Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (7)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Кулікова Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Шевцова В. М. 
Методи дослідження властивостей пам'яті у працівників для потреб професійного відбору / В. М. Шевцова, Т. П. Кулікова, Е. В. Ходовська // Укр. журн. з пробл. медицини праці. - 2008. - № 2. - С. 41-47. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Досліджено об'єм короткочасної зорової (КЗП) і короткочасної слухової (КСП) пам'яті з використанням різних методів у працюючих 2-х груп залежно від характеру трудової діяльності - переважно фізичної праці й операторської праці сенсомоторного виду. Встановлено, що методи визначення об'єму КЗП по впізнанню трикутників із різною внутрішньою штриховкою й об'єму КСП по відтворенню слів є адекватними для обох груп. На підставі одержаних результатів та аналізу літератури розроблено рекомендації щодо вибору методів і процедурі дослідження властивостей КЗП і КСП із метою професійного відбору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.412

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кулікова Т. М. 
Мультикультуралізм: соціально-методологічний аспект : Автореф. дис... канд. філософ. наук / Т. М. Кулікова; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2006. - 18 c. - укp.

Розглянуто методологічний аспект соціокультурної множинності. На підставі онтологічного аналізу множинності періодів модерну та постмодерну запропоновано нове визначення мультикультуралізму як соціокультурної моделі модернізації постмодерну, що полягає в ідеологічній спробі встановити симетрію між соціокультурною множинністю постмодерну. З використанням даного підходу встановлено демаркаційну лінію між спонтанною гетерогенною множинністю та множинністю, що стає результатом дії мультикультуралістських політичних ініціатив і виявлено причини загострення міжкультурної інтеракції в суспільствах, що практикують мультикультуралістські заходи. Визначено, що підставою для виникнення гетерогенної множинності у соціокультурній сфері (постмодерної множинності на відміну від модерної) власне стає дереалізована, десубстанціалізована культура, котра постає як відкритий ціннісний горизонт, що все більше втрачає ієрархічний і системний характер організації та набуває мережевого характеру самоорганізації. На підставі розробленого методологічного підходу щодо вивчення процесів множення та культурної інтеракції у науковий обіг введено термін "мультикультурація", більш адекватний для характеристики рухомої множинності постмодерну. На основі аналізу постмодерної рухомої множинності (мультикультурації) розкрито нові можливості емансипації (гетерогенної свободи), яка на відміну від попередніх форм позитивної та негативної свободи демонструє можливість подолання двотактності звільнення (відчуження/засвоєння) в історичному процесі, що має відбуватися з єдиного центру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*671

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346546 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кулікова Т. О. 
Ліквідація МТС: спроба лібералізації соціально-економічних відносин в українському селі : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Т. О. Кулікова; Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького. - Черкаси, 2018. - 20 c. - укp.

Досліджено процес зміни системи матеріально-технічного забезпечення сільськогосподарського виробництва України в 50-х – першій половині 60-х років минулого століття, з’ясовано характер, особливості, виробниче значення та соціально-економічні наслідки цих змін для подальшого розвитку сільського господарства УРСР та життя українського селянства. проаналізовано зміни в матеріально-технічному забезпеченні сільського господарства УРСР в першій половині 50-х років. Досліджено особливості відносин, які склались між МТС та колгоспами на середину другої половини 50-х років минулого століття. Встановлено, що взаємовідносини МТС з колгоспами регулювалися на основі затвердженого урядом Типового договору. простежено процес теоретичної та практичної розробки ідей передачі сільськогосподарської техніки у власність колективних господарств. Зазначено, що на 1958 р. ця ідея була вже далеко не новою. Вперше вона була висловлена ще на початку 1930-х років. Окрему увагу приділено з’ясуванню причин створення та особливості функціонування республіканського об’єднання "Сільгосптехніка". Проаналізовано роль та значення об’єднань "Сільгосптехніка" для розвитку і функціонування сільськогосподарської техніки на початку 1960-х рр. Підкреслено, що створення ремонтних майстерень і пунктів технічного обслуговування сприяло збільшенню обсягів ремонтних робіт у колгоспах, що зумовило зменшення кількості господарств, взятих на комплексне технічне обслуговування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР)603.2 + Т3(4УКР)62/63-232

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432539 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського