Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Крутіков Є$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Крутіков Є. С. 
Ехокардіографічні зміни у хворих на хронічний гломерулонефрит та хронічний пієлонефрит із термінальною нирковою недостатністю в динаміці їх лікування гемодіалізом / Є. С. Крутіков, Ю. І. Кулагін, О. В. Заїкін, Ю. Ю. Кулагіна // Мед. перспективи. - 2004. - 9, № 2. - С. 94-97. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Приведены результаты эхокардиографического исследования больных хроническим гломерулонефритом (ХГ) и хроническим пиелонефритом (ХП) с терминальной почечной недостаточностью (ХПН), а также в динамике их лечения программным гемодиализом. При этом у больных ХГ в миокарде отмечено преобладание процессов дилатации, у больных ХП превалируют процессы, связанные с гипертрофией стенок сердца. У больных ХПН, длительно получающих заместительную терапию программным гемодинамиком, описано развитие диастолической дисфункции миокарда.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.112-3 + Р414-323

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Крутіков Є. С. 
Клінічна оцінка різних методів діагностики і лікування хронічного гломерулонефриту (клініко-експериментальне дослідження) : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.02 / Є. С. Крутіков; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. - Сімф., 2001. - 16 c. - укp.

Досліджено функціональний стан клітин периферичної крові у випадку гломерулонефриту. Встановлено, що у разі загострення гломерулонефриту в клітинах крові збільшується анаеробний гліколіз, внаслідок чого знижується фагоцитарна активність клітин, а також відбуваються зміни розмірів клітин крові. Одержано додаткову інформацію щодо ступеня активності гломерулонефриту. Доведено, що найкращий ефект під час лікування гломерулонефриту в експерименті та у хворих має комбінована терапія глюкокортикоїдами та гормоном щитовидної залози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414.011.6-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Крутіков Є. С. 
Лікування і профілактика серцево-судинних ускладнень у пацієнтів з хронічною хворобою нирок термінальної стадії, які знаходяться на гемодіалізі : автореф. дис... д-ра мед. наук / Є. С. Крутіков; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. - Сімф., 2007. - 40 c. - укp.

Проведено комплексний аналіз морфофункціонального стану серцево-судинної системи у хворих з термінальною нирковою недостатністю (ТНН) у динаміці проведення гемодіалізної (ГД) терапії. У порівняльному аспекті проаналізовано дані ехокардіограми (ЕхоКГ) у хворих, яким проведено замісну терапію перитонеальним діалізом і після трансплантації нирки. Виявлено відмінні особливості функціонального стану кардіогемодинаміки. Одержано відомості про патогенез серцево-судинних ускладнень у гемодіалізних хворих. Установлено, що у хворих на ГД розвивається гіпертрофія лівого шлуночка на фоні збільшення діастолічної дисфункції. За цього виявлено морфологічно виражені запальні зміни в міокарді, жирову дистрофію, виражену гіперплазію та набряк строми міокарда з деструктивними порушеннями у кардіміоцитах і розладами мікроциркуляції. Для характеристики цих явищ запропоновано термін "діалізна кардіоміопатія". Вивчено рівень гормонів ренін-ангіотензин-альдостеронової системи, симпато-адреналової системи та передсердного натрійуретичного пептиду за різних варіантів перебігу синдрому артеріальної гіпертензії у діалізних хворих на фоні терапії метопрололом і каптоприлом, а також протягом процедури гемодіалізу. Проведено порівняльне оцінювання ефективності зазначених препаратів. На підставі дослідження внутрішньоеритроцитарного гомеостазу у пацієнтів у динаміці розвитку та лікування хронічних хвороб нирки установлено, що за нефрогенної анемії морфофункціональні властивості еритроцитів, а також процеси обміну глюкози в них взаємопов'язані зі структурною особливістю еритроцитарних мембран.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-323 + Р696-58 + Р410-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Окладникова С. Л. 
Особливості клінічного перебігу гестаційного і хронічного пієлонефриту у вагітних / С. Л. Окладникова, Є. С. Крутіков, В. М. Николаєв // Мед. перспективи. - 2010. - 15, № 3. - С. 60-63. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Обследовано две группы беременных - первая группа с гестационным пиелонефритом, вторая с обострением хронического пиелонефрита (ХП). Оценены особенности клинического течения гестационного и ХП. Результаты исследований показали, что гестационный пиелонефрит у беременных чаще развивается у женщин с ожирением, в большинстве случаев протекает тяжело, с классической клинической картиной (правосторонним болевым синдромом, в крови лейкоцитоз, микроэритроцитурия и т.д.), и очень часто этому сопутствует угроза прерывания беременности. ХП пиелонефрит у беременных чаще имеет легкое течение, не сопровождается угрозой прерывания беременности, болевой синдром у женщин выражен в одинаковой степени, как справа, так и слева, в общем анализе крови, по сравнению с гестационным пиелонефритом, отмечаются незначительные отклонения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.696.540.112-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Йолкіна Н. М. 
Стан процесів пероксидації ліпідів, розпаду білків та активність окремих антиоксидантних ферментів в еритроцитах при ішемічній хворобі серця і кардіоміопатії / Н. М. Йолкіна, С. В. Коношенко, І. Шашуа, Є. С. Крутіков, З. М. Мірмумінова // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2011. - № 4. - С. 52-56. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Показано, что при ишемической болезни сердца и кардиомиопатии в эритроцитах повышается содержание вторичных продуктов пероксидации липидов и среднемолекулярных олигопептидов (продуктов неполного распада белков). В то же время, в эритроцитах увеличивается активность каталазы и глутатионредуктазы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.241*72 + Р410.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Крутіков Є. С. 
Використання тироксину при лікуванні анемії у хворих на хронічні захворювання нирок / Є. С. Крутіков // Буков. мед. вісн.. - 2007. - 11, № 1. - С. 37-39. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати порівняльної оцінки лікування анемії у двох груп хворих на хронічні захворювання нирок. На тлі комбінованого прийому препаратів заліза і гормону щитовидної залози - тироксину спостережено вірогідно кращі показники приросту показників червоної крові в порівнянні з пацієнтами, які одержували монотерапію препаратами заліза.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.033-5 + Р414-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Крутіков Є. С. 
Оцінка показників клітинного і гуморального імунітету у хворих, які знаходяться на програмному гемодіалізі / Є. С. Крутіков // Галиц. лікар. вісн.. - 2006. - 13, № 4. - С. 41-42. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

У хворих з хронічною нирковою недостатністю, які отримують тривалу гемодіалізну терапію, проаналізовано показники клітинної і гуморальної ланок імунітету. Виявлено зниження функціональної активності нейтрофілів, моноцитів і збільшення активності лімфоцитів. Відзначено кількісну зміну субпопуляцій лімфоцитів, підвищений вміст у крові циркулювальних імунних комплексів і С-реактивного білка. Під час кожного сеансу гемодіалізу відбувається активація імунокомпетентних клітин крові, що, можливо, призводить до вказаних порушень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696-58

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського