію варто здійснювати на ідеях "наднової економіки".


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-183

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Савельєв Є. В. 
Пріоритети у реформуванні української економіки / Є. В. Савельєв, В. Є. Куриляк // Економіка України. - 2015. - № 5. - С. 79-89. - укp.

Систематизовано недоліки в реформуванні української економіки за роки незалежності. Показано, що зміни у функціонуванні економічної системи мають переважно модернізаційний характер. Обгрунтовано, що проведення економічних реформ потребує насамперед визначення моделі, за якою здійснюватиметься весь комплекс змін. Розвивається ідея переходу до моделі соціальної ринкової економіки. Українська особливість полягає в тому, що умовою успішності реформ є підпорядкування інновацій вирішенню двоєдиного завдання: з одного боку - це захист суверенітету і територіальної цілісності, з іншого - це зростання економічного потенціалу і соціальних стандартів. Доведено, що попри кризу і військовий конфлікт не можна обмежуватись однобічними змінами, зорієнтованими лише на наповнення державного бюджету. Розробляється механізм орієнтації структурних зрушень на формування економіки знань як складової соціальної ринкової економіки, у якій на даному етапі перевага має надаватись освітній і науковій галузям, військово- та агропромисловим комплексам. У соціальному аспекті доцільно започаткувати політику вирівнювання доходів населення, не допускаючи зростання бідності та надвеликих доходів і збільшуючи питому вагу середнього класу. Формулюються пропозиції щодо деолігархізації економіки як невідкладної умови проведення реформ, що може бути здійснено за рахунок демонополізації. До них віднесено прийняття закону про обов'язковий продаж олігархами більшої частини свого бізнесу; деофшоризацію; розвиток виробничої демократії через створення незалежних профспілок і системи участі найманих працівників в управлінні підприємствами; впровадження систем участі персоналу в розподілі прибутку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-183

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Куриляк В. В. 
Аналіз можливості застосування кваліметричного підходу для збереження робочих параметрів суднових підшипників / В. В. Куриляк, Г. І. Хімічева // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2015. - № 5/1. - С. 70-75. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Обгрунтовано можливість застосування кваліметричного підходу щодо оцінки якості обслуговування упорно-опорних підшипників ковзання та кочення суднової системи валопроводу. Проаналізовано існуючі методи технічного контролю за станом підшипників та показано їх основні недоліки. Запропоновано для збереження експлуатаційного ресурсу підшипників використовувати контрольно-експлуатаційні картки, які містять перелік даних зібраних протягом експлуатації підшипникових вузлів.


Індекс рубрикатора НБУВ: О459-082.1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Куриляк В. В. 
Обгрунтування застосування комплексно-кількісних метод задля оцінювання якостей матеріалів за умов високошвидкісного навантаження / В. В. Куриляк, Г. І. Хімічева // Успехи физики металлов. - 2016. - 17, № 4. - С. 375-399. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

У зв'язку з тим, що в сучасній метрологічній базі даних відсутня чітка методика оцінювання якості матеріалів за умов ударних і високошвидкісних навантажень, проведено аналіз динамічних властивостей металевих матеріалів за умов імпульсних навантажень. Показано, що ударні навантаження характеризують матеріал з точки зору динамічних властивостей (тобто характеристик руйнування), є ключовими та домінувальними за умов імпульсних навантажень, а отже, найбільшою мірою характеризують якість матеріалів за умов високошвидкісних навантажень. На основі проведеного аналізу методу оцінювання якості матеріалів, а також їх поведінки за умов ударного навантаження зроблено висновок про те, що основними та визначальними характеристиками їх якості є динамічні характеристики. На основі цих характеристик побудовано систему показників якості навантажених матеріалів. Аналіз результатів сучасних методик оцінювання якості об'єктів за умов ударних навантажень засвідчив наявність проблем внаслідок неякісного оцінювання матеріалів. Продемонстровано, що результати аналізу експериментальних методів випробування матеріалів ударним способом, основних характеристик і параметрів впливають на кінцеві властивості матеріалів. На основі наведених аргументів сформульовано основний принцип підходу, який визначає для навантажених матеріалів основні критерії їх якості (динамічні характеристики). Аналізуючи сучасний досвід застосування комплексно-кількісних методик, зроблено вибір найбільш прийнятних методів оцінювання матеріалів за умов високошвидкісного навантаження. Наведений перелік матеріалів сприяє вирішенню проблеми створення альтернативного механізму оцінювання якості навантажених матеріалів (разом з експертним шляхом). Комплексно-кількісні методи найбільшою мірою є придатними для використання їх в експериментальних випробуваннях, є наочними і легко відтворюваними. За наявности рекомендацій щодо застосування таких методів останні можна легко впровадити у виробництво і навчальний процес.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж306-1 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23022 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Куриляк В. В. 
Застосування кваліметричних методів для оцінювання якості ударно-навантажених матеріалів / В. В. Куриляк, Г. І. Хімічева // Успехи физики металлов. - 2017. - 18, № 2. - С. 155-175. - Бібліогр.: 44 назв. - укp.

У зв'язку з тим, що в сучасній метрологічній базі даних відсутня чітка методика оцінювання якості матеріалів за умов ударних і високошвидкісних навантажень, у даній роботі проведено та представлено експериментальне дослідження практичного застосування кваліметричних методів задля оцінювання якості матеріалів за таких умов. Виконано аналіз характеристик матеріалів за умов ударних навантажень, а також проаналізовано кваліметричні методи, котрі адаптовано для оцінювання якості високонавантажених матеріалів. Визначено критерії оцінювання якості матеріалів за умов екстремальних навантажень. Розроблено алгоритм і методичні рекомендації для оцінювання якості матеріалів, а також здійснено практичну реалізацію розроблених положень. Наведено алгоритм виконання оцінювання якості матеріалів, відповідно до якого відбувається вибір методу випробування, згідно з яким визначаються необхідні кваліметричні методи оцінювання якості. Виявлено на основі експериментальних даних, що найбільш прийнятним для практичного використання є застосування як основного кваліметричного методу так званої "павутини" якості. Як додатковими доцільно користатися методами секторних діаграм і побудови ранжованого ряду. Оцінювання якості за допомогою цінового коефіцієнта є ефективним для ринкових і конкурувальних матеріалів, таких як метали та криці. Для імпульсного навантаження ефективно застосовувати кваліметричний метод оцінювання, такий як побудова номограм. Розв'язано завдання з розроблення градацій якості, які покладено в основу побудови номограм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж3-1с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23022 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Куриляк В. Є. 
Нова економіка України в контексті євроцивілізаційної інтеграції / В. Є. Куриляк, М. А. Живко // Проблеми економіки. - 2018. - № 3. - С. 56-62. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз сучасного етапу розвитку світогосподарської системи, який формується під впливом міждержавних процесів регіоналізації та відображає сучасний етап глобалізації, що змінює звичні основи світоустрою. Розглянуто кількісні і якісні форми розвитку та ускладнення міжнародних економічних відносин під феноменом становлення "нової економіки", сучасної модернізації, "інформаційного суспільства", що формують нову парадигму світоустрою, містять у собі дві взаємопов'язані тенденції процесів глобалізації, які впливають на процес формування цілісного світового господарства, глибокої взаємозалежності національних економік у результаті інтенсифікації міжнародного поділу та кооперації праці, лібералізації економіки, її широкої транснаціоналізації, що виникають на регіональному рівні і посилюють процеси економічної інтеграції держав, об'єднуючи їх економіки в єдиний регіональний господарський комплекс, який володіє потенціалом розвитку "нової економіки". Перспективи подальших досліджень у цьому напрямі полягають у поглибленні теоретичних засад розвитку світової економічної архітектури, яка в епоху глобалізації стає все більш цілісною і одночасно складною, багатошаровою полісистемою країн і регіонів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Куриляк В. В. 
Експериментальне обгрунтування ефективності використання метод кваліметрії / В. В. Куриляк, Г. І. Хімічева, О. М. Хорошилов // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2019. - 41, № 1. - С. 71-100. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень імпульсно-ударного навантаження на стопи з пам'яттю форми, полімери та метали. В ході експерименту було одержано якісні характеристики матеріалів шляхом застосування методів кваліметрії. Обрано 5 динамічних характеристик навантажених стопів, полімерів і металів, результати оцінювання яких нанесено на циклограми "павутиння якості". Крім того, для досліджуваних матеріалів було складено таблиці градацій якості на основі застосування функції бажаності. Також практично доведено, що дані номограм з визначення покажчика бажаності можна використовувати для оцінювання якості зразків з поліметилметакрилату за імпульсного навантаження за такими параметрами, як амплітуда навантаження, довжина поширення тріщини й енергія. В результаті досліджень встановлено, що якість зразка можна визначати двома шляхами: за комплексним покажчиком або за окремими одиничними параметрами. Встановлено залежність довжини пророслої тріщини від середнього розміру наповнювача для різних зразків матеріалів. Доведено, що оптимальні характеристики з точки зору опору ударному навантаженню має сталь 30ХН4М.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607.с

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Савельєв Є. В. 
Вишеградська четвірка та Україна в контексті розвитку євроінтеграційних процесів / Є. В. Савельєв, В. Є. Куриляк, М. Ю. Куриляк // Екон. вісн. Донбасу. - 2019. - № 3. - С. 21-29. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розвинуто ідею досягнення стратегічної мети України щодо європейської та євроатлантичної інтеграції. В рамках цього процесу має сенс виділити в якості пріоритету співпрацю з Вишеградською четвіркою (V4). Такий підхід аргументується насамперед наявністю: загального історичного досвіду, який сформувався як результат багатовікового спільного перебування в складі різних європейських держав; розвинених міжособистісних зв'язків; європейського менталітету народу, відносно невеликого мовного бар'єру. У концепції аналізуються конкурентні переваги України на центрально-європейському просторі, які можуть мотивувати сусідні країни-члени ЄС до регіональної інтеграції та сприяння в досягненні Україною цілей європейської та євроатлантичної інтеграції. У зв'язку з цим розглядаються територіальні та демографічні чинники. Показано, що включення України в об'єднання V4 і відповідно його трансформація у Вишеградську п'ятірку (V5) створює нові конкурентні переваги для кожної країни завдяки зростанню території угруповання на 113,1 %, тобто більш ніж вдвічі і чисельності населення - на 68,9 %. З позиції сучасних глобальних тенденцій відкриваються великі можливості у спільному економічному просторі для включення в функціонуючі і нові регіональні та глобальні виробничі мережі, а також для суттєвого зменшення міждержавних міграційних процесів. Нові тактичні й стратегічні підходи в інтеграційній політиці вимагають розробки і реалізації програми конвергенції України у Вишеградську четвірку та Європейський Союз. Її основу повинна скласти стратегія випереджаючого економічного розвитку (advanced economic development) і формування іміджу надійного партнера і сильного гравця в міжнародних відносинах, для якої має бути використаний досвід країн V4 при їх сприянні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)80 + У9(4УКР)80

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Європейська регіональна політика : підруч. для студентів ВНЗ III - IV рівнів акредитації / А. І. Крисоватий, І. О. Ліщинський, М. Лизун, В. Куриляк, Є. Савельєв; ред.: А. І. Крисоватий, І. О. Ліщинський; Тернопільський національний економічний університет. - Тернопіль : Економічна думка ЗУНУ, 2020. - 235 c. - Бібліогр. в кінці розд., с. 228-235 - укp.

Висвітлено стратегічні аспекти імплементації регіональної політики в країнах Європейського Союзу. Розкрито перспективи інтеграції України до європейської системи територіальних структур. Увагу приділено таким питанням, як регіональні порівняльні переваги, стратегічний менеджмент територій; децентралізація влади, місцевий підхід, розміщення традиційних агломерацій (міст і промислових районів) і більш інноваційних відносино-орієнтованих альянсів (кластерів, креативних регіонів). Розглянуто особливості розвитку розумних міст, креативного класу, стимулювання периферійних регіонів і транскордонного співробітництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4)124.1 я73 + Ф4(4),60 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА853448 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Андон П. І. 
Побудова семантичної моделі зображення з використанням машинного навчання на базі згорткових нейронних мереж / П. І. Андон, А. М. Глибовець, В. В. Куриляк // Проблеми програмування. - 2020. - N 2/3 (спец. вип.). - С. 352-361. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Описано основні напрямки досліджень у сфері побудови моделей автоматизації комп'ютерного розпізнавання сутності цифрового зображення. Введено поняття семантичної моделі зображення та описано реалізацію моделі машинного навчання для вирішення задачі автоматичної побудови такої моделі для вхідного зображення. Семантична модель складається зі списку об'єктів, які показано на зображенні, та їх зв'язків. Розроблена модель була порівняна з іншими рішеннями для цієї самої проблеми і показала кращі результати в усіх, за винятком одного, випадків. Ефективність роботи моделі обгрунтована використанням останніх досягнень машинного навчання, зокрема ЗНМ, TL, моделей Faster R-CNN і VGG16. Значна частина зв'язків представлених на зображенні є просторовими зв'язками, таким чином, для кращої роботи моделі, потрібно використовувати цей факт у її проектуванні, що і було зроблено.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69331 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Європейська та глобальна регіональна інтеграція : підруч. для студентів ВНЗ III - IV рівнів акредитації / А. Крисоватий, М. Лизун, О. Десятнюк, Н. Кравчук, В. Куриляк, І. Ліщинський, К. Фліссак; ред.: А. Крисоватий, М. Лизун; Західноукраїнський національний університет. - Тернопіль : Осадца В. М., 2023. - 294 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Акцентовано на рушійних силах, що детермінують сучасні контури геополітичної та геоекономічної карти планети. Наголошено, що в умовах турбулентного навколишнього середовища і внутрішніх загроз, Європейський Союз все ж залишається своєрідним орієнтиром регіональної інтеграції. Подано характеристику процесів регіоналізму та регіоналізації, що відбуваються на різних континентах, а також розкрито широкий та багатогранний спектр міжнародних відносин між регіональними блоками.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)8 я73-1 + У580.3 я73-1 + У521.251 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА868262 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського