Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Канцедал Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Крейдич І. М. 
Концепція ефектуації в умовах фундаментальної невизначеності / І. М. Крейдич, Н. В. Рощина, Г. О. Канцедал // Екон. вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ" : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 16. - С. 13-22. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто концепцію ефектуації в умовах фундаментальної невизначеності. Доведено, що зазначені умови характеризуються невпорядкованістю руху, ірраціональною поведінкою суб'єктів економічних відносин, можливістю різних траєкторій розвитку подій, що значно ускладнює або взагалі нівелює можливість спрогнозувати майбутні економічні результати. Саме тому виникає нагальна потреба використання альтернативних підходів до процесу прогнозування та отримання результатів, які задовольняють інтереси більшості учасників. Зазначено, що за таких умов розповсюджений каузальний підхід втрачає свою значущість, оскільки концептуальні положення даного підходу призводять до неточності моделей та зростання похибки в прогнозах для безпосереднього прийняття рішень. Через це особливої уваги заслуговує концепція ефектуації, яка надає можливість змінити напрям наукових досліджень та перейти на нові концептуальні засади. Розглянуто етапи становлення даної концепції, її основні засади, проведено чітке розмежування з каузальною логікою та надані результати фундаментальних досліджень в сфері ефектуаційної логіки. Особливу увагу у представленому дослідженні приділено основним принципам, на яких базується концепція ефектуації і, які найбільш змістовно розкривають її сутність. До таких принципів слід віднести: принцип ресурсоорієнтовних дій; принцип допустимих втрат; принцип стратегічних альянсів; принцип "лимонаду"; принцип контролю, а не передбачення. На основі наведених у роботі критеріїв проаналізовано відмінності у методах прийняття рішень у концепції каузації та ефектуації. Крім того, висвітлено, що приведена концепція передбачає створення нових цінностей, через це вона може розглядатися як джерело створення інновацій - як у новостворених фірмах, так і вже існуючих компаніях. Наведено її актуальність для сучасних умов господарювання в Україні, які особливо характеризуються фундаментальної невизначеністю та непередбачуваністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Романенко В. Д. 
Адаптивная система стабилизации неустойчивого курса криптовалюты на основе модели импульсного процесса когнитивной карты / В. Д. Романенко, Ю. Л. Милявский, Г. О. Канцедал // Проблемы упр. и информатики. - 2021. - № 2. - С. 11-23. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

На основе причинно-следственных связей разработана когнитивная карта (КК) применения криптовалюты (КВ) на финансовом рынке, которая представляет собой взвешенный ориентированный граф, вершины которого отражают курс КВ, объем торгов КВ, количество пользователей КВ, объем капитализации, объем инвестиций, объем спекуляций КВ, спрос на КВ и ее предложение, опосредованную прибыль, уровень доверия к КВ, дисперсию курса КВ, интегральный уровень рисков при применении КВ. На основе КК описана динамическая модель импульсных процессов в виде системы разностных уравнений (уравнений Робертса). Выполнен выбор внешнего вектора управления импульсным процессом, который формируется путем варьирования ресурсов следующих координат вершин КК: предложения КВ, объем торгов, капитализации, инвестиций и спекуляций. Управляющие воздействия формируются в замкнутой системе управления импульсным процессом на основе методов теории автоматического управления и реализуются лицом, принимающим решения. Реализована замкнутая система управления импульсным процессом КК, в состав которой входит синтезированный на основе метода модального управления (ММУ) многомерный дискретный регулятор состояния, формирующий выбранный вектор управления и воздействующий непосредственно на соответствующие вершины КК посредством варьирования их координат. Решена задача синтеза системы стабилизации неустойчивого переходного процесса курса КВ на основе ММУ. Разработана система идентификации весовых коэффициентов КК на основе рекуррентного метода наименьших квадратов. Исследованы варианты модального управления при реализации двух, трех и пяти управляющих воздействий в КК с 12 координатами вершин.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.227 + У9(4УКР)262.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Канцедал Г. О. 
Ідентифікація матриці суміжності у моделі імпульсних процесів з різнотемповою дискретизацією в когнітивній карті застосування криптовалют / Г. О. Канцедал // Міжнар. наук.-техн. журн. Проблеми керування та інформатики. - 2022. - № 4. - С. 35-48. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Застосування криптовалюти на фінансових ринках характеризується складною динамікою, яка відрізняється нестаціонарністю процесів і невизначеністю ситуації. На процеси застосування криптовалюти діють різні збурення, направлені на зменшення рівня довіри до використання криптовалюти. Тому при операціях із криптовалютою виникають ризики втрати користувачів, що призводить до зниження ціни біткоїна, що пов'язано з хибними загальними одночасними сподіваннями багатьох користувачів, які створюються маніпулюваннями трейдерів на фінансових біржах; різкого обвалу курсу криптовалюти в результаті звичайних махінацій на біржах, до яких можна віднести так званий високочастотний трейдинг, який полягає в перевазі певної групи користувачів у швидкості купівлі грошових активів раніше за більшість інвесторів і продажу їх повільним користувачам, поки інформація про купівлю дійде до повільного інвестора. Ці дії в поєднанні з алгоритмічним трейдингом, механізмом деривативів і квартальних ф'ючерсів, реалізованих на біржах, створюють реальну небезпеку значної зміни курсу від доволі незначних збурень, пов'язаних із відсутністю гарантії на збереження капіталу, вкладеного в купівлю криптовалюти, який призводить до певної істерії користувачів у процесі торгів на біржах. Для опису впливу даних ризиків розглянуто когнітивну карту (КК) застосування криптовалюти на фінансовому ринку, на основі якої описано динамічну модель імпульсних процесів КК у вигляді систем різницевих рівнянь (рівняння Робертса) з різнотемповою дискретизацією. При цьому виконано декомпозицію вихідної теоретичної моделі імпульсних процесів КК з однотемповою дискретизацією на підсистеми з швидковимірюваними та повільновимірюваними координатами вершин КК. Для цього моделі підсистем представлені з різнотемповою дискретизацією координат і взаємопов'язані між собою. Розроблені алгоритми ідентифікації коефіцієнтів матриці суміжності імпульсних процесів КК для підсистем на основі рекурентного методу найменших квадратів відповідно у швидко- та повільнозмінному масштабах часу. На підставі цифрового моделювання виконано експериментальні дослідження швидкодії та точності оцінювання вагових коефіцієнтів матриць суміжності в моделях імпульсних процесів підсистем КК.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.263

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26990 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського