Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Кирнасівська Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Кирнасівська Н. В. 
Агрокліматична оцінка загальної біологічної продуктивності клімату на території центральної України для вирощування кукурудзи / Н. В. Кирнасівська // Вісн. Одес. держ. екол. ун-ту. - 2009. - Вип. 7. - С. 120-132. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Виконано кількісну агрокліматичну оцінку біокліматичного потенціалу (БКП) на території центральних областей України (Хмельницької, Вінницької, Черкаської та Полтавської) та порівняльну оцінку ступеня використання БКП кукурудзою.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-280.2(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кирнасівська Н. В. 
Регіональна оцінка і районування агрокліматичних ресурсів на території України з урахуванням продуктивності соняшнику : Автореф. дис... канд. геогр. наук : 11.00.09 / Н. В. Кирнасівська; Одес. держ. екол. ун-т. - О., 2003. - 18 c. - укp.

Наведено результати дослідження щодо динаміки врожайності соняшнику з імовірною оцінкою. Запропоновано методи розрахунків біокліматичного потенціалу з наступним їх районуванням на території України за природного та оптимального зволоження. Розглянуто залежність показників теплових ресурсів орного шару грунту та режиму зволоження грунтів з послідуючим їх районуванням на території України, з врахуванням мікроклімату. Розроблено модель клімат - врожай, адаптовану до соняшника, за допомогою якої виконано агрокліматичну оцінку та районування врожаїв цієї культури різного виду та рівня на території України. Надано кількісну оцінку оліїстості насіння та виходу соняшникової олії (кг/га) залежно від агрокліматичних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-47(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325394 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кирнасівська Н. В. 
Агрокліматична оцінка клімату грунтів Північного Причорномор'я на прикладі кукурудзи / Н. В. Кирнасівська, І. Г. Шулякова // Укр. гідрометеорол. журн. - 2020. - № 26. - С. 68-77. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.280

Шифр НБУВ: Ж25662 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
4.

Кирнасівська Н. В. 
Агрокліматична оцінка вологозабезпеченості періоду вегетації озимої пшениці у Вінницькій області / Н. В. Кирнасівська, О. А. Колеснікова // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2021. - № 4. - С. 71-78. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Грунтова волога - це ресурс для росту та розвитку рослини і це основний фактор, який визначає умови існування сільськогосподарських культур і обробітку грунту. Порівняння потреби рослин у волозі з фактичним водоспоживанням (через різницю або відношення) може служити агрокліматичним показником вологозабезпеченості цієї території для вирощування сільськогосподарських культур. Представлені результати агрокліматичної оцінки вологозабезпеченості посівів озимої пшениці на території Вінницької області. Для виконання задачі були проаналізовані середньобагаторічні дані спостережень на мережі метеорологічних та агрометеорологічних станцій області, а також щорічні дані спостережень щодо фаз росту і розвитку озимої пшениці, запасів продуктивної вологи під культурою в орному (0 - 20 см) та метровому (0 - 100 см) шарах грунту в період з 2010 по 2020 рр. Виконана оцінка залежності між вологозапасами у грунті та неповною польовою вологоємністю на основні фази розвитку озимої пшениці в шарах грунту 0 - 50, 0 - 100 см дозволила встановити, що на фазу відновлення вегетації в шарі грунту 0 - 50 см дефіцит вологості грунту незначний і не перевищує 28 мм по території області. Запаси продуктивної вологи в шарі грунту 0 - 100 см на дату колосіння озимої пшениці складають 53 - 74 % неповної польової вологоємності. Для агрокліматичних районів області проаналізовано середньобагаторічні характеристики умов зволоження за період активної вегетації озимої пшениці. Зважаючи на середньобагаторічні умови водного режиму у вегетаційний період озимої пшениці, фактична вологозабезпеченність посівів озимої пшениці у першому агрокліматичному районі складає 92 - 100 %, а у другому агрокліматичному районі 65 - 84 %. Аналіз щорічних запасів продуктивної вологи в орному шарі грунту показав найбільшу мінливість вологозабезпечення в осінній період, що пов'язано зі змінами в режимі випадіння опадів. Уперше для території Вінницької області визначена забезпеченість запасів продуктивної вологи у грунті до початку настання основних фаз розвитку озимої пшениці за градаціями, які виділені в орному шарі - через 10 мм на дату посіву, а в метровому шарі грунту - через 25 мм на дату відновлення вегетації, колосіння і воскової стиглості.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-273.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського