Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Капустинський О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Капустинський О. О. 
Особливості метаболізму сполучної тканини та маркери запалення у хворих на нестабільну стенокардію і методи корекції : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / О. О. Капустинський; Львів. нац. мед. ун-т ім. Данила Галицького. - Л., 2011. - 20 c. - укp.

Досліджено метаболізм сполучної тканини та маркерів запалення у хворих на нестабільну стенокардію (НС), його вплив на клінічний перебіг стенокардії, показники імунної реактивності організму, ліпідного обміну й обгрунтування корекції виявлених порушень за допомогою ліпофлавону. Обстежено 90 хворих на НС, які перебували на лікуванні в кардіологічному відділенні Львівської комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги. Перебіг НС супроводжується змінами метаболізму сполучної тканини (СТ); у 56-ти (61,1 %) пацієнтів виявлено сповільнення анаболічних процесів у СТ, у 9-ти (10 %) - підвищення розпаду колагену, у 26-ти (28,9 %) - анаболічні процеси в межах норми. Сповільнення анаболічних процесів СТ у хворих на НС асоціюється з ожирінням та курінням. У них значно частіше переважають прояви імунного дисбалансу, дисліпідемічні зміни, підвищується рівень C-реактивного протеїну. Посилення анаболічних процесів частіше виявляють у хворих з високим ступенем артеріальної гіпертензії та віком понад 65 років, приступи стенокардії розвиваються у разі психоемоційних навантажень, підвищення артеріального тиску. У хворих на НС з переважанням катаболічних процесів СТ діагностовано підвищення кількості балів за таблицями діагностичних коефіцієнтів дисплазії СТ, що розцінюється як легко виражена недиференційована дисплазія сполучної тканини, виявляють атипову симптоматику стенокардії, порушення ритму та провідності. За обстеження серцево-судинної системи в хворих діагностують аномальні хорди в порожнинах шлуночків серця й аневризму висхідного відділу аорти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67 + Р261.262

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384677 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Заремба Є. Х. 
Динаміка трансформуючого фактора росту betaVB1D у хворих на нестабільну стенокардію при комплексному лікуванні / Є. Х. Заремба, О. О. Капустинський // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2011. - № 2. - С. 80-84. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Заремба-Федчишин О. В. 
Вплив олії амаранту на перекисне окиснення ліпідів та антиоксидантний захист у хворих на стенокардію / О. В. Заремба-Федчишин, О. В. Заремба, Н. Р. Федчишин, М. С. Була, О. О. Капустинський // Фітотерапія. - 2007. - № 4. - С. 17-22. - укp.

Досліджено процеси перекисного окиснення ліпідів та стану системи антиоксидантного захисту з застосуванням комплексу терапевтичних заходів з використанням олії амаранту для лікування хворих на стабільну стенокардію (СТ) ІІ - ІІІ ФК. Проведено порівняльний аналіз показників ПОЛ та АОЗ організму у хворих на СС ІІ - ІІІ ФК в залежності від тяжкості захворювання. Доведено, що лікування хворих на СС ІІ - ІІІ ФК з застосуванням олії амаранту ефективніше, ніж загальноприйнята терапія. Комплексне лікування швидше усуває клінічні прояви хвороби, зокрема, больовий та астено-вегетативний синдроми, зменшує кількість ангінозних нападів, підвищує толерантність до фізичного навантаження, що дозволяє зменшити добову дозу медикаментозних препаратів.

Изучены процессы перекисного окисления липидов и состояние системы антиоксидантной защиты, определена эффективность комплексной терапии с применением масла амаранта. С этой целью обследованы 122 больных со стабильной стенокардией ІІ - ІІІ ФК. Результаты исследования свидетельствуют об активации процессов перекисного окисления липидов на фоне сниженной активности ферментов системы антиоксидантной защиты. У пациентов после комплексного лечения состояние значительно улучшилось, уменьшилось количество приступов стенокардии, повысилась толерантность к физическим нагрузкам, что дало возможность уменьшить дозы антиангинальных препаратов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Заремба-Федчишин О. В. 
Застосування полізимів у практиці сімейного лікаря / О. В. Заремба-Федчишин, О. В. Заремба, Н. Р. Федчишин, О. М. Голик, М. С. Була, О. О. Капустинський // Фітотерапія. - 2007. - № 3. - С. 49-53. - укp.

Зазначено, що системна ензимотерапія є ефективним методом лікування ревматичних захворювань. Обстежено 30 хворих віком 18 - 28 років, що знаходилися на стаціонарному лікуванні з діагнозом ревматизм. Після комплексного лікування з застосуванням полізиму-4 відзначено підвищення ефективності лікування, зменшення побічної дії базисної терапії з наступним зменшенням доз даних препаратів, прискорення нормалізації показників запального процесу в організмі. Полізим-4 рекомендований для подальшого прийому з профілактичною метою.

Отмечено, что системная энзимотерапия - новый эффективный метод лечения ревматологических больных. Обследованы 30 больных в возрасте 18 - 28 лет, находящихся на стационарном лечении с диагнозом ревматизм. После комплексного лечения с применением полизима-4 отмечено повышение эффективности лечения, уменьшение побочных действий препаратов, которые используются в базисном лечении, и сочетаются с положительной динамикой показателей системного воспаления. Полизим-4 рекомендуется применять с профилактической целью.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Капустинська О. С. 
Особливості перебігу та діагностики гіпотиреозу в практиці терапевта / О. С. Капустинська, Г. І. Ковальчук, О. О. Капустинський, О. М. Вергун, Я. С. Денисюк // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2013. - № 4. - С. 72-77. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проанализированы особенности течения и диагностики гипотиреоза на основании ретроспективного анализа историй болезней больных гипотиреозом, находящихся на лечении в КГК БСМП г. Львов с 2003 по 2012 гг. За этот период в КГК БСМП было диагностировано 11 случаев гипотиреоза. Течение гипотиреоза сопровождалось моносимптомностью на фоне слабовыраженных симптомов заболевания (общей слабости, энцефалопатирх, анемии, гипотонии, брадикардии, гипотермии) доминировали тошнота, рвота, гипотония, проявления сердечной недостаточности, боль в животе, пояснице, расстройства сознания, кардиалгии т.п. С другой стороны, диагностика осложнялась нетипичными проявлениями заболевания: артериальной гипертензией, тахикардией, гипертермией и снижением массы тела.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Капустинський О. А. 
Роль та досягнення міжнародної Федерації Асоціації лінійних пілотів (ІФАЛПА) поміж міжнародних урядових та неурядових авіаційних організацій / О. А. Капустинський // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2013. - № 2. - С. 19-24. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Надано власну узагальнюючу оцінку основної ролі ІФАЛПА, виділено цю організацію поміж інших міжнародних організацій цивільної авіації. Висвітлено організаційну структуру та специфіку діяльності ІФАЛПА, розглянуто її досягнення упродовж існування та її значення у мінливому світі цивільної авіації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.415.029 + О5 е(0) л5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Заремба Є. Х. 
Вплив факторів ризику на метаболізм сполучної тканини у хворих з нестабільною стенокардією / Є. Х. Заремба, О. О. Капустинський, О. С. Капустинська // Сімейна медицина. - 2017. - № 2. - С. 90-93. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення впливу відомих факторів ризику ішемічної хвороби серця (ІХС) та атеросклерозу на метаболізм сполучної тканини (СТ) у хворих з нестабільною стенокардією (НС). Проаналізовано вплив відомих факторів ризику ІХС та атеросклерозу на метаболізм СТ у хворих з НС. Обстежено 90 хворих з НС (середній вік хворих становив 62,33 +- 1,27 року). Залежно від метаболізму СТ та відповідно до поставлених завдань пацієнтів було розподілено на 3 групи: 1-а група - зі зниженим трансформуючим фактором росту beta1 (ТФР-beta1) і нормальним рівнем оксипроліну сечі; 2-а група - з нормальним ТФР-beta1 і високим показником оксипроліну сечі; 3-я група - з підвищеним ТФР-beta1 і нормальним рівнем оксипроліном сечі. У хворих 1-ї групи факторами ризику дестабілізації атеросклеротичної бляшки є ожиріння та частково куріння. Куріння провокує сповільнення анаболічних процесів у СТ - зниженню ТФР-beta1. Розвиток коронарних ускладнень хворих 2-ї групи з підвищеним катаболізмом колагену провокують надмірне фізичне навантаження та артеріальна гіпертензія. У хворих 3-ї групи до дестабілізації атеросклеротичної бляшки частіше призводить високий ступінь артеріального тиску та вік понад 65 років. Заключення: важливим етапом клінічного обстеження було дослідження стану метаболізму сполучної тканини на основі скринінгового визначення рівня ТФР-beta1 та загального оксипроліну сечі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Заремба Є. Х. 
Особливості метаболізму сполучної тканини у хворих на нестабільну стенокардію / Є. Х. Заремба, О. О. Капустинський, О. С. Капустинська // Сімейна медицина. - 2017. - № 3. - С. 117-119. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Заремба Є. Х. 
Вплив лікарського засобу гуарем на масу тіла, функцію печінки, показники ліпідного та вуглеводного обміну в хворих із серцево-судинними захворюваннями / Є. Х. Заремба, Ю. Г. Кияк, Н. О. Рак, О. В. Заремба-Федчишин, О. В. Заремба, М. М. Вірна, О. В. Смалюх, О. О. Капустинський // Гепатологія. - 2017. - № 3. - С. 67-77. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Наведено динаміку показників маси тіла, функції печінки, вуглеводного та ліпідного обміну в хворих на артеріальну гіпертензію II стадії 2 - 3 ступеня з дисліпідемією, надмірною масою тіла чи ожирінням у разі застосування лікарського засобу гуарем. Хворих було розподілено на 3 групи залежно від наявності цукрового діабету та лікувальної тактики. Застосовували гуарем по 5 г тричі на день протягом двох місяців. Під час застосування лікарського засобу зменшується апетит, швидше наступає відчуття насичення, покращується харчова поведінка пацієнтів. Гуарем має позитивний вплив на зменшення маси тіла та величини окружності талії і стегон. Знижується рівень глікозильованого гемоглобіну та глікемії, що відіграє важливу роль під час лікування пацієнтів із цукровим діабетом та ізольованою гіперглікемією. Гуарем покращує ліпідний спектр крові та знижує загальний білірубін, аланінамінотрансферазу та аспартатамінотрансферазу. Гуарем можна призначати пацієнтам з ожирінням як за окремого патологічного стану, так і у поєднанні з розладами вуглеводного, ліпідного обміну та метаболічним синдромом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р415-52 + Р252.65

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100167 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського