Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (11)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Зібцев С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Шеляг-Сосонко Ю. Р. 
Менеджмент охоронних лісів України : Моногр. / Ю. Р. Шеляг-Сосонко, С. Ю. Попович, П. М. Устименко, М. П. Стеценко, Я. І. Мовчан, В. П. Ткач, В. М. Михалків, П. В. Кравець, П. І. Лакида, С. В. Зібцев; Держ. служба заповід. справи Мінекоресурсів України, Всеукр. ком. підтримки Прогр. ООН. - К., 2003. - 298 c. - Бібліогр.: 75 назв. - укp.

Наведено комплексну оцінку стану біорізноманіття лісів природно-заповідного фонду та висвітлено заходи щодо сталого керування ними. Проаналізовано провідну роль лісів у функціонуванні біосфери, їх екологічне та соціальне значення для цивілізації. Описано стратегію подальшого розвитку заповідної справи, розглянуто питання функціональної, екосистемної та соціальної ролі лісів, репрезентативності щодо їх природного біорізноманіття, наявності у заповідних лісах України видів рослин і тварин, занесених до Червоної книги. Значну увагу приділено питанням менеджменту лісів природно-заповідного фонду, його методиці на базі оцінки лісів за критеріями та індикаторами, питанням управління лісами.

Приведена комплексная оценка состояния биоразнообразия лесов природно-заповедного фонда и освещены мероприятия по их устойчивому управлению. Проанализированы ведущая роль лесов в функционировании биосферы, их экологическое и социальное значение для цивилизации. Описана стратегия дальнейшего развития заповедного дела, рассмотрены вопросы его перехода на учёт функциональной, экосистемной и социальной роли лесов, репрезентативности по их биоразнообразию природным регионам, наличия в заповедных лесах видов Красных книг растений и животных Украины. Значительное внимание уделено вопросам менеджмента лесов природно-заповедного фонда, его методике на базе оценки лесов по критериях и индикаторах, вопросам управления лесами.


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.58(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА652709 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Зібцев С. В. 
Теоретичне і методологічне обгрунтування моніторингу лісів у зонах радіоактивного забруднення внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.03.03 / С. В. Зібцев; КМ України, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2013. - 42 c. - укp.

Установлено особливості та динаміку накопичення дозотвірних радіонуклідів компонентами фітомаси лісів у різних типах лісорослинних умов. Виявлено чинники, що зумовлюють перехід радіонуклідів до деревних порід на рівні фітоценозу та екосистеми. Розраховано загальні запаси радіонуклідів, які утримуються одним гектаром екосистеми соснового лісу. Вивчено видове, таксономічне і систематичне різноманіття на ділянках моніторингу. Розраховано інтегральні показники для оцінки фіторізноманіття. Проаналізовано пожежну небезпеку лісових насаджень у зонах забруднення й визначено чинники, що впливають на неї, просторово-часові особливості горимості лісів. Розраховано кількість радіонуклідів, що може бути винесена за межі первинного випадіння внаслідок найгіршого сценарію катастрофічної лісової пожежі у зоні відчуження, та оцінено радіаційні наслідки для населення і довкілля у випадку такої пожежі. Обгрунтовано позиції щодо заходів із довготривалого зниження пожежної небезпеки та безпечного управління лісами в зонах радіоактивного забруднення на підставі даних моніторингу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.362 + П327.1

Шифр НБУВ: РА397342 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Балабух В. О. 
Вплив зміни клімату на кількість та площу лісових пожеж у північно-чорноморському регіоні України / В. О. Балабух, С. В. Зібцев // Укр. гідрометеорол. журн.. - 2016. - № 18. - С. 60-71. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено вплив кліматичних факторів на кількість та площу лісових пожеж у північно-чорноморському регіоні України на прикладі Херсонської області. Встановлено кількісні зв'язки рівня ступеня пожежонебезпеки в регіоні із термічним режимом, режимом зволоження та вітром; доведено визначальний вплив температури повітря на ступінь природної пожежної небезпеки в регіоні. Дослідження показали, що цей вплив найбільше позначається на площі пожеж і значно менше на їх кількості. Приведено оцінку зміни цих кліматичних факторів у період з 1961 по 2010 рр., їх значущості та достовірності та впливу цих змін на кількість і площу лісових пожеж у регіоні. Показано можливі зміни кліматичних характеристик та екстремальних погодних умов Херсонської області в 2021 - 2050 рр. відносно сучасного кліматичного періоду (1981 - 2010 рр.) для сценарію розвитку суспільства SRES A1B та їх вплив на лісові пожежі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д247.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25662 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Зібцев С. В. 
Комплексний моніторинг лісових насаджень в зонах радіоактивного забруднення внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС : монографія / С. В. Зібцев, П. І. Лакида, П. П. Яворовський; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ : Т.С. Шмидко : Наук. столиця, 2017. - 463 c. - Бібліогр.: с. 313-370 - укp.

Висвітлено сучасний стан лісових насаджень в зонах радіаційного забруднення, що виникло внаслідок аварії, яка сталася у 1986 р. на Чорнобильській АЕС. Охарактеризовано екологічний і радіоекологічний стан, біологічне різноманіття лісів як основу для проведення лісопірологічного моніторингу, зокрема досліджень ходу росту та розвитку, відпаду і природного поновлення видів деревних рослин, накопичення радіонуклідів лісовими екосистемами та запасів лісових пальних матеріалів і їх радіаційного забруднення. Описано застосовану методику моделювання радіаційних ризиків для населення та довкілля за умов виникнення катастрофічної природної пожежі в зоні відчуження. Проведено лісопірологічний моніторинг лісів, визначено центри горимості та проведено інтеграцію даних такого моніторингу для оцінювання і прогнозування рівня пожежної небезпеки в зоні відчуження Чорнобильської АЕС.


Індекс рубрикатора НБУВ: П36 + П328.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА817904 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Екологічно орієнтоване лісівництво : навч. посіб. / П. П. Яворовський, В. М. Маурер, С. В. Зібцев, В. М. Малюга, О. Ю. Кайдик, С. Є. Сендонін. - 1-ше вид. - Київ : Наук. столиця, 2019. - 460 c. - (Навч. вид.). - Бібліогр.: с. 445-460 - укp.

Висвітлено засади екологічно орієнтованого лісівництва й екоадаптаційного відтворення лісів. Охарактеризовано сучасні підходи до процесів лісовідновлення і лісорозведення та їх значення в контексті переходу до сталого ведення лісового господарства. Розглянуто теоретичні основи та концептуальні положення екологічно орієнтованого лісівництва й екоадаптаційного відтворення лісів та організаційно-методичні засади й умови їх запровадження у виробництво в Україні. Розкрито меліоративну роль лісів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П34 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА839558 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гуменюк В. В. 
Постпірогенне відновлення соснових лісів Поліського природного заповідника : монографія / В. В. Гуменюк, С. В. Зібцев. - Київ : КОМПРИНТ, 2019. - 190 c. - Бібліогр.: с. 115-138 - укp.

Викладено результати дослідження постпірогенного відновлення соснових лісів Поліського природного заповідника, пройдених особливо великою пожежею у 2009 р. Вивчено вплив пожеж різної інтенсивності на стан і розвиток сосни звичайної в різних типах лісорослинних умов. Створено нормативи для прогнозу відпаду дерев у насадженнях сосни звичайної після низових пожеж різної інтенсивності. Визначено постпірогенну динаміку видового складу й особливостей структури рослинного покриву в соснових деревостанах Поліського природного заповідника після низових пожеж різної інтенсивності.


Індекс рубрикатора НБУВ: П348 + П381.1-44 + П342.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА839671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Інтегрована система охорони лісів від пожеж : [колект.] монографія / С. В. Зібцев, П. І. Лакида, П. П. Яворовський, В. М. Маурер, С. Ю. Попович, В. В. Миронюк, С. Є. Сендонін, О. М. Сошенський, В. В. Гуменюк; ред.: С. В. Зібцев; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ : Наукова столиця, 2020. - 350 с.a-рис. - Бібліогр.: с. 314-340 - укp.

У монографії висвітлено інформацію щодо організації охорони лісів від пожеж в зоні відчуження Чорнобильської АЕС, протипожежного впорядкування її території, розроблення методики прогнозування дозових навантажень на задіяний на гасінні природних пожеж персонал, обґрунтування створення Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, концепції та технології відтворення лісів у зоні відчуження, енергетичної та вуглецедепонувальної функції лісових фітоценозів зони відчуження та використання даних дистанційного зондування Землі в системі моніторингу лісових пожеж. Рекомендовано протипожежні заходи на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.


Індекс рубрикатора НБУВ: П348.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА854104 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Науково-методичне забезпечення створення геопорталу для оцінювання ризику, прогнозування та попередження природних пожеж в Україні : монографія / С. В. Зібцев, В. В. Миронюк, В. В. Богомолов, П. П. Яворовський, О. М. Сошенський, В. В. Гуменюк, С. Є. Сендонін, В. В. Левченко, Н. В. Пузріна. - Київ : Наукова столиця, 2021. - 340 c. - Бібліогр.: с. 312-333 - укp.

Узагальнено досвід моделювання динаміки пожеж на ландшафтній основі. Розглянуто використання геопорталів для управління лісовими пожежами. Наведено науково-методичні основи для оцінювання ризиків, прогнозування та попередження природних пожеж. Створено вибірку для дешифрування даних ДЗЗ за типами земного покриву. Опрацьовано алгоритми для класифікації даних ДЗЗ за типами ландшафтів. Сформовано базу даних запасів горючих матеріалів. Підготовлено геопросторову основу для класифікації типів земного покриву для різних ландшафтів Полісся України. Розподілено території за типами ландшафтів. Створено карту типів горючих матеріалів та програмний інтерфейс веб-сторінок прототипу геопорталу системи управління природними пожежами й розміщено набори геоданих на створеному прототипі геопорталу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П348 + Д131.9 + Д17(45УКР1)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА855234 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського