Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (6)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Кручиненко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Кручиненко О. В. 
Гематологічні та біохімічні показники у корів після застосування комбітрему / О. В. Кручиненко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2005. - № 1. - С. 136-138. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

На підставі проведених досліджень відзначено, що комбітрем у разі фасціольозу великої рогатої худоби сприяє підвищенню вмісту еритроцитів, гемоглобіну, лейкоцитів і заліза та зменшенню кількості еозинофілів, сегментоядерних нейтрофілів і зниженню вмісту білірубіну на 45-ту добу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.623.2-911-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дахно І. С. 
Лікувальна ефективність рафензолу за фасціольозу, парамфістомозу та стронуілятозів органів травлення у великої рогатої худоби / І. С. Дахно, Г. П. Дахно, К. П. Жданова, О. В. Кручиненко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2007. - № 3. - С. 39-41. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Встановлено, що рафензол забезпечує стовідсоткову ефективність при ураженні великої рогатої худоби фасціолами, парамфістомами і стронуілятами органів травлення й позитивно впливає на біохімічні процеси в організмі тварин після його застосування.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.623-911-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кручиненко О. В. 
Патолого-анатомічні та гістологічні зміни в печінці й печінкових лімфатичних вузлах корів за фасціольозної інвазії / О. В. Кручиненко, І. С. Дахно, Г. П. Дахно // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2009. - № 3. - С. 83-86. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Встановлено наявність характерних патолого-анатомічних змін у печінці та печінкових лімфатичних вузлах корів за фасціольозної інвазії. Фасціольоз у корів супроводжується патолого-анатомічними змінами у печінці (ангіохоліт, периангіохоліт), особливо в правій, квадратній і хвостатій частках, а за результатами гістологічних досліджень - глибокими деструктивними стромально-судинними та некротично-дистрофічними змінами. У печінкових лімфатичних вузлах за фасціольозної інвазії патолого-анатомічні зміни характеризуються лімфаденітом, ангіосклерозом і гемосидерозом.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.351-911 + П873.623.2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кручиненко О. В. 
Фасціольоз великої рогатої худоби у зонах Лісостепу і Cтепу України (діагностика та заходи боротьби) : автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.11 / О. В. Кручиненко; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2009. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.623.2-911-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кручиненко О. В. 
Вивчення виживаємості яєць фасціол у довкіллі зони Лісостепу України / О. В. Кручиненко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2010. - № 1. - С. 98-100. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

У навколишньому середовищі на життєздатність яєць гельмінтів впливають кліматичні умови. Останнім часом - у зв'язку з підвищенням температури повітря взимку - склалися умови для перезимовування яєць фасціол на поверхні грунту Полтавської області. Яйця фасціол здатні перезимовувати в кліматичних умовах лісостепової зони України. Яйця на поверхні грунту в літній період (серпень) зберігали життєздатність протягом восьми місяців, а в зимовий період (лютий) - шість місяців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.141*832*332.4 + П873.623.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ушакова Г. О. 
Особливості молекулярної структури та функцій металотіонеїнів у центральній нервовій системі: (огляд) / Г. О. Ушакова, О. А. Кручиненко // Нейрофизиология. - 2009. - 41, № 5. - С. 419-428. - Бібліогр.: 73 назв. - укp.

Наведено сучасні уявлення про структуру та принципи класифікації низькомолекулярних білків, здатних до зв'язування з іонами металів, - металотіонеїнів (МТ). Охарактеризовано механізм зв'язування металів з цими біополімерами, розглянуто головні функції МТ у ЦНС, їх роль у захисних реакціях нервових та інших клітин й організму в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.17*72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кручиненко О. В. 
Порівняння копроскопічних методів діагностики фасціольозу великої рогатої худоби / О. В. Кручиненко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2011. - № 3. - С. 124-126. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результати пошуку ефективної флотаційної суміші для копроскопічного методу діагностики фасціольозу. Високу ефективність (36,4 %) забезпечила флотаційна суміш із насиченого розчину хлориду цинку та бішофіту у співвідношенні 1:1 під час дослідження фекалій. Використання бішофіту - екологічно чистого природного мінералу, що має коагуляційні властивості і входить до складу флотаційної суміші, - надає можливість одержати після центрифугування чисту поверхневу плівку, що дозволяє ретельно вивчити морфологічні особливості яєць фасціол та сприяє підвищенню ефективності зажиттєвої діагностики.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.623.2-911-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кручиненко О. В. 
Епізоотологія гельмінтозів шлунково-кишкового тракту корів на території Полтавської області / О. В. Кручиненко // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 3/4. - С. 136-140. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено результати досліджень щодо епізоотології гельмінтозів шлунково-кишкового тракту корів. Встановлено, що на території Полтавської області (зона Лісостепу) найпоширенішими гельмінтозами шлунково-кишкового тракту корів є: стронгіляти органів травлення, дикроцелії, парамфістоми та фасціоли. Найбільш неблагополучними районами області за гельмінтозами слід вважати Полтавський, Зіньківський, Решетилівський, Новосанжарський та Козельщанський райони. Під час копроовоскопічного дослідження найвищі показники ЕІ і ІІ зареєстровані у разі паразитування стронгілят органів травлення, відповідно, 28,1 % та 9,24 езк/1 г фекалій. За результатами гельмінтологічного розтину пік фасціольозної та змішаної фасціольозно-дикроцеліозної, фасціольозно-стронгілятозної і дикроцеліозно-стронгілятозної інвазії припадає на зимовий період. Найвищі показники екстенсивності фасціольозної інвазії зареєстровані у Зіньківському районі 48,7 %, а змішаної фасціольозно-дикроцеліозної у Полтавському - 26,1 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.62-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кручиненко О. В. 
Терапевтична й економічна ефективність антигельмінтиків за шлунково-кишкових гельмінтозів корів / О. В. Кручиненко, М. П. Прус, О. М. Шабалін // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2012. - № 4. - С. 95-97. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено результати досліджень стосовно терапевтичної та економічної ефективності альбендазолу ультра 10 %, комбітрему й paфeнзoлу. Встановлено, що у разі одночасного паразитування парамфістом, дикроцелій, фасціол й стронгілят органів травлення комбітрем та рафензол проявляють 100 % екстенс- та інтенсефективність, а альбендазол ультра 10 %, відповідно, 90 й 75 %. Дегельмінтизація корів забезпечує зростання молочної продуктивності у тварин: за лікування альбендазолон ультра 10 % на 14,3 %, комбітремом - на 17,6 % і рафензолом - на 20,6 %, а від реалізації молока, надоєного від корів трьох дослідних груп, додатково одержано 1308 гривень.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.62-911-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Пономар С. І. 
Моніторинг епізоотологічної ситуації гельмінтозів шлунково-кишкового тракту корів на території України (за даними ветеринарної статистики) / С. І. Пономар, О. В. Кручиненко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2014. - № 2. - С. 116-118. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Наведено результати моніторингових досліджень стосовно епіозоотологічної ситуації з фасціольозу, парамфістомозу, дикроцеліозу та стронгілятозу органів травлення в Україні. Найбільш неблагополучними областями стосовно гельмінтозів шлунково-кишкового тракту є Волинська, Житомирська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Харківська та Чернігівська області. Протягом 2010 - 2011 рр. 100 % ЕІ зареєстровано за паразитування парамфістом у Донецькій області, дикроцелій - у Волинській та стронгілят органів травлення - у Рівненській. За 2012 - 2013 рр. 100 % ЕІ дикроцеліями зафіксовано в Київській області.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.6-911

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Пономар С. І. 
Попереджений збиток від змішаної інвазії корів, викликаної фасціолами, парамфістомами й дикроцеліями / С. І. Пономар, О. В. Кручиненко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2014. - № 3. - С. 86-88. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результати впливу змішаної інвазії, викликаної фасціолами, парамфістомами й дикроцеліями на молочну продуктивність корів. Встановлено, що змішана інвазія парамфістомами й дикроцеліями спричинює значний економічний збиток господарству, що становить 860 гривень за 4 місяці. Протягом чотирьох місяців лактації продуктивність корів, оброблених "Трематозолом", була вищою на 276 кг, "Альбендазолом ультра" (10 %-й) - на 222 кг, порівняно з коровами контрольної групи. У результаті проведеного лікування корів "Трематозолом" і "Альбендазолом" (10 %-й) попереджений економічний збиток у господарстві становив 1281,4 гривні за 4 місяці спостережень.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.351

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кручиненко О. В. 
Особливості патоморфологічних змін в стінці кишечнику за шлунково-кишкових стронгілятозів великої рогатої худоби / О. В. Кручиненко, М. В. Скрипка, І. І. Панікар // Біологія тварин. - 2017. - 19, № 2. - С. 44-49. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проведеним патоморфологічним дослідженням стінки кишечнику за езофагостомозу встановлено катаральний ентероколіт - специфічне запалення слизової оболонки товстого відділу кишечнику гранулематозного характеру. Так, нерідко на поверхні слизової оболонки можна було простежити утворення округлої форми, рожево-червоного забарвлення, розміром 0,5 - 1 см. Такі утворення локалізувалися у слизовій оболонці, мали досить щільну консистенцію. Крім того, було виявлено округлі утворення розміром 0,1 - 0,3 см. Такі вузлики оточені валикоподібним утворенням, а їх центри часто мали некротичну темно-коричневу або чорну верхівку. Гістологічним дослідженням тонкого відділу кишечнику за паразитування Bunostomum phlebotomum i Nematodirus spathiger зареєстровано ознаки набряку слизової оболонки, інфільтрацію ворсинок лімфоцитами та гранулоцитами, руйнацію апікальної частини ворсинок. Відбувалась гіпертрофія та гіперсекреція клітин крипт. У стінці як тонкого, так і товстого відділу кишечнику підслизова основа мала ознаки мукоїдного набухання, а навколо (і в ділянках) з гранулематозом - фібриноїдного набухання та фібриноїдного некрозу. У стінці товстого відділу кишечнику була характерною інфільтрація всіх шарів слизової оболонки клітинами з переважанням лімфоцитів, в апікальній частині і навколо крипт відбувалось скупчення гранулоцитів (еозинофіли, нейтрофіли), макрофагів. У стінці кишки однієї тварини можна було простежити різні стадії утворення гранульом. Зареєстровано осередки гнійно-некротичного запалення. Виявлено фрагменти личинок Oesophagostomum radiatum округлої форми, оточених великою кількістю клітин лімфоїдного ряду, гранулоцитів, а зовні - капсулою, сформованою з колагенових волокон. Вищезазначені ділянки локалізуються переважно в підслизовій основі. Стінка кишки в таких місцях виразно потовщена.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.6-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Клименко О. С. 
Посмертна діагностика аскаридіозу курей приватних господарств Полтавської області / О. С. Клименко, С. М. Михайлютенко, О. В. Кручиненко, О. Ю. Хижня // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2016. - Вип. 17, N 1. - С. 193-197. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Аналіз літературних даних і власні дослідження свідчать про значне поширення кишкових паразитозів курей. Лабораторними дослідженнями встановлено паразитування нематод у птиці приватних господарств Полтавської області. Диференціація аскаридіозу та гетеракозу потребує використання посмертних методів діагностики. Неповним гельмінтологічним розтином трупів курей з господарств Полтавщини було виявлено нематод біло-жовтого кольору довжиною 25 - 100 мм у тонкому кишечнику та м'язовій частині шлунка. Кутикула гельмінтів мала поперечну посмугованість. Вхід у ротову порожнину був оточений трьома губами, кожна з яких мала два зубоподібних вирости, сосочки та зубчики по краях. Довжина самців коливалась від 25 до 40 мм і залежала від їх статевої зрілості. На хвостовому кінці добре видно дві спікули однакової довжини, статевий присосок та статеві сосочки. Морфологічні особливості збудника вказують про його належність до виду Ascaridia galli (Schrank, 1788).


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.626.621

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Євстаф'єва В. О. 
Юридичні аспекти щодо адаптації українського законодавства до вимог Європейського Союзу з питань жорстокого поводження з тваринами / В. О. Євстаф'єва, О. В. Кручиненко, О. С. Клименко, В. В. Мельничук // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2017. - № 1/2. - С. 104-107. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Наведено результати аналізу сучасного стану міжнародних нормативно-правових актів та українського законодавства стосовно захисту тварин, підстав і видів юридичної відповідальності за вчинення жорстокого поводження з тваринами, а також принципів етичного ставлення до тварин, особливо фахівців з біології, ветеринарії, медицини. Надано відомості стосовно реалізації та дотримання етико-правових норм вимог біоетики під час проведення експериментів, наукових досліджень на тваринах, зокрема у ветеринарії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02:Е6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Євстаф'єва В. О. 
Моніторингові дослідження щодо якості та безпечності м'яса тварин на території Полтавської області / В. О. Євстаф'єва, В. В. Мельничук, О. В. Кручиненко, С. М. Михайлютенко, Л. М. Корчан, В. О. Коваленко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2018. - № 3. - С. 132-136. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено результати аналізу звітної документації щодо якості та безпечності яловичини, свинини, баранини, м'яса птиці, кролів і нутрій на території Полтавської області. Встановлено, що за період 2012 - 2016 рр. державними лабораторіями здійснено 583235 експертиз м'яса туш із використанням органолептичних, бактеріоскопічних, біохімічних і паразитологічних методів досліджень. Водночас, за наслідками експертизи виявлено, що 1734 зразків м'яса не відповідають показникам, які затверджені у відповідних державних стандартах. Основними причинами вибраковки м'яса тварин різних видів були невідповідність за органолептичними та біохімічними показниками.


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Кіт А. А. 
Деякі показники якості та безпечності м'яса та м'ясопродуктів / А. А. Кіт, С. М. Михайлютенко, О. В. Кручиненко, В. О. Євстаф'єва, В. В. Мельничук // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2018. - № 4. - С. 158-162. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Представлено результати досліджень показників якості та безпечності зразків продукції під час проведення ярмаркового заходу Комунальним підприємством "Міський магазин" м. Київ. Перевірено їх відповідність за вмістом афлатоксину В1, пестицидів. Встановлено, що рівень AFВ1 у харчових продуктах становив менше 0,0144 мг/кг. Проаналізовано проби м'яса та м'ясопродуктів на вміст таких пестицидів як гексахлоран (гамма-ізомер), дихлордифенил трихлорметилметан та його метаболіти, базудин, карбофос, метафос, хлорофос, дихлорвинилдифосфат. З'ясовано, що за показниками якості та безпеки (пестицидів, мікотоксинів) м'ясо та м'ясопродукти відповідають нормативним вимогам і були допущені до реалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.11 + П817.2 + Л92-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Кіт А. А. 
Мікробіологічні показники м'ясопродуктів та м'яса під час ярмаркових заходів у м. Києві / А. А. Кіт, С. М. Михайлютенко, О. В. Кручиненко, В. О. Євстаф'єва, В. В. Мельничук // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2019. - № 2. - С. 148-153. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

М'ясо та різні м'ясопродукти практично невід'ємна складова раціону людини. Ці продукти мають корисні для організму людини властивості у вигляді макро- й мікроелементів, вітамінів, а також є джерелом білку та незамінних амінокислот. Водночас, якщо порушити технологічні процеси, пов'язані з виготовленням, зберіганням та транспортуванням, то ці продукти можуть завдати значної шкоди здоров'ю людини. У зв'язку з цим контроль якості продукції на всіх етапах проходження, починаючи його виготовленням й закінчуючи реалізацією, є важливим питанням, що потребує розв'язання. Мета дослідження - встановлення окремих показників безпечності м'яса та м'ясопродуктів під час ярмаркових заходів у м. Києві. Матеріалом для аналізу послужили результати офіційних лабораторних досліджень таких видів сировини: яловичини, свинини, м'яса курей та індика, а також сосиски, варені, напівкопчені ковбаси, шинка та грудинка. Проведений моніторинг засвідчив, що залишків антибіотиків у м'ясі тварин та м'ясопродуктах не виявлено. Усі проаналізовані проби м'яса відповідали ветеринарно-санітарним вимогам за загальним бактеріальним обсіменінням. Вміст КМАФАнМ у готових м'ясопродуктах був у межах норми. Водночас встановлено порушення дотримання норм ДСТУ 4436:2005 за таким показником, як наявність бактерій групи кишкових паличок у готових м'ясопродуктах. Доведено, що за санітарними показниками дев'ять зразків не відповідали нормативним документам, що може свідчити про порушення умов їх переробки, зберігання, транспортування та реалізації. За результатами проведеного моніторингу мікробіологічних показників м'яса тварин встановлено, що бактерії групи кишкової палички перевищували максимально допустимі рівні лише в одному зразку свинини (6,3 - 103 КУО/г). Відповідно до сучасних вимог щодо залишкової мікрофлори у ковбасних виробів у досліджуваних зразках не виявлено вміст анаеробних спорових сульфітредукуючих бактерій (у 0,1 г), сальмонел (у 25 г), протея (в 1 г) і золотистого коагулазопозитивного стафілокока (в 1 г). На додаток щодо мікроорганізмів, які регламентуються вище зазначеними вимогами, у досліджених зразках м'яса відсутня L. monocytogenes. Практична значущість полягає у посиленому контролі фахівцями ветеринарної медицини показників безпеки харчових продуктів в умовах ярмарок.


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.11 + Л92-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Кручиненко О. В. 
Терапевтична ефективність клозафену й клозіверону за дикроцеліозно-стронгілятозної інвазії корів / О. В. Кручиненко, С. М. Михайлютенко, О. С. Клименко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2019. - № 3. - С. 241-247. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.62-911-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Кручиненко О. В. 
Ефективність акарицидних препаратів у хворих на псороптоз кролів і їх вплив на гематологічні показники / О. В. Кручиненко, М. О. Лісний // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2019. - № 4. - С. 191-197. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.616 + П873.641-951

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Кручиненко О. В. 
Ефективність акарицидних препаратів у хворих на псороптоз кролів і їх вплив на гематологічні показники / О. В. Кручиненко, М. О. Лісний // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2019. - № 4. - С. 191-197. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.616 + П873.641-951

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського