Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Казицька Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Казицька Н. М. 
Проблеми діагностики гепатитів вірусної та невірусної етіології серед дітей та підлітків / Н. М. Казицька, Л. Р. Шостакович-Корецька // Мед. перспективи. - 2004. - 9, № 1. - С. 64-66. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Приведены результаты исследования, на основании которых определено, что вирусная этиология острых и хронических гепатитов у детей и подростков подтверждается только в половине случаев. Установлена большая частота выявления микст-гепатитов вирусной этиологии (вирусов гепатита B и C), а также в комбинации с другими причинами поражения печени. Рассмотрен опыт применения непрямой неинвазивной иммунофлюоресцентной слайд-диагностики в определении антител к структурным элементам клеток печени при ацикличных формах острого и хронического гепатитов вирусной и невирусной этиологии у детей и подростков.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-46 + Р413.510.11-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Казицька Н. М. 
Автоімунні ураження печінки у дітей та підлітків: критерій діагностики та диференційної діагностики : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.10 / Н. М. Казицька; Дніпропетр. держ. мед. акад. - Д., 2005. - 20 c. - укp.

Вперше за допомогою сучасних технологій з використанням автоімунних маркерів та неоптерпину удосконалено методику діагностики автоімунного гепатиту (АГ) та визначено клініко-лабораторні особливості перебігу автоімунного ураження печінки (АУП) у дітей та підлітків. Уточнено діагностичне значення неоптерпину у виявленні АГ як важливого імунологічного показника, який відображає ступінь активації клітинного імунітету, корелює з активністю запального процесу в печінці та свідчить про наявність автоімунної спрямованості характеру її ураження. Вперше визначено високоінформативні критерії загальної та диференційної діагностики АУП у дітей та підлітків. Розроблено математичну модель з бальною системою оцінки на основі визначених інтегральних високоінформативних клініко-лабораторних показників, яка дозволяє констатувати наявність автоімунного характеру ураження печінки у дітей та підлітків з високим (80 - 99,9 %) відсотком точності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.51-48

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА339986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Тіщенко В. А. 
Актуальні питання впровадження принципів доказової медицини на етапі післядипломної освіти / В. А. Тіщенко, Н. С. Бакай, Н. М. Казицька, Т. М. Плеханова // Запорож. мед. журн. - 2010. - 12, № 4. - С. 122-124. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Представлены результаты анкетирования практикующих врачей и врачей-интернов по специальности "педиатрия" и "неонатология" по вопросам степени осведомленности про технологии доказательной медицины. Определено умение оценить источник по уровню доказательности полученной информации. Даны рекомендации по дальнейшему эффективному внедрению принципов доказательной медицины в практику здравоохранения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р73 р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Казицька Н. М. 
Особливості перебігу неонатального гемохроматозу: клінічний випадок / Н. М. Казицька, Т. І. Степаненко, С. О. Дробич // Соврем. педиатрия. - 2019. - № 3. - С. 50-55. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Неонатальний гемохроматоз (НГ) - рідкісне захворювання, яке є наслідком фетального ураження печінки, пов'язане з аномальним накопиченням заліза в органах новонародженого. Наведено сучасні погляди на розвиток НГ, роль регуляторних молекул зворотного зв'язку гепсидину та феропортину в контролі плацентарного потоку заліза та накопичення його в печінці з подальшим формуванням поліорганних уражень. Наведено клінічний випадок НГ у доношеної дитини, яка народилася у задовільному стані, але з поступовим розвитком клінічної картини ураження печінки, а згодом і поліорганних порушень з боку центральної нервової системи, наднирників, нирок, шлунково-кишкового тракту, прогресування анемії. Враховуючи клінічні прояви та появу незвичайного забарвлення крові ("гнилої вишні"), у дитини був запідозрений НГ, який було підтверджено високими показниками феритину сироватки (максимальний рівень склав 3076 нг/мл), МРТ-ознаками ураження головного мозку, печінки, наднирників, наявністю алоантитіл у сироватці крові матері. Дитині було проведено замінне переливання одногрупної крові, вводився внутрішньовенний імуноглобулін. Стан дитини стабілізувався до 110-ї доби життя з відновленням функції печінки. У віці 1,5 року у дитини не було проявів печінкової недостатності, але спостерігалася виразна затримка фізичного та нервово-психічного розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Казицька Н. М. 
Клінічні особливості перебігу непереносимості глютену без целіакії у дітей / Н. М. Казицька // Здоровье ребенка. - 2018. - 13, № 1. - С. 50-53. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведені результати клініко-лабораторного обстеження 19 дітей віком від 7 місяців до 7 років, яким був встановлений діагноз непереносимості глютену без целіакії. Проаналізовані кишкові та позакишкові симптоми при цій нозології. Надана покрокова діагностична стратегія встановлення діагнозу непереносимості глютену без целіакії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського