Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Козьма В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Козьма В.  
Концепції середнього класу в західній історико-політичній традиції / В. Козьма // Політ. менеджмент. - 2006. - № 4. - С. 157-162. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто поняття середнього класу в історико-політичній традиції Заходу. На базі дослідження надано деякі узагальнення щодо теоретичних поглядів західної політичної думки відносно середнього класу.


Ключ. слова: середній клас, Захід
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф014

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Козьма В.  
Політичні ціннісні орієнтації українського середнього класу / В. Козьма // Політ. менеджмент. - 2008. - № 1. - С. 94-101. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено деякі аспекти становлення середнього класу в Україні, його політичні цінності й орієнтації. Актуальність теми обумовлюється тим, що в період соціально-політичних та економічних трансформацій проблема становлення, консолідації, онтологічне укорінення середнього класу можна вважати однією з цілей української модернізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф011 + Ф054

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Козьма В. В. 
Формування політичних цінностей та орієнтацій середнього класу як чинник демократизації сучасного українського суспільства : автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.03 / В. В. Козьма; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2008. - 20 c. - укp.

Проведено критичний аналіз процесів формування політичних ціннісних орієнтацій українського середнього класу, їх трактування в соціально-політичній теорії та впливу на політичне життя суспільства. Досліджено середній клас як явище та визначено його політичні й ціннісні орієнтації. Розглянуто особливості формування середнього класу в Україні та виділено основні критерії належності до нього. Проведено систематизацію існуючих концепцій середнього класу в межах різних наукових напрямків і дисциплін. Зарахування окремих індивідів або цілих соціальних груп до сучасного середнього класу необхідно здійснювати з урахуванням їх основних світоглядних і політичних цінностей, політичних орієнтацій, життєвих стратегій та виконання певних соціально-політичних функцій. Доведено, що дані параметри впливають на формування змісту поняття середнього класу, дозволяючи вийти за межі формальних критеріїв доходу й освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф011

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА359331 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Козьма В. В. 
Пострадянська декомпозиція соціальної структури українського суспільства: концепції середнього класу / В. В. Козьма // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2007. - Вип. 37. - С. 717-724. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*422

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Козьма В. В. 
Первинні механізми політичної соціалізації особистості / В. В. Козьма // Вісн. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Сер. Політ. науки. - 2016. - № 2. - С. 75-79. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Проаналізовано первинні механізми політичної соціалізації особистості, що безпосередньо впливають на ступінь включення індивіда у світ політики. Особливу увагу приділено особистісному аспекту процесу соціалізації. Наголошено на домінуванні в науковій літературі двох моделей політичної соціалізації: модель "підкорення", що базується на концепції відомого англійського філософа Томаса Гоббса, та модель "інтересів", розробниками якої були, зокрема, Адам Сміт, Герберт Спенсер та ін. Підкреслено важливість збереження балансу між різними механізмами політичної соціалізації. Зроблено висновок, що на сьогодні в Україні існує гостра проблема щодо поширення базових політичних знань, особливо серед молоді, а також наголошується на небезпеці поширення масових маніпулятивних технологій в українському суспільстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.5 + С5*1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15105:політ.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Козьма В. В. 
Особистість і політика: між традицією та модернізацією : монографія / В. В. Козьма. - Київ : Альфа-ПІК, 2019. - 327 c. - укp.

Наведено результати комплексного дослідження особистісного виміру української політики. Зауважено, що доцільність наукового висвітлення цієї теми зумовлена множиною характеристик феномена "особистість", кожна з яких набуває особливого значення у проекції на специфіку сьогодення. Розглянуто питання, що становлять винятковий інтерес як для науковців, так і для пересічних громадян: яку роль відіграли в українській політичній історії видатні особистості; чи існують у сучасній політичній та управлінській верхівці авторитетні особистості, яких можна було б назвати відповідальними суб'єктами політики; що таке українська політична еліта та кого до неї можна зарахувати і т. п. Особливу увагу приділено з'ясуванню інтегруючих та дезінтегруючих чинників вітчизняних суспільно-політичних процесів і ролі окремих особистостей у них.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА830296 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Козьма В. В. 
Особистісний вимір української політики: історико-теоретичний аналіз : автореф. дис. ... д-ра політ наук : 23.00.01 / В. В. Козьма; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова. - Київ, 2019. - 32 c. - укp.

На основі репрезентативного кола джерел, теоретичних напрацювань і здобутків вітчизняної та зарубіжної політичної науки сформовано цілісне наукове уявлення про особливості особистісного виміру політичного простору незалежної України. Обґрунтовано ідею, що однією з головних причин інституційної слабкості та вразливості незалежної української держави є недостатність у політичному просторі видатних особистостей, які завдяки власній волі, авторитету та здібностям сприяли б процесам розбудови, зміцнення й успішної модернізації держави. Вперше в політичній науці, на основі теоретичного аналізу наявних міждисциплінарних підходів до природи, сутності та змісту феномена "особистість", сформульовано авторське засадниче розуміння поняття "елітарна особистість у політиці". Виявлено одну з головних закономірностей впливу видатних особистостей на процеси зародження ранніх державних утворень. Обґрунтовано тезу про те, що у реформах, які відбуваються в Україні, окрема особистість поки не посіла належного їй місця. Схарактеризовано стан, проблеми та перспективи подальших наукових досліджень владних устремлінь особистості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф03 + Ф038.4 + Ф038.5 + Ф3(4УКР)123

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444834 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського