Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Жерносєкова І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Жерносєкова І. В. 
Мінливість продуцента літичних ферментів IStreptomyces recifensis var. lyticusD та його селекція : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.07 / І. В. Жерносєкова; НАН України. Ін-т мікробіології та вірусології ім. Д.К.Заболотного. - К., 2002. - 20 c. - укp.

Наведено результати досліджень стосовно можливості застосування рифампіцину в селекції продуцентів екстрацелюлярних ферментів. Вперше показано, що рифампіцин, внесений в оптимальних концентраціях до агаризованого середовща вирощування, стабілізує літичну активність селекційованих штамів. Відібрано новий високоактивний рифампіциностійкий штам 2Р-15. Встановлено, що його висока активність зумовлена збільшенням показника середньої літичної активності клонів, значним накопиченням у популяції плюс-варіантів і рифампіциностійких мутантів, зниженням коефіцієнта мінливості. Визначено зниження чутливості штаму до інгібуючої дії глюкози. На підставі даних іонообмінної хроматографії встановлено, що в пулі його екстрацелюлярних білків зросла частка літичних протеаз, виявлено їх більшу кількість і зростання питомої активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*871*447

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Алєксєєнко О. М. 
Вплив екзометаболітів BIStreptomyces recifensis var. lyticusD на ріст гриба BIPleurotus ostreatusD / О. М. Алєксєєнко, І. В. Жерносєкова, А. І. Вінніков // Мікробіологія і біотехнологія. - 2011. - № 2. - С. 41-47. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.5*801.31 + Е422.384.3*801.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Жерносєкова І. В. 
Застосування рифампіцину в селекції продуцента літичних ферментів / І. В. Жерносєкова // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 4Б (Дод. 2). - С. 156. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.125

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Жерносєкова І. В. 
Вплив продуктів метаболізму Streptomyces recifensis var. lyticus на ріст проростків овочевих культур / І. В. Жерносєкова, О. А. Тимчук, В. П. Ткаченко, А. І. Вінніков // Мікробіологія і біотехнологія. - 2014. - № 1. - С. 79-90. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Вивчено вплив препарату Г3Х штаму Streptomyces recifensis var. lyticus 2435 і супернатанту культуральної рідини (СКР) штаму Streptomyces recifensis var. lyticus 2Р-15 на ріст проростків овочевих культур та порівняти активність їх дії із регуляторами росту рослин емістимом і гетероауксином. Проведено дослідження біометричних і біохімічних змін у проростків кабачків, огірків, томатів, редису за дії мікробних препаратів та регуляторів росту рослин. Вивчено змінення показників енергії проростання насіння, довжини коріння, протеїназної, пероксидазної, поліфенолоксидазної активності. Згідно біометричних даних (енергія проростання, довжина коріння) показано, що для прискорення росту проростків кабачків, огірків, томатів, редису найбільш ефективною була дія СКР і препарату Г3Х, які стимулювали дані показники на 8 - 30 і 5 - 20 %, емістим стимулював тільки довжину коренів на 10 - 40 % і не впливав позитивно на енергію проростання насіння. Виявлено, що гетероауксин пригнічує біометричні показники на 12 - 50 %. Cтимуляцію протеїназної активності насіння ефективно здійснювали емістим (стимуляція в 1,5 - 5,0 рази) - СКР (1,3 - 2,9 рази); пероксидазної активності коренів іемістим (1,3 - 3,5 рази) - СКР (1,4 - 3,0 рази); поліфенолоксидазної активності листків - СКР (1,3 - 4,0 рази) і емістим (1,2 - 3,8 рази). Дослідження дії мікробних препаратів і регуляторів росту рослин на проростках овочевих культур показало, що позитивні зміни біометричних показників та ферментативних активностей, які відбуваються у проростків є відповідною реакцією на дію біотичних факторів і залежать від типу препарату і виду овочевої культури. Виявлено стимуляцію біометричних і біохімічних ознак у проростків овочевих культур, за дії препаратів, може бути основою для використання СКР, Г3Х та емістиму для прискорення їх росту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П24-272.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського