Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>A=Дутчак О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Банадига Н. В. 
Метаболiчна активнiсть пiдшлункової залози на тлi патологiї травної системи / Н. В. Банадига, О. М. Дутчак // Перинатология и педиатрия. - 2007. - № 3. - С. 99. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Банадига Н. В. 
Проблема ураження підшлункової залози у дітей / Н. В. Банадига, О. М. Дутчак // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2007. - № 4. - С. 100. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Банадига Н. В. 
Діагностика вторинних порушень екзокринної функції підшлункової залози у дітей / Н. В. Банадига, О. М. Дутчак // Соврем. педиатрия. - 2008. - № 4. - С. 92-94. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

У дітей з патологією гастродуоденальної та біліарної зони вивчено стан зовнішньосекреторної функції підшлункової залози. Застосовано методики: стимуляція панкреатичної секреції (амілази) прозерином; визначення рівня еластази в крові; визначення рівня Ig A, M, G та кріоглобулінів. Більш ніж у половини хворих діагностовані порушення екзокринної функції підшлункової залози, що мають вторинний характер і переважно є функціональними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.601.1-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дутчак О. М. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування корекції зовнішньосекреторної недостатності підшлункової залози у дітей із хронічною гастродуоденальною і гепатобіліарною патологією : автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.10 / О. М. Дутчак; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". - Т., 2009. - 20 c. - укp.

Розв'язано актуальне завдання підвищення ефективності діагностування та лікування порушень зовнішньосекреторної функції підшлункової залози шляхом виділення найбільш інформативних лабораторно-інструментальних критеріїв ураження та вдосконалення патогенетичної терапії виявлених порушень за результатами обстежень 107-ми пацієнтів з хронічною гастродуоденальною та гепатобіліарною патологією віком від трьох до 18-ти років та 30-ти практично здорових дітей, які склали контрольну групу. Обстеження проведено з застосуванням специфічних методів: провокаційного тесту з прозерином, визначення рівня еластази-1, інтерлейкіну-6, кріоглобулінів крові. У дітей з хронічною гастродуоденальною та гепатобіліарною патологією діагностовано функціональний і відносний типи недостатності зовнішньосекреторної функції підшлункової залози. Для корекції виявлених порушень використано ферментні препарати на основі панкреатину. Відзначено, що проведене диференційоване лікування зумовило позитивну клінічну динаміку

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.6-5 + Р733.413-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА362070 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дутчак О. І. 
Сучасна українська історіографія краєзнавчого руху в Галичині 30-х рр. XIX - 30-х рр. XX ст. : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / О. І. Дутчак; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Л., 2011. - 19 c. - укp.

Здійснено систематизацію і класифікацію основних груп історіографічних джерел, визначено ступінь наукової розробки та методологічні засади історіографії проблеми. Розкрито відображення в літературі ролі наукових осередків та індивідуально-ініціативної діяльності з нагромадження і популяризації історико-краєзнавчих знань, а також розвитку бібліотечного краєзнавства, краєзнавчої бібліографії, біобібліографії та музейництва, пам'яткоохоронної діяльності та шкільного краєзнавства в регіоні у зазначений період. З'ясовано стан досліджень про народознавчі мандрівки діячів "Руської Трійці", І. Франка і їх послідовників і про роль громадських організацій у розвитку туристично-краєзнавчого руху. Визначено головні здобутки, перспективи подальшого вивчення зазначеного ряду проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)64-1(4УКР331)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА382786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Банадига Н. В. 
Місце та значення імунологічних методів дослідження в діагностиці уражень підшлункової залози / Н. В. Банадига, О. М. Дутчак, А. І. Банадига // Перинатология и педиатрия. - 2009. - № 3. - С. 123. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.6-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Банадига Н. В. 
Панкреатична недостатність у дітей з патологією травної системи / Н. В. Банадига, О. М. Дутчак, І. О. Рогальський, А. І. Банадига, О. Н. Яцків // Соврем. педиатрия. - 2011. - № 3. - С. 115-118. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Обстежено 107 пацієнтів віком від 3 до 18 років із патологією гастродуоденальної та гепатобіліарної зон. Використано наступні спеціальні методи дослідження: провокаційний прозериновий тест, визначення у крові еластази-1, кріоглобулінів, інтерлейкіну-6. У 51,95 % хворих діагностовано панкреатичну недостатність функціонального типу, що доведено фізіологічним або "висхідним" типом амілазної кривої, нормальним рівнем сироваткової еластази-1. У 40,85 % випадків виявлено відносну панкреатичну недостатність, доказом якої були патологічні типи амілазних кривих, високі рівні еластази-1, кріоглобулінів, інтерлейкіну-6 у крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.6 + Р733.413.3-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Дутчак О. А. 
Чинники радикалізації та роль дифузії репертуару протестних рухів у ескалації насильства / О. А. Дутчак // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Політологія. Соціологія. Право. - 2015. - № 3/4. - С. 44-52. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Розглянуто розвиток підходів у соціології суспільних рухів та їхніх інтерпретацій чинників радикалізації. Аналізуючи становлення сучасної соціології суспільних рухів, автор підкреслює основний недолік історичних та багатьох сучасних концепцій, який полягає у концентрації уваги дослідників лише на одному з рівнів соціальної реальності. Така концентрація створює перешкоди для розуміння та інтерпретацій причин радикалізації тактик протесту у складній і багатовимірній соціальній реальності, де різнорівневі чинники взаємодіють, підсилюють та послаблюють дію один одного. З перспективи цієї критики, найбільш багатообіцяючими сучасними концепціями соціології суспільних рухів є теорія мобілізації ресурсів та репертуару колективної дії, аналіз у рамках яких має потенціал подолати однорівневе обмеження. Вказано на можливість синтезу цих двох концепцій для аналізу радикалізації, який би охоплював як статичні, так і динамічні аспекти переходу до радикальних тактик.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.76 + Ю6*333.7 + С5*666*45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:П.С.Пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Дутчак О. А. 
Вплив антикризової політики у 2014 - 2017 рр. на гендерну нерівність в Україні / О. А. Дутчак // Укр. соціум. - 2018. - № 2. - С. 51-65. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Оцінено антикризову політику української влади за 2014 - 2017 рр. у розрізі можливого впливу на гендерну нерівність. Розглянуто висновки зарубіжних досліджень щодо негативного впливу неоліберальної антикризової політики на становище жінок. Зазначено відсутність подібного аналізу в Україні, незважаючи на актуальність проблематики. Окремо підкреслено низьку увагу вітчизняних досліджень до державної неінституційної підтримки репродуктивної праці. Відповідно до статистичних даних, виявлено поглиблення соціально-економічної гендерної нерівності в Україні після початку кризи 2014 р. Виокремлено ключові показники, які свідчать про поглиблення нерівності на ринку праці та у пенсійному забезпеченні. Проаналізовано, як антикризова політика влади, впроваджена з метою скорочення бюджетних видатків, спричинила ці процеси. Розглянуто гендерні аспекти заходів у сферах регулювання ринку праці та державної підтримки репродуктивної праці, а також у реформуванні державного сектору. До заходів і реформ, які структурно вплинули на становище жінок, можна віднести: замороження мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму, реформування системи виплат на дітей і по догляду за ними, скорочення зайнятості та закриття закладів у державному секторі економіки. Показано, що така неоліберальна антикризова політика погіршила становище жінок, особливо з вразливих груп. Аналіз дозволяє виокремити деякі додаткові характеристики, які впливають на вразливість жінок: похилий вік, проживання в сільській місцевості, а також сімейні обставини, які збільшують навантаження репродуктивної праці - наявність членів сім'ї, які потребують догляду. Крім того, через бойові дії на Сході України виникають нові вразливі групи: внутрішньо переміщені особи та ті, які проживають поблизу або в зоні бойових дій. Незважаючи на деякі зрушення в подоланні гендерної нерівності, нечутливість до гендерного виміру в неоліберальній соціально-економічній політиці у цілому та брак уваги до державної підтримки репродуктивної праці зокрема, погіршують становище жінок і не дозволяють досягнути систематичного прогресу на шляху до гендерної рівності.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344 + У9(4УКР)0-97

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Альтернативні механізми соціально-економічного розвитку України / А. Гладун, В. Дудін, О. Дутчак, О. Кравчук, В. Мулявка, М. Небога, О. Одосій, З. Попович, О. Попович; ред.: О. В. Кравчук. - Київ : Центр соц. і труд. дослідж., 2016. - 204 c. - Бібліогр.: с. 169-188 - укp.

Досліджено соціально-економічні процеси, які відбуваються в Україні. Вироблено альтернативні механізми державного управління ними. Основну увагу приділено пошуку ресурсів для такого розвитку. Запропоновано зміни у державній податковій і борговій політиці, методи боротьби із виведенням українських капіталів за кордон. Розглянуто також передумови для підвищення продуктивності праці та управління зайнятістю населення. Доведено необхідність пріоритетного фінансування наукових досліджень. Обгрунтовано безперспективність використання неоліберальних методів в управлінні соціально-економічними процесами. Запропоновано ряд інструментів, які можуть стати основою для забезпечення соціального благополуччя та створити фундамент для інноваційного сталого розвитку України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА805297 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Дутчак О. А. 
Відтворення робочої сили на українських швейних фабриках у глобальних ланцюгах постачання : автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.03 / О. А. Дутчак; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2019. - 20 c. - укp.

Розроблено теоретико-методологічний підхід до дослідження відтворення робочої сили. Запропоновано концептуальну схему вивчення умов, джерел і структурних чинників відтворення робочої сили у глобальних ланцюгах постачання, здійснено її емпіричну апробацію на основі аналізу відтворення робочої сили на українських швейних фабриках у глобальних ланцюгах постачання. Оцінку умов відтворення робочої сили проведено шляхом експлікації матеріальних і темпоральних ресурсів для відтворення. Ці ресурси працівники та працівниці можуть отримувати з ринкових джерел, державних джерел, соціальних мереж і шляхом самовиробництва продукції. Умови відтворення робочої сили та здатність працівників і працівниць змінювати ці умови залежать від таких структурних чинників, як особливості функціонування глобальних ланцюгів постачання, економічна динаміка на макрорівні, стан ринку праці, державна політика у сфері трудових відносин і соціального забезпечення та рівень контролю за її імплементацією, характеристики профспілок. Верифіковано евристичний потенціал теорій відтворення робочої сили, режимів контролю праці та концепції робітничої впливовості в перемовинах, запропоновано удосконалення до них.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444275 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Олександр Карпенко - історик Української революції : до 100-річчя від Дня народж. / С. Адамович, Т. Бевз, В. Великочий, О. Вівчаренко, М. Вітенко, М. Гуйванюк, Л. Дрогомирецька, О. Дутчак, О. Єгрешій, О. Жерноклеєв, Ю. Кобець, Л. Кобута, С. Кобута, С. Кобута, П. Козловський, А. Королько, О. Кравчук, М. Кугутяк, М. Литвин, О. Марущенко, А. Міщук, М. Міщук, М. Мовна, І. Патер, І. Пендзей, П. Сіреджук, І. Соляр, І. Райківський, Л. Шологон, В. Яремчук; ред.: М. Кугутяк, І. Райківський, С. Кобута; Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника. - Івано-Франківськ : Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника, 2022. - 359 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - пол.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)6-8 Карпенко О. Ю. я434 + Т3(4УКР)611-411 я434

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА862723 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського