Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Коптєва Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Коптєва Г. Л. 
Рух як формотвірний фактор в архітектурній композиції (актуальність і генетичні передумови) : Автореф. дис... канд. архіт. / Г. Л. Коптєва; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. - О., 2006. - 20 c. - укp.

Проведено дослідження формотвірної дії руху в архітектурній композиції в естетико-психологічному аспекті сприйняття вузлів просторово-часової структури міста. На підставі порівняльного аналізу архітектурних, загальнонаукових і мистецтвознавчих концепцій, а також вибраної методики дослідження проведено вивчення історичних містобудівних ансамблів Чернігова, Ізюма, Святогорська щодо ритмічних побудов їх композиції з виявленням естетико-емоційного (архетипічного) аспекту сприйняття архітектурно-просторових структур. Розкрито емоційно-психологічний та інформаційно-формотвірний потенціал фактора руху. У науковий обіг введено поняття "порогового простору" як архетипічного аспекту ритмічного акценту. Встановлено, що на синтез вражень, сформованих шляхами руху, впливає ритмічна послідовність просторів, утворених акцентами і паузами. Відзначено, що акцент повинен мати якості "порогового простору", а пауза - "розрядки". Розроблено методику архітектурно-семіотичного аналізу композиційної структури міста (ансамблю), що враховує психологічний аспект сприйняття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н820.2 + Щ110.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343475 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шубович С. О. 
Місто очима студентів. Проблеми візуального сприйняття і графічне відображення архітектурного середовища : монографія / С. О. Шубович, Н. С. Вінтаєва, Г. Л. Коптєва, В. В. Сисоєва, О. С. Соловйова; Харків. нац. ун-т міськ. госп-ва ім. О.М. Бекетова. - Харків, 2014. - 237 c. - Бібліогр.: с. 235-237 - укp.

Розглянуто питання методики проведення навчальних архітектурних практик. З'ясовано, що ця методика спрямована на вивчення студентом-архітектором середовища: композиції, функціональної організації, соціальної структури, транспортної й інженерної інфраструктур. Зазначено, що завдання малюнків під час дослідження композиції архітектурно-просторового середовища міста (ансамблю) полягає в усвідомленні на чуттєво-емоційному рівні цілісності середовища, гармонійного єднання ландшафтних й архітектурних компонентів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ112(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО33504 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Краснокутська Н. С. 
Дефініція поняття "фінансова безпека підприємства": основні підходи та особливості / Н. С. Краснокутська, Г. М. Коптєва // Бізнес Інформ. - 2019. - № 7. - С. 14-19. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Будь-яке підприємство зацікавлено в підвищенні рівня його фінансової безпеки, який свідчить про стабільну фінансово-господарську діяльність, його розвиток і конкурентоспроможність. Мета роботи - контент-аналіз і систематизація наукових поглядів щодо сутності поняття "фінансова безпека підприємства", а також розвиток понятійного апарату теорії менеджменту за рахунок дефініції фінансової безпеки як об'єкта управління. Досліджено дефініцію поняття "фінансова безпека підприємства" та проаналізовано сучасні підходи та особливості його трактування. На основі проведеного контент-аналізу і визначених сутнісних ознак фінансової безпеки підприємства авторами визначено дефініцію, яка відрізняється комплексністю та логічною узгодженістю з базовими категоріями "безпека" та "фінанси". Запропоноване у статті власне визначення є підгрунтям для подальших досліджень і дозволяє спрямувати більш детальну увагу на зміст і узгодженість фінансових інтересів підприємства із наявним потенціалом, незбалансованість яких призводить до порушень фінансової безпеки та потребує прийняття управлінських рішень.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.357.3 + У9(4УКР)290-93-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Менеджмент : навч. посіб. для екон. спец. закл. вищ. освіти / Н. С. Краснокутська, О. М. Нащекіна, О. В. Замула, О. Ю. Лінькова, О. М. Гололобова, Л. П. Скотнікова, М. П. Горбунов, П. В. Брінь, О. В. Прохоренко, О. І. Ольховська, О. М. Яценко, В. І. Ковшик, Г. М. Коптєва, І. А. Кабанець. - Харків : Друк. Мадрид, 2019. - 230 c. - укp.

Розглянуто питання розвитку та сучасного стану менеджменту як практичної діяльності та наукового напряму. Визначено основні поняття та підходи в теорії організації, розкрито ключові елементи її культури. Особливу увагу приділено еволюції й основним функціям менеджменту, питанням влади та лідерства, самоменеджменту й управлінню часом. Розглянуто основні завдання й елементи управління результативністю організації, а також підходи до побудови систем її стратегічного вимірювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.321 я73 + У9(4УКР)212.1 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА833387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Коптєва Г. М. 
Економічна безпека як критерій оцінки бізнес-процесів підприємства / Г. М. Коптєва // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2020. - № 2. - С. 133-138. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Проаналізовано підходи та методи якісного та кількісного аналізу бізнес-процесів, визначено їх переваги та недоліки під час застосування з метою оцінювання бізнес-процесів підприємств. Досліджено та систематизовано ключові групи критеріїв та показників, які застосуються для оцінки бізнес-процесів підприємства. Вперше обгрунтовано економічну безпеку як особливий критерій оцінки бізнес-процесів. Досліджено загальні показники оцінки бізнес-процесів підприємства та запропоновано систему специфічних показників оцінки економічної безпеки бізнес-процесів, яка відрізняється від наявних урахуванням показників зрілості та надає змогу оцінити та прийняти адекватні управлінські рішення, що спрямовані на убезпечення та вдосконалення внутрішніх бізнес-процесів, розвиток підприємства та управління персоналом.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Коптєва Г. М. 
Зрілість бізнес-процесів як основа для оцінки економічної безпеки підприємства торгівлі / Г. М. Коптєва // Бізнес Інформ. - 2020. - № 10. - С. 180-189. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Цілісне розуміння стану економічної безпеки підприємства забезпечує реалізація процесного управління та оцінка безпеки на основі зрілості бізнес-процесів. Упровадження заходів щодо підвищення економічної безпеки підприємства на засадах зрілості бізнес-процесів дозволяє оптимізувати операційну та інвестиційну діяльність підприємства та забезпечує його захищеність від ризиків непослідовного впровадження заходів за сферами діяльності. Мета роботи - обгрунтування зрілості бізнес-процесів підприємства торгівлі як критерію їх економічної безпеки та на цій основі розробка системи оцінки економічної безпеки бізнес-процесів підприємства. Підгрунтя для ув'язування концепцій процесного управління та управління безпекою становлять економічні інтереси підприємства, які мають бути захищені (з точки зору економічної безпеки) та реалізовані (з точки зору процесного управління). Виділено атрибути зрілості бізнес-процесів (захищеність бізнес-процесу з урахуванням реалізації інтересів стейкхолдерів, повнота реалізації бізнес-процесу) та критерії оцінки за ними (результативність, ефективність, якість, завершеність циклу управління), які враховано для формалізації системи оцінки рівня економічної безпеки підприємства на основі зрілості їх бізнес-процесів. Розроблена система показників оцінки бізнес-процесів підприємства торгівлі дозволяє ідентифікувати рівень зрілості бізнес-процесів та визначити на цій підставі рівень економічної безпеки підприємства. Перспективами подальших досліджень у даному напрямі є обгрунтування науково-методичного підходу до оцінки економічної безпеки підприємства торгівлі на основі зрілості його бізнес-процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У529.0-995 + У542.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Коптєва Г. М. 
Інформаційне забезпечення економічної безпеки бізнес-процесів підприємства торгівлі / Г. М. Коптєва // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2020. - № 4. - С. 85-90. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Використання інформаційного забезпечення економічної безпеки бізнес-процесів зумовлює зростання швидкості та адекватності процесу прийняття управлінських рішень відповідальними й споживачами бізнес-процесів, покращання показників ефективності підприємства торгівлі та укріплення його позиції на ринку, тому парадигму процесного підходу до забезпечення економічної безпеки прийнято за базову під час удосконалення інформаційного забезпечення управління бізнес-процесами підприємства торгівлі. Отже, з урахуванням вимог сучасного бізнес-середовища підвищуються вимоги до якості інформаційного ресурсу, а саме інформаційного забезпечення економічної безпеки торговельного підприємства. В дослідженні визначено роль інформаційного забезпечення в комплексній системі економічної безпеки бізнес-процесів підприємства торгівлі. Запропоновано схему інформаційного забезпечення економічної безпеки бізнес-процесів підприємства торгівлі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.20

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Коптєва Г. М. 
Теорія та методологія забезпечення економічної безпеки бізнес-процесів торговельного підприємства : монографія / Г. М. Коптєва; Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут". - Харків : Вид-во Іванченка І. С., 2020. - 255 c. - Бібліогр.: с. 213-243 - укp.

Досліджено теорію та методологію забезпечення економічної безпеки бізнес-процесів підприємства торгівлі. Удосконалено понятійний апарат економічної безпеки підприємства, а також обгрунтовано критерії та індикатори оцінки економічної безпеки бізнес-процесів підприємств торгівлі. Проаналізовано підходи до формування оцінки рівня зрілості бізнес-процесів підприємства на основі моделювання рівня їх зрілості. Розроблено модель зрілості з урахуванням економічної безпеки бізнес-процесів підприємства торгівлі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.21-995 + У542.121-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА851372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Коптєва Г. М. 
Забезпечення економічної безпеки бізнес-процесів підприємства торгівлі : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.04 / Г. М. Коптєва; Харківський державний університет харчування та торгівлі. - Харків, 2021. - 35 c. - укp.

Науково обґрунтовано та розроблено теоретико-методологічні, науково-методичні та практичні рекомендації щодо забезпечення економічної безпеки бізнес-процесів підприємства торгівлі. Розвинуто теорію економічної безпеки підприємства на сутність понять "економічна безпека підприємства", "економічна безпека бізнес-процесів підприємства", "забезпечення економічної безпеки підприємства". Визначено сутність, принципи та структуру системи економічної безпеки підприємства. Розроблено інтеграційну модель бізнес-процесів підприємств торгівлі та визначено їх зв’язки із складовими економічної безпеки. Розроблено концептуальну ієрархічну модель стратегічного планування економічної безпеки бізнес-процесів підприємства торгівлі. Сформульовано концепцію забезпечення економічної безпеки бізнес-процесів підприємств торгівлі. Досліджено існуючу практику впровадження принципів корпоративної соціальної відповідальності та рівень імплементації інструментів корпоративної соціальної відповідальності в діяльність світових торгових компаній у контексті забезпечення їх економічної безпеки. Виявлено та обґрунтовано взаємозв’язок між корпоративною соціальною відповідальністю та рівнем економічної безпеки підприємств торгівлі. Досліджено та систематизовано ключові групи критеріїв та показників, які застосовуються для оцінки бізнес-процесів підприємства. Досліджено підходи до проведення оцінки рівня зрілості бізнес-процесів підприємства на основі моделювання рівня їх зрілості. Розкрито особливості формування методичного інструментарію оцінки економічної безпеки бізнес-процесів підприємств торгівлі. Обґрунтовано науково-методичний підхід до оцінки економічної безпеки підприємства торгівлі на основі зрілості його бізнес-процесів. Розроблено систему показників для оцінки зрілості бізнес-процесів підприємства торгівлі. Запропоновано структурно-логічну модель інформаційного забезпечення економічної безпеки бізнес-процесів підприємства торгівлі. Розроблено концептуальну модель формування організаційної структури підприємства торгівлі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.21-93-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453308 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сучасні процеси трансформації у бізнесі та виробництві: теорія, методологія, практика (фінансовий сектор, аграрна галузь та сфера послуг) : монографія / В. О. Петренко, О. А. Бородіна, В. А. Бородін, О. В. Мельник, Н. С. Краснокутська, Г. М. Коптєва, О. В. Коротаева, В. М. Гельман, В. М. Вартанян, В. П. Гатило, Т. А. Чупілко, Л. М. Бандоріна, К. О. Удачна, Г. Б. Нурлихина, Л. А. Смирнова, Н. І. Демчук, А. Є. Сергієнко, Л. М. Савчук, Т. О. Журавльова, О. В. Крилова, Л. І. Катан, А. Р. Столчнєва, В. В. Коваленко, О. С. Сергєєва, М. І. Диба, Ю. О. Гернего, В. В. Кудінов, С. І. Васильєва, О. М. Ігнатова, О. А. Паршина, Ю. І. Першин, А. В. Присяжна, І. С. Мареха, В. С. Миргородська, М. М. Салун, І. Я. Іпполітова, О. В. Чумак, Н. Е. Лук'яненко, І. А. Абрамович, А. А. Гумбатов, Р. Г. Гулуєв, О. В. Довгаль, О. С. Прокопишин, Л. І. Катан, В. В. Онищенко, К. Є. Руча, Л. М. Комський, О. О. Крижановський, І. Г. Кадирус, Н. І. Юрченко, М. О. Багорка, О. О. Миронова, Р. М. Миронова, Л. С. Безугла, Я. Р. Гарбуз, А. О. Корнус, О. Г. Корнус, С. І. Сюткін, В. М. Орлова, С. А. Жмачинський, М. І. Бублик, О. О. Маслак, Т. Є. Удовиченко, Ю. В. Чириченко, О. В. Сабіров, Н. О. Небаба, Н. А. Білова, М. П. О. Бакіров, І. Ю. Сухацька, В. А. Язіна, О. В. Вишнікіна, З. В. Бойко, Н. А. Горожанкіна, О. Ю. Лебідь, О. М. Ятчук, О. В. Лесюк; ред.: Л. М. Савчук, Л. М. Бандоріна. - Дніпро : Пороги, 2019. - 547 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp. - рус.

Представлено результати досліджень з теорії, методології та практики сучасних процесів трансформації у фінансовій системі, аграрній галузі та сфері послуг. Досліджено новітні напрями перетворень в економічній сфері. Проаналізовано процес цифрової трансформація економіки та адаптацію її світового досвіду. Охарактеризовано бізнес-процеси підприємств торгівлі та їх вплив на економічну безпеку підприємств. Здійснено прогнозування показників функціонування підприємств машинобудівної галузі. Досліджено інформаційно-технологічні проблеми та перспективи розвитку у банківській сфері. Висвітлено теоретико-методичні засади взаємодії банків та суб'єктів реального сектору економіки в сучасних реаліях розвитку бізнесових процесів в Україні. Оцінено ефективність послуг в умовах міжнародної економічної діяльності. Увагу приділено розвитку спеціалізованого туризму в Україні як одному з практичних питань організації туризму (на прикладі кінного туризму). Побудовано моделі прогнозу рівня доходів від сільського зеленого туризму у Дніпропетровській області на основі аналізу стану та перспектив його розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-151

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА862949 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського